Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Cennik złomu ołowiu

Cennik złomu ołowiu

Funkcjonujące w Polsce firmy, które skupują złom ołowiu, mogą odebrać ten odpad zarówno od klientów indywidualnych, jak i firmowych. Należy pamiętać, że kształtująca się na różnym poziomie cena ołowiu w skupie jest uwarunkowana wieloma czynnikami. To zmienne decydujące o tym, jakie ceny ołowiu w skupie można uzyskać za kilogram tego odpadu. Wahania na Giełdzie Metali w Londynie czy też spadek wartości dolara radykalnie zmieniają ceny ołowiu w skupie, bez względu na jego lokalizację.

Złom ołowiu Cena (zł/kg) Zamów usługę
Złom ołowiu czystego pokablowego 6,30-7,80 Zamów
Złom ołowiu czystego 5,60-7,60 Zamów
Złom ołowiu brudnego, śrut, przetopki 5,70-6,70 Zamów
Złom ołowiu z jutą, smołą 5,50-6,50 Zamów
Złom ołowiu odważników 0,30-0,70 Zamów
Warunki współpracy
Podane ceny nie obejmują kosztów transportu. Minimum logistyczne dostawy: 0,1 Mg.
Minimum logistyczne odbioru: 1 Mg. Oferta kierowana do firm, przedsiębiorstw, zakładów
produkcyjnych oraz innych podmiotów generujących złom ołowiu w postaci złomu ołowiu
pokablowego, złomu ołowiu brudnego, złomu ołowiu odważników oraz złomu ołowiu z jutą.
Ceny netto (23% VAT) płatność na podstawie FV, dzień po otrzymaniu FV.

Od czego zależą ceny ołowiu w skupie?

Osoby, którym zależy, aby uzyskać jak największy zysk ze sprzedaży ołowiu, powinny uwzględnić kilka podstawowych czynników. Mają one ogromny wpływ na wysokość ceny ołowiu w skupie. Są one uzależnione od takich aspektów jak między innymi:

 • stopień przydatności surowca w różnych dziedzinach gospodarki
  Zdarza się, że wysokie ceny ołowiu w skupie wynikają z potrzeby gromadzenia tego surowca, aby poddać go procesowi recyklingu. Dzieje się tak, ponieważ występuje zwiększone zapotrzebowanie na ten odpad w niektórych gałęziach przemysłu.
 • lokalizacja punktów skupu
  Cena ołowiu na złomie w dużych miastach jest wyższa niż na wsiach i w miasteczkach.
 • ilość posiadanych odpadów
  Klienci indywidualni i firmowi, którzy pragną uzyskać wysokie ceny ołowiu w skupie, mogą być rozczarowani, gdy dysponują oni znikomą ilością tego odpadu. Warto mieć na względzie, że cena ołowiu złomu jest wysoka, jeśli dysponuje się sporą ilością tego surowca.
 • cena ołowiu złomu na globalnym rynku
  Coraz więcej osób zastanawia się, jaki wpływ na ceny ołowiu w skupie mają wartości tego surowca na globalnym rynku. Okazuje się, że wszelkie niekorzystne zmiany w światowej gospodarce, polityce czy ekonomii mogą spowodować, że cena ołowiu na złomie ulegnie znaczącemu spadkowi.
 • stopień zanieczyszczenia surowca
  Przedsiębiorcy i osoby prywatne, którzy dysponują sporą ilością odpadów w postaci ołowiu, muszą zdawać sobie sprawę z tego, że cena ołowiu na złomie jest uwarunkowana również stopniem jego zanieczyszczenia.
 • rodzaj odpadów
  W przypadku ołowiu czystego pokablowego cena ołowiu w skupie może być znacznie wyższa niż ta dotycząca między innymi odważników ołowianych.

Wyżej wymienione czynniki mają ogromny wpływ na ceny ołowiu w skupie, dlatego warto brać je pod uwagę. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości można poprosić o wsparcie zatrudnionych w naszej firmie specjalistów. Ich wiedza i doświadczenie pozwolą dowiedzieć się, kiedy cena ołowiu na złomie osiągnie najkorzystniejszą dla nas wartość.

Potrzebujesz pomocy z utylizacją swoich odpadów?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość stolicy i jej okolic nie jest Ci obojętna – skontaktuj się z nami.

Jakie ceny ołowiu w skupie możesz uzyskać w konkretnym mieście?

Cena ołowiu w skupie może kształtować się na różnym poziomie. Posiadając ołów czysty pokablowy można uzyskać 7,8 zł za kilogram, z kolei odważniki kosztują około 0,7 zł za kilogram. Ołów w postaci śrub, przetopek czy zanieczyszczony generuje kwotę wynoszącą 6,7 zł za kilogram. Jak widać, cena ołowiu złomu jest wartością płynną, dlatego też korzystając z naszej aplikacji WasteMaster można poznać ceny ołowiu w skupie obowiązujące w danym dniu, w konkretnym mieście.

Zainstaluj aplikację WastemMaster i dowiedz się, na jakim poziomie kształtuje się cena ołowiu na złomie!

Copyright © 2022 Waste Master