Odbiór przepracowanego oleju - skup | WasteMaster

Skup przepracowanego oleju

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Zależy Ci, aby odbiór zużytego oleju odbył się profesjonalnie i z zachowaniem przepisów prawa? Jesteś w dobrym miejscu. W aplikacji WasteMaster znajdziesz skup przepracowanego oleju, który spełni te warunki.

Olejami odpadowymi (inaczej przepracowanymi lub zużytymi) można nazywać wszelkie, oparte na chemicznych składnikach mineralnych, oleje smarownicze lub przemysłowe, które nie nadają się już do wykorzystania zgodnie z pierwotnym przeznaczeniem. Do tej grupy zaliczamy w szczególności oleje do silników spalinowych i skrzyni biegów, a także mineralne oleje smarownicze, oleje do turbin i oleje hydrauliczne. Należy zaznaczyć, że są to oleje powstałe nie tylko w wyniku eksploatacji. Złe przechowywanie, transport lub proces starzenia mogą doprowadzić do zmiany pierwotnych właściwości. W takiej sytuacji olej również staje się odpadem, jako nie zdatny do użytku.

Recykling i utylizacja olei przepracowanych to procesy wymagające specjalistycznej wiedzy i sprzętu. W aplikacji WasteMaster zgromadziliśmy firmy, które mają pełną wiedzę na temat tego, jak powinien wyglądać odbiór zużytego oleju oraz jego późniejsza obróbka.

Jaki rodzaj oleju przepracowanego możesz oddać do skupu?

Wysoki standard usług jest dla nas priorytetem. Do każdego zapytania i usługi podchodzimy z najwyższą starannością i zaangażowaniem. Dlatego w aplikacji WasteMaster przygotowaliśmy kategorie, dzięki którym znajdziesz skup przepracowanego oleju najlepiej dostosowany do posiadanego odpadu. 

W ramach naszych usług jesteśmy w stanie przygotować oferty odbioru oleju przepracowanego takich rodzajów jak:

  • silnikowe, 
  • smarowe, 
  • przekładniowe,
  • maszynowe, 
  • hydrauliczne, 
  • transformatorowe,

Zamówienie usługi odbioru zużytego oleju w aplikacji WasteMaster

Złożenie zamówienia na odbiór oleju przepracowanego w aplikacji WasteMaster możliwe jest w dwóch formach. Pierwszą z nich jest wypełnienie formularza bezpośrednio w aplikacji lub na stronie, na której się znajdujesz. Druga możliwość to kontakt telefoniczny. Opiekun klienta pomoże określić, do której kategorii należy odpad, wprowadzi zamówienie oraz wybierze dostosowane oferty.

Po otrzymaniu ofert będziesz miał możliwość wyboru firmy, której oferta odbioru oleju przepracowanego jest Twoim zdaniem najkorzystniejsza. Następnie wyznaczony przez nas Opiekun klienta zadba o poprawne przeprowadzenie całej transakcji, tak aby Twoje zlecenie zostało kompleksowo obsłużone, przy Twoim minimalnym zaangażowaniu. Ustali termin, w jakim odbiór zużytego oleju ma się odbyć oraz techniczne szczegóły z nim związane, a także pomoże z dokumentacją w rejestrze BDO.

Należy zaznaczyć, że skup przepracowanego oleju nie może przyjąć odpadu od osób fizycznych. Jest to związane z przepisami prawnymi i rejestrem BDO, do którego osoby prywatne nie mogą się wpisać. Rozwiązaniem dla takich osób są Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK). Zaś w momencie wymiany oleju u mechanika, to on staje się wytwórcą odpadu i w jego kompetencji leży utylizacja oleju silnikowego.

Odbiór oleju przepracowanego – realizacja usługi

Przygotowanie do transportu

Istotną kwestią w tym względzie jest sposób przechowywania. Najczęściej służą do tego mauzery lub metalowe beczki. Ze względów bezpieczeństwa muszą być szczelne i nieuszkodzone. Warto przez zaakceptowaniem oferty zaznaczyć, w jaki sposób przechowywany jest olej przepracowany. Skup może zaoferować pojemniki na wymianę, po wcześniejszym ustaleniu. Warto, aby pojemniki z odpadem znajdowały się w jednym miejscu. Znacznie usprawni to odbiór zużytego oleju.

Termin realizacji

Określenie z góry czasu odbioru odpadu nie jest prostym zadaniem. Termin zależny jest od wielu zmiennych, takich jak: lokalizacja, ilość odpadu, sposób przechowywania, okres w którym zgłaszany jest odbiór itp. Większość firm, które realizują odbiór oleju przepracowanego wyznaczają termin 14 dni od zgłoszenia, jednak jest to zawsze zależne od indywidualnej sytuacji. Przykładowo mniejsze ilości oleju (załóżmy w okolicach 250 l.) są realizowane “przy okazji”, czyli kiedy trasa na to pozwala. Terminy mogą ulec również znacznemu wydłużeniu w okresie końca roku, gdy niejeden skup przepracowanego oleju stara się pozbyć swoich odpadów, przed rozpoczęciem nowego okresu ewidencyjnego.

Jakie firmy realizują usługę?

Recykling i utylizacja oleju silnikowego to procesy ściśle określone przepisami prawa. Firma, która wykonuje odbiór oleju przepracowanego, musi posiadać wymagane w nich uprawnienia i zezwolenia. Nasza giełda odpadów jest atrakcyjnym miejscem dla odbiorców, dlatego każdy skup przepracowanego oleju, znajdujący się w naszej aplikacji, to pewność profesjonalizmu. W trosce o najwyższą jakość gwarantujemy, że każda z firm posiada niezbędne uprawnienia, specjalistyczny sprzęt oraz wykwalifikowaną kadrę. Sprawdź też cennik skupu przepracowanego oleju.

Dedykowany opiekun klienta, profesjonalny skup przepracowanego oleju, 100% zgodności z obowiązującą ustawą odpadową oraz bezpieczeństwo transakcji to standard usług WasteMaster. Dzięki naszej aplikacji odbiór zużytego oleju z Twojej firmy przebiegnie sprawnie i z korzyścią dla Ciebie. Zapraszamy do współpracy.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Wiedziałem, że na jednym kontenerze na gruz się nie skończy na placu budowy. I nie miałem pojęcia, jaką firmę wybrać, żeby sprawnie poszło zebranie wszystkiego. Wpisałem co mam w WasteMaster i w parę dni wszystko było ogarnięte. Świetna aplikacja.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Skupujemy auta na Śląsku. Są to auta w różnym stanie i wiemy, że klienci mają różne oczekiwania. Teraz to, na czym im zależy mogą zaznaczyć w WasteMaster i o wiele szybciej finalizujemy transakcję.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Pośrednikiem jestem od kilku lat. Głównie zajmuje się złomem stalowym, natomiast zdarzyło się też już handlować innymi odpadami. Przez aplikację mogę szybciej sprawdzić, co ktoś ma do zaoferowania. Jest to dla mnie korzystne, a strony transakcji też są zadowolone.

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Zepsuł nam się telewizor i pralka w tym samym czasie. WasteMaster? Nie wiedziałem, co to, kiedy żona wspomniała. Dodałem zdjęcia sprzętu i od razu wyskoczyło mi miejsce, do jakiego zawieźć stare rtv. Pełen komfort!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Mnóstwo zużytych olejów. N [...]

Ocena 4/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Gdzie oddać makulaturę?
20-06-2022
Gdzie oddać makulaturę?

Według danych statystycznych makulatura stanowi nawet 1/3 wytwarzanych na co dzień „śmieci”. Nie dziwi zatem fakt, że skup makulatury to bardzo potrzebny element gospodarki cyrk...

Więcej -->
Gdzie oddać opony?
15-06-2022
Gdzie oddać opony?

Każdy przedsiębiorca, którego działalność wiąże się z produkcją lub wymianą ogumienia, zastanawia się gdzie oddać opony i odpady gumowe. Pytanie to wiąże się przede wszystkim ze...

Więcej -->
Gdzie oddać elektrośmieci?
11-06-2022
Gdzie oddać elektrośmieci?

Elektrośmieci to specyficzny rodzaj odpadów. Ze względu na zawartość różnych substancji toksycznych są zaliczane do grupy odpadów niebezpiecznych. Gdzie oddać elektrośmieci, aby...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat