Białystok - Skup złomu | WasteMaster

Skup złomu w Białymstoku

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Złom stalowy na sprzedaż w Białymstoku

Posiadany w dowolnej ilości złom stalowy wymaga zagospodarowania. Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, można przekazać ten odpad do wyspecjalizowanych jednostek, zajmujących się pozyskiwaniem surowców wtórnych. Przed podjęciem takiej decyzji, warto poznać cennik skupu złomu w Białymstoku . To podstawowa informacja, za pomocną której można zawrzeć korzystną transakcję sprzedaży. Bardzo szybko zmieniające się ceny skupu złomu w Białymstoku mogą pozytywnie zaskoczyć osoby gromadzące te odpady. Uruchamiając stworzony przez nas formularz internetowy, można szybko i skutecznie zapoznać się najnowszą wartość cenową odpadów złomowych stalowych.
Ceny
Złom stalowy cienki/blachy (N10) 1,03 zł netto
Złom stalowy gruby (N2) 1,13 zł netto
Złom stalowy gruby (N7) 1,17 zł netto
Złom stalowy gruby (W2) 1,17 zł netto
Złom stalowy gruby (W7) 1,22 zł netto
Złom stalowy gruby (W5) 1,25 zł netto
Złom stalowy poprodukcyjny (W7N) 1,27 zł netto
Żeliwo 1,37 zł netto
Warunki współpracy

Jakie są atuty wynikające z oddawania odpadów do skupu złomu stalowego w Białymstoku ?

W Polsce i na całym świecie bardzo ważnym elementem dyskusji jest segregacja odpadów. Co więcej, ważnym czynnikiem jest tutaj recykling odpadów, ponieważ pozwala on ofiarować przedmiotom drugie życie, choć w ogólnej opinii powinny one trafić do śmieci. W rezultacie działanie ma to pozytywny wpływ w kontekście ochrony środowiska naturalnego. Wpływa na oszczędność energii i zasobów naturalnych. Złom stalowy cieszy się dużą popularnością wśród punktów skupu złomu ze względu na dobre właściwości i łatwość poddawania się procesowi recyklingu. Do przeprowadzenia recyklingu niezbędne jest przetopienie przedmiotów w piecach hutniczych i nadanie im określonej formy. W rezultacie można uzyskać nowy produkt o doskonałych cechach. Dlatego ceny za odbiór złomu stalowego przez długi czas osiągają wysokie granice. Uwzględniając te atuty, z pewnością warto sprzedawać złom stalowy do skupu.

Jak zamówić usługę odbioru złomu w Białymstoku w aplikacji WasteMaster?

Złom stalowy w Białymstoku jest dzielony na wiele kategorii skupowych. Z tego względu stworzyliśmy dwie możliwe drogi zamawiania usługi. Dzięki kontaktowi telefonicznemu możesz zamówić usługę, nawet w momencie kiedy nie jesteś pewny, jaki dokładnie masz rodzaj odpadu. Konsultant pomoże w identyfikacji złomu, i doda ogłoszenie. Drugą możliwością jest wykorzystanie serwisu mamodpad lub bezpośrednio aplikacji. Po zarejestrowaniu się w aplikacji należy wystawić odpad. Przy wykorzystaniu strony mamodpad, można szybko umieścić ogłoszenia w naszej aplikacji, minimalizując poświęcony na to czas. Dzięki temu nasz opiekun klienta wyszuka najlepsze oferty dotyczące Twojego odpad. Taka usługa jest zupełnie darmowa.

Jakie kroki trzeba podjąć, aby odpady spełniały wymagania niezbędne do odbioru złomu stalowego w Białymstoku ?

W pierwszej kolejności zapoznaj się z podziałem odpadu. Jest to bardzo istotne, ponieważ czynność ta znacznie uprości skuteczną segregację odpadu. Co więcej, złom powinien być też przechowywany w jednym miejscu. Dzięki temu załadunek będzie dużo łatwiejszy i sprawniejszy. Ponadto, wszystko to wpłynie również pozytywnie na późniejsze ważenie. Złom musi być też dobrze oczyszczony z zanieczyszczeń, ponieważ zminimalizuje to ryzyko dodatkowego odliczenia odpadu w trakcie ważenia.

Jakie odpady można oddać do skupu złomu w Białymstoku ?

