Wszystkie lokalizacje - Skup złomu | WasteMaster

Skup złomu

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Złom zagraca Twoją przestrzeń? Nie wiesz co z nim zrobić? Już nie musisz się zastanawiać. Poznaj naszą aplikację i znajdź skup złomu w pobliżu Twojej lokalizacji.

Pojęcie „złom” jest powszechnie znane i często używane w mowie potocznej. Co to jednak tak naprawdę jest? Ogólnie rzecz biorąc, są to różnego rodzaju odpady metalurgiczne przeznaczone do recyklingu. Należy zaznaczyć, że złom nie zawiera metali nieżelaznych w postaci pojedynczych kawałków czy złączonych mechanicznie elementów. Ze względu na materiał, z jakiego jest wykonany złom, wyróżnia się 3 zasadnicze grupy: złom stalowy, żeliwny oraz metali niezależnych (kolorowych).

Przez złom stalowy możemy rozumieć odpady z kategorii poprodukcyjnej, jak i po amortyzacyjnej, które nadają się do procesu przerobu technicznego. Przyjmuje się, że musi zawierać mniej niż 0,1% dodatków stopowych. Do głównych dostawców tego typu odpadu należą zakłady przemysłowe oraz budowlano-montażowe. Jednocześnie nie można zapomnieć o gospodarstwach rolnych i domowych, które również dokładają swój udział do produkcji odpadu tego typu. 

Wychodząc naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu w kwestii recyklingu, oferujemy usługę skupu złomu stalowego. Z chęcią pomożemy Ci w znalezieniu odpowiedniej firmy i przekazaniu odpadu.

Jaki złom odbieramy w ramach usługi skupu złomu?

W ramach naszej usługi odbierzemy od Ciebie złom stalowy: 

wsadowy – gotowy do natychmiastowego użycia w procesie stalowniczym; zaliczają się do niego takie kategorie, jak złom blach i pręty do cięcia, złom do cięcia, złom gruby wsadowy czy złom z wiór stalowych (klasy W2, W5, W7, W8, W13).

niewsadowy – wymagający przeróbki mechanicznej lub ręcznej przed użyciem w procesie stalowniczym; odbierzemy klasy N10, N2, N4, N7, N6, N5.

Skup złomu może przyjąć takie odpady, jak elementy konstrukcji stalowych, blachy, instalacje grzewcze, puszki aluminiowe, garnki, przewody i zużyte części samochodowe. Warto zaznaczyć, iż w ramach usługi odbieramy również złom stalowy typu żeliwnego. Przez skup złomu nie zostaną natomiast odebrane odpady zawierające materiały toksyczne, niebezpieczne, radioaktywne, wybuchowe. Wykluczane są również zanieczyszczenia niemetaliczne w postaci piasku, ziemi, betonu, gumy, cementu, kamieni, tworzyw sztucznych itp. 

Jeżeli na powyższej liście nie znajduje się Twój odpad , lub nie jesteś pewny, do jakiej kategorii go przypisać – zadzwoń, a nasz konsultant pomoże rozwiązać problem.

Usługa odbioru złomu stalowego w aplikacji WasteMaster?

Chcąc zamówić skup złomu stalowego, należy w pierwszej kolejności określić, do jakiej kategorii skupowej należy nasz odpad. W związku z tym stworzyliśmy dwie możliwości skorzystania z usługi.

Pierwszą jest kontakt telefoniczny. Nawet w momencie, kiedy nie jesteś pewny, jaki dokładnie masz rodzaj odpadu, możesz zamówić naszą usługę. Konsultant pomoże w identyfikacji złomu i doda ogłoszenie. Przedstawi również najodpowiedniejszy skup złomu w pobliżu Twojej lokalizacji.

Drugą możliwością jest wykorzystanie serwisu mamodpad lub bezpośrednio aplikacji. Po zarejestrowaniu się w aplikacji i potwierdzeniu konta, będzie można wystawić odpad. Wystarczy wypełnić informacje na jego temat i najlepiej dodać zdjęcie. Dzięki temu oszczędzisz czas, a nasz opiekun klienta szybko wyszuka najlepszy skup złomu w okolicy.

Dodawanie odpadów w naszej aplikacji jest bezpłatne. Także obsługa opiekuna klienta, który płynnie i rzetelnie przeprowadzi cały proces, nie wiąże się z żadnymi opłatami. Pamiętaj również, że fakt złożenia zapytania w naszej aplikacji nie obliguje Cię do przyjęcia oferty. Do Ciebie należy decyzja czy wyszukany skup złomu ma odebrać Twój odpad. Złóż zapytanie i sam się przekonaj.

Wszystko, co musisz wiedzieć o usłudze skupu złomu stalowego w aplikacji WasteMaster

W jaki sposób jest wykonywana usługa odbioru złomu?

Po wyborze zleceniodawcy, otrzymasz wiadomość potwierdzającą złożenie zlecenia na skup złomu z odbiorem. Otrzymasz również informację, która firma będzie realizować usługę. Nasz Opiekun Klienta przygotuje cały proces odbioru, ustali termin oraz jaki pojazd będzie wykorzystany do transportu. Po odebraniu odpadu zostanie on przewieziony do siedziby firmy, gdzie zostanie poddany ważeniu. 

Jak przygotować odpady złomu stalowego do odbioru?

Firmy oferujące skup złomu z odbiorem preferują, aby odpad był posegregowany. W tym celu warto na samym początku zapoznać z obowiązującym podziałem złomu. Ułatwi to odbiór i późniejsze ważenie. Należy pamiętać, iż odpad powinien być maksymalnie oczyszczony, aby jak najmniej zostało odliczone w trakcie ważenia za dodatkowe zanieczyszczenia. Odpady powinny być magazynowane w jednym miejscu. 

Jakie dokumenty są wymagane przy odbiorze odpadów złomu stalowego?

Każda firma lub osoba prywatna, która zdecyduje się na przekazanie odpadu do skupu złomu, otrzyma dokument potwierdzający taką transakcję. Warto pamiętać, że w przypadku firm przekazujących odpad, niezbędne jest wystawienie KPO (Karta Przekazania Odpadu) w rejestrze BDO. Należy wystawić KPO dla każdego oddawanego kodu odpadu. W przypadku osób fizycznych takie dokumenty nie są wymagane, przyjmujący odpad wystawi dokument nazwany FPO (Formularz Przyjęcia Odpadu), w którym będzie konieczne podanie danych osoby przekazującej odpad jak imię nazwisko, adres, czy numer dokumentu potwierdzającego tożsamość.

W jakim czasie realizowana jest usługa odbioru złomu stalowego?

Termin realizacji usługi odbioru złomu stalowego jest zależny od wielu czynników. Podstawowym jest odległość. Jeśli skup złomu jest w pobliżu lokalizacji odpadu, tym szybciej usługa zostanie zrealizowana. Ważna jest również ilość odpadu, który ma zostać odebrany. Przy dużych ilościach, nie ma problemu z umówieniem wcześniejszego odbioru. Natomiast małe ilości odpadu są najczęściej odbierane, kiedy firma realizuje usługę skupu złomu w okolicy. W innym wypadku nie opłacałoby się kierować w takie miejsca pojazdu. 

Kto zajmuje się recyklingiem odpadów złomu stalowego?

Istnieje dużo firm zajmujących się recyklingiem odpadów złomu stalowego. Najważniejsze, aby firmy tego typu posiadały specjalistyczny sprzęt oraz wykwalifikowaną załogę. Równie istotne jest, aby były wyposażone w pojazdy, które mogą zostać oddelegowane po odbiór złomu (od pojazdów ciężarowych, po różnego rodzaju kontenery czy busy).

Potrzebny Ci skup złomu? Zapraszamy do skorzystania z aplikacji WasteMaster, sprawdź też jak prezentuje się cennik skupu złomu

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Aplikacja tak funkcjonalna, z uproszczonym do minimum panelem obsługi… w branży odpadów naprawdę nadeszły zmiany. I są to zmiany wyłącznie na lepsze!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Kto działa w automotive ten dobrze wie, ile śmieci się z tym wiąże… Zwykle są to metale. Mam zaliczoną współpracę z kilkoma złomowiskami. I nie zawsze były to dobre relacje. Teraz wykorzystuję tylko sprawdzone przez WasteMaster kontakty biznesowe.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Śmieci, śmieci, śmieci. Kiedy tylko w moim butiku pojawiała się nowa kolekcja, pojawiały się i one. Z WasteMaster wystawiam je i od razu zgłaszają się firmy, które są chętne na ich zutylizowanie. Nie myślałam, że to aż tak proste.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Cieszę się, że WasteMaster jest dostępny w wersji przeglądarkowej. Nie muszę nic pobierać na telefon, a porządek w oprogramowaniu jest dla mnie ważny.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zajmujemy się nie tylko wy [...]

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Gdzie oddać zużyty sprzęt AGD?
01-07-2022
Gdzie oddać zużyty sprzęt AGD?

Osoby gromadzące wyeksploatowane lodówki, mikrofalówki bądź też inne urządzenia elektryczne, zastanawiają się, gdzie oddać zużyty sprzęt AGD? Odpowiedź na to pytanie nie jest tr...

Więcej -->
Gdzie oddać makulaturę?
20-06-2022
Gdzie oddać makulaturę?

Według danych statystycznych makulatura stanowi nawet 1/3 wytwarzanych na co dzień „śmieci”. Nie dziwi zatem fakt, że skup makulatury to bardzo potrzebny element gospodarki cyrk...

Więcej -->
Gdzie oddać opony?
15-06-2022
Gdzie oddać opony?

Każdy przedsiębiorca, którego działalność wiąże się z produkcją lub wymianą ogumienia, zastanawia się gdzie oddać opony i odpady gumowe. Pytanie to wiąże się przede wszystkim ze...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat