Łódź - Skup złomu | WasteMaster

Skup złomu w Łodzi

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Skup złomu stalowego w Łodzi

Osoby, którym zależy na tym, aby jak najszybciej poznać ceny skupu złomu w Łodzi, mogą samodzielnie zdobyć tę informację. Jednakże wymaga to poświęcania sporej ilości czasu i energii. Trzeba pamiętać, że samodzielne przeszukiwanie wielu witryn internetowych, nie zawsze przynosi spodziewane rezultaty, ponieważ ceny za złom kształtują się dynamicznie. Dużo wygodniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z naszego formularza internetowego. To sprawne narzędzie, przy pomocy którego można poznać cennik skupu złomu w Łodzi, w oparciu o najnowsze dane, z dokładnością do jednego dnia.
Ceny
Złom stalowy cienki/blachy (N10) 0,96 zł netto
Złom stalowy gruby (N2) 1,05 zł netto
Złom stalowy gruby (N7) 1,09 zł netto
Złom stalowy gruby (W2) 1,09 zł netto
Złom stalowy gruby (W7) 1,13 zł netto
Złom stalowy gruby (W5) 1,17 zł netto
Złom stalowy poprodukcyjny (W7N) 1,18 zł netto
Żeliwo 1,27 zł netto
Warunki współpracy

Jaką wartość osiąga cena złomu w Łodzi?

Czynnikiem potrzebnym do określenia dokładniej ceny złomu kolorowego jest to, o jakim odpadzie mówimy. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących tego, jakim odpadem dysponujemy, warto nawiązać kontakt z przedstawicielem naszej firmy. Najwyższa stawka dotyczy odpadów należących do grupy złomu wsadowego. Ceny zaczynają się od kwoty 1 zł za kg. Natomiast niższe stawki występują w przypadku blach i prętów do cięcia. Tutaj wynoszą około 0,80 zł za kg. Najmniej można uzyskać za wióry stalowe. Przedstawione wyżej ceny dotyczą okresu za styczeń 2022.

Czy wymagane jest przyjmowanie propozycji od WasteMaster?

Zgodnie z naszym regulaminem nie ma obowiązku przyjmowania oferty dostępnej w naszym systemie. Gdy złożysz zapytanie w aplikacji WasteMaster, nie ucierpi na tym Twój budżet, a wręcz przeciwnie możesz zyskać bardzo wiele. Zatem warto skorzystać z proponowanego przez nas rozwiązania.

Co wpływa na cenę złomu stalowego w Łodzi?

Cena złomu stalowego w Łodzi jest złożonym tematem. Jednym z takich czynników jest lokalizacja odpadu, w różnych województwach cena złomu może się różnić. Tak jak skupy w okolicy wielkich aglomeracji mogą oferować wyższe ceny niż w mniejszych miejscowościach. Kolejnym istotnym czynnikiem jest ilość odpadu. Im większa ilość, tym wyższą stawkę można wynegocjować na skupie. Należy przy tym uwzględnić, że cenę można indywidualnie negocjować w przypadku kilkuset kg odpadu. Ważnym czynnikiem jest też rozmiar skupu złomu, większe złomowiska mogą zaoferować wyższą stawkę dzięki temu, iż zbywają oni złom bezpośrednio do huty. Mniejsze złomowiska, muszą naliczyć większa marże, gdyż są tylko ogniwem pośrednim. Z drugiej strony mniejszy skup szybciej zainteresuje się mniejszą ilością odpadu.

W jaki sposób oznacza się odpady złomu stalowego w Łodzi w systemie BDO?

Wszystko zależy od tego, w jaki sposób określony odpad powstał. Jedną z grup jest kategoria 02, czyli odpady z rolnictwa, sadownictwa, upraw hydroponicznych, rybołówstwa, leśnictwa, łowiectwa, a także przetwórstwa żywności. W tej grupie wyróżnia się kod 02 01 10, czyli odpady metalowe. Złom stalowy znajduje się również w grupie 12, a więc odpady z kształtowania i fizycznej oraz mechanicznej obróbki powierzchni metali, a także tworzyw sztucznych. Mamy tam kod 12 01 02, który przydzielono odpadom z toczenia i piłowania żelaza oraz jego stopów, a także kod 12 01 02, czyli cząstki i piłki żelaza oraz jego stopów. Złom stalowy ukrywa się też pod oznaczeniem 15 01 04, czyli opakowania z metali. Znajduje się również w grupie 16 obejmującej odpady, które nie ujęto w innych grupach. W tym przypadku wyróżnić należy kod 16 01 04 dotyczący zużytych lub nienadających się do użytkowania pojazdów oraz kod 16 01 17, czyli metale żelazne. Na liście tej jest też grupa 17 definiująca odpady z budów, remontów i demontażu obiektów budowlanych. Tutaj od złomu stalowego zalicza się kod 17 04 05, czyli żelazo i stal oraz kod 17 04 07, a więc mieszaniny metali. Z grupy 19 wyróżnia się kody 19 10 01, odpady żelaza i stali, a także 19 12 02, metale żelazne. Ostatni kod dotyczący odpadów stalowych to 20 01 40, czyli metale.

