Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Dlaczego złom drożeje?

Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek globalnego popytu na ropę i nakłady na jej wydobycie.

Na przełomie marca i kwietnia 2022 roku złom stalowy osiągnął rekordowe wartości. Cena średnio osiągała nawet do 3000 zł za tonę surowca. Aktualnie sytuacja nie wygląda tak dobrze. Stan na jesień 2022 (wrzesień): średnia cena złomu stalowego na skupie to ok. 1000 zł/t, w zależności oczywiście od lokalizacji czy ilości odpadu oraz jego jakości.

Być może na wysokie ceny stali na wiosnę miał wpływ wybuch wojny za naszą wschodnią granicą. Przypomnijmy, że wszystko zaczęło się 24 lutego 2022 roku, a kolejne sankcje dość mocno obciążyły nasz kraj. Do tego dochodzi również wychodzenie z pandemicznego kryzysu i odbudowa branż budowlanych czy motoryzacyjnych, które po zastoju chcą zwiększyć swoje nakłady.

Jak widać trudno jednoznacznie odpowiedzieć, dlaczego złom drożeje. Aktualnie jest to tendencja raczej stabilizacyjna, jeśli nie spadkowa.

Copyright © 2022 Waste Master