Gdynia - Skup złomu | WasteMaster

Skup złomu w Gdyni

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Złom stalowy na sprzedaż w Gdyni

Posiadany w dowolnej ilości złom stalowy wymaga zagospodarowania. Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, można przekazać ten odpad do wyspecjalizowanych jednostek, zajmujących się pozyskiwaniem surowców wtórnych. Przed podjęciem takiej decyzji, warto sprawdzić cennik skupu złomu w Gdyni. To jedna z kluczowych informacji, przy pomocy której można zawrzeć korzystną transakcję sprzedaży. Bardzo szybko zmieniające się ceny skupu złomu w Gdyni mogą pozytywnie zaskoczyć osoby gromadzące tego rodzaju odpady. Uruchamiając stworzony przez nas formularz internetowy, można szybko i efektywnie zapoznać się bieżącą wartość cenową odpadów złomowych stalowych.
Ceny
Złom stalowy cienki/blachy (N10) 1,04 zł netto
Złom stalowy gruby (N2) 1,14 zł netto
Złom stalowy gruby (N7) 1,18 zł netto
Złom stalowy gruby (W2) 1,18 zł netto
Złom stalowy gruby (W7) 1,23 zł netto
Złom stalowy gruby (W5) 1,27 zł netto
Złom stalowy poprodukcyjny (W7N) 1,29 zł netto
Żeliwo 1,39 zł netto
Warunki współpracy

Jaką dokumentację wymagają przepisy prawa, jeśli chodzi o odbiór odpadów złomu stalowego w Gdyni?

Zarówno osoby fizyczne, jak i podmioty prawne otrzymują potwierdzenie przeprowadzenia transakcji oddania odpadu do skupu złomu w Gdyni. Istotne jest to, że firmy muszą dodatkowo wystawić KPO, czyli Kartę Przekazania Odpadu w rejestrze BDO. Pamiętaj o tym, że przepisy prawa wymagają, aby KPO było wystawione osobno dla każdego przyjmowanego kodu odpadu. Osoby fizyczne potrzebują natomiast tylko dokument tożsamości i otrzymują od przyjmującego Formularz Przyjęcia Odpadu, czyli w skrócie FPO. Dokument ten zawiera takie informacje jak: imię i nazwisko osoby przekazującej odpad, dane adresowe, a także numer dokumentu tożsamości.

Jakie kategorie złomu stalowego przyjmowane są w ramach usługi skupu złomu w Gdyni?

Do skupu złomu przeznacza się zarówno złom stalowy wsadowy, jak i niewsadowy. Specjalistyczne firmy odbierają przede wszystkim blachy, pręty do cięcia, złom gruby wsadowy, złom do cięcia i złom z wiór stalowych. Klasy odbieranego złomu niewsadowego to: N10, N2, N4, N7, N6 i N5. Natomiast klasy odbieranego złomu wsadowego są następujące: W2, W5, W7, W8 i W13. W ramach usługi można zlecić również odbiór złomu stalowego typu żeliwnego. W przypadku, gdy na przedstawionej przez nas liście brakuje Twojego odpadu lub, gdy nie masz przekonania, do jakiej kategorii przypisać posiadany przez Ciebie odpad, to zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Przedstawiciel naszej firmy z pewnością udzieli Ci potrzebnego wsparcia w rozwiązaniu tego problemu.

Jakie są najważniejsze atuty wynikające ze sprzedaży złomu stalowego w Gdyni?

W Polsce coraz większą wagę przykłada się do tematu segregacji odpadów. W tym kontekście istotne znaczenie ma procedura związana z recyklingiem odpadów. Największą zaletą tego procesu jest to, że przedmioty, które w powszechniej opinii powinny już pójść na wysypisko śmieci, zyskują nowe życie. Dzięki temu można oszczędzić energię i zasoby naturalne, których ilość jest niestety ograniczona. Złom stalowy jest niezwykle chętnie odbierany przez firmy prowadzące skupu, ponieważ charakteryzuje się dobrymi właściwościami i łatwo można go poddać pod proces recyklingu. Polega to na przetopieniu odpadów w piecach hutniczych do pożądanej formy. Zatem ceny złomu stalowego od dłuższego czasu kształtują się na wysokim poziomie. Sam odpad jest niezwykle chętnie odbierany i skupowany. Wyróżnione zalety są najważniejszymi korzyściami wynikającymi ze sprzedaży złomu stalowego.

Jaki poziom osiąga cena złomu w Gdyni?

