Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Kiedy wzrosną ceny złomu?

Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego typu odpadzie. Wzrost cen nie tylko złomu stalowego, lecz także ogólnie surowców wtórnych był widocznie zauważalny na początku ubiegłego (2021) roku.

Obecnie mamy do czynienia raczej ze stabilizacją, a nawet spadkiem cen złomu, w zależności od ich rodzaju i klasy. Na ogólną wartość złomu ma wpływ wiele czynników, które trudno jest przewidzieć, między innymi: słabszy kurs dolara, rosnący popyt na zabezpieczenie przed inflacją czy popyt i podaż.

Aktualnie (stan na wrzesień 2022) ceny złomu stalowego, w zależności od jego rodzaju i ilości, wahają się w okolicach 1000 zł za tonę odpadu. W styczniu 2022 średnia wynosiła 1600-1800 zł, a na wiosnę tego samego roku wystrzeliła w okolicę nawet 3000 zł/t!

Bardzo wysokie ceny złomu stalowego były na przełomie marca i kwietnia 2022 roku, jednak nie utrzymały się zbyt długo i spadły. Żeby nie być stratnym i chcąc uzyskać jak najwięcej, warto na bieżąco analizować rynek odpadowy. Doskonale posłuży do tego aplikacja WasteMaster oraz nasza giełda odpadów! Zaproponujemy najlepszą cenę!

Potrzebujesz pomocy z utylizacją swoich odpadów?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość stolicy i jej okolic nie jest Ci obojętna – skontaktuj się z nami.

Copyright © 2022 Waste Master