Skup złomu w Gdyni

Masz pytania? Potrzebujesz wyceny? Zadzwoń
Numer telefonu do kontatku
+48 58 881 4494
Abonament BDO Standard - 199 zł (netto) za miesiąc*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO i 10 wpisów do KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*płatność cykliczna przez okres 12 miesięcy.
Abonament BDO - Premium 399 zł (netto) za miesiąc*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO i 25 wpisów do KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*płatność cykliczna przez okres 12 miesięcy.
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Złom stalowy na sprzedaż w Gdyni

Posiadany w dowolnej ilości złom stalowy wymaga zagospodarowania. Zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, można przekazać ten odpad do wyspecjalizowanych jednostek, zajmujących się pozyskiwaniem surowców wtórnych. Przed podjęciem takiej decyzji, warto sprawdzić cennik skupu złomu w Gdyni. To jedna z kluczowych informacji, przy pomocy której można zawrzeć korzystną transakcję sprzedaży. Bardzo szybko zmieniające się ceny skupu złomu w Gdyni mogą pozytywnie zaskoczyć osoby gromadzące tego rodzaju odpady. Uruchamiając stworzony przez nas formularz internetowy, można szybko i efektywnie zapoznać się bieżącą wartość cenową odpadów złomowych stalowych.
Ceny
Złom stalowy cienki/blachy (N10) 0,85 zł netto
Złom stalowy gruby (N2) 0,87 zł netto
Złom stalowy gruby (N7) 0,95 zł netto
Złom stalowy gruby (W2) 0,95 zł netto
Złom stalowy gruby (W7) 0,98 zł netto
Złom stalowy gruby (W5) 1,02 zł netto
Złom stalowy poprodukcyjny (W7N) 0,99 zł netto
Żeliwo 1,10 zł netto
Warunki współpracy

Zarówno osoby fizyczne, jak i podmioty prawne otrzymują potwierdzenie przeprowadzenia transakcji oddania odpadu do skupu złomu w Gdyni. Istotne jest to, że firmy muszą dodatkowo wystawić KPO, czyli Kartę Przekazania Odpadu w rejestrze BDO. Pamiętaj o tym, że przepisy prawa wymagają, aby KPO było wystawione osobno dla każdego przyjmowanego kodu odpadu. Osoby fizyczne potrzebują natomiast tylko dokument tożsamości i otrzymują od przyjmującego Formularz Przyjęcia Odpadu, czyli w skrócie FPO. Dokument ten zawiera takie informacje jak: imię i nazwisko osoby przekazującej odpad, dane adresowe, a także numer dokumentu tożsamości. Teraz już wiesz co nieco o dokumentacji związanej ze skupem złomu w Gdyni.

Do skupu złomu przeznacza się zarówno złom stalowy wsadowy, jak i niewsadowy. Specjalistyczne firmy odbierają przede wszystkim blachy, pręty do cięcia, złom gruby wsadowy, złom do cięcia i złom z wiór stalowych. Klasy odbieranego złomu niewsadowego to: N10, N2, N4, N7, N6 i N5. Natomiast klasy odbieranego złomu wsadowego są następujące: W2, W5, W7, W8 i W13. W ramach usługi można zlecić również odbiór złomu stalowego typu żeliwnego. W przypadku, gdy na przedstawionej przez nas liście brakuje Twojego odpadu lub, gdy nie masz przekonania, do jakiej kategorii przypisać posiadany przez Ciebie odpad, to zapraszamy do kontaktu z naszą firmą. Przedstawiciel naszej firmy z pewnością udzieli Ci potrzebnego wsparcia w rozwiązaniu problemu związanego ze skupem złomu stalowego w Gdyni.

W Polsce coraz większą wagę przykłada się do tematu segregacji odpadów. W tym kontekście istotne znaczenie ma procedura związana z recyklingiem odpadów. Największą zaletą tego procesu jest to, że przedmioty, które w powszechniej opinii powinny już pójść na wysypisko śmieci, zyskują nowe życie i trafiają na między innymi skup złomu w Gdyni. Dzięki temu można oszczędzić energię i zasoby naturalne, których ilość jest niestety ograniczona. Złom stalowy jest niezwykle chętnie odbierany przez firmy prowadzące skup, ponieważ charakteryzuje się dobrymi właściwościami i łatwo można go poddać pod proces recyklingu. Polega to na przetopieniu odpadów w piecach hutniczych do pożądanej formy. Zatem ceny złomu stalowego od dłuższego czasu kształtują się na wysokim poziomie. Sam odpad jest niezwykle chętnie odbierany i skupowany. Wyróżnione zalety są najważniejszymi korzyściami wynikającymi ze sprzedaży złomu stalowego, dlatego warto znaleźć skup złomu stalowego w Gdyni odpowiedni dla siebie. Nasza aplikacja w tym pomoże.

