Skup złomu

Masz pytania? Potrzebujesz wyceny? Zadzwoń
Numer telefonu do kontatku
+48 732 080 220
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Złom zagraca Twoją przestrzeń? Nie wiesz co z nim zrobić? Już nie musisz się zastanawiać. Poznaj naszą aplikację i znajdź skup złomu w okolicy.

Pojęcie „złom” jest powszechnie znane i często używane w mowie potocznej. Co to jednak tak naprawdę jest? Ogólnie rzecz biorąc, są to różnego rodzaju odpady metalurgiczne przeznaczone do recyklingu. Należy zaznaczyć, że złom nie zawiera metali nieżelaznych w postaci pojedynczych kawałków czy złączonych mechanicznie elementów. Ze względu na materiał, z jakiego jest wykonany złom, wyróżnia się 3 zasadnicze grupy: złom stalowy, żeliwny oraz metali niezależnych (kolorowych).

Przez złom stalowy możemy rozumieć odpady z kategorii poprodukcyjnej, jak i po amortyzacyjnej, które nadają się do procesu przerobu technicznego. Przyjmuje się, że musi zawierać mniej niż 0,1% dodatków stopowych. Do głównych dostawców tego typu odpadu należą zakłady przemysłowe oraz budowlano-montażowe. Jednocześnie nie można zapomnieć o gospodarstwach rolnych i domowych, które również dokładają swój udział do produkcji odpadu w postaci złomu stalowego.

Wychodząc naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu w kwestii recyklingu, oferujemy usługę skupu złomu stalowego. Z chęcią pomożemy Ci w znalezieniu odpowiedniej firmy i przekazaniu odpadu. Z nami szybko znajdziesz skup złomu w okolicy, a także skup złomu z odbiorem z miejsca wskazanego przez klienta (usługa dostępna przy hurtowych ilościach).

W ramach naszej usługi skupu złomu stalowego odbierzemy od Ciebie złom stalowy: 

wsadowy – gotowy do natychmiastowego użycia w procesie stalowniczym; zaliczają się do niego takie kategorie, jak złom blach i pręty do cięcia, złom do cięcia, złom gruby wsadowy czy złom z wiór stalowych (klasy W2, W5, W7, W8, W13).

niewsadowy – wymagający przeróbki mechanicznej lub ręcznej przed użyciem w procesie stalowniczym; odbierzemy klasy N10, N2, N4, N7, N6, N5.

Skup złomu może przyjąć takie odpady, jak elementy konstrukcji stalowych, blachy, instalacje grzewcze, puszki aluminiowe, garnki, przewody i zużyte części samochodowe. Warto zaznaczyć, iż w ramach usługi odbieramy również złom stalowy typu żeliwnego. Przez skup złomu nie zostaną natomiast odebrane odpady zawierające materiały toksyczne, niebezpieczne, radioaktywne, wybuchowe. Wykluczane są również zanieczyszczenia niemetaliczne w postaci piasku, ziemi, betonu, gumy, cementu, kamieni, tworzyw sztucznych itp. 

Jeżeli na powyższej liście nie znajduje się Twój odpad, lub nie jesteś pewny, do jakiej kategorii go przypisać – zadzwoń, a nasz konsultant pomoże rozwiązać problem ze złomem stalowym. Jeżeli będziesz zdecydowany, od razu będziesz mógł zamówić także skup złomu w okolicy.

Chcąc zamówić skup złomu stalowego, należy w pierwszej kolejności określić, do jakiej kategorii skupowej należy nasz odpad. W związku z tym stworzyliśmy dwie możliwości skorzystania z usługi skupu złomu stalowego.

Pierwszą jest kontakt telefoniczny. Nawet w momencie, kiedy nie jesteś pewny, jaki dokładnie masz rodzaj odpadu, możesz zamówić naszą usługę. Konsultant pomoże w identyfikacji złomu i doda ogłoszenie. Przedstawi również najodpowiedniejszy skup złomu w okolicy.

Drugą możliwością jest wykorzystanie serwisu mamodpad lub bezpośrednio aplikacji. Po zarejestrowaniu się w aplikacji i potwierdzeniu konta, będzie można wystawić odpad. Wystarczy wypełnić informacje na jego temat i najlepiej dodać zdjęcie. Dzięki temu oszczędzisz czas, a nasz opiekun klienta szybko wyszuka najlepszy skup złomu w okolicy.

Dodawanie odpadów w naszej aplikacji jest bezpłatne. Także obsługa opiekuna klienta, który płynnie i rzetelnie przeprowadzi cały proces skupu złomu stalowego, nie wiąże się z żadnymi opłatami. Pamiętaj również, że fakt złożenia zapytania w naszej aplikacji nie obliguje Cię do przyjęcia oferty. Do Ciebie należy decyzja czy wyszukany skup złomu ma odebrać Twój odpad. Złóż zapytanie i sam się przekonaj, jakie oferty mogą przedstawić Ci skupy złomu w pobliżu.

Po wyborze zleceniodawcy, otrzymasz wiadomość potwierdzającą złożenie zlecenia na skup złomu z odbiorem. Otrzymasz również informację, która firma będzie realizować usługę. Nasz Opiekun Klienta przygotuje cały proces odbioru, ustali termin oraz jaki pojazd będzie wykorzystany do transportu. Po odebraniu odpadu zostanie on przewieziony do siedziby firmy, gdzie zostanie poddany ważeniu. Skup złomu z odbiorem? Tylko u nas! Zapewniamy błyskawiczną płatność! Rozejrzymy się za skupem złomu w pobliżu Twojej lokalizacji za Ciebie, wystarczy, że powierzysz wszystko w nasze ręce!

Firmy oferujące skup złomu z odbiorem preferują, aby odpad był posegregowany. W tym celu warto na samym początku zapoznać z obowiązującym podziałem złomu. Ułatwi to odbiór i późniejsze ważenie. Należy pamiętać, iż odpad powinien być maksymalnie oczyszczony, aby jak najmniej zostało odliczone w trakcie ważenia za dodatkowe zanieczyszczenia. Odpady powinny być magazynowane w jednym miejscu. W ten sposób skup złomu w okolicy przebiegnie dużo szybciej oraz przyjemniej.

Każda firma lub osoba prywatna, która zdecyduje się na przekazanie odpadu do skupu złomu, otrzyma dokument potwierdzający taką transakcję. Warto pamiętać, że w przypadku firm przekazujących odpad, niezbędne jest wystawienie KPO (Karta Przekazania Odpadu) w rejestrze BDO. Należy wystawić KPO dla każdego oddawanego kodu odpadu. W przypadku osób fizycznych takie dokumenty nie są wymagane, przyjmujący odpad wystawi dokument nazwany FPO (Formularz Przyjęcia Odpadu), w którym będzie konieczne podanie danych osoby przekazującej odpad jak imię nazwisko, adres, czy numer dokumentu potwierdzającego tożsamość. Warto o tym wiedzieć, wybierając się na skup złomu w okolicy.

Termin realizacji usługi odbioru złomu stalowego jest zależny od wielu czynników. Podstawowym jest odległość. Jeśli skup złomu w pobliżu naszej lokalizacji podejmie się odebrania odpadu, tym szybciej usługa zostanie zrealizowana. Ważna jest również ilość odpadu, który ma zostać odebrany. Przy dużych ilościach, nie ma problemu z umówieniem wcześniejszego odbioru. Natomiast małe ilości odpadu są najczęściej odbierane, kiedy firma realizuje usługę skupu złomu w okolicy. W innym wypadku nie opłacałoby się kierować w takie miejsca pojazdu, ponieważ pracownicy skupu złomu z odbiorem muszą liczyć się z ponoszonymi kosztami np. na paliwo. A przecież warto zadbać o to, aby skup złomu stalowego był opłacalny dla obu stron.

Istnieje dużo firm zajmujących się recyklingiem odpadów złomu stalowego. Najważniejsze, aby firmy tego typu posiadały specjalistyczny sprzęt oraz wykwalifikowaną załogę. Równie istotne jest, aby były wyposażone w pojazdy, które mogą zostać oddelegowane po odbiór złomu (od pojazdów ciężarowych, po różnego rodzaju kontenery czy busy). Kiedy już będą wyposażone w to wszystko, z łatwością będą świadczyć usługę skupu złomu w okolicy.

Nasza firma ma w swojej ofercie między innymi skup złomu z odbiorem ze wskazanego przez klienta miejsca. Działamy praktycznie na terenie całego kraju, dlatego nie powinieneś martwić się, jeżeli przebywasz w małej miejscowości. Zajmiemy się organizacją samej usługi oraz przypilnujemy, aby obsługujący Cię skup złomu w pobliżu spełnił wszelkie Twoje oczekiwania w tym aspekcie. Złom stalowy można przetwarzać tak naprawdę nieskończenie wiele razy, dlatego ważne jest jego odpowiednie przechowywanie oraz prawidłowa segregacja. Tego typu czynności leżą w obowiązkach poszczególnych skupów złomu stalowego, które bez wątpienia przyczyniają się do utrzymywanie zamkniętego obiegu odpadów tego rodzaju. Dlatego warto rozejrzeć się za skupem złomu w pobliżu. Jeżeli nie masz na to czasu albo akurat ochoty, chętnie zajmiemy się tym za Ciebie. Mamy spore doświadczenie, dlatego szybko i sprawnie znajdziemy najkorzystniejszy skup złomu w pobliżu Twojej aktualnej lokalizacji.

Potrzebny Ci skup złomu? Zapraszamy do skorzystania z aplikacji WasteMaster, sprawdź też jak prezentuje się cennik skupu złomu.

Nie znalazłeś oferty jakiej potrzebujesz?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość nie jest Ci obojętna - skontaktuj się z nami. W aplikacji WasteMaster znajdziesz skup złomu, który spełni oba te oczekiwania. Sprawdź i przekonaj się, że warto!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Jaki złom opłaca się zbierać?
16-01-2023
Jaki złom opłaca się zbierać?

Niekiedy osoby prywatne, które chcą sobie nieco dorobić, zastanawiają się, jaki złom opłaca się zbierać. To zależy, czy mamy na myśli złom stalowy czy kolorowy. Pod względem cen...

Więcej -->
Ile kosztuje 1 kg złomu stalowego?
10-01-2023
Ile kosztuje 1 kg złomu stalowego?

Aktualnie (podawany stan na styczeń 2023) za 1 kg złomu stalowego cienkiego otrzymamy w okolicach 1 zł. Znacznie lepiej w zestawieniu wypada złom stalowy gruby – tutaj ceny zacz...

Więcej -->
Ile kosztuje tona złomu?
13-12-2022
Ile kosztuje tona złomu?

Obecnie za 1 tonę złomu grubego otrzymamy od 1100 zł w górę (stan na styczeń 2023). Nieco gorzej opłacany jest złom cienki oraz blachy, których ceny za 1 tonę zaczynają się od 1...

Więcej -->
Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Fotografia przedstawia robotników na złomowisku, w rogu kadru z lewej znajduje się ciężarówka załadowana odpadami. Jest to ilustracja do tekstu o tytule: "Jak wygląda transport złomu?".
26-10-2023
Jak wygląda transport złomu?

Jeśli prowadzisz złomowisko lub masz do czynienia ze złomem stalowym, czy metalami kolorowymi – ten tekst może Cię zainteresować! Jak przewozić złom, aby był to jak najbardziej ...

Więcej -->
Sprzedaż i skup złomu online
01-05-2023
Sprzedaż i skup złomu online

W dzisiejszych czasach większość usług oraz czynności można załatwić przez Internet. Dla niektórych niemal codziennością stały się zakupy czy załatwianie niektórych wniosków urz...

Więcej -->
Rodzaje złomu stalowego. Co jest najdroższe na złomie?
15-01-2023
Rodzaje złomu stalowego. Co jest najdroższe na złomie?

Zazwyczaj słowo „złom” nie kojarzy nam się z niczym konkretnym. Tymczasem okazuje się, że posiada on swoje konkretne rodzaje oraz klasy, z którymi możemy spotkać się w skupach. ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master