Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Cennik złomu mosiądzu

Cennik złomu mosiądzu

Osoby gromadzące metale kolorowe nieżelazne, do których należy mosiądz, często zastanawiają się, w jaki sposób pozbyć się tego odpadu, aby osiągnąć korzyść finansową. Z uwagi na powyższe, coraz więcej klientów zastanawia się, jakie są ceny mosiądzu na złomie. Należy pamiętać, że cena złomu mosiądzu jest uzależniona od wielu czynników. Może być to krach finansowy na Giełdzie Metali w Londynie, który spowoduje, że ogólna cena złomu mosiądzu drastycznie spadnie. Z kolei wzrost ceny złomu mosiądzu mogą generować globalne zmiany polityczne, ekonomiczne czy gospodarcze.

Złom mosiądzu Cena (zł/kg) Zamów usługę
Złom mosiądzu M-63 poprodukcyjnego 22,50-26,50 Zamów
Złom mosiądzu M-63 stare blachy 19,30-23,00 Zamów
Złom mosiądzu M-63 włosy 19,30-23,00 Zamów
Złom mosiądzu otoczka 17,40-21,40 Zamów
Złom mosiądzu wióry mix (- % na wilgoć i zan.) 14,80-18,80 Zamów
Złom mosiądzu chłodnice czyste bez Fe 17,60-21,60 Zamów
Złom mosiądzu żółtego bez wodomierzy 18,40-22,10 Zamów
Złom mosiądzu niesort, złom mosiądzu pobiał bez wodomierzy 16,30-20,00 Zamów
Złom mosiądzu żółtego poprodukcyjnego 17,90-22,60 Zamów
Złom mosiądzu – rurki mix 17,80-22,50 Zamów
Złom mosiądzu – łuski (bez Fe) 18,10-24,00 Zamów
Złom mosiądzu – węże (bez PCV) 0,50-1,00 Zamów
Złom mosiądzu – grzałki 2,10-3,00 Zamów
Warunki współpracy
Podane ceny nie obejmują kosztów transportu. Minimum logistyczne dostawy: 0,1 Mg.
Minimum logistyczne odbioru: 1 Mg. Oferta kierowana do firm, przedsiębiorstw,
zakładów produkcyjnych oraz innych podmiotów generujących złom mosiądzu
w postaci złomu mosiądzu M-63, złomu mosiądzu niesort, złomu mosiądzu wióry.
Ceny netto (23% VAT) płatność na podstawie FV 1 dzień po otrzymaniu FV.

Cena złomu mosiądzu – od czego zależy jej wysokość?

Niektóre osoby dziwią się, że ceny złomu mosiądzu gwałtownie spadają lub wzrastają. Działanie to jest uwarunkowane wieloma czynnikami. Warto poznać przynajmniej kilka z nich. Posiadasz złom mosiądzu? Cena tego surowca jest wartością zmienną i zaraz się o tym przekonasz. Do kilku z wielu aspektów, które oddziałują na taką kwestię, jak ceny złomu mosiądzu zalicza się:

 • lokalizację punktów skupu
  Ceny złomu mosiądzu w jednostkach znajdujących się w dużych miastach z pewnością będą wyższe niż te oferowane przez skupy złomu działające w miasteczkach i na wsiach. Osoba, której zależy, aby osiągnięta przez nią cena złomu mosiądz była wysoka, może sprzedać ten surowiec w dużych aglomeracjach miejskich.
 • rodzaj surowca
  Na ceny mosiądzu na złomie wpływa rodzaj posiadanego odpadu. Najniższa cena złomu mosiądzu uzyskiwana jest za chłodnice czyste bez dodatku żelaza. Z kolei bardzo wysokie ceny mosiądzu na złomie można osiągnąć za odpady żółte, poprodukcyjne, a także te zaliczane do kategorii M63 poprodukcyjnych.
 • duży popyt na mosiądz
  W niektórych okresach w roku kalendarzowym ceny złomu mosiądzu gwałtownie rosną z uwagi na zwiększone zapotrzebowanie na ten surowiec.
 • liczba odpadów mosiądzu
  Przedsiębiorstwa generujące sporą ilość złomu mosiądzu mogą liczyć na to, że cena mosiądzu na złomie osiągnie wysoką wartość. W przypadku klientów indywidualnych ceny złomu mosiądzu mogą nie być zadowalające, gdy dysponuje się jedynie pojedynczymi elementami.

Potrzebujesz pomocy z utylizacją swoich odpadów?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość stolicy i jej okolic nie jest Ci obojętna – skontaktuj się z nami.

Jakie ceny mosiądzu na złomie można uzyskać?

Jeśli zastanawiasz się, jakie ceny mosiądzu w wybranym przez Ciebie skupie możesz osiągnąć w całym roku kalendarzowym, powinieneś mieć świadomość, że większość wyspecjalizowanych punktów, oferujących odbiór tego odpadu, preferuje czysty surowiec. Najwyższe ceny złomu mosiądzu uzyskasz za odpady poprodukcyjne 26,5 zł za kilogram, a także włosy 23,1 zł za kilogram i mosiądz żółty poprodukcyjny 24,6 zł za kilogram. Jeśli zależy Ci na tym, aby cena złomu mosiądzu była jak najwyższa – zainstaluj aplikację WasteMaster. To specjalnie stworzone przez nas narzędzie, które wskaże Ci, jak zmieniają się ceny mosiądzu na złomie w Twoim mieście.

Masz na zbyciu niepotrzebny złom mosiądzu? Cena w takim przypadku jest bardzo ważna! Zadzwoń do nas, pomożemy w wycenie!

Zamów aplikację WasteMaster i poznaj dokładne ceny złomu mosiądzu przez cały rok kalendarzowy!

Copyright © 2022 Waste Master