Czynnikiem potrzebnym do określenia dokładniej ceny złomu stalowego jest to, o jakim odpadzie mówimy. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości dotyczących tego, jakim odpadem dysponujemy, warto zadzwonić do naszej firmy. Najwyższa cena dotyczy odpadów należących do grupy złomu wsadowego. Ceny zaczynają się od kwoty 1 zł za kg. Natomiast niższe stawki występują w przypadku blach i prętów do cięcia. Tutaj wynoszą około 0,80 zł za kg. Najniższa wartość dotyczy odpadów, jakimi są wióry stalowe. Przedstawione wyżej ceny skupu złomu w Gdyni dotyczą okresu za styczeń 2022. Jeżeli chcesz poznać te aktualne, to zamów bezpłatną wycenę lub sprawdź nasz cennik skupu złomu w Gdyni powyżej.

Cena złomu stalowego w Gdyni jest złożonym tematem. Jednym z takich czynników jest lokalizacja odpadu, w różnych województwach cena złomu może się różnić. Tak jak skupy w okolicy wielkich aglomeracji mogą oferować wyższe ceny niż w mniejszych miejscowościach. Kolejnym istotnym czynnikiem jest ilość odpadu. Im większa ilość, tym wyższą stawkę można wynegocjować na skupie. Należy przy tym uwzględnić, że cenę można indywidualnie negocjować w przypadku kilkuset kg odpadu. Ważnym czynnikiem jest też rozmiar skupu złomu, większe złomowiska mogą zaoferować wyższą stawkę dzięki temu, iż zbywają oni złom bezpośrednio do huty. Mniejsze złomowiska, muszą naliczyć większa marże, gdyż są tylko ogniwem pośrednim. Z drugiej strony mniejszy skup szybciej zainteresuje się mniejszą ilością odpadu. Warto mieć to wszystko na względzie, planując skup złomu stalowego w Gdyni.

Złom stalowy obejmuje odpady poprodukcyjne. Co więcej, zalicza się również do tej grupy odpady poamortyzacyjne, które można przekazać do dalszego przerobu technicznego. Złom zostanie zakwalifikowany do tej kategorii tylko wtedy, gdy będzie zawierał mniej niż 0,1 dodatków stopowych. Najistotniejszymi dostawcami takich odpadów są zakłady przemysłowe i budowlano-montażowe. Ponadto, są to również gospodarstwa rolne i domowe, które również mają swój duży udział w wytwarzaniu odpadów uwzględnianych w grupie złomu stalowego. Tego typu klienci bardzo często korzystają z usługi skupu złomu w Gdyni.

Klasyfikacja odpadów złomu stalowego w rejestrze BDO zależy, od tego, w jaki sposób powstał odpad. Kod 02 01 10 dotyczy odpadów metalowych. Cała kategoria 02 to odpady pochodzące z rolnictwa, sadownictwa, upraw hydroponicznych, rybołówstwa, leśnictwa, łowiectwa i przetwórstwa żywności. Natomiast w grupie 12 pod nazwą odpady z kształtowania i fizycznej, a także mechanicznej obróbki powierzchni metali oraz tworzyw sztucznych jest kod 12 01 02, który dotyczy odpadów z toczenia i piłowania żelaza i jego stopów. Złom stalowy ukrywa się również pod kodem 15 01 04. Dotyczy on opakowań z metali. Odpady te znajdują się również w grupie 16, czyli nieujęte w innych grupach. Przypisuje się tam kody 16 01 04, a więc zużyte lub nienadające się do użytkowania pojazdy oraz 16 01 17, czyli metale żelazne. Natomiast w grupie 17 dotyczącej odpadów z remontów, budów, i demontażu obiektów do określenia złomu stalowego służy kod 17 04 05, czyli żelazo i stal, a także 17 04 07, a więc mieszaniny metali. Wymienia się też grupę 19, a dokładniej kod 19 10 01, czyli odpady żelaza i stali oraz 19 12 02, metale żelazne. W klasyfikacji BDO uwzględnia się również grupę 20, czyli odpady komunalne i kod 20 01 40, a więc metale.

Odpady złomu stalowego w Gdyni dzieli się z uwzględnieniem miejsca powstawania. Ta klasyfikacja wpływa na wyróżnienie następujących rodzajów odpadów złomu stalowego: • odpady produkcyjne – odpady powstające przez wytwarzanie stali, a także w wyniku przeróbki mechanicznej bądź plastycznej, • odpady poamortyzacyjne - są to obiekty, które uległy zużyciu, zniszczeniu lub uszkodzeniu oraz urządzenia, maszyny, konstrukcje i wyroby podlegające likwidacji bądź wymianie. Wykorzystuje się również inny podział złomu stalowego. Co więcej, jest on znacznie częściej używany w praktyce. Pozwala on wydzielić złom stalowy: • wsadowy – czyli złom przygotowany natychmiastowego użycia w trakcie procesu stalowniczego. Ma on określone rozmiary i masę, a także nie może przekroczyć dopuszczanego poziomu zanieczyszczenia. Istotnym elementem jest też konkretny skład chemiczny. Dzięki temu można użyć odpadu jako wsad w wytapianiu stali. Złom stalowy dzieli się na klasy od W1 do W17. Jest też słom strzępiony. • niewsadowy – czyli złom, którego nie da się bezpośrednio wykorzystać w procesie stalowniczym. W tym przypadku ważne jest to, że przed zastosowaniem złom poddaje się przerobowi ręcznemu bądź mechanicznemu. Dzięki temu odpad zyskuje odpowiedni wymiar, ciężar, a także zostaje skutecznie oczyszczony z zanieczyszczeń. W rezultacie może spełnić odpowiednie normy. Istotne jest też to, że w tym przypadku również wydziela się klasy, a mianowicie od N1 do N7, a także klasę N10, czyli niesort.

Po wyborze zleceniodawcy, otrzymasz wiadomość potwierdzającą złożenie zlecenia na skup złomu w Gdyni. Otrzymasz również informację która firma będzie realizować usługę, w tym przypadku skup złomu z dojazdem do klienta w Gdyni. Nasz Opiekun Klienta przygotuje cały proces odbioru, ustali termin oraz jaki pojazd będzie wykorzystany do transportu. W przypadku odbioru złomu, ważne jest aby odpad był posegregowany. Istnieją różne pojazdy, które mogą zostać oddelegowane po odbiór złomu (od pojazdów cieżarowych, po różnego rodzaju kontenery czy busy). Po odebraniu odpadu zostanie on przewieziony do siedziby firmy, gdzie zostanie poddany ważeniu. W ten sposób skup złomu w Gdyni zostanie zrealizowany.

Cena złomu stalowego w Gdyni zależy od różnych istotnych czynników. Duże znaczenie mają rynki międzynarodowe, przykładem jest Londyńska Giełda Metali. Rynek polski w dużym stopniu reaguje na sytuację na tej właśnie giełdzie. Co więcej, czynnikiem, który przyczynia się do zwiększenia ceny złomu, jest też silny kurs złotówki. Do zmiennych tych zalicza się też rosnący popyt na surowce wtórne. Pamiętaj również o tym, że stawka złomu stalowego często się zmienia. Może ona zmienić się nawet kilka razy w ciągu dnia. Ponadto, może również charakteryzować się znaczną reakcją na różne zdarzenia losowe. Dlatego warto na bieżąco śledzić ceny skupu złomu w Gdyni. Można to zrobić za pomocą naszego cennika. Jest on regularnie odświeżany. Nasz cennik skupu złomu w Gdyni to gwarancja zawsze aktualnych stawek w Twoim mieście.

Do skupu złomu stalowego w Gdyni oddaje się różne rodzaje odpadów, a najczęściej części konstrukcji stalowych. Co więcej, uwzględnia się tutaj również blachy, puszki aluminiowe, instalacje grzewcze, garnki, przewody, a także zużyte części samochodowe. Odpady tego typu zostaną odebrane w ramach usługi skupu złomu z dojazdem do klienta w Gdyni.

Przede wszystkim warto zapoznać się wpierw z podziałem odpadu, dzięki czemu będzie można przeprowadzić jego skuteczną segregację. Ułatwi to znacznie odbiór odpadu i jego późniejsze ważenie. Należy pamiętać, iż odpad powinien być maksymalnie oczyszczony, aby jak najmniej zostało odliczone w trakcie warzenia za dodatkowe zanieczyszczenia. Odpady powinny być magazynowane w jednym miejscu. Warto tego wszystkiego dopilnować, ponieważ później skup złomu z dojazdem do klienta w Gdyni zostanie przeprowadzony szybciej i sprawniej, a być może uda Ci się wytargować wyższą stawkę. Wszystko zależy od indywidualnej sprawy na złomowisku w Gdyni.

Z pewnością niektórych ciekawi, jak prezentuje się cennik skupu złomu w Gdyni. Otóż najwyższą cenę uzyskasz, gdy oddasz odpady należące do złomu wsadowego. W tym przypadku możesz otrzymać wartość na poziomie 1 zł za kg i wyższą. Blachy i pręty do cięcia są trochę tańszym rozwiązaniem. Możesz tutaj uzyskać cenę na poziomie 0,80 zł za kg. Z kolei najmniej wartościowe są odpady przypisane do kategorii wióry stalowe. Stawki są niezwykle istotne, gdy planujemy skup złomu z dojazdem do klienta w Gdyni. Chyba każdy chce wcześniej oszacować, ile jest w stanie zyskać na swoich odpadach.

Złomowisko w Gdyni to miejsce, w którym możemy korzystnie sprzedać nasz złom stalowy. Złom stalowy w postaci odpadu najczęściej pochodzi z różnego rodzaju rozbiórek, demontaży czy firm produkcyjnych. Nasza firma jest zainteresowana tylko hurtowym skupem i odbiorem złomu stalowego na terenie Gdyni i okolic. Pracujemy z poszczególnymi złomowiskami nie tylko w Gdyni, lecz także w całym kraju, dlatego jesteśmy w stanie dostarczać atrakcyjne rynkowo ceny za skup.

Nie znalazłeś oferty jakiej potrzebujesz?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość nie jest Ci obojętna - skontaktuj się z nami. W aplikacji WasteMaster znajdziesz skup złomu w Gdyni, który spełni oba te oczekiwania. Sprawdź i przekonaj się, że warto!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Jaki złom opłaca się zbierać?
16-01-2023
Jaki złom opłaca się zbierać?

Niekiedy osoby prywatne, które chcą sobie nieco dorobić, zastanawiają się, jaki złom opłaca się zbierać. To zależy, czy mamy na myśli złom stalowy czy kolorowy. Pod względem cen...

Więcej -->
Ile kosztuje 1 kg złomu stalowego?
10-01-2023
Ile kosztuje 1 kg złomu stalowego?

Aktualnie (podawany stan na styczeń 2023) za 1 kg złomu stalowego cienkiego otrzymamy w okolicach 1 zł. Znacznie lepiej w zestawieniu wypada złom stalowy gruby – tutaj ceny zacz...

Więcej -->
Ile kosztuje tona złomu?
13-12-2022
Ile kosztuje tona złomu?

Obecnie za 1 tonę złomu grubego otrzymamy od 1100 zł w górę (stan na styczeń 2023). Nieco gorzej opłacany jest złom cienki oraz blachy, których ceny za 1 tonę zaczynają się od 1...

Więcej -->
Kiedy wzrosną ceny złomu?
13-09-2022
Kiedy wzrosną ceny złomu?

Zastanawiasz się, kiedy wzrosną ceny złomu, żeby jak najwięcej na nim zyskać? Otóż gdyby odpowiedź na to pytanie była taka prosta, każdy z nas mógłby się łatwo wzbogacić na tego...

Więcej -->
Jakie GTU na złom stalowy?
12-09-2022
Jakie GTU na złom stalowy?

Masz złom stalowy? Jakie GTU na niego obowiązuje? W przypadku rozliczania się z tego typu odpadu w polu GTU trzeba wpisać GTU 05, a więc „odpady inne niż niebezpieczne zawierają...

Więcej -->
Dlaczego złom drożeje?
11-09-2022
Dlaczego złom drożeje?

Zastanawiasz się, dlaczego złom drożeje? Ma na to wpływ wiele zmiennych, które trudno jest przewidzieć, jak chociażby aktualny popyt i podaż tego surowca, inflacja czy spadek gl...

Więcej -->

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Fotografia przedstawia robotników na złomowisku, w rogu kadru z lewej znajduje się ciężarówka załadowana odpadami. Jest to ilustracja do tekstu o tytule: "Jak wygląda transport złomu?".
26-10-2023
Jak wygląda transport złomu?

Jeśli prowadzisz złomowisko lub masz do czynienia ze złomem stalowym, czy metalami kolorowymi – ten tekst może Cię zainteresować! Jak przewozić złom, aby był to jak najbardziej ...

Więcej -->
Sprzedaż i skup złomu online
01-05-2023
Sprzedaż i skup złomu online

W dzisiejszych czasach większość usług oraz czynności można załatwić przez Internet. Dla niektórych niemal codziennością stały się zakupy czy załatwianie niektórych wniosków urz...

Więcej -->
Rodzaje złomu stalowego. Co jest najdroższe na złomie?
15-01-2023
Rodzaje złomu stalowego. Co jest najdroższe na złomie?

Zazwyczaj słowo „złom” nie kojarzy nam się z niczym konkretnym. Tymczasem okazuje się, że posiada on swoje konkretne rodzaje oraz klasy, z którymi możemy spotkać się w skupach. ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master