Odpady poprodukcyjne

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO Standard - 199 zł (netto) za miesiąc*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO i 10 wpisów do KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*płatność cykliczna przez okres 12 miesięcy.
Abonament BDO - Premium 399 zł (netto) za miesiąc*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO i 25 wpisów do KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*płatność cykliczna przez okres 12 miesięcy.
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Co to są odpady poprodukcyjne? Przykłady odpadów produkcyjnych

Trzeba przyznać, że odpady poprodukcyjne to dość specyficzna kategoria, która jest bardzo szeroka i obejmuje wiele elementów. Co zaliczamy do odpadów poprodukcyjnych? Wszystko to, co jest pozostałością danego procesu, ale jednocześnie nie zalicza się do produktów ubocznych. Według definicji zawartej w ustawie o odpadach z 14 grudnia 2012 r. produkty stają się odpadami wtedy, gdy ich posiadacz lub też przedsiębiorstwo nie znajdują dla nich żadnych zastosowań i chcą (lub są zobowiązani) się ich pozbyć. Konkretne przykłady odpadów produkcyjnych to odpady z tworzyw sztucznych, tekstylnych, chemiczne, medyczne, metaliczne, opakowań, środków ochrony roślin, mineralne i wiele, wiele więcej. Każdego dnia w Polsce wytwarza się odpady produkcyjne, których nie mamy już jak wykorzystać, a trzeba się ich prawidłowo pozbyć lub odpowiednio je zutylizować.

Utylizacja odpadów poprodukcyjnych – jak przebiega?

Odpady produkcyjne mogą niekiedy stanowić poważne zagrożenie nie tylko dla całego ekosystemy, lecz także ludzi, którzy są w końcu jego częścią. Dlatego tak istotna jest ich prawidłowa i odpowiedzialna utylizacja zgodna z przepisami prawa. Jak przebiega utylizacja odpadów poprodukcyjnych? Jest ona przeprowadzana przez wykwalifikowane firmy, które dostały pozwolenia na działalność w tego typu sektorze jak gospodarka odpadami. Przedsiębiorstwa te zapewniają kontenery, dzięki którym możliwy jest bezpieczny odbiór odpadów poprodukcyjnych. W zależności od typu odpadów, które są odbierane, istnieją inne sposoby na ich prawidłowy wywóz i utylizację, bądź recykling. Na przykład odpady ciekłe będą odbierane za pomocą cystern lub innych tego rodzaju przystosowanych pojazdów. Szczególnym typem odpadów produkcyjnych są odpady niebezpieczne, które wymagają szczególnych procedur, zarówno ich magazynowania, jak i wywozu.

Odbiór odpadów poprodukcyjnych a giełda odpadów WasteMaster

Odbiór odpadów poprodukcyjnych może odbyć się za pomocą stworzonej przez nas giełdy odpadowej WasteMaster, na której się właśnie znajdujesz. Została ona stworzona z myślą o tym, aby wprowadzić wciąż rozwijający i zmieniający się rynek odpadowy w XXI wiek, który wprowadził nowe technologie. To właśnie za ich pomocą chcemy tego dokonać. Stworzyliśmy narzędzia, które ułatwiają gospodarkę odpadami zarówno dla ich wytwórców, jak i odbiorców. Jak to działa? Wybierz opcję odpowiednią dla siebie w zależności o tego, czy chcesz zamówić odbiór odpadów poprodukcyjnych, czy kupić odpady, aby odpowiednio je zagospodarować, przerobić i finalnie na nich zarobić. To nie jest takie trudne! Wystarczy parę kliknięć i gotowe! Przygotowaliśmy dla Ciebie krótkie filmiki instruktażowe, które pomogą Ci w całym procesie i przeprowadzą Cię przez wszystkie etapy. W razie wątpliwości możesz się także skontaktować z naszym działem obsługi klienta, który służy pomocą w każdej kwestii. Zamów odbiór odpadów poprodukcyjnych przez Internet! Giełda czeka, aż wystawisz przez nią swój odpad!

Zaproponuj odbiór odpadów produkcyjnych przez giełdę!

Giełda odpadowa jest dla naszej firmy szczególnie ważna, ponieważ to pewne novum dla tej branży. Wiadomo, że wytwórców oraz odbiorców odpadów w Polsce jest naprawdę bardzo dużo i nie każdy ma dostęp do każdego, nie każdy też wie, do kogo się najlepiej zgłosić. Dlatego właśnie między innymi powstała ta giełda – by łączyć branżę odpadową i zamieszczać w niej oferty z całej Polski w jednym miejscu. Dzięki temu nie będzie trzeba już przeszukiwać setek stron internetowych w poszukiwaniu poszczególnych ofert. Możesz zaproponować odbiór odpadów produkcyjnych przez naszą giełdę! Wystarczy opisać, co posiadasz, w jakim stanie oraz załączyć zdjęcia, aby potencjalny nabywca wiedział, czego się spodziewać. Oczywiście nie zapomnijmy o dodaniu naszej lokalizacji!

Wywóz odpadów poprodukcyjnych zamówisz u nas. Porównaj różne oferty!

Dzięki giełdzie odpadowej będziesz mógł porównać różne oferty na wywóz odpadów poprodukcyjnych. Zestawienie ze sobą odmiennych warunków, w zależności od danej firmy, masz zapewnione również za sprawą współpracy z nami. Mówisz nam, co posiadasz, opisujesz swój odpad, a my w Twoim imieniu negocjujemy najlepsze warunki z różnymi podwykonawcami. Finalnie wybieramy te najkorzystniejsze dla Ciebie, jednak ostateczna decyzja należy oczywiście do klienta. Możesz zaakceptować przedstawianą ofertę lub ją odrzucić i szukać szczęścia w innym zakładzie. Jednak zapewniamy, że druga opcja zdarza się niezmiernie rzadko! Giełda odpadowa jest świetnym rozwiązaniem, kiedy zależy nam na tym, aby porównać warunki u innych usługodawców tego samego świadczenia, i aby została przedstawiona nam ta najkorzystniejsza. Może warto sprawdzić już teraz, w jaki sposób ona działa? Przekonaj się sam lub zapoznaj się z krótkimi instrukcjami i wskazówkami.

Dlaczego odpady poprodukcyjne mogą być niebezpieczne?

Być może w dalszym ciągu niektóre osoby nie zdają sobie sprawy, że co poniektóre odpady poprodukcyjne mogą być niebezpieczne i stanowić poważne zagrożenie dla całego środowiska naturalnego. Dlaczego? Ze względu na zawarte w sobie szkodliwe substancje, które mogą wyciekać lub się ulatniać. Kiedy ewentualnie do tego dojdzie, istnieje realne ryzyko, że zostaną zakażone np. wody gruntowe, a wraz z nimi gleba i powietrze. Niektóre tego typu substancje, oprócz tego że są toksyczne, mogą być łatwopalne, co tylko potęguje skalę zjawiska. Jakie odpady poprodukcyjne mogą być niebezpieczne? Dla przykładu azbest, metale ciężkie czy niektóre odczynniki chemiczne. Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o ich prawidłową, a przede wszystkim bezpieczną utylizację. Jako przedsiębiorcy jesteśmy do tego zobowiązani nie tylko z poczucia obowiązku, lecz także prawnie. Poszczególne przepisy np. ustawy o odpadach określają, do czego jesteśmy zobligowani wobec administracji państwowej z zakresu ochrony środowiska oraz gospodarki odpadami.

Nie znalazłeś oferty jakiej potrzebujesz?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość nie jest Ci obojętna - skontauj się z nami. W aplikacji WasteMaster znajdziesz skup złomu, który spełni oba te oczekiwania. Sprawdź i przekonaj się, że warto!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Copyright © 2022 Waste Master