Skup przepracowanego oleju | WasteMaster

Skup przepracowanego oleju

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
 • wpis do BDO za 0 zł
 • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
 • preferencyjne ceny za odpad
 • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
 • wpis do BDO za 0 zł
 • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
 • preferencyjne ceny za odpad
 • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Skup przepracowanego oleju

Zależy Ci, aby odbiór zużytego oleju odbył się profesjonalnie i z zachowaniem przepisów prawa? Jesteś w dobrym miejscu. W aplikacji WasteMaster znajdziesz skup przepracowanego oleju, który spełni te warunki.

Olejami odpadowymi (inaczej przepracowanymi lub zużytymi) można nazywać wszelkie, oparte na chemicznych składnikach mineralnych, oleje smarownicze lub przemysłowe, które nie nadają się już do wykorzystania zgodnie z pierwotnym przeznaczeniem. Do tej grupy zaliczamy w szczególności oleje do silników spalinowych i skrzyni biegów, a także mineralne oleje smarownicze, oleje do turbin i oleje hydrauliczne. Należy zaznaczyć, że są to oleje powstałe nie tylko w wyniku eksploatacji. Złe przechowywanie, transport lub proces starzenia mogą doprowadzić do zmiany pierwotnych właściwości. W takiej sytuacji olej również staje się odpadem, jako nie zdatny do użytku.

Recykling i utylizacja przepracowanych olei to procesy wymagające specjalistycznej wiedzy i sprzętu. W aplikacji WasteMaster zgromadziliśmy firmy, które mają pełną wiedzę na temat tego, jak powinien wyglądać odbiór zużytego oleju oraz jego późniejsza obróbka. Jeżeli zależy Ci na prawidłowym i bezpiecznym skupie przepracowanego oleju, zgłoś się do nas! Z pewnością uda nam się wspólnie wypracować satysfakcjonujące obie strony warunki.

Jaki rodzaj oleju przepracowanego możesz oddać do skupu?

Wysoki standard usług jest dla nas priorytetem. Do każdego zapytania i usługi podchodzimy z najwyższą starannością i zaangażowaniem. Dlatego w aplikacji WasteMaster przygotowaliśmy kategorie, dzięki którym znajdziesz skup przepracowanego oleju najlepiej dostosowany do posiadanego odpadu. 

W ramach naszych usług jesteśmy w stanie przygotować oferty odbioru oleju przepracowanego takich rodzajów jak:

 • silnikowe, 
 • smarowe, 
 • przekładniowe,
 • maszynowe, 
 • hydrauliczne, 
 • transformatorowe.

Zamówienie usługi odbioru zużytego oleju w aplikacji WasteMaster

Złożenie zamówienia na odbiór oleju przepracowanego w aplikacji WasteMaster możliwe jest w dwóch formach. Pierwszą z nich jest wypełnienie formularza bezpośrednio w aplikacji lub na stronie, na której się znajdujesz. Druga możliwość to kontakt telefoniczny. Opiekun klienta pomoże określić, do której kategorii należy odpad, wprowadzi zamówienie oraz wybierze dostosowane oferty skupu przepracowanego oleju.

Po otrzymaniu ofert będziesz miał możliwość wyboru firmy, której oferta odbioru oleju przepracowanego jest Twoim zdaniem najkorzystniejsza. Następnie wyznaczony przez nas Opiekun klienta zadba o poprawne przeprowadzenie całej transakcji, tak aby Twoje zlecenie zostało kompleksowo obsłużone, przy Twoim minimalnym zaangażowaniu. Ustali termin, w jakim odbiór zużytego oleju ma się odbyć oraz techniczne szczegóły z nim związane, a także pomoże z dokumentacją w rejestrze BDO.

Należy zaznaczyć, że skup przepracowanego oleju nie może przyjąć odpadu od osób fizycznych. Jest to związane z przepisami prawnymi i rejestrem BDO, do którego osoby prywatne nie mogą się wpisać. Rozwiązaniem dla takich osób są Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK). Zaś w momencie wymiany oleju u mechanika, to on staje się wytwórcą odpadu i w jego kompetencji leży utylizacja zużytego oleju silnikowego.

Odbiór oleju przepracowanego – realizacja usługi

Przygotowanie do transportu

Istotną kwestią w tym względzie jest sposób przechowywania. Najczęściej służą do tego mauzery lub metalowe beczki. Ze względów bezpieczeństwa muszą być szczelne i nieuszkodzone. Warto przez zaakceptowaniem oferty zaznaczyć, w jaki sposób przechowywany jest olej przepracowany. Skup może zaoferować pojemniki na wymianę, po wcześniejszym ustaleniu. Warto, aby pojemniki z odpadem znajdowały się w jednym miejscu. Znacznie usprawni to odbiór zużytego oleju silnikowego i będzie pomocne również przy recyklingu oleju silnikowego.

Termin realizacji skupu przepracowanego oleju

Określenie z góry czasu odbioru odpadu nie jest prostym zadaniem. Termin zależny jest od wielu zmiennych, takich jak: lokalizacja, ilość odpadu, sposób przechowywania, okres w którym zgłaszany jest odbiór itp. Większość firm, które realizują odbiór oleju przepracowanego wyznaczają termin 14 dni od zgłoszenia, jednak jest to zawsze zależne od indywidualnej sytuacji. Przykładowo mniejsze ilości oleju (załóżmy w okolicach 250 l.) są realizowane “przy okazji”, czyli kiedy trasa na to pozwala. Terminy mogą ulec również znacznemu wydłużeniu w okresie końca roku, gdy niejeden skup przepracowanego oleju stara się pozbyć swoich odpadów, przed rozpoczęciem nowego okresu ewidencyjnego.

Jakie firmy realizują usługę odbioru zużytego oleju?

Co warto wiedzieć na temat odbioru zużytego oleju? Recykling i utylizacja olejów silnikowych to procesy ściśle określone przepisami prawa. Firma, która wykonuje odbiór oleju przepracowanego, musi posiadać wymagane w nich uprawnienia i zezwolenia. Nasza giełda odpadów jest atrakcyjnym miejscem dla odbiorców, dlatego każdy skup przepracowanego oleju, znajdujący się w naszej aplikacji, to pewność profesjonalizmu. W trosce o najwyższą jakość gwarantujemy, że każda z firm posiada niezbędne uprawnienia, specjalistyczny sprzęt oraz wykwalifikowaną kadrę, aby jak najlepiej zrealizować odbiór zużytego oleju. Sprawdź też cennik skupu starego oleju, w tym cenę za litr oleju przepracowanego.

Nie wiesz gdzie oddać przepracowany olej silnikowy? Potrzebujesz firmy, która odbierze od ciebie zużyty olej? Nadchodzimy z pomocą! Dedykowany opiekun klienta, profesjonalny skup zużytego oleju, 100% zgodności z obowiązującą ustawą odpadową oraz bezpieczeństwo transakcji to standard usług WasteMaster. Dzięki naszej aplikacji odbiór zużytego oleju z Twojej firmy przebiegnie sprawnie i z korzyścią dla Ciebie. Zapraszamy do współpracy.

Olej przepracowany. Skup a środowisko naturalne

Masz w swoim magazynie beczki z olejem przepracowanym? Skup to jedyna rozsądna oraz właściwa rzecz, jaką możesz z nimi zrobić, szczególnie jeżeli prowadzisz przedsiębiorstwo takie jak np. warsztat samochodowy. Dlaczego? Dlatego, że olej przepracowany, według specjalnego katalogu odpadów, jest zaliczany do odpadów niebezpiecznych, które wymagają szczególnych procesów utylizacji oraz prawidłowego obchodzenia się z nimi. Dodatkowo, jeżeli olej przepracowany pochodzi z działalności gospodarczej musi zostać zewidencjonowany w systemie elektronicznym BDO. To obowiązek nałożony na wytwórców oleju przepracowanego przez ustawę o odpadach. Jeżeli chcesz pozbyć się odpadu, a jednocześnie nieco zarobić (o ile olej nie jest zanieczyszczony oraz posiadasz jego odpowiednio duże ilości min. ok. 400 litrów) to warto zgłosić się właśnie do nas po odbiór oleju przepracowanego. Tego rodzaju odpady nie mogą zostać wylane do kanalizacji, ziemi czy wody powierzchniowej, ponieważ mogą mieć ogromnie negatywny wpływ na środowisko naturalne. To oznacza, że musi zostać zrealizowany profesjonalny odbiór zużytego oleju.

Odbiór oleju przepracowanego to kompleksowa usługa, która powstała z myślą o przedsiębiorcach generujących duże ilości tego rodzaju odpadu. Według prawa muszą oni ewidencjonować jego ilości w systemie BDO, a jeżeli zdecydują się na odbiór oleju przepracowanego w którejś z firm recyklingowych, muszą także wystawić odpowiednie, związane z tą czynnością dokumenty. Olej przepracowany? Skup? Wszystko załatwisz u nas!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Kto odbiera zużyty olej?
21-07-2022
Kto odbiera zużyty olej?

W Twoim warsztacie masz kilka beczek oleju silnikowego? Jeśli chcesz sprawnie i ekologicznie pozbyć się tego problemu, udaj się do skupu olejów przepracowanych. Miejsca tego typ...

Więcej -->
Kto odbiera przepracowany olej?
20-07-2022
Kto odbiera przepracowany olej?

Zużyty olej silnikowy lub hydrauliczny, w większych ilościach należy oddać do skupu. Małe ilości można zanieść w szczelnym opakowaniu do PSZOK-u, na stację benzynową lub do wars...

Więcej -->
Jak utylizować zużyty olej silnikowy?
19-07-2022
Jak utylizować zużyty olej silnikowy?

Nie wiesz gdzie oddać zużyty olej silnikowy? Czy można go wylać? Wyrzucić? Nic z tych rzeczy! Najlepszym miejscem do utylizacji oleju silnikowego będzie placówka skupu. Małe ilo...

Więcej -->
Gdzie można oddać zużyty olej silnikowy?
17-07-2022
Gdzie można oddać zużyty olej silnikowy?

W Twoim warsztacie zalega dużo zużytego oleju silnikowego i zastanawiasz się jak sobie z nim poradzić? Jak się go wyrzucić? A może gdzie wylewać olej tego typu? Już spieszymy z ...

Więcej -->
Co należy zrobić ze zużytym olejem silnikowym?
17-07-2022
Co należy zrobić ze zużytym olejem silnikowym?

Zużyty olej silnikowy stanowi problem zwłaszcza w warsztatach samochodowych, które produkują duże ilości tej substancji. Czy można po prostu gdzieś go wylać? Wyrzucić? Nie, gdyż...

Więcej -->
Jak pozbyć się oleju silnikowego?
17-07-2022
Jak pozbyć się oleju silnikowego?

Zastanawiasz się gdzie oddać olej silnikowy? Jeśli posiadasz ilości na własny użytek – możesz udać się do PSZOK-u, na stację benzynową, czy do wybranego warsztatu. Pod żadnym po...

Więcej -->
Co zrobić z przepracowanym olejem?
16-07-2022
Co zrobić z przepracowanym olejem?

Czy można wylać stary olej? Wyrzucić go? Nie można go wylać. Jeśli posiadamy małe ilości tego złotego płynu można, odpowiednio go zabezpieczając, włożyć go do odpadów zmieszanyc...

Więcej -->
Czy olej silnikowy podlega pod GTU?
15-07-2022
Czy olej silnikowy podlega pod GTU?

Sprzedaż oleju przepracowanego a GTU – czy w tym wypadku należy dokonać oznaczenia kodem grup towarów i usług? Tak, jeśli dochodzi do sprzedaży towaru – nawet gdy jest to zużyty...

Więcej -->
Ile waży 200 l beczka z olejem?
14-07-2022
Ile waży 200 l beczka z olejem?

Aby odpowiedzieć na to pytanie warto podać, ile waży litr oleju silnikowego. Otóż ze względu na swoje właściwości – olej jest gęstszy od wody – litr tego płynu waży około 0,8 kg...

Więcej -->
Czy PSZOK przyjmuje zużyty olej silnikowy?
13-07-2022
Czy PSZOK przyjmuje zużyty olej silnikowy?

Jeśli posiadamy niewielką ilość oleju, Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych powinien go przyjąć. Zdarzają się jednak przypadki, gdzie dana placówka nie jest przystosowa...

Więcej -->
Czy stacje benzynowe mają obowiązek przyjęcia zużytego oleju?
12-07-2022
Czy stacje benzynowe mają obowiązek przyjęcia zużytego oleju?

Zastanawiasz się gdzie oddać zużyty olej? Jest kilka miejsc, które mogą go od Ciebie przyjąć. Punkty PSZOK, niektóre punkty wymiany oleju, warsztaty oraz stacje benzynowe. Jedna...

Więcej -->
Gdzie sprzedać zużyty olej silnikowy?
11-07-2022
Gdzie sprzedać zużyty olej silnikowy?

Sprzedaż tego typu odpadów odbywa się w skupach zużytego oleju. Cena będzie zależeć od rodzaju i stopnia zanieczyszczenia cieczy. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, to za pomocą apli...

Więcej -->
Ile waży 1 litr oleju przepracowanego?
10-07-2022
Ile waży 1 litr oleju przepracowanego?

Litr przepracowanego oleju, ze względu na swoje właściwości, waży około 0,8 kg. Jest to cenna informacja, jeśli jesteśmy zainteresowani skupem przepracowanego oleju oraz jego ko...

Więcej -->
Jaka stawka VAT na olej przepracowany?
10-07-2022
Jaka stawka VAT na olej przepracowany?

Sprzedaż oleju przepracowanego a GTU – oznaczać czy nie oznaczać? W związku z tym, że kod grup towarów i usług jest przypisywany produktom, które sprzedajemy, trzeba oznaczyć zu...

Więcej -->
Ile kosztuje litr zużytego oleju silnikowego?
09-07-2022
Ile kosztuje litr zużytego oleju silnikowego?

W zależności od stopnia zanieczyszczenia i ilości, taką cenę otrzymamy. Głównie to od skupu oleju przepracowanego zależy cena za litr. Według cennika WasteMaster za kilogram prz...

Więcej -->
Kto skupuje olej przepracowany?
08-07-2022
Kto skupuje olej przepracowany?

Kiedy dysponujemy dużą ilością zużytego oleju, najlepiej oddać go do skupu olejów przepracowanych. Jeśli posiadamy go niewiele, można udać się do PSZOK-u, na stację benzynową lu...

Więcej -->
Jak oddać zużyty olej?
07-07-2022
Jak oddać zużyty olej?

Co zrobić ze zużytym olejem silnikowym? Gdzie oddać zużyty olej hydrauliczny? Takich substancji nie można wylewać ani wyrzucać, dlatego istotnym jest, żeby oddać je odpowiednim ...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić zużyty olej silnikowy?
06-07-2022
Gdzie wyrzucić zużyty olej silnikowy?

Chcesz wyrzucić przepracowany olej? W Polsce jest to nielegalny proceder, zagrażający środowisku naturalnemu. A może wolałbyś zapytać gdzie oddać zużyty olej? Już spieszę z odpo...

Więcej -->
Kto odbiera zużyty olej silnikowy?
05-07-2022
Kto odbiera zużyty olej silnikowy?

Gdzie oddać stary olej? Czy jest organizowany odbiór zużytego oleju? Jak się go pozbyć? Przepracowane płyny tego typu najlepiej oddać do skupu. Inne miejsca takie jak PSZOK, sta...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Mnóstwo zużytych olejów. Wiecie jakieś odpady olejowe, odpady ropopochodne, olej transformatorowy zużyty również tam wogole sie gdzieś zapodział olej hydrauliczny przepracowany totalnie, nie nadawał się dla mnie do niczego a dzięki tej apce szybko znalazłem firmę, która odbierze oleje polecam i pozdrawiam

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

interesowała mnie utylizacja zużytych olejów a tak dokładniej to kod odpadu zużytego oleju silnikowego bo miałem z tym problem, na szczeście na stronie mi pomogli i wszystko załatwiłem prawie że od reki

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Pośrednikiem jestem od kilku lat. Głównie zajmuje się starym olejem silnikowym, natomiast zdarzyło się też już handlować innymi odpadami. Przez aplikację mogę szybciej sprawdzić, co ktoś ma do zaoferowania. Jest to dla mnie korzystne, a strony transakcji też są zadowolone.

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Zepsuł nam się telewizor i pralka w tym samym czasie. WasteMaster? Nie wiedziałem, co to, kiedy mąż wspomniał. Dodałam zdjęcia sprzętu i od razu wyskoczyło mi miejsce, do jakiego zawieźć stare rtv. Pełen komfort!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Wiedziałem, że na jednym kontenerze na gruz się nie skończy na placu budowy. I nie miałem pojęcia, jaką firmę wybrać, żeby sprawnie poszło zebranie wszystkiego. Wpisałem co mam w WasteMaster i w parę dni wszystko było ogarnięte. Świetna aplikacja.

Ocena 4/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Co zrobić ze zużytym olejem silnikowym?
31-08-2022
Co zrobić ze zużytym olejem silnikowym?

Z pewnością chociaż raz w życiu każdy z nas, lub naszych najbliższych, zada sobie pytanie: „co zrobić ze zużytym olejem?”. Gdzie go oddać? Czy zajmują się tym specjalne podmioty...

Więcej -->
Gdzie utylizować olej silnikowy?
23-08-2022
Gdzie utylizować olej silnikowy?

Zastanawialiście się kiedyś, gdzie jest utylizowany olej przepracowany? To nie jest żadna tajemnica, a pomimo tego wiele osób nadal nie wie, gdzie oddać stary olej silnikowy. Je...

Więcej -->
Sprzedaż oleju przepracowanego a VAT. Aktualizacja 2022
23-08-2022
Sprzedaż oleju przepracowanego a VAT. Aktualizacja 2022

Z pewnością wiele nie tylko osób fizycznych, lecz także firm, zastanawia się, gdzie oddać zużyty olej silnikowy. Warto przy tym pamiętać, że sprzedaż przepracowanego oleju przez...

Więcej -->
Olej silnikowy a PSZOK-i – czy można oddać?
16-08-2022
Olej silnikowy a PSZOK-i – czy można oddać?

Wielu właścicieli gospodarstw domowych, którzy wytwarzają stosunkowo niewielką liczbę oleju silnikowego, często mają zagwozdkę, co zrobić ze starym, wymienionym olejem samochodo...

Więcej -->
Gdzie oddać stary olej?
23-07-2022
Gdzie oddać stary olej?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, gdzie oddać zużyty olej samochodowy. Z pewnością nie zdają oni sobie sprawy z tego, jak łatwo można pozbyć się tego typu odpadu. Wystarczą tylko...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon