Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Rodzaje złomu stalowego. Co jest najdroższe na złomie?

Rodzaje złomu stalowego. Co jest najdroższe na złomie?

Zazwyczaj słowo „złom” nie kojarzy nam się z niczym konkretnym. Tymczasem okazuje się, że posiada on swoje konkretne rodzaje oraz klasy, z którymi możemy spotkać się w skupach. Co to jest złom stalowy W5? Co jest najdroższe na złomie? Z chęcią odpowiemy Ci na te pytania!

Złom stalowy W2, W5, W7 – o co chodzi?

Na skupach możemy spotkać się z takimi odpadami jak złom stalowy W2 czy W7. Osoby spoza branży, które na co dzień nie mają do czynienia z tego typu odpadami i nie zajmują się ich profesjonalnym handlem, mogą nie wiedzieć, co oznaczają poszczególne symbole. Spieszymy z wyjaśnieniami!

Złom stalowy dzielimy przede wszystkim na dwie główne kategorie: wsadowy i niewsadowy, które są oznaczane kolejno literami W i N. Stąd wzięły się właśnie określenia jak „złom stalowy W7” czy „złom stalowy W2”. Cyfry oznaczają klasy złomu, a także mówią nam, pod jaką postacią występuje dany odpad. Podamy kilka przykładów, aby lepiej zobrazować i przybliżyć omawiany temat.

Złom stalowy wsadowy

  • złom stalowy W2 – złom kawałkowy poamortyzacyjny (taśmy, druty, pręty);
  • złom stalowy W5 – złom kawałkowy jednolity;
  • złom stalowy W7 – złom kawałkowy bez drutów;
  • złom stalowy W8 – złom kawałkowy krótko cięty z odcinkami rur.

Złom stalowy niewsadowy

  • złom stalowy N1 – blachy, rury, taśmy i inne;
  • złom stalowy N4 – wióry długie i skłębione;
  • złom stalowy N6 – szyny;
  • złom stalowy N10 – niesort.

Potrzebujesz pomocy z utylizacją swoich odpadów?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość stolicy i jej okolic nie jest Ci obojętna – skontaktuj się z nami.

Co jest najdroższe na złomie?

Od tego, co jest najdroższe na złomie, zależy przede wszystkim to, jaki typ złomu mamy na myśli. Na skupach złomu stalowego najbardziej wartościowe jest żeliwo. Osiąga ono najkorzystniejsze ceny i na listopad 2023 roku oscylują one w okolicach niecałych 1,20 zł za 1 kg. Oczywiście trzeba pamiętać, że ceny nie we wszystkich regionach Polski będą takie same.

Z kolei jeżeli mamy na myśli skup metali kolorowych, to wtedy na złomie najdroższa będzie cyna czy miedź millbera, czyli jedna z najczystszych postaci miedzi. Za 1 kilogram tego rodzaju odpadu recyklerzy są w stanie zapłacić w okolicach 35 zł! Niewiele mniej wartościowa jest miedź III niesort czy wióry – 30 zł/kg. Prawie dwa razy większe wartości osiąga z kolei złom cyny – ok. 60 zł za 1 kg.

Jak widać, na złomie najdroższa jest cyna – ok. 60 zł za 1 kg. Jeżeli posiadamy tego typu odpady, z pewnością warto je skupić. Zależy Ci na cenie? Z łatwością ją porównasz dzięki naszym usługom darmowej wyceny. Dodajesz odpad, opisujesz go i wystawiasz, a my proponujemy go różnych recyklerom. Wtedy oni wracają do nas z różnymi ofertami na ten sam odpad. My selekcjonujemy propozycje i wybieramy tę najkorzystniejszą. W ten sposób masz gwarancję atrakcyjnej ceny. Przetestuj nas!

Copyright © 2022 Waste Master