Czynnikiem potrzebnym do określenia dokładniej ceny złomu kolorowego jest to, o jakim odpadzie mówimy. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących tego, jakim odpadem dysponujemy, warto zadzwonić do naszej firmy. Najwyższa cena dotyczy odpadów należących do grupy złomu wsadowego. Ceny zaczynają się od kwoty 1 zł za kg. Natomiast niższe stawki występują w przypadku blach i prętów do cięcia. Tutaj wynoszą około 0,80 zł za kg. Najniższa wartość dotyczy odpadów, jakimi są wióry stalowe. Przedstawione wyżej ceny dotyczą okresu za styczeń 2022.

Co wpływa na cenę złomu stalowego w Gdyni?

Cena złomu stalowego w Gdyni jest złożonym tematem. Jednym z takich czynników jest lokalizacja odpadu, w różnych województwach cena złomu może się różnić. Tak jak skupy w okolicy wielkich aglomeracji mogą oferować wyższe ceny niż w mniejszych miejscowościach. Kolejnym istotnym czynnikiem jest ilość odpadu. Im większa ilość, tym wyższą stawkę można wynegocjować na skupie. Należy przy tym uwzględnić, że cenę można indywidualnie negocjować w przypadku kilkuset kg odpadu. Ważnym czynnikiem jest też rozmiar skupu złomu, większe złomowiska mogą zaoferować wyższą stawkę dzięki temu, iż zbywają oni złom bezpośrednio do huty. Mniejsze złomowiska, muszą naliczyć większa marże, gdyż są tylko ogniwem pośrednim. Z drugiej strony mniejszy skup szybciej zainteresuje się mniejszą ilością odpadu.

Czym wyróżniają się odpady przyjmowane do skupu złomu w Gdyni?

Złom stalowy obejmuje odpady poprodukcyjne. Co więcej, zalicza się również do tej grupy odpady poamortyzacyjne, które można przekazać do dalszego przerobu technicznego. Złom zostanie zakwalifikowany do tej kategorii tylko wtedy, gdy będzie zawierał mniej niż 0,1 dodatków stopowych. Najistotniejszymi dostawcami takich odpadów są zakłady przemysłowe i budowlano-montażowe. Ponadto, są to również gospodarstwa rolne i domowe, które również mają swój duży udział w wytwarzaniu odpadów uwzględnianych w grupie złomu stalowego.

Jakie kody odpadów złomu stalowego w Gdyni stosuje się w rejestrze BDO?

Klasyfikacja odpadów złomu stalowego w rejestrze BDO zależy, od tego, w jaki sposób postał odpad. Kod 02 01 10 dotyczy odpadów metalowych. Cała kategoria 02 to odpady pochodzące z rolnictwa, sadownictwa, upraw hydroponicznych, rybołówstwa, leśnictwa, łowiectwa i przetwórstwa żywności. Natomiast w grupie 12 pod nazwą odpady z kształtowania i fizycznej, a także mechanicznej obróbki powierzchni metali oraz tworzyw sztucznych jest kod 12 01 02, który dotyczy odpadów z toczenia i piłowania żelaza i jego stopów. Złom stalowy ukrywa się również pod kodem 15 01 04. Dotyczy on opakowań z metali. Odpady te znajdują się również w grupie 16, czyli nieujęte w innych grupach. Przypisuje się tam kody 16 01 04, a więc zużyte lub nienadające się do użytkowania pojazdy oraz 16 01 17, czyli metale żelazne. Natomiast w grupie 17 dotyczącej odpadów z remontów, budów, i demontażu obiektów do określenia złomu stalowego służy kod 17 04 05, czyli żelazo i stal, a także 17 04 07, a więc mieszaniny metali. Wymienia się też grupę 19, a dokładniej kod 19 10 01, czyli odpady żelaza i stali oraz 19 12 02, metale żelazne. W klasyfikacji BDO uwzględnia się również grupę 20, czyli odpady komunalne i kod 20 01 40, a więc metale.

Jaki jest podział odpadów złomu stalowego w Gdyni?

Odpady złomu stalowego w Gdyni dzieli się z uwzględnieniem miejsca powstawania. Ta klasyfikacja wpływa na wyróżnienie następujących rodzajów odpadów złomu stalowego: • odpady produkcyjne – odpady powstające przez wytwarzanie stali, a także w wyniku przeróbki mechanicznej bądź plastycznej, • odpady poamortyzacyjne - są to obiekty, które uległy zużyciu, zniszczeniu lub uszkodzeniu oraz urządzenia, maszyny, konstrukcje i wyroby podlegające likwidacji bądź wymianie. Wykorzystuje się również inny podział złomu stalowego. Co więcej, jest on znacznie częściej używany w praktyce. Pozwala on wydzielić złom stalowy: • wsadowy – czyli złom przygotowany natychmiastowego użycia w trakcie procesu stalowniczego. Ma on określone rozmiary i masę, a także nie może przekroczyć dopuszczanego poziomu zanieczyszczenia. Istotnym elementem jest też konkretny skład chemiczny. Dzięki temu można użyć odpadu jako wsad w wytapianiu stali. Złom stalowy dzieli się na klasy od W1 do W17. Jest też słom strzępiony. • niewsadowy – czyli złom, którego nie da się bezpośrednio wykorzystać w procesie stalowniczym. W tym przypadku ważne jest to, że przed zastosowaniem złom poddaje się przerobowi ręcznemu bądź mechanicznemu. Dzięki temu odpad zyskuje odpowiedni wymiar, ciężar, a także zostaje skutecznie oczyszczony z zanieczyszczeń. W rezultacie może spełnić odpowiednie normy. Istotne jest też to, że w tym przypadku również wydziela się klasy, a mianowicie od N1 do N7, a także klasę N10, czyli niesort.

W jaki sposób jest wykonywana usługa odbioru złomu w Gdyni?

Po wyborze zleceniodawcy, otrzymasz wiadomość potwierdzającą złożenie zlecenia na skup złomu w Gdyni. Otrzymasz również informację która firma będzie realizować usługę. Nasz Opiekun Klienta przygotuje cały proces odbioru, ustali termin oraz jaki pojazd będzie wykorzystany do transportu. W przypadku odbioru złomu, ważne jest aby odpad był posegregowany. Istnieją różne pojazdy, które mogą zostać oddelegowane po odbiór złomu (od pojazdów cieżąrowych, po różnego rodzaju kontenery czy busy). Po odebraniu odpadu zostanie on przewieziony do siedziby firmy, gdzie zostanie poddany ważeniu.

W jakich sytuacjach zmienia się cena złomu stalowego w Gdyni?

Cena złomu stalowego w Gdyni zależy od różnych istotnych czynników. Duże znaczenie mają rynki międzynarodowe, przykładem jest Londyńska Giełda Metali. Rynek polski w dużym stopniu reaguje na sytuację na tej właśnie giełdzie. Co więcej, czynnikiem, który przyczynia się do zwiększenia ceny złomu, jest też silny kurs złotówki. Do zmiennych tych zalicza się też rosnący popyt na surowce wtórne. Pamiętaj również o tym, że stawka złomu stalowego często się zmienia. Może ona zmienić się nawet kilka razy w ciągu dnia. Ponadto, może również charakteryzować się znaczną reakcją na różne zdarzenia losowe.

Jakie najczęściej odpady przekazuje się do skupu złomu stalowego w Gdyni?

Do skupu złomu stalowego w Gdyni oddaje się różne rodzaje odpadów, a najczęściej części konstrukcji stalowych. Co więcej, uwzględnia się tutaj również blachy, puszki aluminiowe, instalacje grzewcze, garnki, przewody, a także zużyte części samochodowe.

Czy dodanie odpadów złomu stalowego w aplikacji WM jest płatne?

Dodawanie odpadów w naszej aplikacji jest bezpłatne. Nie wiąże się z opłatami, tak samo jak obsługa zapytania przez naszego Opiekuna. Warto dodać ofertę i samemu się przekonać, tym bardziej że to nic nie kosztuje.

Jak przygotować odpady do odbioru złomu stalowego w Gdyni?

Przedewszystkim warto zapoznać się wpierw z podziałem odpadu, dzięki temu będzię można przeprowadzić skuteczną segregację odapdu. Ułatwi to znacznie odbiór odpadu i jego późniejsze ważenie. Należy pamiętać, iż odpad powinien być maksymalnie oczyszczony, aby jak najmniej zostało odliczone w trakcie warzenia za dodatkowe zanieczyszczenia. Odpady powinny być magazynowane w jednym miejscu.

Jak prezentują się ceny złomu stalowego?

Najwyższą cenę uzyskasz, gdy oddasz odpady należące do złomu wsadowego. W tym przypadku możesz otrzymać wartość na poziomie 1 zł za kg i wyższą. Blachy i pręty do cięcia są trochę tańszym rozwiązaniem. Możesz tutaj uzyskać cenę na poziomie 0,80 zł za kg. Z koleinajmniej wartościowe są odpady przypisane do kategorii wióry stalowe.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->
Czy ceny złomu wzrosną?
10-09-2022
Czy ceny złomu wzrosną?

Wiele osób zastanawia się, czy ceny złomu wzrosną lub ile kosztuje stal na złomie. Prawda jest taka, że bardzo trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ wartość ...

Więcej -->
Czy złom stalowy jest odpadem?
09-09-2022
Czy złom stalowy jest odpadem?

Tak, złom stalowy jest odpadem i stanowi odpad również w rozumieniu Ustawy o odpadach. Oznacza to, że posiada on swój własny kod odpadu, który jest potrzebny do oznaczenia go pr...

Więcej -->
Kiedy sprzedawać złom stalowy?
08-09-2022
Kiedy sprzedawać złom stalowy?

Wiele przedsiębiorców zastanawia się, kiedy sprzedawać złom stalowy. Jaka pora w roku kalendarzowym jest do tego najodpowiedniejsza? Okazuje się, że odpowiedź na to pytanie nie ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Polecam szczerze - naprawdę mają aktualne dane i zależy im bardzo na znalezieniu najkorzystniejszych ofert!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dobrze, że na nich trafiłem - to był strzał w dziesiątkę!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Wysłałem formularz w sprawie wyceny moich stalowych felg i dzięki WasteMaster wyszukałem skup złomu w Gdyni, który oferował zdecydowanie najlepsze ceny. Polecam mocno!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dzięki WasteMaster znalazłam szybko i sprawnie najkorzystniejszy skup złomu w Gdyni!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

WasteMaster nie tylko odpowiada na pytanie ile kosztuje złom w w Gdyni, ale i określa sytuację na rynku odpadowym, pomoże w kwestii BDO, a także ułoży listę ofert, które mi odpowiadały. Bardzo polecam, zwłaszcza, że to darmowe usługi.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Jestem bardzo zadowolona! Nigdy wcześniej nie pozbyłam się moich stalowych śrub do felg, w tak krótkim czasie. Polecam organizować odbiór złomu z WasteMaster!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

WasteMaster oferuje całościowe usługi informujące klientów o bieżących cenach i ofertach z zakresu handlu odpadami. Jestem zadowolony z wyceny moich rusztowań - darmowe usługi naprawdę są użyteczne. Oprócz tego *#otrzymałem informację o tym,|dowiedziałem się#*# po ile jest złom gruby w w Gdyni, co dodatkowo traktuję im plus. Polecam spróbować samemu!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?
13-09-2022
Najbliższy skup złomu – jak go znaleźć?

Złom może się okazać ciekawym sposobem na zastrzyk dodatkowej gotówki. Żeby intratnie sprzedać tego typu odpad, warto znać jego aktualne ceny oraz mieć siatkę kontaktów z osobam...

Więcej -->
Ile kosztuje kg złomu stalowego?
13-09-2022
Ile kosztuje kg złomu stalowego?

Obecnie wielu przedsiębiorców handlujących odpadami zastanawia się, ile kosztuje złom. Okazuje się, że odpowiedź często nie jest taka jednoznaczna, jak mogłoby się na początku w...

Więcej -->
Rodzaje i podział złomu
05-04-2022
Rodzaje i podział złomu

Jak dzielimy odpady złomu stalowego? Ze względu na powstawanie odpadu złom stalowy możemy podzielić na:– odpady produkcyjne- czyli odpady powstające w efekcie wytwarzania ...

Więcej -->
Od czego zależy cena złomu
28-03-2022
Od czego zależy cena złomu

Jak wygląda dokładnie cena złomu? Aby ustalić dokładną cenę złomu, należy przede wszystkim określić jaki rodzaj złomu posiadamy. Jeżeli nie jesteśmy pewni, jaką kategorie posiad...

Więcej -->
Cena felgi stalowej na złomie
04-01-2022
Cena felgi stalowej na złomie

Firmy zajmujące się recyklingiem, często przyjmują różnego rodzaju surowce. Z uwagi na to, warto dowiedzieć się, jaka jest cena felgi stalowej na złomie, aby móc pozbyć się tego...

Więcej -->
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?
13-12-2021
Ile wynosi podatek od sprzedaży złomu?

Na wielu forach internetowych pojawia się pytanie, ile wynosi podatek od sprzedaży złomu? Posiadanie wiedzy z tego zakresu, pozwala uniknąć błędów w prawidłowym rozliczeniu się ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat