Skup złomu - Białystok - cennik | WasteMaster

Sprzedaj lub utylizuj odpady

Zajmie Ci tylko 15 sekund...

×
×
×

Skup złomu w Białymstoku

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
3 proste kroki!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Do wyceny
Szczegóły
Szybko
Efektywnie
Bezpiecznie
Jakie są atuty wynikające z oddawania odpadów do skupu złomu stalowego w Białymstoku ?
W Polsce i na całym świecie bardzo ważnym elementem dyskusji jest segregacja odpadów. Co więcej, ważnym czynnikiem jest tutaj recykling odpadów, ponieważ pozwala on ofiarować przedmiotom drugie życie, choć w ogólnej opinii powinny one trafić do śmieci. W rezultacie działanie ma to pozytywny wpływ w kontekście ochrony środowiska naturalnego. Wpływa na oszczędność energii i zasobów naturalnych. Złom stalowy cieszy się dużą popularnością wśród punktów skupu złomu ze względu na dobre właściwości i łatwość poddawania się procesowi recyklingu. Do przeprowadzenia recyklingu niezbędne jest przetopienie przedmiotów w piecach hutniczych i nadanie im określonej formy. W rezultacie można uzyskać nowy produkt o doskonałych cechach. Dlatego ceny za odbiór złomu stalowego przez długi czas osiągają wysokie granice. Uwzględniając te atuty, z pewnością warto sprzedawać złom stalowy do skupu.
Jak zamówić usługę odbioru złomu w Białymstoku w aplikacji WasteMaster?
Złom stalowy w Białymstoku jest dzielony na wiele kategorii skupowych. Z tego względu stworzyliśmy dwie możliwe drogi zamawiania usługi. Dzięki kontaktowi telefonicznemu możesz zamówić usługę, nawet w momencie kiedy nie jesteś pewny, jaki dokładnie masz rodzaj odpadu. Konsultant pomoże w identyfikacji złomu, i doda ogłoszenie. Drugą możliwością jest wykorzystanie serwisu mamodpad lub bezpośrednio aplikacji. Po zarejestrowaniu się w aplikacji należy wystawić odpad. Przy wykorzystaniu strony mamodpad, można szybko umieścić ogłoszenia w naszej aplikacji, minimalizując poświęcony na to czas. Dzięki temu nasz opiekun klienta wyszuka najlepsze oferty dotyczące Twojego odpad. Taka usługa jest zupełnie darmowa.
Jakie kroki trzeba podjąć, aby odpady spełniały wymagania niezbędne do odbioru złomu stalowego w Białymstoku ?
W pierwszej kolejności zapoznaj się z podziałem odpadu. Jest to bardzo istotne, ponieważ czynność ta znacznie uprości skuteczną segregację odpadu. Co więcej, złom powinien być też przechowywany w jednym miejscu. Dzięki temu załadunek będzie dużo łatwiejszy i sprawniejszy. Ponadto, wszystko to wpłynie również pozytywnie na późniejsze ważenie. Złom musi być też dobrze oczyszczony z zanieczyszczeń, ponieważ zminimalizuje to ryzyko dodatkowego odliczenia odpadu w trakcie ważenia.
Jakie odpady można oddać do skupu złomu w Białymstoku ?
Specjalistyczne firmy, które prowadzą skup złomu, odbierają zarówno złom stalowy wsadowy, jak i niewsadowy. W ramach usługi odbierają złom blach, pręty do cięcia, złom do cięcia, złom wiór stalowych, a także złom gruby wsadowy. Istotne są także klasy złomu. W przypadku złomu niewsadowego, można oddać odpady należące do następujących klas: N10, N2, N4, N7, N6 i N5. Natomiast, jeśli chodzi o złom wsadowy, stosuje się klasy: W2, W5, W7, W8, a także W13. Do odbioru w ramach usługi możesz przeznaczyć również złom stalowy typu żeliwnego. W przypadku, gdy masz pewne wątpliwości co do tego, czy odpad, który masz, zostanie odebrany lub nie wiesz, do której grupy go przyporządkować, zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Nasi konsultanci dysponują odpowiednią wiedzą i doświadczeniem, dlatego pomogą Ci w rozwiązaniu nurtującego kłopotu.
W jakich przypadkach zmienia się cena złomu stalowego w Białymstoku ?
Cena złomu stalowego w Białymstoku zależy od różnych istotnych zmiennych. Istotne znaczenie mają rynki międzynarodowe, przykładem jest Londyńska Giełda Metali. Rynek polski w dużym stopniu reaguje na sytuację na tej właśnie giełdzie. Co więcej, czynnikiem, który przyczynia się do zwiększenia ceny złomu, jest też silny kurs złotówki. Do czynników tych zalicza się też rosnący popyt na surowce wtórne. Pamiętaj również o tym, że cena złomu stalowego często się zmienia. Może ona zmienić się nawet kilka razy w ciągu dnia. Ponadto, może również charakteryzować się znaczną reakcją na różne zdarzenia losowe.
Czy regulamin wymaga przyjęcia propozycji od WasteMaster?
Nie wymagamy przyjmowania oferty od narzędzia WasteMaster. Opublikowanie ogłoszenia w naszym systemie do niczego nie zobowiązuje. Ostateczna decyzja w tym zakresie należy do Ciebie. Dlatego, dzięki naszemu rozwiązaniu możesz sprawdzić ofertę rynku całkowicie za darmo.
Jakie kody odpadów złomu stalowego w Białymstoku stosuje się w rejestrze BDO?
Klasyfikacja odpadów złomu stalowego w systemie BDO uzależniona jest, od tego, w jaki sposób postał odpad. Kod 02 01 10 dotyczy odpadów metalowych. Cała kategoria 02 to odpady pochodzące z rolnictwa, sadownictwa, upraw hydroponicznych, rybołówstwa, leśnictwa, łowiectwa i przetwórstwa żywności. Natomiast w grupie 12 pod nazwą odpady z kształtowania i fizycznej, a także mechanicznej obróbki powierzchni metali oraz tworzyw sztucznych jest kod 12 01 02, który dotyczy odpadów z toczenia i piłowania żelaza i jego stopów. Złom stalowy ukrywa się również pod kodem 15 01 04. Są to opakowania z metali. Odpady te znajdują się również w grupie 16, czyli nieujęte w innych grupach. Przypisuje się tam kody 16 01 04, a więc zużyte lub nienadające się do użytkowania pojazdy oraz 16 01 17, czyli metale żelazne. Natomiast w grupie 17 obejmującej odpady z remontów, budów, i demontażu obiektów do określenia złomu stalowego służy kod 17 04 05, czyli żelazo i stal, a także 17 04 07, a więc mieszaniny metali. Wyróżnia się też grupę 19, a dokładniej kod 19 10 01, czyli odpady żelaza i stali oraz 19 12 02, metale żelazne. W rejestrze BDO uwzględnia się również grupę 20, czyli odpady komunalne i kod 20 01 40, a więc metale.
Jak różnicuje się odpady złomu stalowego w Białymstoku ?
Odpady złomu stalowego w Białymstoku dzieli się z uwzględnieniem miejsca powstawania. Ta klasyfikacja wpływa na wyróżnienie następujących rodzajów odpadów złomu stalowego: • odpady produkcyjne – odpady powstające przez wytwarzanie stali, a także na skutek przeróbki mechanicznej bądź plastycznej, • odpady poamortyzacyjne - są to obiekty, które uległy zużyciu, zniszczeniu lub uszkodzeniu oraz urządzenia, maszyny, konstrukcje i wyroby podlegające likwidacji bądź wymianie. Stosuje się również inny podział złomu stalowego. Co więcej, jest on znacznie częściej używany w praktyce. Pozwala on wydzielić złom stalowy: • wsadowy – czyli złom przygotowany natychmiastowego użycia podczas procesu stalowniczego. Ma on konkretne rozmiary i masę, a także nie może przekroczyć dopuszczanego poziomu zanieczyszczenia. Ważnym czynnikiem jest też konkretny skład chemiczny. Dzięki temu można użyć odpadu jako wsad w wytapianiu stali. Złom stalowy dzieli się na klasy od W1 do W17. Jest też słom strzępiony. • niewsadowy – czyli złom, którego nie da się bezpośrednio użyć w procesie stalowniczym. W tym przypadku ważne jest to, że przed zastosowaniem złom poddaje się przerobowi ręcznemu bądź mechanicznemu. Dzięki temu odpad ma odpowiedni wymiar, ciężar, a także zostaje skutecznie oczyszczony z zanieczyszczeń. W rezultacie może spełnić przyjęte normy. Istotne jest też to, że w tym przypadku również wydziela się klasy, a mianowicie od N1 do N7, a także klasę N10, czyli niesort.
Co wpływa na cenę złomu stalowego w Białymstoku ?
Cena złomu stalowego w Białymstoku jest złożonym tematem. Jednym z takich czynników jest lokalizacja odpadu, w różnych województwach cena złomu może się różnić. Tak jak skupy w okolicy wielkich aglomeracji mogą oferować wyższe ceny niż w mniejszych miejscowościach. Kolejnym istotnym czynnikiem jest ilość odpadu. Im większa ilość, tym wyższą stawkę można wynegocjować na skupie. Należy przy tym uwzględnić, że cenę można indywidualnie negocjować w przypadku kilkuset kg odpadu. Ważnym czynnikiem jest też rozmiar skupu złomu, większe złomowiska mogą zaoferować wyższą stawkę dzięki temu, iż zbywają oni złom bezpośrednio do huty. Mniejsze złomowiska, muszą naliczyć większa marże, gdyż są tylko ogniwem pośrednim. Z drugiej strony mniejszy skup szybciej zainteresuje się mniejszą ilością odpadu.
Czy trzeba ponieść jakiś wydatek za dodanie odpadu złomu stalowego w systemie WasteMaster?
Działanie polegające na dodaniu ogłoszenia dotyczącego odpadu złomu stalowego nie wymaga ponoszenia żadnych wydatków. Co więcej, nie wymaga się również płacenia za pomoc naszego konsultanta. Dlatego warto dodać ofertę i dzięki temu zapoznać się z najkorzystniejszymi propozycjami. Dzięki temu można oszczędzić cenny czas, a może nawet znaleźć właściwą firmę do odbioru naszych odpadów.
Co warto wiedzieć na temat wykonywania usługi odbioru złomu stalowego w Białymstoku ?
Gdy wybierzesz odpowiedniego zleceniodawcę realizującego skup złomu w Białymstoku , otrzymasz od nas wiadomość na e-maila, która będzie stanowiła potwierdzenie złożenia konkretnego zlecenia. Co więcej, organizacja, na której usługi się zdecydujesz, także uzyska niezbędne informacje. Następnie sprawę przejmie konsultant, który pokieruje całym procesem. Pracownik naszej firmy wszystko przygotuje, ustali termin odbioru, a także pojazd, którym przedzie odbywał się transport. Warto wiedzieć, że w zależności od ilości odpadu usługa odbywa się przy użyciu różnych samochodów. W procesie tym wykorzystuje się samochody ciężarowe, kontenery, a także busy. Gdy odpady zostaną odebrane, przewozi się je do siedziby przedsiębiorstwa, a następnie poddaje ważeniu.
Jaka dokumentacja umożliwi prawomocny odbiór odpadów złomu stalowego w Białymstoku ?
Zarówno firma, jak i osoba fizyczna otrzymuje od przyjmującego potwierdzenie przeprowadzenia transakcji polegającej na przekazaniu odpadu do skupu złomu w Białymstoku . Ważne jest to, że gdy przekazującym jest podmiot prawny, to wtedy musi on wystawić KPO, czyli Kartę Przekazania Odpadu w systemie BDO. Co więcej, KPO wystawia się osobno dla każdego przekazywanego kodu odpadu. Natomiast od osób fizycznych dokument ten nie jest wymagany. Potrzebny jest jedynie dokument tożsamości. Co więcej, osoba fizyczna otrzymuje również Formularz Przyjęcia Odpadu, czyli FPO. Do wypełnienia tego formularza potrzebne będzie podanie adresu, imienia i nazwiska i numeru dokumentu tożsamości osoby *#*przekazującej|oddającej*#* złom do skupu.
Co mozna oddać na skup złomu stalowego w Białymstoku ?
Skup złomu stalowego w Białymstoku przyjmuje różne rodzaje odpadu. Możemy w ramach tego przyjąć takie odpady jak elementy konstrukcji stalowych, blachy, instalacje grzewcze, puszki aluminiowe, garnki, przewody i zużyte części samochodowe.
Jak wygląda dokładnie cena złomu w Białymstoku ?
Aby ustalić dokładną cenę złomu, należy przede wszystkim określić jaki rodzaj złomu posiadamy. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaką kategorie posiadamy, zawsze można skontaktować się z naszym konsultantem w celu rozwiania wszystkich wątpliwości. Najwyższą kwotę w kategorii tych odpadów można uzyskać za złom z grupy wsadowej. Można uzyskać już od 1 zł za kg takiego złomu. Mniejsze kwoty można uzyskać za takie elementy jak blachy i pręty do cięcia, których ceny zaczynają się już od 0,8 zł za kg. Najmniej wartościowym odpadem z tej kategorii bez wątpienia są wióry stalowe. Wskazane ceny obowiązywały w styczniu 2022 roku.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Prowadzę serwis telefonów i laptopów. Praktycznie każdego dnia zbieram sporo podzespołów ze sprzętów. Cieszę się, że aplikacja pomogła mi znaleźć kontrahentów, którzy na korzystnych dla mnie warunkach terminowo wszystko utylizują.

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Niestety nie dopilnowałem w terminie obowiązku składowania odpadów. Wiedziałem, że będę musiał ponieść konsekwencje. W WasteMaster od razu sprawdziłem, ile będzie wynosić opłata produktowa. Ta aplikacje naprawdę się przydaje.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zrobiliśmy remont generalny w domu. Wiadomo z czym to się wiąże – dużo gruzu, stare meble, wiele innych śmieci. Dodałem fotki w aplikacji i znalazłem firmy, które szybko odebrały ode mnie ten zbędny dobytek.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Wyposażyliśmy na nowo stację demontażu pojazdów i chcieliśmy się zareklamować nawet w całej Polsce. Umieszczenie oferty w wastemaster to był strzał w dziesiątkę!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Jako fabryka produkująca ż [...]

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Skup złomu mosiądzu w praktyce – przydatne informacje
06-05-2022
Skup złomu mosiądzu w praktyce – przydatne informacje

Osoby dysponujące dużą ilością odpadów w postaci metali kolorowych i nieżelaznych, powinny zainteresować się tematem skup złomu mosiądzu w praktyce – przydatne informacje. Z pon...

Więcej -->
Skup złomu ołowiu od strony praktycznej – najważniejsze informacje
04-05-2022
Skup złomu ołowiu od strony praktycznej – najważniejsze informacje

Klienci indywidualni i firmowi, dysponujący sporą ilością odpadów, często poszukują wiedzy z zakresu skup złomu ołowiu od strony praktycznej – najważniejsze informacje, kt...

Więcej -->
Utylizacja odpadów warsztatowych z Waste Master!
04-05-2022
Utylizacja odpadów warsztatowych z Waste Master!

🚛Nie zatrzymujemy się jeżeli chodzi o dalszy rozwój naszej aplikacji jak i zakres usług, które można u nas zamówić!🚛Teraz bezproblemowo skorzystasz z naszej usługi odbioru i uty...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat