Szczecin - Skup złomu | WasteMaster

Skup złomu w Szczecinie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Ceny za złom stalowy w Szczecinie

Szybkie i efektywne pozbycie się złomu stalowego z przydomowej posesji bądź też placu budowy jest konieczne. Odpad ten może być oddany do ponownego przetworzenia, ponieważ pozyskane z niego surowce wtórne mogą być wykorzystane w niejednej branży przemysłowej. Osoby, które chcą korzystnie sprzedać odpady stalowe, muszą sprawdzić ceny skupu złomu w Szczecinie. Alternatywnym rozwiązaniem dla samodzielnego przeszukiwania setek stron internetowych jest nasz formularz. Po wprowadzeniu do niego wszystkich danych, można w ciągu kilku chwil poznać cennik skupu złomu w Szczecinie, bez potrzeby tracenia swojego cennego czasu na samodzielne zdobywanie tej wiedzy.
Ceny
Złom stalowy cienki/blachy (N10) 0,97 zł netto
Złom stalowy gruby (N2) 1,06 zł netto
Złom stalowy gruby (N7) 1,09 zł netto
Złom stalowy gruby (W2) 1,09 zł netto
Złom stalowy gruby (W7) 1,14 zł netto
Złom stalowy gruby (W5) 1,18 zł netto
Złom stalowy poprodukcyjny (W7N) 1,20 zł netto
Żeliwo 1,29 zł netto
Warunki współpracy

Jaki rodzaj zostanie odebrany w ramach usługi skupu złomu w Szczecinie?

W ramach naszej usługi dobierzemy do Ciebie zarówno złom stalowy wsadowy, jak i niewsadowy. Możemy przyjąć takie kategorie jak złom blach i pręty do cięcia, złom do cięcia, złom gruby wsadowy czy złom z wiór stalowych. Wśród klas złomu niewsadowego, które odbierzemy możemy wymienić złom N10, N2, N4, N7, N6, N5. Natomiast z klas złomu wsadowego odbieramy: W2, W5, W7, W8, W13. Warto zaznaczyć, iż w ramach usługi odbieramy również złom stalowy typu żeliwnego. Jeżeli na powyższej liście nie znajduje się Twój odpad , lub nie jesteś pewny, do jakiej kategorii go przypisać, zadzwoń, a nasz konsultant pomoże rozwiązać problem.

Jak prezentuje się cena złomu w Szczecinie?

Cena złomu zależy od tego, jaki dokładnie typ odpadu jest oddawany do skupu. W sytuacji, gdy nie masz przekonania, jeśli chodzi o to, jaki złom posiadasz, zawsze możesz nawiązać kontakt telefoniczny z naszym pracownikiem, który z pewnością pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości. Najdroższy z tej grupy jest tak zwany złom stalowy wsadowy. W tym przypadku możesz uzyskać kwotę na poziomie 1 zł za kg odpadu. Z kolei znacznie niższe ceny dotyczą elementów takich jak pręty i blachy do cięcia. Tutaj wartości zaczynają się od poziomu 0,80 zł za kg. Najtańszym rozwiązaniem są wióry stalowe. Warto zauważyć, że zaprezentowane przez nas ceny obowiązywały za okres styczeń 2022 rok.

Jakie dokumenty są wymagane przy odbiorze odpadów złomu stalowego w Szczecinie?

Każda firma lub osoba prywatna, która zdecyduje się na przekazanie odpadu do skupu złomu w Szczecinie, otrzyma dokument potwierdzający taką transakcję. Warto pamiętać, że w przypadku firm przekazujących odpad, niezbędne jest wystawienie KPO (Karta Przekazania Odpadu) w rejstrze BDO. Należy wystawić KPO dla każdego oddawanego kodu odpadu. W przypadku osób fizycznych takie dokumenty nie są wymgane, przyjmujący odpad wystawi dokument nazwany FPO (Formularz Przyjęcia Odpadu), w którym będzie konieczne podanie danych osoby przekazującej odpad jak imie nazwisko, adres, czy numer dokumentu potwierdzającego tożsamość.

Co wpływa na cenę złomu stalowego w Szczecinie?

Cena złomu stalowego w Szczecinie jest złożonym tematem. Jednym z takich czynników jest lokalizacja odpadu, w różnych województwach cena złomu może się różnić. Tak jak skupy w okolicy wielkich aglomeracji mogą oferować wyższe ceny niż w mniejszych miejscowościach. Kolejnym istotnym czynnikiem jest ilość odpadu. Im większa ilość, tym wyższą stawkę można wynegocjować na skupie. Należy przy tym uwzględnić, że cenę można indywidualnie negocjować w przypadku kilkuset kg odpadu. Ważnym czynnikiem jest też rozmiar skupu złomu, większe złomowiska mogą zaoferować wyższą stawkę dzięki temu, iż zbywają oni złom bezpośrednio do huty. Mniejsze złomowiska, muszą naliczyć większa marże, gdyż są tylko ogniwem pośrednim. Z drugiej strony mniejszy skup szybciej zainteresuje się mniejszą ilością odpadu.

W jaki sposób jest wykonywana usługa odbioru złomu w Szczecinie?

Po wyborze zleceniodawcy, otrzymasz wiadomość potwierdzającą złożenie zlecenia na skup złomu w Szczecinie. Otrzymasz również informację która firma będzie realizować usługę. Nasz Opiekun Klienta przygotuje cały proces odbioru, ustali termin oraz jaki pojazd będzie wykorzystany do transportu. W przypadku odbioru złomu, ważne jest aby odpad był posegregowany. Istnieją różne pojazdy, które mogą zostać oddelegowane po odbiór złomu (od pojazdów cieżąrowych, po różnego rodzaju kontenery czy busy). Po odebraniu odpadu zostanie on przewieziony do siedziby firmy, gdzie zostanie poddany ważeniu.

Jakie rodzaje kodów odpadów złomu stalowego w Szczecinie stosuje się w systemie BDO?

Klasyfikacja odpadów złomu stalowego w rejestrze BDO uzależniona jest, od tego, w jaki sposób postał odpad. Kod 02 01 10 dotyczy odpadów metalowych. Cała grupa 02 to odpady pochodzące z rolnictwa, sadownictwa, upraw hydroponicznych, rybołówstwa, leśnictwa, łowiectwa i przetwórstwa żywności. Natomiast w grupie 12 pod nazwą odpady z kształtowania i fizycznej, a także mechanicznej obróbki powierzchni metali oraz tworzyw sztucznych uwzględnia się kod 12 01 02, który dotyczy odpadów z toczenia i piłowania żelaza i jego stopów. Złom stalowy ukrywa się również pod kodem 15 01 04. Są to opakowania z metali. Odpady te znajdują się również w grupie 16, czyli nieujęte w innych grupach. Przypisuje się tam kody 16 01 04, a więc zużyte lub nienadające się do użytkowania pojazdy oraz 16 01 17, czyli metale żelazne. Natomiast w grupie 17 obejmującej odpady z remontów, budów, i demontażu obiektów do określenia złomu stalowego służy kod 17 04 05, czyli żelazo i stal, a także 17 04 07, a więc mieszaniny metali. Wymienia się też grupę 19, a dokładniej kod 19 10 01, czyli odpady żelaza i stali oraz 19 12 02, metale żelazne. W rejestrze BDO uwzględnia się również grupę 20, czyli odpady komunalne i kod 20 01 40, a więc metale.

W jakich okolicznościach wzrasta cena złomu stalowego w Szczecinie?

Ceny złomu stalowego w Szczecinie zależą od wielu różnych czynników i zmiennych. Dla polskich cen duże znaczenie ma sytuacja na Londyńskiej Giełdzie Metali. Co więcej, wśród innych czynników przyczyniających się do zwiększenia ceny złomu stalowego zalicza się silny kurs złotego, a także większy popyt na surowce wtórne. Istotne jest to, że stawki bardzo szybko się zmieniają, zdarza się, że dzieje się tak kilka razy w ciągu dnia. Wpływają na to również zdarzenia losowe.

Jakie najczęściej odpady przekazuje się do skupu złomu stalowego w Szczecinie?

Do skupu złomu stalowego w Szczecinie oddaje się różne rodzaje odpadów, a najczęściej fragmenty konstrukcji stalowych. Co więcej, uwzględnia się tutaj również blachy, puszki aluminiowe, instalacje grzewcze, garnki, przewody, a także zużyte części samochodowe.

Czy wymagana jest akceptacja oferty w aplikacji WasteMaster?

Decydując się na nasze rozwiązanie, wcale nie musisz akceptować oferty od WasteMaster. Opublikowanie ogłoszenia w naszym systemie nie wywołuje żadnego zobowiązania z Twojej strony. Ostateczna decyzja należy do Ciebie. Zatem warto z tego skorzystać i oszczędzić cenny czas.

Czy dodanie odpadów złomu stalowego w aplikacji WM jest płatne?

Dodawanie odpadów w naszej aplikacji jest bezpłatne. Nie wiąże się z opłatami, tak samo jak obsługa zapytania przez naszego Opiekuna. Warto dodać ofertę i samemu się przekonać, tym bardziej że to nic nie kosztuje.

Jak zamówić usługę odbioru złomu w Szczecinie w aplikacji WasteMaster?

Złom stalowy w Szczecinie jest dzielony na wiele kategorii skupowych. Z tego względu stworzyliśmy dwie możliwe drogi zamawiania usługi. Dzięki kontaktowi telefonicznemu możesz zamówić usługę, nawet w momencie kiedy nie jesteś pewny, jaki dokładnie masz rodzaj odpadu. Konsultant pomoże w identyfikacji złomu, i doda ogłoszenie. Drugą możliwością jest wykorzystanie serwisu mamodpad lub bezpośrednio aplikacji. Po zarejestrowaniu się w aplikacji należy wystawić odpad. Przy wykorzystaniu strony mamodpad, można szybko umieścić ogłoszenia w naszej aplikacji, minimalizując poświęcony na to czas. Dzięki temu nasz opiekun klienta wyszuka najlepsze oferty dotyczące Twojego odpad. Taka usługa jest zupełnie darmowa.

Jakie kroki trzeba podjąć, aby odpady spełniały wymagania niezbędne do odbioru złomu stalowego w Szczecinie?

W pierwszej kolejności zapoznaj się z podziałem odpadu. Jest to bardzo ważne, ponieważ działanie to znacznie uprości skuteczną segregację odpadu. Co więcej, złom powinien być też przechowywany w jednym miejscu. Dzięki temu załadunek będzie dużo łatwiejszy i sprawniejszy. Ponadto, wszystko to wpłynie również pozytywnie na późniejsze ważenie. Złom musi być też skutecznie oczyszczony z zanieczyszczeń, ponieważ zminimalizuje to ryzyko dodatkowego odliczenia odpadu w trakcie ważenia.

Czy warto zdecydowac się na sprzedaż złomu stalowego w Szczecinie?

Segregacja odpadów staje się coraz ważniejszym tematem w Polsce. Duże znaczenie w tym kontekście ma recykling odpadów, który nadaje drugie życie czemuś, co teoretycznie nadaje się wyłącznie na śmieci. Szczególne miejsce wśród materiałów wartych do poddania recyklingowi zajmują metale. Złom stalowy jest odpadem chętnie kupowanym przez różnego rodzaju skupy, ze względu na jego bardzo dobre właściwości i łatwość w poddaniu recyklingowi. Recykling złomu stalowego odbywa się poprzez ponowne przetopienie materiału do pożądanej formy, dzięki czemu uzyskuje się nowy produkt o doskonałych właściwościach. W efekcie tego ceny złomu stalowego utrzymują się od lat na dobrym poziomie, a sam odpad jest chętnie skupowany i odbierany. To wszystko powoduje, że warto decydować się na sprzedaż odpadu tego rodzaju.

Jak kształtuje się poziom ceny złomu stalowego?

Najwyższą cenę można otrzymać za złom stalowy zakwalifikowany do grupy złomu wsadowego. W tym przypadku możesz liczyć na ceny od 1 zł za kg. Natomiast mniej wartościowe są elementy takie jak blachy i pręty do cięcia. Ceny wynoszą 0,80 zł za kg i więcej. Niewielką wartością wyróżniają się odpady zaliczane do kategorii wióry stalowe.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->
Czy ceny złomu wzrosną?
10-09-2022
Czy ceny złomu wzrosną?

Wiele osób zastanawia się, czy ceny złomu wzrosną lub ile kosztuje stal na złomie. Prawda jest taka, że bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wartość ...

Więcej -->
Czy złom stalowy jest odpadem?
09-09-2022
Czy złom stalowy jest odpadem?

Tak, złom stalowy jest odpadem i stanowi odpad również w rozumieniu Ustawy o odpadach. Oznacza to, że posiada on swój własny kod odpadu, który jest potrzebny do oznaczenia go pr...

Więcej -->
Kiedy sprzedawać złom stalowy?
08-09-2022
Kiedy sprzedawać złom stalowy?

Wiele przedsiębiorców zastanawia się, kiedy sprzedawać złom stalowy. Jaka pora w roku kalendarzowym jest do tego najodpowiedniejsza? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Warto korzystać! W mojej opinii bardzo wartościowa usługa, zaoszczędziłem z nimi mnóstwo czasu i w dodatku wyszukali dla mnie korzystniejszy skup złomu w Szczecinie niż sądziłem!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Najbliższe skupy złomu w w Szczecinie? WasteMaster sprawdza to za mnie! Naprawdę mogę się skupić na prowadzeniu przedsiębiorstwa, wszystkie dane zostaną znalezione za mnie, a ja muszę jedynie wybrać konkretną firmę i ją opłacić. Polecam spróbować!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

WasteMaster odpowiada moim potrzebom. Nie tylko bez pobierania opłat wycenia odpad i podaje informacje o złomie, ile za kilo w w Szczecinie itd. Także robi listę ofert, które opłaca się wziąć pod uwagę. Bardzo nowoczesne!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Na pewno tu jeszcze wrócę. Wyszukiwanie najbliższych skupów złomu w w Szczecinie z pomocą WasteMaster to ogromna wygoda!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie wiedziałam w jaki sposób mam znaleźć skup złomu w Szczecinie, w którym otrzymam największą stawkę za stalowe rusztowania. Konsultanci z WasteMaster bardzo mi pomogli - nie sądziłam, że zajmą się moją sprawą tak szybko!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Dowiedziałam się ile kosztuje złom w w Szczecinie i to w niezwykle krótkim czasie. Polecam używać!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Wokół mojego warsztatu układały się tony złomu, którego nie miałem czasu się pozbyć. Gdzieś usłyszałem o WasteMaster i postanowiłem spróbować. Otrzymałem nie tylko odpowiedź na pytnie, po ile jest złom gruby w w Szczecinie, ale i listę ofert, które są zrobione według moich wymagań. Warto było spróbować.

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?
13-09-2022
Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?

Złom może się okazać ciekawym sposobem na zastrzyk dodatkowej gotówki. Żeby intratnie sprzedać tego typu odpad, warto znać jego aktualne ceny oraz mieć siatkę kontaktów z osobam...

Więcej -->
Ile kosztuje kg złomu stalowego?
13-09-2022
Ile kosztuje kg złomu stalowego?

Obecnie wielu przedsiębiorców handlujących odpadami zastanawia się, ile kosztuje złom. Okazuje się, że odpowiedź często nie jest taka jednoznaczna, jak mogłoby się na początku w...

Więcej -->
Rodzaje i podział złomu
05-04-2022
Rodzaje i podział złomu

Jak dzielimy odpady złomu stalowego? Ze względu na powstawanie odpadu złom stalowy możemy podzielić na:– odpady produkcyjne- czyli odpady powstające w efekcie wytwarzania ...

Więcej -->
Od czego zależy cena złomu
28-03-2022
Od czego zależy cena złomu

Jak wygląda dokładnie cena złomu? Aby ustalić dokładną cenę złomu, należy przede wszystkim określić jaki rodzaj złomu posiadamy. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaką kategorie posiad...

Więcej -->
Cena felgi stalowej na złomie
04-01-2022
Cena felgi stalowej na złomie

Firmy zajmujące się recyklingiem, często przyjmują różnego rodzaju surowce. Z uwagi na to, warto dowiedzieć się, jaka jest cena felgi stalowej na złomie, aby móc pozbyć się tego...

Więcej -->
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?
13-12-2021
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?

Na wielu forach internetowych pojawia się pytanie, ile wynosi podatek od sprzedaży złomu? Posiadanie wiedzy z tego zakresu, pozwala uniknąć błędów w prawidłowym rozliczeniu się ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat