Skup metali kolorowych z odbiorem | WasteMaster

Skup metali kolorowych

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Wiele przedmiotów, które użytkujesz na co dzień, zapewne jest wykonanych z metali kolorowych. Gdy ulegną zniszczeniu, skorzystaj z aplikacji WasteMaster. Z naszą pomocą szybko i wygodnie znajdziesz firmę w pobliżu, która odbierze od Ciebie odpady w dogodnym terminie.

Jako złom możemy rozumieć wszystkie metalowe przedmioty nadające się do recyklingu oraz wykorzystania w inny sposób. Najczęściej recykling odbywa się poprzez przetopienie w piecach hutniczych, po czym uzyskiwany materiał jest ponownie wykorzystywany. 

Zasadniczo złom dzieli się na złom żelaza i złom metali kolorowych. Do tej drugiej kategorii należy między innymi cynk, miedź, aluminium i ołów, a także stopy brązu oraz mosiądzu, wykorzystywane w wielu przedmiotach, które po skończonym użyciu można przeznaczyć na skup złomu metali kolorowych. 

Mając świadomość rosnącego zapotrzebowania na recykling, oferujemy usługę skupu metali kolorowych. Jeśli i Ty chcesz przekazać swoje odpady do powtórnego wykorzystania, pomożemy Ci wybrać godną zaufania firmę. 

Jaki rodzaj metali kolorowych odbieramy w ramach usługi?

W ramach naszych usług odbieramy od Ciebie wszystkie kategorie metali dopuszczane na skup złomu kolorowego.

Możemy wymienić tutaj puszki aluminiowe, aluminium niesortowane oraz profile, aluminium energetyczne (zarówno sektor, jak i linka), miedź (typu millbera, pobiał, wiór, kawałkowa i inne), ołów (czysty, brudny, odważniki), mosiądz (żółty, pobiał, wióry, chłodnice), brąz (niemagnetyczny, magnetyczny), cynk czy stal kwasowa (kwasówka, wióry, gary). 

Jeżeli posiadasz inny przedmiot na skup metali kolorowych, niż wymienione powyżej, skontaktuj się z nami, a nasz konsultant pomoże Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie dla wskazanego odpadu.

Usługa odbioru złomu kolorowego w aplikacji WasteMaster 

Zazwyczaj, jeśli chcesz oddać opady na skup złomu kolorowego, musisz umieć rozróżnić poszczególne metale, aby je odpowiednio sklasyfikować. Ze względu na ich skomplikowany podział możesz mieć z tym jednak problem. Nauczeni doświadczeniem proponujemy Ci więc aż dwie możliwości zamawiania usług. 

Pierwszy sposób szczególnie polecamy, gdy nie jesteś pewny, jaki dokładnie rodzaj odpadu na skup złomu kolorowego posiadasz lub do której kategorii go przypisać. Dzięki kontaktowi telefonicznemu nasz konsultant pomoże Ci w identyfikacji odpadu, uzupełni wszystkie niezbędne informacje oraz umieści w Twoim imieniu ogłoszenie. 

Drugą możliwością jest umieszczenie ogłoszenia przy pomocy aplikacji lub poprzez stronę mamodpad.wastemaster.pl. Wystarczy zarejestrować konto oraz umieścić ogłoszenie, podając rodzaj odpadu, jego ilość i lokalizację. Po pojawieniu się ogłoszenia w naszej giełdzie nasz Opiekun klienta dokona analizy rynku, wybierając najlepsze oferty na skup metali kolorowych w Twojej okolicy.

Pamiętaj, że umieszczenie oferty w naszej aplikacji jest zupełnie darmowe. Dodanie odpadu nic Cię nie kosztuje, a dzięki temu uzyskasz wiele ofert naraz, z najlepszymi cenami. W efekcie oszczędzasz swój czas na poszukiwania najlepszego kontrahenta na skup złomu metali kolorowych.

Wszystko, co musisz wiedzieć o usłudze skupu złomu kolorowego w aplikacji WasteMaster

W jaki sposób jest wykonywana usługa odbioru złomu metali kolorowych?

Po wybraniu oferty na skup metali kolorowych dostaniesz wiadomość potwierdzającą złożenie zamówienia. Jednocześnie firma realizująca usługę otrzyma wszystkie informacje na temat zlecenia. Nasz Opiekun klienta zadba o resztę związanych z samym odbiorem zagadnień. W tym kontekście ustali jego termin oraz inne ważne kwestie jak rodzaj pojazdu. Po odebraniu odpad zostanie przetransportowany do wybranej firmy i następnie zważony. 

Jak przygotować odpady do skupu metali kolorowych?