Czym są odpady przekazywane do skupu złomu w Łodzi?

Przez złom stalowy możemy rozumieć odpady z kategorii poprodukcyjnej jak i po amortyzacyjnej, które nadają się do procesu przerobu technicznego. Przyjmuje się, że musi zawierać mniej niż 0,1 procent dodatków stopowych. Do głównych dostawców tego typu odpadu należą zakłady przemysłowe oraz budowlano-montażowe. Jednocześnie nie można zapomnieć o gospodarstwach rolnych i domowych, które również dokładają swój udział do produkcji odpadu tego typu.

Jakie mogę uzyskać ceny złomu?

Najbardziej wartościowy w kategorii tych odpadów są złomy z grupy wsadowej. Ich ceny zaczynają się już od 1 zł za kg. Mniej wartościowe są takie elementy jak blachy i pręty, do których cięcia ceny zaczynają się już od 0,8 zł za kg. Najmniej wartościowym odpadem z tej kategorii bez wątpienia są wióry stalowe.

Jakie odpady można oddać do skupu złomu w Łodzi?

Profesjonalne organizacje, które prowadzą skup złomu, odbierają zarówno złom stalowy wsadowy, jak i niewsadowy. W ramach usługi zostanie odebrany złom blach, pręty do cięcia, złom do cięcia, złom wiór stalowych, a także złom gruby wsadowy. Istotne są także klasy złomu. W przypadku złomu niewsadowego, można przekazać odpady należące do następujących klas: N10, N2, N4, N7, N6 i N5. Z kolei, jeśli chodzi o złom wsadowy, stosuje się klasy: W2, W5, W7, W8, a także W13. Do przekazania w ramach usługi możesz przeznaczyć również złom stalowy typu żeliwnego. W sytuacji, gdy masz pewne wątpliwości co do tego, czy odpad, którym dysponujesz, zostanie odebrany lub nie wiesz, do której kategorii go przypisać, zachęcamy do kontaktu z naszą firmą. Nasi konsultanci mają odpowiednią wiedzę i doświadczenie, dlatego pomogą Ci w rozwiązaniu nurtującego problemu.

Co należy zrobić, aby skutecznie przygotować odpady do odbioru złomu stalowego w Łodzi?

Bardzo przydatnym działaniem będzie zapoznanie się w pierwszej kolejności z podziałem odpadu. Proces ten ułatwi przeprowadzenie dokładnej segregacji odpadów. Ponadto, łatwiejszy będzie również załadunek i późniejsze ważenie złomu. Odpady powinny być również przechowywanie w jednym miejscu. Zadbaj również o optymalne oczyszczenie odpadów z zanieczyszczeń. Dzięki temu niewielka część zostanie odliczona w trakcie ważenia.

Jakie przedmioty przyjmują punkty prowadzące skup złomu stalowego w Łodzi?

Punkty, które zajmują się prowadzeniem skupu złomu stalowego w Łodzi, przyjmują różne elementy, na przykład fragmenty konstrukcji stalowych, blachy, puszki aluminiowe, garnki, instalacje grzewcze, kable czy zużyte części samochodowe.

Jak wygląda proces związany z zamawianiem usługi odbioru złomu w Łodzi za pośrednictwem narzędzia WasteMaster?