Specjalistyczne firmy, które prowadzą skup złomu, odbierają zarówno złom stalowy wsadowy, jak i niewsadowy. W ramach usługi odbierają złom blach, pręty do cięcia, złom do cięcia, złom wiór stalowych, a także złom gruby wsadowy. Istotne są także klasy złomu. W przypadku złomu niewsadowego, można oddać odpady należące do następujących klas: N10, N2, N4, N7, N6 i N5. Natomiast, jeśli chodzi o złom wsadowy, stosuje się klasy: W2, W5, W7, W8, a także W13. Do odbioru w ramach usługi możesz przeznaczyć również złom stalowy typu żeliwnego. W przypadku, gdy masz pewne wątpliwości co do tego, czy odpad, który masz, zostanie odebrany lub nie wiesz, do której grupy go przyporządkować, zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Nasi konsultanci dysponują odpowiednią wiedzą i doświadczeniem, dlatego pomogą Ci w rozwiązaniu nurtującego kłopotu.

W jakich przypadkach zmienia się cena złomu stalowego w Białymstoku ?

Cena złomu stalowego w Białymstoku zależy od różnych istotnych zmiennych. Istotne znaczenie mają rynki międzynarodowe, przykładem jest Londyńska Giełda Metali. Rynek polski w dużym stopniu reaguje na sytuację na tej właśnie giełdzie. Co więcej, czynnikiem, który przyczynia się do zwiększenia ceny złomu, jest też silny kurs złotówki. Do czynników tych zalicza się też rosnący popyt na surowce wtórne. Pamiętaj również o tym, że cena złomu stalowego często się zmienia. Może ona zmienić się nawet kilka razy w ciągu dnia. Ponadto, może również charakteryzować się znaczną reakcją na różne zdarzenia losowe.

Czy regulamin wymaga przyjęcia propozycji od WasteMaster?

Nie wymagamy przyjmowania oferty od narzędzia WasteMaster. Opublikowanie ogłoszenia w naszym systemie do niczego nie zobowiązuje. Ostateczna decyzja w tym zakresie należy do Ciebie. Dlatego, dzięki naszemu rozwiązaniu możesz sprawdzić ofertę rynku całkowicie za darmo.

Jakie kody odpadów złomu stalowego w Białymstoku stosuje się w rejestrze BDO?

Klasyfikacja odpadów złomu stalowego w systemie BDO uzależniona jest, od tego, w jaki sposób postał odpad. Kod 02 01 10 dotyczy odpadów metalowych. Cała kategoria 02 to odpady pochodzące z rolnictwa, sadownictwa, upraw hydroponicznych, rybołówstwa, leśnictwa, łowiectwa i przetwórstwa żywności. Natomiast w grupie 12 pod nazwą odpady z kształtowania i fizycznej, a także mechanicznej obróbki powierzchni metali oraz tworzyw sztucznych jest kod 12 01 02, który dotyczy odpadów z toczenia i piłowania żelaza i jego stopów. Złom stalowy ukrywa się również pod kodem 15 01 04. Są to opakowania z metali. Odpady te znajdują się również w grupie 16, czyli nieujęte w innych grupach. Przypisuje się tam kody 16 01 04, a więc zużyte lub nienadające się do użytkowania pojazdy oraz 16 01 17, czyli metale żelazne. Natomiast w grupie 17 obejmującej odpady z remontów, budów, i demontażu obiektów do określenia złomu stalowego służy kod 17 04 05, czyli żelazo i stal, a także 17 04 07, a więc mieszaniny metali. Wyróżnia się też grupę 19, a dokładniej kod 19 10 01, czyli odpady żelaza i stali oraz 19 12 02, metale żelazne. W rejestrze BDO uwzględnia się również grupę 20, czyli odpady komunalne i kod 20 01 40, a więc metale.

Jak różnicuje się odpady złomu stalowego w Białymstoku ?

Odpady złomu stalowego w Białymstoku dzieli się z uwzględnieniem miejsca powstawania. Ta klasyfikacja wpływa na wyróżnienie następujących rodzajów odpadów złomu stalowego: • odpady produkcyjne – odpady powstające przez wytwarzanie stali, a także na skutek przeróbki mechanicznej bądź plastycznej, • odpady poamortyzacyjne - są to obiekty, które uległy zużyciu, zniszczeniu lub uszkodzeniu oraz urządzenia, maszyny, konstrukcje i wyroby podlegające likwidacji bądź wymianie. Stosuje się również inny podział złomu stalowego. Co więcej, jest on znacznie częściej używany w praktyce. Pozwala on wydzielić złom stalowy: • wsadowy – czyli złom przygotowany natychmiastowego użycia podczas procesu stalowniczego. Ma on konkretne rozmiary i masę, a także nie może przekroczyć dopuszczanego poziomu zanieczyszczenia. Ważnym czynnikiem jest też konkretny skład chemiczny. Dzięki temu można użyć odpadu jako wsad w wytapianiu stali. Złom stalowy dzieli się na klasy od W1 do W17. Jest też słom strzępiony. • niewsadowy – czyli złom, którego nie da się bezpośrednio użyć w procesie stalowniczym. W tym przypadku ważne jest to, że przed zastosowaniem złom poddaje się przerobowi ręcznemu bądź mechanicznemu. Dzięki temu odpad ma odpowiedni wymiar, ciężar, a także zostaje skutecznie oczyszczony z zanieczyszczeń. W rezultacie może spełnić przyjęte normy. Istotne jest też to, że w tym przypadku również wydziela się klasy, a mianowicie od N1 do N7, a także klasę N10, czyli niesort.

Co wpływa na cenę złomu stalowego w Białymstoku ?

Cena złomu stalowego w Białymstoku jest złożonym tematem. Jednym z takich czynników jest lokalizacja odpadu, w różnych województwach cena złomu może się różnić. Tak jak skupy w okolicy wielkich aglomeracji mogą oferować wyższe ceny niż w mniejszych miejscowościach. Kolejnym istotnym czynnikiem jest ilość odpadu. Im większa ilość, tym wyższą stawkę można wynegocjować na skupie. Należy przy tym uwzględnić, że cenę można indywidualnie negocjować w przypadku kilkuset kg odpadu. Ważnym czynnikiem jest też rozmiar skupu złomu, większe złomowiska mogą zaoferować wyższą stawkę dzięki temu, iż zbywają oni złom bezpośrednio do huty. Mniejsze złomowiska, muszą naliczyć większa marże, gdyż są tylko ogniwem pośrednim. Z drugiej strony mniejszy skup szybciej zainteresuje się mniejszą ilością odpadu.

Czy trzeba ponieść jakiś wydatek za dodanie odpadu złomu stalowego w systemie WasteMaster?

Działanie polegające na dodaniu ogłoszenia dotyczącego odpadu złomu stalowego nie wymaga ponoszenia żadnych wydatków. Co więcej, nie wymaga się również płacenia za pomoc naszego konsultanta. Dlatego warto dodać ofertę i dzięki temu zapoznać się z najkorzystniejszymi propozycjami. Dzięki temu można oszczędzić cenny czas, a może nawet znaleźć właściwą firmę do odbioru naszych odpadów.

Co warto wiedzieć na temat wykonywania usługi odbioru złomu stalowego w Białymstoku ?

Gdy wybierzesz odpowiedniego zleceniodawcę realizującego skup złomu w Białymstoku , otrzymasz od nas wiadomość na e-maila, która będzie stanowiła potwierdzenie złożenia konkretnego zlecenia. Co więcej, organizacja, na której usługi się zdecydujesz, także uzyska niezbędne informacje. Następnie sprawę przejmie konsultant, który pokieruje całym procesem. Pracownik naszej firmy wszystko przygotuje, ustali termin odbioru, a także pojazd, którym przedzie odbywał się transport. Warto wiedzieć, że w zależności od ilości odpadu usługa odbywa się przy użyciu różnych samochodów. W procesie tym wykorzystuje się samochody ciężarowe, kontenery, a także busy. Gdy odpady zostaną odebrane, przewozi się je do siedziby przedsiębiorstwa, a następnie poddaje ważeniu.

Jaka dokumentacja umożliwi prawomocny odbiór odpadów złomu stalowego w Białymstoku ?

Zarówno firma, jak i osoba fizyczna otrzymuje od przyjmującego potwierdzenie przeprowadzenia transakcji polegającej na przekazaniu odpadu do skupu złomu w Białymstoku . Ważne jest to, że gdy przekazującym jest podmiot prawny, to wtedy musi on wystawić KPO, czyli Kartę Przekazania Odpadu w systemie BDO. Co więcej, KPO wystawia się osobno dla każdego przekazywanego kodu odpadu. Natomiast od osób fizycznych dokument ten nie jest wymagany. Potrzebny jest jedynie dokument tożsamości. Co więcej, osoba fizyczna otrzymuje również Formularz Przyjęcia Odpadu, czyli FPO. Do wypełnienia tego formularza potrzebne będzie podanie adresu, imienia i nazwiska i numeru dokumentu tożsamości osoby przekazującej złom do skupu.

Co mozna oddać na skup złomu stalowego w Białymstoku ?

Skup złomu stalowego w Białymstoku przyjmuje różne rodzaje odpadu. Możemy w ramach tego przyjąć takie odpady jak elementy konstrukcji stalowych, blachy, instalacje grzewcze, puszki aluminiowe, garnki, przewody i zużyte części samochodowe.

Jak wygląda dokładnie cena złomu w Białymstoku ?

Aby ustalić dokładną cenę złomu, należy przede wszystkim określić jaki rodzaj złomu posiadamy. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaką kategorie posiadamy, zawsze można skontaktować się z naszym konsultantem w celu rozwiania wszystkich wątpliwości. Najwyższą kwotę w kategorii tych odpadów można uzyskać za złom z grupy wsadowej. Można uzyskać już od 1 zł za kg takiego złomu. Mniejsze kwoty można uzyskać za takie elementy jak blachy i pręty do cięcia, których ceny zaczynają się już od 0,8 zł za kg. Najmniej wartościowym odpadem z tej kategorii bez wątpienia są wióry stalowe. Wskazane ceny obowiązywały w styczniu 2022 roku.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->
Czy ceny złomu wzrosną?
10-09-2022
Czy ceny złomu wzrosną?

Wiele osób zastanawia się, czy ceny złomu wzrosną lub ile kosztuje stal na złomie. Prawda jest taka, że bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wartość ...

Więcej -->
Czy złom stalowy jest odpadem?
09-09-2022
Czy złom stalowy jest odpadem?

Tak, złom stalowy jest odpadem i stanowi odpad również w rozumieniu Ustawy o odpadach. Oznacza to, że posiada on swój własny kod odpadu, który jest potrzebny do oznaczenia go pr...

Więcej -->
Kiedy sprzedawać złom stalowy?
08-09-2022
Kiedy sprzedawać złom stalowy?

Wiele przedsiębiorców zastanawia się, kiedy sprzedawać złom stalowy. Jaka pora w roku kalendarzowym jest do tego najodpowiedniejsza? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Kolega z branży zalecił mi skorzystanie z WasteMaster. No i spróbowałem! Chciałem jedynie się dowiedzieć ile kosztuje złom w w Białymstoku , a otrzymałem również wycenę i listę korzystnych ofert, specjalnie dla mojej firmy. Jestem pod wrażeniem!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

WasteMaster zapewniło mi dokładne informacje na temat tego ile kosztuje kg złomu stalowego w w Białymstoku oraz gdzie najlepiej zostawić swoje śmieci. Polecam spróbować przedsiębiorcom!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Za darmo otrzymałam informacje o tym ile kosztuje stal na złomie w w Białymstoku oraz z których placówek utylizacyjnych najlepiej korzystać. Są solidni!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

WasteMaster zapewniło mi dokładne informacje na temat tego ile kosztuje kg złomu stalowego w w Białymstoku oraz gdzie najlepiej zostawić swoje śmieci. Polecam spróbować każdemu!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zadzwoniłem do WasteMaster, aby dowiedzieć się ile kosztuje kg złomu stalowego w w Białymstoku . Uzyskałem wszystkie najważniejsze informacje i wyszukano mi naprawdę dobre oferty. Jestem bardzo ukontentowany!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Na pewno tu jeszcze wrócę. Wyszukiwanie najbliższych skupów złomu w w Białymstoku z pomocą WasteMaster to wielka wygoda!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Świetna usługa - naprawdę polecam spróbować. Przede wszystkim tym, którzy są "zieloni" jeśli chodzi o rynek odpadowy.

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?
13-09-2022
Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?

Złom może się okazać ciekawym sposobem na zastrzyk dodatkowej gotówki. Żeby intratnie sprzedać tego typu odpad, warto znać jego aktualne ceny oraz mieć siatkę kontaktów z osobam...

Więcej -->
Ile kosztuje kg złomu stalowego?
13-09-2022
Ile kosztuje kg złomu stalowego?

Obecnie wielu przedsiębiorców handlujących odpadami zastanawia się, ile kosztuje złom. Okazuje się, że odpowiedź często nie jest taka jednoznaczna, jak mogłoby się na początku w...

Więcej -->
Rodzaje i podział złomu
05-04-2022
Rodzaje i podział złomu

Jak dzielimy odpady złomu stalowego? Ze względu na powstawanie odpadu złom stalowy możemy podzielić na:– odpady produkcyjne- czyli odpady powstające w efekcie wytwarzania ...

Więcej -->
Od czego zależy cena złomu
28-03-2022
Od czego zależy cena złomu

Jak wygląda dokładnie cena złomu? Aby ustalić dokładną cenę złomu, należy przede wszystkim określić jaki rodzaj złomu posiadamy. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaką kategorie posiad...

Więcej -->
Cena felgi stalowej na złomie
04-01-2022
Cena felgi stalowej na złomie

Firmy zajmujące się recyklingiem, często przyjmują różnego rodzaju surowce. Z uwagi na to, warto dowiedzieć się, jaka jest cena felgi stalowej na złomie, aby móc pozbyć się tego...

Więcej -->
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?
13-12-2021
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?

Na wielu forach internetowych pojawia się pytanie, ile wynosi podatek od sprzedaży złomu? Posiadanie wiedzy z tego zakresu, pozwala uniknąć błędów w prawidłowym rozliczeniu się ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat