Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Cennik złomu cynku

Cennik złomu cynku

W obecnych czasach coraz więcej zarówno polskich przedsiębiorstw produkcyjnych, jak i klientów indywidualnych zastanawia się, jaka jest cena złomu cynku w wybranych punktach oferujących skup tego odpadu. Należy pamiętać, że ogólna cena cynku w skupie kształtuje się na różnym poziomie. W trakcie poszukiwania punktów skupu cynku należy mieć na względzie, że cena cynku na złomie może spaść, gdy kurs złotówki ulegnie osłabieniu z powodu różnych wydarzeń o charakterze globalnym.

Złom cynku Cena (zł/kg) Zamów usługę
Złom cynku – blacha czysta bez Fe 10,6 Zamów
Złom Znal poamortyzacja 5,9 Zamów
Złom Znal poprodukcja 12,7 Zamów
Warunki współpracy
Podane ceny nie obejmują kosztów transportu. Minimum logistyczne dostawy: 0,31 Mg.
Minimum logistyczne odbioru: 1 Mg. Oferta kierowana do firm, przedsiębiorstw,
zakładów produkcyjnych oraz innych podmiotów generujących złom cynku w postaci
złomu cynku blachy, złomu Znal poamortyzacyjnej oraz złomu Znal poprodukcyjnej.
Ceny netto (23% VAT) płatność na podstawie FV, dzień po otrzymaniu FV.

Cena złomu cynku – jakie czynniki wpływają na jej wysokość?

Obowiązująca w Polsce cena cynku na złomie zależy od wielu czynników, które podajemy poniżej. Warto pamiętać, że skup tego surowca jest objęty 23% stawką VAT. W rozliczeniu można zastosować odwrotne obciążenie. Osoby poszukujące informacji na temat tego, jak kształtuje się cena złomu cynku w polskich skupach powinny zdawać sobie sprawę z tego, że na wysokość odsprzedaży tego odpadów, tak jak już wspomnieliśmy, ma wpływ wiele różnych aspektów, między innymi:

 • rodzaj złomu cynkowego
  Przedsiębiorstwa generujące sporą ilość złomu cynkowego powinny ustalić, jaki jest rodzaj tego odpadu. Należy pamiętać, że skrzepy stanowiące połączenie cynku i aluminium są znacznie tańsze niż blachy cynkowe bądź też materiały poprodukcyjne.
 • dokładna lokalizacja punktu skupu
  Zamieszkiwanie w dużych aglomeracjach może przemawiać na korzyść osób pragnących pozbyć się nagromadzonego złomu cynku. Punkty znajdujące się w stolicy Polski, a także również w dużych miastach, mogą zaoferować bardzo atrakcyjne ceny złomu cynku.
 • stopień zanieczyszczenia złomu cynku
  Najwyższa cena złomu cynku w skupie obejmuje odpady czyste lub zanieczyszczone w stopniu minimalnym, lub dopuszczalnym przez punkty skupu.
 • ilość posiadanego surowca
  Bardzo wysoka cena złomu cynku w skupie dotyczy przedsiębiorców magazynujących spore ilości tego odpadu. Osoby te mogą liczyć na duży zysk finansowy w trakcie odsprzedaży wyżej wymienionego surowca. Niska cena cynku w skupie dotyczy osób posiadających gospodarstwa domowe, w których gromadzone są pojedyncze odpady cynkowe.

Wyżej wymienione aspekty mają istotny wpływ na taką kwestie jak cena cynku w skupie. Szczegółowe informacje dotyczące odsprzedaży wyżej wymienionego surowca można uzyskać po konsultacji z pracownikami naszej firmy. Dysponujemy rzetelną wiedzą na temat tego, jak kształtuje się cena cynku na złomie w wybranym miesiącu, w całym roku kalendarzowym.

Potrzebujesz pomocy z utylizacją swoich odpadów?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość stolicy i jej okolic nie jest Ci obojętna – skontaktuj się z nami.

Cena cynku na złomie – jaką można uzyskać?

Coraz więcej firm recyklingowych oferuje atrakcyjny cenowo skup złomu cynkowego. Z uwagi na to, że naturalne zasoby cynku ulegają stopniowemu kurczeniu się, a pozyskiwanie nowych złóż wymaga czasu, energii i sporych nakładów finansowych, poszukuje się możliwości recyklingu cynku. Do tego celu wykorzystywane są różnego typu odpady powstające zarówno w przedsiębiorstwach, jak i w gospodarstwach prywatnych. Między innymi z tych powodów cena cynku na złomie zaczęła wzrastać.

Duży wpływ na cenę cynku na złomie miała hossa na giełdzie metali, która obserwowana była w połowie 2020 roku. Od tego czasu odbieranie złomu cynku przez firmy recyklingowe działające zarówno w Polsce, jak i w Europie odbywa się systematycznie. Z uwagi na to, coraz więcej klientów firmowych i indywidualnych decyduje się na przekazywanie tego typu odpadów do wyspecjalizowanych punktów.

Cena złomu cynku

Przyjmowanie cynku na złom jest bardzo popularne nie tylko w dużych miastach, lecz także w mniejszych miejscowościach i miasteczkach, gdzie działają legalne skupy tego surowca. Dlatego cena cynku w skupie utrzymuje się od wielu miesięcy na podobnym poziomie. Obecnie w województwie dolnośląskim za kilogram cynku na złomie można uzyskać kwotę od 4,15 do 4,44 zł. Z kolei w województwie kujawsko-pomorskim cena cynku wynosi 3,86 do 4,22 za kilogram.

Na niską cenę złomu cynku wpływ ma jego jakość. W przypadku cynkowych metali, czyli surowców silnie zanieczyszczonych, które zawierają inne pierwiastki i zostały pokryte farbą lub trudnymi do usunięcia substancjami chemicznymi, cena nie wygląda imponująco. Osoby, które poszukują informacji na temat tego, ile kosztuje obecnie cynk – cena złomu w postaci anod, gaźników czy odlewów, a także blach, powinni mieć świadomość, że surowce te są wyceniane indywidualnie. Gaźniki, odlewy czy cynk anody, kosztują w przedziale 1,70-3,20 zł/kg. Z kolei blachy utrzymują się na stosunkowo podobnym poziomie 3,70-5,10 zł brutto za kilogram tego surowca.

Cieszący się dużą popularnością skup odpadów cynkowych jest szansą na skuteczne pozbycie się tego surowca. Działanie to wiąże się z możliwością otrzymania sporej gotówki bądź przelewu bankowego na wskazane przez klienta konto, szczególnie gdy posiada się odpady bardzo wysokiej jakości.

Zdecyduj się na posiadanie aplikacji WasteMaster i dowiedz się, jaka cena złomu cynku obowiązuje w Twoim mieście!

Copyright © 2022 Waste Master