Poznań - Skup złomu | WasteMaster

Skup złomu w Poznaniu

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Aktualnie obowiązujące ceny w skupach złomu stalowego w Poznaniu

Osoby dysponujące odpadami produkcyjnymi stalowymi, konstrukcjami pochodzącymi z rozbiórek, a także niepokrytymi rdzą ścinkami blach czy też wiórami stalowymi, mogą bez problemu przekazać te produkty do wyspecjalizowanych jednostek. To punkty, które mogą zaproponować dobre ceny skupu złomu w Poznaniu. Warto wiedzieć, kiedy sprzedać odpady stalowe, aby osiągnąć najwyższy zysk z tej transakcji. W tym celu można wykorzystać stworzony przez nas formularz internetowy. Przy jego pomocy można sprawdzić cennik skupu złomu w Poznaniu.
Ceny
Złom stalowy cienki/blachy (N10) 1,04 zł netto
Złom stalowy gruby (N2) 1,14 zł netto
Złom stalowy gruby (N7) 1,18 zł netto
Złom stalowy gruby (W2) 1,18 zł netto
Złom stalowy gruby (W7) 1,23 zł netto
Złom stalowy gruby (W5) 1,27 zł netto
Złom stalowy poprodukcyjny (W7N) 1,29 zł netto
Żeliwo 1,39 zł netto
Warunki współpracy

Jakie działania pomogą odpowiednio przygotować odpady do odbioru złomu stalowego w Poznaniu?

Najważniejszą kwestią jest zapoznanie się zlecającego z podziałem odpadu. Pomoże to w dokonaniu skutecznej segregacji odpadu. Co więcej, złom powinien również być magazynowany w jednym miejscu. Dzięki temu załadunek będzie znacznie łatwiejszy i przebiegnie szybciej. Ponadto, znacznie uprości to również późniejsze ważenie złomu. Pamiętaj również o tym, aby dobrze oczyścić odpad z wszelkich zanieczyszczeń. W ten sposób mniej zostanie odliczone w trakcie ważenia za dodatkowe zabrudzenia.

Jak wygląda poziom ceny złomu stalowego?

Najwyższą stawkę można otrzymać za złom stalowy znajdujący się w grupie złomu wsadowego. W tym przypadku możesz otrzymać ceny od 1 zł za kg. Natomiast mniej wartościowe są odpady takie jak blachy i pręty do cięcia. Ceny wynoszą 0,80 zł za kg i więcej. Niewielką wartością charakteryzują się odpady zaliczane do grupy wióry stalowe.

Czy regulamin wymaga akceptacji propozycji od WasteMaster?

Nie wymagamy akceptacji oferty od narzędzia WasteMaster. Opublikowanie zapytania w naszym systemie do niczego nie zobowiązuje. Ostateczna decyzja w tym zakresie należy do Ciebie. Dlatego, dzięki naszemu rozwiązaniu możesz zweryfikować ofertę rynku nieodpłatnie.

Jak należy rozumieć złom stalowy przekazywany do skupu złomu w Poznaniu?

Złom stalowy oddawany do skupu złomu to odpady poprodukcyjne, a także poamortyzacyjne, nadające się do przerobu technicznego. Co więcej, odpady te muszą zawierać mniej niż 0,1 procent dodatków stopowych. Warto podkreślić, że najważniejszymi dostawcami tych odpadów są zakłady przemysłowe i budowlano-montażowe. Ponadto, istotne znaczenie w procesie produkcji odgrywają gospodarstwa domowe i rolne, gdyż mają one duży udział w produkcji tych odpadów.

W jakich okolicznościach wzrasta cena złomu stalowego w Poznaniu?

Cena złomu stalowego w Poznaniu reaguje na wiele zmiennych. Ważne znaczenie ma sytuacja na Londyńskiej Giełdzie Metali. Co więcej, nie bez znaczenia jest też silny kurs złotego, a także rosnące zapotrzebowanie na surowce wtórne. Należy uwzględnić to, że wartość złomu stalowego może zmienić się kilka razy w ciągu dnia. Mogą na nią również wpływać zdarzenia losowe.

Jakie atuty ma sprzedaż złomu stalowego w Poznaniu?

Ogromną zaletą jest pozytywne rozwiązanie z punktu widzenia środowiska przyrodniczego. Recykling odpadów przyczynia się do tego, że ofiaruje się drugie życie przedmiotom, które teoretycznie powinny już trafić do śmieci. Istotne miejsce, jeśli chodzi o elementy, które warto przekazywać do recyklingu, zajmują metale. Co więcej, złom stalowy ma doskonałe właściwości oraz wyróżnia się łatwością poddawania procesowi recyklingu. Dlatego jest on z przyjemnością przyjmowany przez różnego rodzaju skupy. Recykling tych odpadów odbywa się przez ponowne przetopienie w piecach hutniczych. Dzięki temu elementy zyskują pożądane formy i wyróżniają się doskonałymi właściwościami. Dlatego ceny złomu stalowego od dłuższego okresu utrzymują się na wysokim poziomie. Są to najważniejsze korzyści przemawiające na korzyść sprzedaży złomu stalowego.

Jak przebiega usługa odbioru złomu w Poznaniu?

Gdy zaakceptujesz wykonawcę usługi, w odpowiedzi na to działanie prześlemy Ci wiadomość na maila, która będzie stanowiła potwierdzenie złożenia zamówienia na skup złomu w Poznaniu. Przedsiębiorstwo, które będzie odpowiedzialne za zlecenie, również otrzyma wszystkie potrzebne informacje. Później pomoże Ci Opiekun Klienta. Przedstawiciel naszej firmy ustali termin odbioru, a także określi, jaki typ pojazdu będzie przeznaczony do transportu. Pamiętaj, o tym, aby odpad złomu stalowego był w odpowiedni sposób posegregowany. W procesie przewozu stosuje się różne samochody. Mogą to być pojazdy ciężarowe, kontenery lub busy. Wszystko uzależnione jest od ilości odpadu. Po przewiezieniu odpadów do siedziby przedsiębiorstwa przeprowadza się proces ważenia.

Jakie kategorie złomu stalowego przyjmowane są w ramach usługi skupu złomu w Poznaniu?

Do skupu złomu oddaje się zarówno złom stalowy wsadowy, jak i niewsadowy. Specjalistyczne firmy odbierają w szczególności blachy, pręty do cięcia, złom gruby wsadowy, złom do cięcia i złom z wiór stalowych. Klasy przyjmowanego złomu niewsadowego to: N10, N2, N4, N7, N6 i N5. Natomiast klasy odbieranego złomu wsadowego są następujące: W2, W5, W7, W8 i W13. W ramach usługi można zlecić również odbiór złomu stalowego typu żeliwnego. W przypadku, gdy na przedstawionej przez nas liście brakuje Twojego odpadu lub, gdy nie masz przekonania, do jakiej kategorii przypisać posiadany przez Ciebie odpad, to zachęcamy do kontaktu z naszą firmą. Przedstawiciel naszej firmy z pewnością udzieli Ci potrzebnego wsparcia w rozwiązaniu tego problemu.

Jaki jest podział odpadów złomu stalowego w Poznaniu?

Odpady złomu stalowego w Poznaniu dzieli się ze względu na miejsce powstawania. Ta klasyfikacja pozwala wyróżnić następujące rodzaje odpadów złomu stalowego: • odpady produkcyjne – odpady powstające przez produkcję stali, a także na skutek przeróbki mechanicznej bądź plastycznej, • odpady poamortyzacyjne - są to obiekty, które uległy zużyciu, zniszczeniu lub uszkodzeniu oraz urządzenia, maszyny, konstrukcje i wyroby podlegające likwidacji bądź wymianie. Stosuje się również inny podział złomu stalowego. Co więcej, jest on znacznie częściej używany w praktyce. Pozwala on wydzielić złom stalowy: • wsadowy – czyli złom przygotowany natychmiastowego wykorzystania w trakcie procesu stalowniczego. Ma on określone rozmiary i masę, a także nie może przekroczyć dopuszczanego poziomu zanieczyszczenia. Istotnym elementem jest też konkretny skład chemiczny. Dzięki temu można użyć odpadu jako wsad w wytapianiu stali. Złom stalowy dzieli się na klasy od W1 do W17. Jest też słom strzępiony. • niewsadowy – czyli złom, którego nie da się bezpośrednio wykorzystać w procesie stalowniczym. W tym przypadku ważne jest to, że przed wykorzystaniem złom poddaje się przerobowi ręcznemu bądź mechanicznemu. Dzięki temu odpad ma właściwy wymiar, ciężar, a także zostaje skutecznie oczyszczony z zanieczyszczeń. W rezultacie może spełnić odpowiednie normy. Istotne jest też to, że w tym przypadku również wydziela się klasy, a mianowicie od N1 do N7, a także klasę N10, czyli niesort.

Jaki rodzaj dokumentów niezbędny jest przy przekazywaniu odpadów złomu kolorowego w Poznaniu?

Bez względu od tego, czy odpad zostaje oddany do skupu złomu w Poznaniu przez firmę, czy osobę prywatną, przedsiębiorstwo przyjmujące wydaje dokument potwierdzający przeprowadzenie takiej transakcji. Z kolei inaczej wygląda sytuacja, jeśli chodzi o obowiązek podmiotów sprzedających odpad. Gdy jest to osoba fizyczna, potrzebny jest tylko dokument tożsamości. Co więcej, dostaje ona również od przyjmującego Formularz Przyjęcia Odpadu, czyli FPO. Na dokumencie znajdą się takie informacje jak: dane adresowe, imię i nazwisko oraz numer dowodu potwierdzającego tożsamość. Natomiast, gdy zlecającym odbiór jest przedsiębiorstwo musi ono wystawić KPO (Kartę Przekazania Odpadu) w rejestrze BDO.

Czy opublikowanie ogłoszenia dotyczącego odpadów złomu stalowego w narzędziu WasteMaster wiąże się z ponoszeniem jakichkolwiek wydatków?

Dodanie zapytania w naszym systemie jest darmowe. Co więcej, nie poniesiesz również żadnego kosztu za pomoc Opiekuna Klienta. Zatem warto skorzystać z naszego rozwiązania. Dzięki temu nic nie tracisz, a wiele możesz zyskać.

Jaki poziom osiąga cena złomu w Poznaniu?

Czynnikiem potrzebnym do ustalenia dokładniej ceny złomu kolorowego jest to, o jakim odpadzie jest mowa. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących tego, jakim odpadem dysponujemy, warto zadzwonić do naszej firmy. Najwyższa stawka dotyczy odpadów należących do grupy złomu wsadowego. Ceny zaczynają się od kwoty 1 zł za kg. Z kolei niższe stawki występują w przypadku blach i prętów do cięcia. Tutaj ceny kształtują się na poziomie około 0,80 zł za kg. Najmniej można uzyskać za wióry stalowe. Zaprezentowane wyżej ceny dotyczą okresu za styczeń 2022.

Jakie fragmenty konstrukcji można oddać do skupu złomu stalowego w Poznaniu?

Jednostki prowadzące skup złomu stalowego w Poznaniu przyjmują różne elementy, a w przede wszystkim fragmenty konstrukcji stalowych, blachy, instalacje grzewcze, garnki, puszki aluminiowe, kable i części samochodowe.

Jak zamówić usługę odbioru złomu w Poznaniu w aplikacji WasteMaster?

Złom stalowy w Poznaniu jest dzielony na wiele kategorii skupowych. Z tego względu stworzyliśmy dwie możliwe drogi zamawiania usługi. Dzięki kontaktowi telefonicznemu możesz zamówić usługę, nawet w momencie kiedy nie jesteś pewny, jaki dokładnie masz rodzaj odpadu. Konsultant pomoże w identyfikacji złomu, i doda ogłoszenie. Drugą możliwością jest wykorzystanie serwisu mamodpad lub bezpośrednio aplikacji. Po zarejestrowaniu się w aplikacji należy wystawić odpad. Przy wykorzystaniu strony mamodpad, można szybko umieścić ogłoszenia w naszej aplikacji, minimalizując poświęcony na to czas. Dzięki temu nasz opiekun klienta wyszuka najlepsze oferty dotyczące Twojego odpad. Taka usługa jest zupełnie darmowa.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->
Czy ceny złomu wzrosną?
10-09-2022
Czy ceny złomu wzrosną?

Wiele osób zastanawia się, czy ceny złomu wzrosną lub ile kosztuje stal na złomie. Prawda jest taka, że bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wartość ...

Więcej -->
Czy złom stalowy jest odpadem?
09-09-2022
Czy złom stalowy jest odpadem?

Tak, złom stalowy jest odpadem i stanowi odpad również w rozumieniu Ustawy o odpadach. Oznacza to, że posiada on swój własny kod odpadu, który jest potrzebny do oznaczenia go pr...

Więcej -->
Kiedy sprzedawać złom stalowy?
08-09-2022
Kiedy sprzedawać złom stalowy?

Wiele przedsiębiorców zastanawia się, kiedy sprzedawać złom stalowy. Jaka pora w roku kalendarzowym jest do tego najodpowiedniejsza? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Jestem niezwykle zadowolony z usług WasteMaster. Zadzwoniłem do konsultanta, tylko po to, aby się dowiedzieć ile kosztuje złom w w Poznaniu, a on oprócz udzielenia mi tej informacji, zrealizował wywóz i oszacował cenę, jaką muszę zapłacić. Polecam wszystkim!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Szukałem najbliższego skupu złomu w w Poznaniu, jednak nie udało mi się znaleźć nic odpowiednio blisko. Dopiero po skontaktowaniu się z WasteMaster, okazało się, że jest złomowisko niedaleko mnie, ma bardzo słabą stronę internetową. Za to WasteMaster zauważalnie mi pomogło - polecam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zdecydowanie warto korzystać z usług WasteMaster. Wysłałem formularz do wyceny mojego żeliwa gospodarczego i nie spodziewałem się cudów. Jednak faktycznie po chwili otrzymałem już szacunkową wycenę, a nieco później - wykaz skupów złomu w Poznaniu. Polecam serdecznie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Kolega z branży polecił mi skorzystanie z WasteMaster. No i spróbowałem! Chciałem jedynie się dowiedzieć ile kosztuje złom w w Poznaniu, a otrzymałem również wycenę i listę potencjalnych ofert, specjalnie dla mojej firmy. Jestem pod wrażeniem!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Miałem do zutylizowania sporo złomu z autobusów i nie za bardzo wiedziałem, jak sobie poradzić z tym wszystkim. Wypełniłem formularz na stronie WasteMaster i w parę chwil wiedziałem, ile kosztuje stal na złomie w w Poznaniu. Dodatkowo otrzymałem wycenę moich śmieci i listę ofert, które pasują do moich preferencji. Jestem mile zaskoczony!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Skorzystałam z usług WasteMaster i się nie zawiodłam! Znam doskonale moją okolicę, więc wiedziałam, że w swojej liście skupów złomu zawarli wszystkie najtrafniejsze opcje. Polecam!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Będę wracać do WasteMaster! Z pomocą konsultantów tej firmy udało mi się sprzedać prawie tonę starych stalowych części do pralek. Opłacało się!

Ocena 4/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?
13-09-2022
Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?

Złom może się okazać ciekawym sposobem na zastrzyk dodatkowej gotówki. Żeby intratnie sprzedać tego typu odpad, warto znać jego aktualne ceny oraz mieć siatkę kontaktów z osobam...

Więcej -->
Ile kosztuje kg złomu stalowego?
13-09-2022
Ile kosztuje kg złomu stalowego?

Obecnie wielu przedsiębiorców handlujących odpadami zastanawia się, ile kosztuje złom. Okazuje się, że odpowiedź często nie jest taka jednoznaczna, jak mogłoby się na początku w...

Więcej -->
Rodzaje i podział złomu
05-04-2022
Rodzaje i podział złomu

Jak dzielimy odpady złomu stalowego? Ze względu na powstawanie odpadu złom stalowy możemy podzielić na:– odpady produkcyjne- czyli odpady powstające w efekcie wytwarzania ...

Więcej -->
Od czego zależy cena złomu
28-03-2022
Od czego zależy cena złomu

Jak wygląda dokładnie cena złomu? Aby ustalić dokładną cenę złomu, należy przede wszystkim określić jaki rodzaj złomu posiadamy. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaką kategorie posiad...

Więcej -->
Cena felgi stalowej na złomie
04-01-2022
Cena felgi stalowej na złomie

Firmy zajmujące się recyklingiem, często przyjmują różnego rodzaju surowce. Z uwagi na to, warto dowiedzieć się, jaka jest cena felgi stalowej na złomie, aby móc pozbyć się tego...

Więcej -->
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?
13-12-2021
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?

Na wielu forach internetowych pojawia się pytanie, ile wynosi podatek od sprzedaży złomu? Posiadanie wiedzy z tego zakresu, pozwala uniknąć błędów w prawidłowym rozliczeniu się ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat