Lublin - Skup złomu | WasteMaster

Skup złomu w Lublinie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!
Jak wygląda dokładnie cena złomu w Lublinie?
Aby ustalić dokładną cenę złomu, należy przede wszystkim określić jaki rodzaj złomu posiadamy. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaką kategorie posiadamy, zawsze można skontaktować się z naszym konsultantem w celu rozwiania wszystkich wątpliwości. Najwyższą kwotę w kategorii tych odpadów można uzyskać za złom z grupy wsadowej. Można uzyskać już od 1 zł za kg takiego złomu. Mniejsze kwoty można uzyskać za takie elementy jak blachy i pręty do cięcia, których ceny zaczynają się już od 0,8 zł za kg. Najmniej wartościowym odpadem z tej kategorii bez wątpienia są wióry stalowe. Wskazane ceny obowiązywały w styczniu 2022 roku.
Jakie parametry mają istne znaczenie, jeśli chodzi o cenę złomu stalowego w Lublinie?
Cena złomu stalowego w Lublinie jest inna w zależności od lokalizacji. W dużych aglomeracjach miejskich jest dużo wyższa w porównaniu z małymi miejscowościami. Inny element wpływający na cenę to ilość odpadu przeznaczona do odbioru. Wyższą stawkę można ustalić w przypadku dużych ilości odpadu. Co więcej, cenę można ustalić indywidualnie już, gdy ilość kształtuje się na poziomie kilkaset kg. Ważne znaczenie w tym aspekcie ma również wielkość punktu prowadzącego skup złomu. Większe firmy są w stanie zaproponować korzystniejsze ceny, ponieważ zbywają złom bezpośrednio do huty. Małe firmy z tego względu, że są ogniwem pośrednim, stosują duże marże, ale mogą zainteresować się niewielką ilością odpadu
Czy konieczna jest akceptacja propozycji w aplikacji WasteMaster?
Decydując się na nasze rozwiązanie, wcale nie musisz akceptować propozycji od WasteMaster. Złożenie zapytania w naszym systemie nie wywołuje żadnego zobowiązania z Twojej strony. Decyzja należy do Ciebie. Dlatego warto z tego skorzystać i oszczędzić cenny czas.
Jaką dokumentację wymagają przepisy prawa, jeśli chodzi o odbiór odpadów złomu stalowego w Lublinie?
Zarówno osoby fizyczne, jak i podmioty prawne otrzymują potwierdzenie wykonania transakcji oddania odpadu do skupu złomu w Lublinie. Istotne jest to, że firmy muszą dodatkowo wystawić KPO, czyli Kartę Przekazania Odpadu w systemie BDO. Pamiętaj o tym, że normy prawa wymagają, aby KPO było wystawione osobno dla każdego oddawanego kodu odpadu. Osoby fizyczne potrzebują natomiast tylko dokument tożsamości i otrzymują od przyjmującego Formularz Przyjęcia Odpadu, czyli w skrócie FPO. Dokument ten zawiera takie informacje jak: imię i nazwisko osoby przekazującej odpad, dane adresowe, a także numer dokumentu tożsamości.
Jakie odpady złomu stalowego odbierają specjalistyczne firmy, które realizują usługę skupu złomu w Lublinie?
Specjalistyczne organizacje, które prowadzą skup złomu, odbierają złom stalowy wsadowy i niewsadowy. Ponadto z powodzeniem zostaną przyjęte również blachy i pręty do cięcia. Dużą popularnością cieszy się też cłom do cięcia, złom gruby wsadowy i złom z wiór stalowych. Ważne są również klasy złomu stalowego. Na liście złomu niewsadowego, który chętnie zostanie odebrany przez skup, zalicza się następujące klasy: N10, N2, N4, N7, N6 i N5. Z kolei wśród klas złomu niewsadowego przyjęty zostanie złom o klasach: W2, W5, W7, W8 i W13. Skupy przyjmują też złom stalowy żeliwny. Czasami nie jest łatwo określić, czy posiadany przez nas odpad zalicza się do wyżej wymienionej listy. Dlatego, jeśli masz jakieś wątpliwości w tym zakresie, zachęcamy do kontaktu z naszą firmą. Zapewniamy specjalistyczną pomoc i wsparcie, jakiego oczekujesz.
Jakie fragmenty konstrukcji można przekazać do skupu złomu stalowego w Lublinie?
Jednostki prowadzące skup złomu stalowego w Lublinie przyjmują różne elementy, a w szczególności fragmenty konstrukcji stalowych, blachy, instalacje grzewcze, garnki, puszki aluminiowe, kable i części samochodowe.
W jakich okolicznościach wzrasta cena złomu stalowego w Lublinie?
Ceny złomu stalowego w Lublinie uzależnione są od wielu różnych czynników i zmiennych. Dla polskich cen ogromne znaczenie ma sytuacja na Londyńskiej Giełdzie Metali. Co więcej, wśród innych zmiennych przyczyniających się do zwiększenia ceny złomu stalowego zalicza się silny kurs złotego, a także rosnący popyt na surowce wtórne. Istotne jest to, że stawki bardzo szybko się zmieniają, zdarza się, że dzieje się tak kilka razy w ciągu dnia. Wpływają na to również zdarzenia losowe.
Czy należy zapłacić za dodanie odpadów złomu stalowego w aplikacji WasteMaster?
Dodanie odpadów złomu stalowego w systemie WasteMaster jest bezpłatne. Co więcej, nie trzeba również ponosić kosztów za pomoc naszego konsultanta, czyli Opiekuna Klienta. Dlatego tym bardziej warto dodać ogłoszenie w systemie. Dzięki temu będziesz mieć dostęp do najlepszych ofert i oszczędzisz cenny czas.
Co należy zrobić, aby skutecznie przygotować odpady do odbioru złomu stalowego w Lublinie?
Bardzo przydatnym działaniem będzie zapoznanie się w pierwszej kolejności z podziałem odpadu. Proces ten uprości przeprowadzenie skutecznej segregacji odpadów. Ponadto, łatwiejszy będzie również załadunek i późniejsze ważenie złomu. Odpady powinny być również magazynowane w jednym miejscu. Zadbaj również o maksymalne oczyszczenie odpadów z zanieczyszczeń. W rezultacie niewielka część zostanie odliczona podczas ważenia.
Jak różnicuje się odpady złomu stalowego w Lublinie?
Odpady złomu stalowego w Lublinie dzieli się ze względu na miejsce powstawania. Ta klasyfikacja pozwala wyróżnić następujące rodzaje odpadów złomu stalowego: • odpady produkcyjne – odpady powstające przez produkcję stali, a także na skutek przeróbki mechanicznej bądź plastycznej, • odpady poamortyzacyjne - są to obiekty, które uległy zużyciu, zniszczeniu lub uszkodzeniu oraz urządzenia, maszyny, konstrukcje i wyroby podlegające likwidacji bądź wymianie. Stosuje się również inny podział złomu stalowego. Co więcej, jest on znacznie częściej używany w praktyce. Pozwala on wydzielić złom stalowy: • wsadowy – czyli złom przygotowany natychmiastowego użycia w trakcie procesu stalowniczego. Ma on określone rozmiary i masę, a także nie może przekroczyć dopuszczanego poziomu zanieczyszczenia. Istotnym elementem jest też konkretny skład chemiczny. Dzięki temu można użyć odpadu jako wsad w wytapianiu stali. Złom stalowy ma klasy od W1 do W17. Jest też słom strzępiony. • niewsadowy – czyli złom, którego nie da się bezpośrednio użyć w procesie stalowniczym. W tym przypadku ważne jest to, że przed wykorzystaniem złom poddaje się przerobowi ręcznemu bądź mechanicznemu. Dzięki temu odpad zyskuje odpowiedni wymiar, ciężar, a także zostaje skutecznie oczyszczony z zanieczyszczeń. W rezultacie może spełnić odpowiednie normy. Istotne jest też to, że w tym przypadku również wydziela się klasy, a mianowicie od N1 do N7, a także klasę N10, czyli niesort.
Jak przebiega wykonanie usługi odbioru złomu w Lublinie?
Po wyborze odpowiedniej organizacji oferującej skup złomu w Lublinie wysłana zostanie do Ciebie wiadomość mailowa, która będzie potwierdzeniem złożenia zamówienia na skup złomu. Co więcej, przedsiębiorstwo odpowiedzialne za realizację zamówienia również otrzyma wszelkie niezbędne dane. Następnie pracownik naszej firmy poprowadzi Cię przez następne kroki. Ustali on głownie termin odbioru i pojazd realizujący transport. W praktyce w zależności od ilości złomu stosuje się różne pojazdy, a mianowicie samochody ciężarowe, kontenery i busy. Po tym, jak złom zostanie odebrany, firma przetransportuje go do swojej siedziby, a następnie zważy.
Jak zamówić usługę odbioru złomu w Lublinie w aplikacji WasteMaster?
Złom stalowy w Lublinie jest dzielony na wiele kategorii skupowych. Z tego względu stworzyliśmy dwie możliwe drogi zamawiania usługi. Dzięki kontaktowi telefonicznemu możesz zamówić usługę, nawet w momencie kiedy nie jesteś pewny, jaki dokładnie masz rodzaj odpadu. Konsultant pomoże w identyfikacji złomu, i doda ogłoszenie. Drugą możliwością jest wykorzystanie serwisu mamodpad lub bezpośrednio aplikacji. Po zarejestrowaniu się w aplikacji należy wystawić odpad. Przy wykorzystaniu strony mamodpad, można szybko umieścić ogłoszenia w naszej aplikacji, minimalizując poświęcony na to czas. Dzięki temu nasz opiekun klienta wyszuka najlepsze oferty dotyczące Twojego odpad. Taka usługa jest zupełnie darmowa.
Co warto wiedzieć na temat odpadów przekazywanych do skupu złomu w Lublinie?
Odpady przekazywane do skupu złomu to odpady poprodukcyjne, a także elementy z kategorii poamortyzacyjnej. Materiały te muszą nadawać się do procesu związanego z przerobem technicznym. Co więcej, tworzywa te mogą zawierać mniej niż 0,1 procent dodatków stopowych. Produkty te dostarczają w szczególności zakłady przemysłowe i budowlano-montażowe, a także gospodarstwa rolne i domowe. Nie można pomijać dwóch ostatnich, gdyż stanowią one duży udział, jeśli chodzi o wytwarzanie tego typu odpadów.
Jak prezentują się ceny złomu stalowego?
Najwyższą cenę uzyskasz, gdy oddasz odpady należące do złomu wsadowego. W tym przypadku możesz otrzymać cenę na poziomie 1 zł za kg i wyższą. Blachy i pręty do cięcia są odrobinę tańszym rozwiązaniem. Możesz tutaj uzyskać cenę na poziomie 0,80 zł za kg. Z koleinajmniej wartościowe są odpady przypisane do grupy wióry stalowe.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Nasza firma recyklingowa nie działa długo, dlatego cieszę się, że mogliśmy się wypromować w aplikacji. Jesteśmy przekonani, że znajdujemy się w prestiżowym gronie i klienci zwrócą na nas uwagę.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Jako firma rozbiórkowa zawsze mamy problem z tym, co zrobić z resztkami elewacji. Dlatego cieszę się, że w WM mogę znaleźć firmy, które się tym zajmą. Mamy więcej czasu na zajmowanie się naszą działalnością.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Miałem do sprzedania dużo złomu stalowego. Ważne było dla mnie, żeby ktoś to odebrał z mojego miejsca pracy. W aplikacji sprawdziłem, które firmy oferują transport i już po paru minutach miałem wszystko umówione.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Kontakty do firm wywożących odpady zebrane w jednym miejscu są rozwiązaniem niespotykanym do tej pory. Cieszę się, że powstała tak funkcjonalna aplikacja.

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Odziedziczyłam po rodzicac [...]

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Gdzie oddać zużyty sprzęt AGD?
01-07-2022
Gdzie oddać zużyty sprzęt AGD?

Osoby gromadzące wyeksploatowane lodówki, mikrofalówki bądź też inne urządzenia elektryczne, zastanawiają się, gdzie oddać zużyty sprzęt AGD? Odpowiedź na to pytanie nie jest tr...

Więcej -->
Gdzie oddać makulaturę?
20-06-2022
Gdzie oddać makulaturę?

Według danych statystycznych makulatura stanowi nawet 1/3 wytwarzanych na co dzień „śmieci”. Nie dziwi zatem fakt, że skup makulatury to bardzo potrzebny element gospodarki cyrk...

Więcej -->
Gdzie oddać opony?
15-06-2022
Gdzie oddać opony?

Każdy przedsiębiorca, którego działalność wiąże się z produkcją lub wymianą ogumienia, zastanawia się gdzie oddać opony i odpady gumowe. Pytanie to wiąże się przede wszystkim ze...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat