Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Cennik złomu brązu

Cennik złomu brązu

Polskie przedsiębiorstwa produkcyjne mogą generować spore ilości stopów brązu cynowego, aluminiowego, berylowego, krzemowego bądź ołowianego. Cena skupu brązu jest uzależniona od kilku czynników. Należy pamiętać, że różne kwoty uzyskać można za brązy przeznaczone do obróbki plastycznej, jak i te z kategorii odlewniczych. Śledzenie, jaka jest cena brązu w skupie, pozwoli na wybór punktu, który oferuje najatrakcyjniejsze warunki odsprzedaży tego odpadu.

Złom brązu Cena (zł/kg) Zamów usługę
Złom brązu niemagnetyczne 25,3 Zamów
Złom brązu magnetyczne 24,3 Zamów
Złom brązu 101 34,7 Zamów
Złom brązu – wióry 18,1 Zamów
Warunki współpracy
Podane ceny nie obejmują kosztów transportu.
Minimum logistyczne dostawy: 0,1 Mg. Minimum logistyczne odbioru: 1 Mg.
Oferta kierowana do firm, przedsiębiorstw, zakładów produkcyjnych oraz innych podmiotów
generujących złom brązu w postaci złomu brązu kawałki, złomu brązu odlewy
oraz złomu brązu wióry. Ceny netto (23% VAT) płatność na podstawie FV,
dzień po otrzymaniu FV.

Cena brązu w skupie. Co wpływa na kwotę?

Cena skupu brązu jest uwarunkowana wieloma czynnikami. Odsprzedaż metali nieżelaznych cieszy się dużą popularnością, ponieważ występuje niemal ciągłe zapotrzebowanie na ten surowiec, który jest wykorzystywany do recyklingu. Zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby prywatne często zastanawiają się, jak przygotować się do sprzedaży złomu brązu, by jak najwięcej na tym skorzystać i osiągnąć pożądaną kwotę sprzedaży. Powinni wiedzieć, że cena brązu w skupie jest zależna od takich czynników jak między innymi:

  • ilość surowca
    Skup brązu: cena tego odpadu jest zależna od ilości przekazanych materiałów i wiadomo to nie od dzisiaj. Przedsiębiorstwa produkcyjne, które generują hurtowe ilości złomu brązu w postaci np. wiórów czy prętów, mogą liczyć na lepszą cenę brązu na złomie niż np. osoby prywatne, które posiadają tego odpadu niewiele (zazwyczaj kilka, kilkanaście kilogramów). Warto na to zwrócić szczególną uwagę podczas sprawdzania cenników na poszczególnych stronach skupów. W niektórych znajdziemy ich dwa rodzaje – cena brązu w skupie za 1 kg oraz odmienna cena brązu w skupie za 1 kg, przy zachowaniu określonego minimum logistycznego (np. jednej tony).
  • notowania na Londyńskiej Giełdzie Metali
    Cena brązu na złomie może gwałtownie zmaleć bądź wzrosnąć z uwagi na hossę lub też bessę, która pojawia się na Londyńskiej Giełdzie Metali. Dodatkowo ma na nią wpływ ogólna sytuacja gospodarcza nie tylko w kraju, lecz także na świecie (w tym różnego rodzaju kryzysy czy inflacja). Warto wziąć to pod uwagę, analizując cenę brązu w skupie.
  • lokalizacja punktu skupu brązu
    Wybór punktu skupu brązu ma bardzo duży wpływ na taki czynnik, jak cena złomu brązu. Wyspecjalizowane jednostki działające w dużych aglomeracjach miejskich mogą zaproponować klientom indywidualnym i firmowym znacznie wyższą kwotę niż punkty skupu funkcjonujące na wsiach i w miasteczkach o średniej wielkości. To bardzo istotne kryterium, którego nie można lekceważyć, szacując cenę brązu na złomie.

Mając na uwadze powyższe czynniki, warto pamiętać o tym, że cena brązu w skupie kształtuje się na różnym poziomie. Osoby pragnące dowiedzieć się, kiedy sprzedaż złomu brązu będzie najbardziej opłacalna, mogą skorzystać z pomocy naszych konsultantów. Udzielone przez nich informacje pozwolą ustalić, kiedy cena brązu na złomie będzie kształtować się na najwyższym poziomie. Przy czym trzeba pamiętać, że nie jest to kwestia łatwa do przewidzenia, dlatego ostateczna decyzja będzie należała do Państwa. Jeżeli aktualna cena skupu brązu w Państwa mieście wyda się satysfakcjonująca, wystarczy zamówić odbiór odpadu za pomocą WasteMaster. Działamy na terenie całej Polski.

Potrzebujesz pomocy z utylizacją swoich odpadów?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość stolicy i jej okolic nie jest Ci obojętna – skontaktuj się z nami.

Jaka jest cena złomu brązu? Ile kosztuje brąz w skupie?

Osoby, które zastanawiają się, jaka jest najniższa i najwyższa cena brązu w skupie, powinny mieć świadomość, że odpad ten dzieli się na kilka podkategorii. W przypadku brązu zaliczanego do grupy niemagnetycznej można uzyskać kwotę w okolicach 25-30 zł za kilogram, zaś w przypadku brązu magnetycznego – 23-28 zł za kilogram. Najwyższa cena złomu brązu to ta, dotycząca odpadów zaliczanych do grupy B101. W punkcie skupu można uzyskać za nie 30-35 zł za kilogram. Każda podana powyżej cena brązu na złomie powinna być traktowana wyłącznie jako orientacyjna informacja. Najlepszym źródłem wiedzy jest nasza aplikacja WasteMaster, dzięki której można dowiedzieć się, jaka jest cena złomu brązu w danej lokalizacji. Dodatkowo dzięki niej znajdziesz i porównasz pobliskie skupy brązu w Twoim mieście i okolicach. Nie ma na co czekać.

Zdecyduj się na posiadanie aplikacji WasteMaster i dowiedz się, jaka jest cena złomu brązu! Znajdź najbliższy skup brązu w swoich mieście!

Copyright © 2022 Waste Master