Ze względu na to, że złom stalowy w Łodzi dzieli się na wiele grup, oferujemy dwie możliwe drogi związane z zamawianiem usługi. Jedną z możliwości jest kontakt telefoniczny z naszym konsultantem. Sposób ten polecany jest w szczególności osobom, które nie są pewne, jakim dokładnie typem odpadu dysponują. Opiekun Klienta udzieli wsparcia w wielu ważnych kwestiach. Pomoże on w identyfikacji złomu, a także opublikuje ogłoszenie. Poprowadzi Cię również przez kolejne kroki. Pozwalamy też drugą metodę, która polega na użyciu strony internetowej, na której się obecnie znajdujemy, czyli mamodpad lub aplikacji WasteMaster. Wówczas trzeba założyć konto i wystawić ogłoszenie dotyczące odpadu. Z kolei wspomniana wyżej witryna internetowa wpłynie na sprawne umieszczenie ogłoszenia w aplikacji, dzięki temu zminimalizuje poświęcony czas. W odpowiedzi na to działanie konsultant wyszuka najlepszych ofert, które spełnią Twoje oczekiwania. Warto podkreślić fakt, że usługa ta jest bezpłatna.

Jaką dokumentację wymagają przepisy prawa, jeśli chodzi o odbiór odpadów złomu stalowego w Łodzi?

Zarówno osoby fizyczne, jak i podmioty prawne dostają potwierdzenie przeprowadzenia transakcji oddania odpadu do skupu złomu w Łodzi. Istotne jest to, że organizacje muszą dodatkowo wystawić KPO, czyli Kartę Przekazania Odpadu w systemie BDO. Pamiętaj o tym, że przepisy prawa wymagają, aby KPO było wystawione osobno dla każdego oddawanego kodu odpadu. Osoby fizyczne potrzebują natomiast tylko dokument tożsamości i otrzymują od przyjmującego Formularz Przyjęcia Odpadu, czyli w skrócie FPO. Dokument ten zawiera takie informacje jak: imię i nazwisko osoby przekazującej odpad, dane adresowe, a także numer dokumentu tożsamości.

Czy należy zapłacić za uwzględnienie odpadów złomu stalowego w systemie WasteMaster?

Dodanie odpadów złomu stalowego w systemie WasteMaster jest nieodpłatne. Co więcej, nie trzeba również ponosić kosztów za pomoc naszego konsultanta, czyli Opiekuna Klienta. Zatem tym bardziej warto dodać ogłoszenie w systemie. Dzięki temu zyskasz dostęp do najlepszych propozycji i oszczędzisz cenny czas.

Jakie podziały złomu stalowego w Łodzi stosuje się w branży skupów?

W praktyce złom stalowy w Łodzi różnicuje się ze względu na powstawanie odpadu. Uwzględniając taką klasyfikację, wyróżnia się następujące rodzaje złomu: • odpady poprodukcyjne – są to odpady, które powstają w wyniku produkcji stali, a także przeróbki mechanicznej i plastycznej, • złom poamortyzacyjny obejmuje różne obiekty, które uległy zniszczeniu, zużyciu lub uszkodzeniu oraz maszyny, urządzenia, konstrukcje i wyroby podlegające wymianie bądź likwidacji. Ważne jest jednak to, że w branży skupów wykorzystuje się raczej inny podział złomu stalowego, a mianowicie: • złom wsadowy – czyli odpady, które są przystosowane do natychmiastowego zastosowania w procesie stalowniczym. Złom ten musi wyróżniać się konkretnymi rozmiarami i masą, a także dopuszczalnym stopniem zanieczyszczenia i wymaganym składem chemicznym. W rezultacie bez problemu można wykorzystać odpad jako wsad w procesie związanym z wytapianiem stali. Złom wsadowy różnicuje się także na klasy od W1 do W17 oraz złom strzępiony, • złom niewsadowy – taki złom nie spełnia warunków niezbędnych do bezpośredniego użycia w procesie stalowniczym. Najpierw należy poddać złom przerobowi mechanicznemu bądź ręcznemu. Procedura ta może polegać na nadaniu elementom konkretnych rozmiarów, postaci, masy, a także usunięciu zanieczyszczeń, tak aby spełniały one obowiązujące normy. Złom niewsadowy również dzieli się na klasy. W tym przypadku wyróżnia się stopnie od N1 do N10, czyli tak zwany niesort.

Czy warto zdecydowac się na sprzedaż złomu stalowego w Łodzi?

Segregacja odpadów staje się coraz ważniejszym tematem w Polsce. Duże znaczenie w tym kontekście ma recykling odpadów, który nadaje drugie życie czemuś, co teoretycznie nadaje się wyłącznie na śmieci. Szczególne miejsce wśród materiałów wartych do poddania recyklingowi zajmują metale. Złom stalowy jest odpadem chętnie kupowanym przez różnego rodzaju skupy, ze względu na jego bardzo dobre właściwości i łatwość w poddaniu recyklingowi. Recykling złomu stalowego odbywa się poprzez ponowne przetopienie materiału do pożądanej formy, dzięki czemu uzyskuje się nowy produkt o doskonałych właściwościach. W efekcie tego ceny złomu stalowego utrzymują się od lat na dobrym poziomie, a sam odpad jest chętnie skupowany i odbierany. To wszystko powoduje, że warto decydować się na sprzedaż odpadu tego rodzaju.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->
Czy ceny złomu wzrosną?
10-09-2022
Czy ceny złomu wzrosną?

Wiele osób zastanawia się, czy ceny złomu wzrosną lub ile kosztuje stal na złomie. Prawda jest taka, że bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wartość ...

Więcej -->
Czy złom stalowy jest odpadem?
09-09-2022
Czy złom stalowy jest odpadem?

Tak, złom stalowy jest odpadem i stanowi odpad również w rozumieniu Ustawy o odpadach. Oznacza to, że posiada on swój własny kod odpadu, który jest potrzebny do oznaczenia go pr...

Więcej -->
Kiedy sprzedawać złom stalowy?
08-09-2022
Kiedy sprzedawać złom stalowy?

Wiele przedsiębiorców zastanawia się, kiedy sprzedawać złom stalowy. Jaka pora w roku kalendarzowym jest do tego najodpowiedniejsza? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Wiedziałem, że żeby się rozwinąć potrzebuję nowych partnerów biznesowych. Dlatego zgłosiliśmy się do WasteMaster. Już w ciągu kilku tygodni moja firma zdobyła parę obiecujących relacji biznesowych.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Patrząc na to, jak już nowocześnie prezentuje się aplikacja WasteMaster mogę tylko czekac na dalszy rozwój i pogratulowac twórcom.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nasz skup rur stalowych jest jednym z większych w regionie, dlatego nie wyobrażałem sobie, że nie znajdziemy się w gronie innych przedsiębiorstw w apce. Teraz jesteśmy ogólnodostępni i bardziej rozpoznawalni.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zajmujemy się sprzedażą hurtową złomu i odpadów metalowych. Od niedawna proponujemy materiały do recyklingu. Chcieliśmy się zareklamować, ale konkurencja w regionie była spora. Zdecydowaliśmy się na wastemaster i promujemy się z pomocą tego narzędzia.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Najlepsza apka na świecie! [...]

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?
13-09-2022
Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?

Złom może się okazać ciekawym sposobem na zastrzyk dodatkowej gotówki. Żeby intratnie sprzedać tego typu odpad, warto znać jego aktualne ceny oraz mieć siatkę kontaktów z osobam...

Więcej -->
Ile kosztuje kg złomu stalowego?
13-09-2022
Ile kosztuje kg złomu stalowego?

Obecnie wielu przedsiębiorców handlujących odpadami zastanawia się, ile kosztuje złom. Okazuje się, że odpowiedź często nie jest taka jednoznaczna, jak mogłoby się na początku w...

Więcej -->
Rodzaje i podział złomu
05-04-2022
Rodzaje i podział złomu

Jak dzielimy odpady złomu stalowego? Ze względu na powstawanie odpadu złom stalowy możemy podzielić na:– odpady produkcyjne- czyli odpady powstające w efekcie wytwarzania ...

Więcej -->
Od czego zależy cena złomu
28-03-2022
Od czego zależy cena złomu

Jak wygląda dokładnie cena złomu? Aby ustalić dokładną cenę złomu, należy przede wszystkim określić jaki rodzaj złomu posiadamy. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaką kategorie posiad...

Więcej -->
Cena felgi stalowej na złomie
04-01-2022
Cena felgi stalowej na złomie

Firmy zajmujące się recyklingiem, często przyjmują różnego rodzaju surowce. Z uwagi na to, warto dowiedzieć się, jaka jest cena felgi stalowej na złomie, aby móc pozbyć się tego...

Więcej -->
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?
13-12-2021
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?

Na wielu forach internetowych pojawia się pytanie, ile wynosi podatek od sprzedaży złomu? Posiadanie wiedzy z tego zakresu, pozwala uniknąć błędów w prawidłowym rozliczeniu się ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat