Skup metali kolorowych

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO Standard - 199 zł (netto) za miesiąc*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO i 10 wpisów do KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*płatność cykliczna przez okres 12 miesięcy.
Abonament BDO - Premium 399 zł (netto) za miesiąc*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO i 25 wpisów do KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*płatność cykliczna przez okres 12 miesięcy.
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Skup metali kolorowych – wstępne informacje

Wiele przedmiotów, które użytkujesz na co dzień w swojej firmie, zapewne jest wykonanych z metali kolorowych. Gdy ulegną zniszczeniu, skorzystaj z aplikacji WasteMaster. Z naszą pomocą szybko i wygodnie znajdziesz skup metali kolorowych w pobliżu, która odbierze od Ciebie odpady w dogodnym terminie. Tego rodzaju usługa jest przeznaczona dla osób firmowych, zakładów produkcyjnych i innych tego typu podmiotów, które generują hurtowe ilości złomu kolorowego.

Jako złom możemy rozumieć wszystkie metalowe przedmioty nadające się do recyklingu oraz wykorzystania w inny sposób. Najczęściej recykling odbywa się poprzez przetopienie w piecach hutniczych, po czym uzyskiwany materiał jest ponownie wykorzystywany. 

Zasadniczo złom dzieli się na złom żelaza i złom metali kolorowych. Do tej drugiej kategorii należy między innymi cynk, miedź, aluminium i ołów, a także stopy brązu oraz mosiądzu, wykorzystywane w wielu przedmiotach, które po skończonym użyciu można przeznaczyć na skup złomu metali kolorowych. 

Mając świadomość rosnącego zapotrzebowania na recykling, oferujemy usługę skupu metali kolorowych. Jeśli i Ty chcesz przekazać swoje odpady do powtórnego wykorzystania, pomożemy Ci wybrać godną zaufania firmę, która na co dzień zajmuje się między innymi skupem metali kolorowych.

Jaki rodzaj metali kolorowych odbieramy w ramach usługi skupu złomu kolorowego?

W ramach naszych usług odbieramy od Ciebie wszystkie kategorie metali dopuszczane na skup złomu kolorowego.

Możemy wymienić tutaj puszki aluminiowe, aluminium niesortowane oraz profile, aluminium energetyczne (zarówno sektor, jak i linka), miedź (typu millbera, pobiał, wiór, kawałkowa i inne), ołów (czysty, brudny, odważniki), mosiądz (żółty, pobiał, wióry, chłodnice), brąz (niemagnetyczny, magnetyczny), cynk czy stal kwasowa (kwasówka, wióry, gary). 

Jeżeli posiadasz inny przedmiot na skup metali kolorowych, niż wymienione powyżej, skontaktuj się z nami, a nasz konsultant pomoże Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie dla wskazanego odpadu. Współpracujemy tylko z zaufanymi i rzetelnymi skupami złomu kolorowego, dlatego masz gwarancję usług na najwyższym poziomie.

Usługa odbioru złomu kolorowego w aplikacji WasteMaster 

Zazwyczaj, jeśli chcesz oddać opady na skup złomu kolorowego, musisz umieć rozróżnić poszczególne metale, aby je odpowiednio sklasyfikować. Ze względu na ich skomplikowany podział możesz mieć z tym jednak problem. Nauczeni doświadczeniem proponujemy Ci więc aż dwie możliwości zamawiania usług skupu złomu kolorowego.

Pierwszy sposób szczególnie polecamy, gdy nie jesteś pewny, jaki dokładnie rodzaj odpadu na skup złomu kolorowego posiadasz lub do której kategorii go przypisać. Dzięki kontaktowi telefonicznemu nasz konsultant pomoże Ci w identyfikacji odpadu, uzupełni wszystkie niezbędne informacje oraz umieści w Twoim imieniu ogłoszenie skupu złomu kolorowego.

Drugą możliwością jest umieszczenie ogłoszenia przy pomocy aplikacji lub poprzez stronę mamodpad.wastemaster.pl. Wystarczy zarejestrować konto oraz umieścić ogłoszenie, podając rodzaj odpadu, jego ilość i lokalizację. Po pojawieniu się ogłoszenia w naszej giełdzie nasz Opiekun klienta dokona analizy rynku, wybierając najlepsze oferty na skup metali kolorowych w Twojej okolicy.

Pamiętaj, że umieszczenie oferty skupu złomu kolorowego w naszej aplikacji jest zupełnie darmowe. Dodanie odpadu nic Cię nie kosztuje, a dzięki temu uzyskasz wiele ofert naraz, z najlepszymi cenami. W efekcie oszczędzasz swój czas na poszukiwania najlepszego kontrahenta na skup złomu metali kolorowych.

Wszystko, co musisz wiedzieć o usłudze skupu złomu kolorowego w aplikacji WasteMaster

W jaki sposób jest wykonywana usługa odbioru złomu metali kolorowych?

Po wybraniu oferty na skup metali kolorowych dostaniesz wiadomość potwierdzającą złożenie zamówienia. Jednocześnie firma realizująca usługę otrzyma wszystkie informacje na temat zlecenia. Nasz Opiekun klienta zadba o resztę związanych z samym odbiorem zagadnień. W tym kontekście ustali jego termin oraz inne ważne kwestie jak rodzaj pojazdu. Po odebraniu odpad zostanie przetransportowany do wybranej firmy i następnie zważony. 

Jak przygotować odpady do skupu metali kolorowych?

Pamiętaj, że skup metali kolorowych nie jest pojęciem dotyczącym wyłącznie jednego rodzaju odpadu. W związku z tym przed ustalonym terminem odbioru dokonaj szczegółowej segregacji odpadu, a także oczyść go z wszelkich zanieczyszczeń, dzięki czemu uzyskasz wyższą kwotę od kontrahenta. Przedmioty przeznaczona na złom najlepiej przechowuj w jednym miejscu w celu ułatwienia załadunku. 

Jakie dokumenty są wymagane przy skupie złomu i metali kolorowych?

Skup złomu metali kolorowych wymaga od przedsiębiorstw wystawienia KPO (Karty Przekazania Odpadu) w systemie BDO. Należy przy tym pamiętać, że taki dokument musi zostać wypełniony przed realizacją samego odbioru. Osoby fizyczne powinny natomiast okazać dokument potwierdzający tożsamość. Po sprzedaży osoba fizyczna otrzyma FPO (Formularz Przekazania Odpadu), na którym będą dane adresowe, imię i nazwisko oraz rodzaj przekazywanego odpadu. W razie potrzeby nasza firma jest w stanie pomóc z wszelką wymaganą dokumentacją.

W jakim czasie realizowana jest usługa odbioru złomu kolorowego?

Odpowiedz na to pytanie, zależy od wielu zmiennych. Jednym z tych, które w pierwszej kolejności wpływają na czas, jest oczywiście lokalizacja, z której miałby zostać odebrany odpad. Im bliżej znajduje się skup złomu kolorowego, tym łatwiej ustalić czas transportu. Jednocześnie odległość może mieć mniejsze znaczenie przy dużych ilościach odpadu. Podobnie mniejsza ilość odpadu będzie powodowała, iż czas oczekiwania na odbiór może uleć wydłużeniu (często odpad jest odbierany przy okazji). Większość odbiorów odpadu na skup metali kolorowych odbywa się w przeciągu 14 dni od zgłoszenia zapotrzebowania na usługę.

Kto zajmuje się recyklingiem odpadów złomu metali kolorowych?

Skup złomu metali kolorowych oferują profesjonalne firmy, posiadające doświadczenie oraz niezbędną infrastrukturę. Możesz je z łatwością znaleźć w naszej aplikacji. Po wyszukaniu odpowiedniej usługi zostaną Ci zaprezentowane propozycje spełniające powyższe wymagania.

Posiadasz odpady na skup złomu kolorowego? Pobierz aplikację WasteMaster i wybierz firmę, która zajmie się ich odbiorem. Zanim to zrobisz, sprawdź jeszcze, jak przedstawia się nasz cennik skupu złomu metali kolorowych

Nie znalazłeś oferty jakiej potrzebujesz?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość nie jest Ci obojętna - skontauj się z nami. W aplikacji WasteMaster znajdziesz skup złomu, który spełni oba te oczekiwania. Sprawdź i przekonaj się, że warto!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Gdzie znaleźć firmy świadczące skup metali kolorowych z odbiorem?
13-09-2022
Gdzie znaleźć firmy świadczące skup metali kolorowych z odbiorem?

Firmy świadczące skup metali kolorowych z odbiorem znajdziesz na giełdzie WasteMaster! Wystarczy dodać tam swój odpad, dokładnie go opisać i działać. Wtedy zainteresowani recykl...

Więcej -->
Gdzie znajdę najbliższy skup metali kolorowych?
01-09-2022
Gdzie znajdę najbliższy skup metali kolorowych?

Interesuje Cię skup metali kolorowych, jednak nie wiesz, gdzie jest ich najbliższy punkt? Odpowiedź znajdziesz w WasteMaster! Na naszej giełdzie odpadów szybko znajdziesz przeds...

Więcej -->
Czy jest możliwy skup metali kolorowych online?
31-08-2022
Czy jest możliwy skup metali kolorowych online?

Interesuje Cię skup metali kolorowych online i zastanawiasz się, czy to w ogóle możliwe? Oczywiście! W dzisiejszych czasach już większość usług jest scyfryzowanych, w tym równie...

Więcej -->

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Przydatne informacje dotyczące skupu złomu stali stopowych
27-04-2022
Przydatne informacje dotyczące skupu złomu stali stopowych

Osoby gromadzące różnego typu odpady mogą wykorzystać przydatne informacje dotyczące skupu złomu stali stopowych. Dzięki nim można dowiedzieć się, jak prawidłowo określać złom s...

Więcej -->
Klasyfikacja złomu kolorowego
02-03-2022
Klasyfikacja złomu kolorowego

Jak dzielimy odpady nadające się do skupu metali kolorowych? Odpady złomu metali kolorowych możemy podzielić ze względu na właściwości. Możemy wymienić następujące podział, na z...

Więcej -->
Cena tytanu na złomie
02-02-2022
Cena tytanu na złomie

Obowiązująca w Polsce cena tytanu na złomie utrzymuje się na stałym poziomie od kilku lat, co umożliwia korzystne cenowo przekazanie tego odpadu do punktów skupu. Stosunkowo wys...

Więcej -->
Cena niklu na złomie
02-12-2021
Cena niklu na złomie

Wiele osób zastanawia się, jaka jest cena niklu na złomie. Odpowiedź na to pytanie znajduje się w poniższym artykule. Zawarte w nim informacje mogą być przydatne zarówno dla kli...

Więcej -->
Cena cyny na złomie
19-11-2021
Cena cyny na złomie

W trakcie porządków na strychu lub w piwnicy znalazłeś sporo starych, cynowych przedmiotów? Garnków, naczyń, sztućców i dekoracji? Za bardzo nie wiesz co z tym zrobić? Przedmiot...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master