Pamiętaj, że skup metali kolorowych nie jest pojęciem dotyczącym wyłącznie jednego rodzaju odpadu. W związku z tym przed ustalonym terminem odbioru dokonaj szczegółowej segregacji odpadu, a także oczyść go z wszelkich zanieczyszczeń, dzięki czemu uzyskasz wyższą kwotę od kontrahenta. Przedmioty przeznaczona na złom najlepiej przechowuj w jednym miejscu w celu ułatwienia załadunku. 

Jakie dokumenty są wymagane przy skupie złomu i metali kolorowych?

Skup złomu metali kolorowych wymaga od przedsiębiorstw wystawienia KPO (Karty Przekazania Odpadu) w systemie BDO. Należy przy tym pamiętać, że taki dokument musi zostać wypełniony przed realizacją samego odbioru. Osoby fizyczne powinny natomiast okazać dokument potwierdzający tożsamość. Po sprzedaży osoba fizyczna otrzyma FPO (Formularz Przekazania Odpadu), na którym będą dane adresowe, imię i nazwisko oraz rodzaj przekazywanego odpadu. W razie potrzeby nasza firma jest w stanie pomóc z wszelką wymaganą dokumentacją.

W jakim czasie realizowana jest usługa odbioru złomu kolorowego?

Odpowiedz na to pytanie, zależy od wielu zmiennych. Jednym z tych, które w pierwszej kolejności wpływają na czas, jest oczywiście lokalizacja, z której miałby zostać odebrany odpad. Im bliżej znajduje się skup złomu kolorowego, tym łatwiej ustalić czas transportu. Jednocześnie odległość może mieć mniejsze znaczenie przy dużych ilościach odpadu. Podobnie mniejsza ilość odpadu będzie powodowała, iż czas oczekiwania na odbiór może uleć wydłużeniu (często odpad jest odbierany przy okazji). Większość odbiorów odpadu na skup metali kolorowych odbywa się w przeciągu 14 dni od zgłoszenia zapotrzebowania na usługę.

Kto zajmuje się recyklingiem odpadów złomu metali kolorowych?

Skup złomu metali kolorowych oferują profesjonalne firmy, posiadające doświadczenie oraz niezbędną infrastrukturę. Możesz je z łatwością znaleźć w naszej aplikacji. Po wyszukaniu odpowiedniej usługi zostaną Ci zaprezentowane propozycje spełniające powyższe wymagania.

Posiadasz odpady na skup złomu kolorowego? Pobierz aplikację WasteMaster i wybierz firmę, która zajmie się ich odbiorem. Zanim to zrobisz, sprawdź jeszcze, jak przedstawia się nasz cennik skupu złomu metali kolorowych

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Podstawiamy kontenery na złom w dowolne miejsce wyznaczone przez klienta. Cieszymy się, że możemy to robić teraz w wielu miejscach, wcześniej sprawnie umawiając wszystko z klientami w aplikacji.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Skupujemy auta na Śląsku. Są to auta w różnym stanie i wiemy, że klienci mają różne oczekiwania. Teraz to, na czym im zależy mogą zaznaczyć w WasteMaster i o wiele szybciej finalizujemy transakcję.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Prowadzę niewielki sklep odzieżą na osiedlu. Pomimo to po każdej dostawie towaru miałam zawsze problem z dużą ilością śmieci, zwłaszcza plastiku i makulatury. W WasteMaster sprawdzam, gdzie mogę wywieźć odpady albo znajduję firmy, które same je szybko odbierają.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Odbiór odpadów od firm z różnych branż jest naszą specjalnością od dawna. Gospodarujemy odpady różnego typu, zapewniając kontenery i dokumenty potwierdzające odbiór. Zapisując się w wastemaster wiemy, że będziemy mieć więcej klientów.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

W naszej restauracji mamy [...]

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Jak postępuje się z odpadami niebezpiecznymi oraz, jak się je przechowuje?
06-06-2022
Jak postępuje się z odpadami niebezpiecznymi oraz, jak się je przechowuje?

Osoby generujące sporą ilość produktów toksycznych, skażonych lub zagrażających faunie i florze, powinny wiedzieć, jak postępuje z odpadami niebezpiecznymi oraz, jak się je prze...

Więcej -->
Ewidencja odpadów w praktyce (nowe przykłady, więcej informacji)
03-06-2022
Ewidencja odpadów w praktyce (nowe przykłady, więcej informacji)

Bardzo popularny obecnie temat, którym jest ewidencja odpadów w praktyce (nowe przykłady, więcej informacji) może przydać się osobom rozpoczynającym działalność gospodarczą, jak...

Więcej -->
Rodzaje odpadów na przykładach
02-06-2022
Rodzaje odpadów na przykładach

Osoby, które zastanawiają się w, jaki sposób klasyfikować różnego typu śmieci, powinny zapoznać się z poniższym tekstem. Przedstawione w nim rodzaje odpadów na przykładach, pozw...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat