Białystok - odbiór i skup przepracowanego oleju | WasteMaster

Skup przepracowanego oleju w Białymstoku

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Obowiązujące w Białymstoku ceny za olej przepracowany

Przedsiębiorstwa generujące spore ilości zużytego oleju, mogą zdecydować się na jego sprzedaż. To intratna transakcja pod warunkiem, że zna się cennik skupu oleju przepracowanego w Białymstoku . Dane te nie zawsze podawane są na stronach internetowych firm zajmujących się odbiorem zużytego oleju. Dlatego też zaprojektowaliśmy specjalny formularz. To bezpłatne narzędzie internetowe, które można wykorzystać do tego, żeby dowiedzieć się, jaka jest aktualna cena za litr oleju przepracowanego w Białymstoku .
Ceny
Przepracowany olej silnikowy (ilości od 400 l do 1000 l) 0,60 zł netto
Przepracowany olej silnikowy (powyżej 1000 l) 0,80 zł netto
Zanieczyszczony olej przepracowany Do wyceny zł netto
Warunki współpracy

Jakie dokumenty będą niezbędne do odbioru oleju przepracowanego w Białymstoku w województwie podlaskim?

Dokumenty, które będą niezbędne w sytuacji odbioru oleju przepracowanego w Białymstoku to KPO (Karta Przekazania Odpadu) lub specjalne oświadczenie. KPO dotyczy wszystkich jednostek zobowiązanych do prowadzenia rejestru Bazy Danych o Odpadach (Firm oraz rolników z powierzchnią gospodarstwa przekraczającą 75 ha). Oświadczenie będą musieli wypełnić rolnicy posiadający gospodarstwa mniejsze niż 75 ha.

Skup przepracowanego oleju w Białymstoku od rolnika

Skup przepracowanego oleju od rolnika jest zagadnieniem interesującym dużo osób. Polskie prawo w tym temacie wyróżnia dwie odmienne sytuacje. Rolnicy, mający gospodarstwa przekaraczające 75 ha i wytwarzający odpadu, są zobowiązaniu do prowadzenia rejestru BDO. W tej sytuacji skup oleju przepracowanego w Białymstoku nie różni się od skupów realizowanych na rzecz firm. Rolnicy, których gospodarstwa nie przekraczają 75 ha nie mają obowiązku prowadzenia rejestru Bazy Danych o Odpadach, w związku z tym wystarczy wystawić odpowiednie oświadczenie, które przekazuje firma świadcząca usługę.

Jaki rodzaj zużytego oleju przepracowanego w Białymstoku zostanie odebrany w ramach usługi

Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż wysoki standard naszych usług zawsze jest dla nas priorytetem. Z tego względu, do każdego zapytania odnośnie odpadu czy usługi podchodzimy z maksymalnym zaangażowaniem i starannością. W ramach naszych usług jesteśmy w stanie przygotować oferty dotyczące takich rodzajów zużytego przepracowanego oleju jak: - silnikowe, - smarowe, - przekładniowe, - maszynowe, - hydrauliczne, - transformatorowe, oraz inne.

Czy utylizacja oleju silnikowego w Białymstoku może zostać zlecona również przez telefon?

Istnieje możliwość zlecenia utylizacji oleju silnikowego w Białymstoku przez telefon. Nasz konsultant wypełni w Twoim imieniu wszystkie niezbędne informacje i umieści ogłoszenie w aplikacji. Następnie Opiekun klienta przygotuje oferty na zagospodarowanie odpadu i w razie potrzeby skontaktuje się z Tobą, aby ustalić dodatkowe informacje. Jeśli zaakceptujesz przedstawioną Ci ofertę, Opiekun klienta zadba o poprawne przeprowadzenie całej transakcji, tak aby Twoje zlecenie zostało kompleksowo obsłużone, przy Twoim minimalnym zaangażowaniu.

Jak powinien być przygotowany przepracowany olej silnikowy w Białymstoku do transportu?

Aby przepracowany olej silnikowy został prawidłowo przygotowany do transportu, należy zastosować niemalże identyczne zasady jak w sytuacji magazynowania tego odpadu. Zużyty olej silnikowy w Białymstoku musi być przechowany w odpowiednich pojemnikach, jak na przykład mauzery czy beczki. Istotne jest, aby te pojemniki nie były w żadnym stopniu uszkodzone oraz były w pełni szczelne. Warto również, aby pojemniki znajdowały się w jednym miejscu i było odpowiednio oznaczone oraz podpisane kodem odpadu. Większość przedsiębiorstw dla takiego odbioru ustaliła minimum logistyczne na 200 kg, jednak im większa ilość odpadu, tym lepszą kwotę można uzyskać za odpad.

Które usługi z kategorii przepracowanego oleju możemy zlecić w giełdzie WasteMaster

W naszej aplikacji odpadowej jest pełna oferta dotycząca świadczonych przez nas usług. Dla tego odpadu możemy zaoferować: a) skup przepracowanego oleju silnikowego w Białymstoku wraz z odbiorem, b) skup przepracowanego oleju hydraulicznego w Białymstoku wraz z odbiorem, c) skup przepracowanego oleju transformatorowego w Białymstoku wraz z odbiorem, d) skup przepracowanego oleju przekładniowego w Białymstoku wraz z odbiorem, Nasza firma do zamówień przypisuje doradców Klienta, którzy zajmują się analizą runku, i prezentują kompleksową ofertę, uwzględniającą rzecz jasna ceny skupu. Pozostaje nadal do dyspozycji, doradzając swoją wiedzą i doświadczeniem w trakcie wyboru oferty. Bierze także czynny udział w samym przygotowaniu odbioru zarówno w aspekcie logistycznym jak i technicznym. W razie potrzeby nasza firma jest w stanie również udzielić pomocy w sprawie dokumentacji BDO oraz innych możliwych problemów.

Jakie firmy w giełdzie WasteMaster realizują odbiór oleju przepracowanego w Białymstoku ?

Nasza giełda odpadów jest atrakcyjnym miejscem dla odbiorców, dlatego w naszej giełdzie znajduje się dużo firm realizujących usługę odbioru przepracowanego oleju w mieście Białystok. Ze względu na ich liczbę, powołaliśmy stanowiska opiekuna Klienta, którzy analizują rynek odpadowy w imieniu posiadającego odpad, dokonują selekcji ofert i przedstawiają najkorzystniejsze. Warto wskazać, że wszystkie firmy dopuszczone w naszej giełdzie do realizacji usług odbioru oleju przepracowanego mają niezbędne uprawnienia, specjalistyczny sprzęt oraz wykwalifikowaną kadrę.

W jakich kodach odpadu przeprowadzana jest utylizacja oleju silnikowego w Białymstoku?

Tego rodzaju odpady zaliczają się do grupy 13 nazwanej "oleje odpadowe i odpady ciekłych paliw (z wyłączeniem olejów jadalnych oraz grupy 05, 12 i 19)". Przyjmuje ona podział odpadu na: a) 13 01 - odpadowe oleje hydrauliczne b) 13 02 - odpadowe oleje silnikowe, przekładniowe i smarowe, c) 13 03 - odpadowe oleje i ciecze stosowane jako elektroizolatory i nośniki ciepła d) 13 04 - oleje zęzowe, e) 13 05 - odpady z odwadniania olejów w separataratorach, f) 13 07 - odpady paliw ciekłych, g) 13 08 - odpady olejowe nieujęte w innych podgrupach.

Odbiór zużytego oleju samochodowego w Białymstoku od osób fizycznych. Czy jest możliwy?

Odbiór zużytego oleju samochodowego w Białymstoku od osób fizycznych nie jest możliwy przez firmy realizujące taką usługę odpłatnie. Należy pamiętać, iż odbiór takiego oleju zawsze musi być potwierdzony w rejestrze BDO, natomiast osoby fizyczne nie mogą się do niego wpisać. Rozwiązaniem dla takich osób są tak zwane PSZOK’i (Punkty Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych). Należy tutaj przypomnieć, iż PSZOK przyjmie taki olej wyłącznie w oryginalnym opakowaniu oraz ilości do 20 kg rocznie na gospodarstwo. Prosimy jednak pamiętać, że w momencie wymiany oleju u mechanika samochodowego, to właśnie mechanik staje się wytwórcą odpadu, poprzez świadczenie wyżej wskazanej usługi. W efekcie to na nim spoczywa późniejszy obowiązek odpowiedniego przekazania odpadu.

Ile kosztuje dodanie oferty na skup przepracowanego oleju w Białymstoku?

Oferty na skup przepracowanego oleju w naszej giełdzie można umieszczać zupełnie bezpłatnie. Nie pobieramy także opłat za obsługę zlecenia. Nasz doradca przygotuje dla Ciebie oferty, które do momentu akceptacji nie są wiażące. Finalna decyzja co do wyboru odbiorcy odpadu należy do Ciebie. Skup przepracowanego oleju w Białymstoku to nie jedyna usługa, jaką oferujemy. Pełen wachlarz możliwości co do zagospodarowania różnych odpadów możesz sprawdzić w naszej giełdzie recyklingowej WasteMaster.

Karta Przekazania Odpadu i Karta Ewidencji Odpadu, a odbiór przepracowanego oleju w Białymstoku

W związku z rejestrem BDO istnieją obowiązki, które należy wypełnić w sytuacji przekazywania przepracowanego oleju. Należy pamiętać, iż każdorazowo przy wytworzeniu odpadu należy wystawić KEO (Kartę Ewidencji Odpadu). Dzięki temu po przekazaniu odpadu nie będzie kłopotu z kontrolą, a rejestr będzie prowadzony zgodnie ze stanem aktualnym. Drugim dokumentem potrzebnym jest KPO (Karta Przekazania Odpadu), która musi zostać wystawiona przed odbiorem przepracowanego oleju w Białymstoku . Karta ta jest konieczna, aby transport mógł odbyć się bezproblemowo. Sam dokument może być weryfikowany w chwili kontroli policyjnej.

Jak jest realizowany odbiór przepracowanego oleju w Białymstoku?

Przed zaakceptowaniem oferty dobrze jest wskazać, w jaki sposób jest magazynowany olej. Jest to bardzo ważne, jeżeli wywóz dotyczy oleju przechowywanego w beczkach. Część przedsiębiorst przekazuje w tej sytuacji beczki na wymianę, co naturalnie należy uzgodnić wcześniej. Rzecz jasna będziesz mógł zapoznać się z informacją, jak firma zrealizuje odbiór, porównać opinie oraz dowiedzieć się więcej o niej. Musisz pamiętać jednak, że WasteMaster współpracuje wyłącznie z liderami rynku. Po wyrażeniu zgody na odbiór przepracowanego oleju w Białymstoku nasz specjalista poda przewidywany termin realizacji zlecenia. Oczywiście, o dokładnym terminie zostaniesz poinformowany wcześniej. Dodatkowo, w dniu odbioru, również będzie podjęty kontakt. Odbiór jest zawsze realizowany przez przedsiębiorstwo posiadającą odpowiednie uprawnienia i zgodnie z obowiązującymi przepisami. Całość operacji jest zależna od sposobu magazynowania przepracowanego oleju. Odbiór odbywa się w beczkach lub przy wykorzystaniu specjalistycznego auta asenizacyjnego (poprzez wypompowanie zużytego oleju). W zależności od sytuacji olej jest ważony na miejscu (specjalistyczne auta asenizacyjne posiadają wbudowaną wagę) lub w siedzibie firmy realizującej odbiór.

Gdzie oddać zużyty olej silnikowy w Białymstoku?

Wielu mieszkańców w województwie podlaskim zastanawia się, gdzie oddać stary olej. Sytuacja różni się w zależności, czy jesteśmy osobą prywatną czy firmą. Przedsiębiorstwo wytwarzające odpady i chcące je skupić, musi posiadać wpis do rejestru BDO. Chętnie podpowiemy Ci, gdzie oddać stary olej, aby było to jak najbardziej zyskowne. Porównamy setki ofert różnych firm i wybierzemy tę, która będzie Ci najbardziej odpowiadała. Wystarczy wejść na naszą stronę internetową, bezpłatnie wypełnić formularz lub zadzwonić bezpośrednio na infolinię, gdzie czeka już nasz Doradca klienta. To właśnie on będzie odpowiedzialny za przygotowanie dla Ciebie intratnej oferty.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Kto odbiera zużyty olej?
21-07-2022
Kto odbiera zużyty olej?

W Twoim warsztacie masz kilka beczek oleju silnikowego? Jeśli chcesz sprawnie i ekologicznie pozbyć się tego problemu, udaj się do skupu olejów przepracowanych. Miejsca tego typ...

Więcej -->
Kto odbiera przepracowany olej?
20-07-2022
Kto odbiera przepracowany olej?

Zużyty olej silnikowy lub hydrauliczny, w większych ilościach należy oddać do skupu. Małe ilości można zanieść w szczelnym opakowaniu do PSZOK-u, na stację benzynową lub do wars...

Więcej -->
Jak utylizować zużyty olej silnikowy?
19-07-2022
Jak utylizować zużyty olej silnikowy?

Nie wiesz gdzie oddać zużyty olej silnikowy? Czy można go wylać? Wyrzucić? Nic z tych rzeczy! Najlepszym miejscem do utylizacji oleju silnikowego będzie placówka skupu. Małe ilo...

Więcej -->
Gdzie można oddać zużyty olej silnikowy?
17-07-2022
Gdzie można oddać zużyty olej silnikowy?

W Twoim warsztacie zalega dużo zużytego oleju silnikowego i zastanawiasz się jak sobie z nim poradzić? Jak się go wyrzucić? A może gdzie wylewać olej tego typu? Już spieszymy z ...

Więcej -->
Co należy zrobić ze zużytym olejem silnikowym?
17-07-2022
Co należy zrobić ze zużytym olejem silnikowym?

Zużyty olej silnikowy stanowi problem zwłaszcza w warsztatach samochodowych, które produkują duże ilości tej substancji. Czy można po prostu gdzieś go wylać? Wyrzucić? Nie, gdyż...

Więcej -->
Jak pozbyć się oleju silnikowego?
17-07-2022
Jak pozbyć się oleju silnikowego?

Zastanawiasz się gdzie oddać olej silnikowy? Jeśli posiadasz ilości na własny użytek – możesz udać się do PSZOK-u, na stację benzynową, czy do wybranego warsztatu. Pod żadnym po...

Więcej -->
Co zrobić z przepracowanym olejem?
16-07-2022
Co zrobić z przepracowanym olejem?

Czy można wylać stary olej? Wyrzucić go? Nie można go wylać. Jeśli posiadamy małe ilości tego złotego płynu można, odpowiednio go zabezpieczając, włożyć go do odpadów zmieszanyc...

Więcej -->
Czy olej silnikowy podlega pod GTU?
15-07-2022
Czy olej silnikowy podlega pod GTU?

Sprzedaż oleju przepracowanego a GTU – czy w tym wypadku należy dokonać oznaczenia kodem grup towarów i usług? Tak, jeśli dochodzi do sprzedaży towaru – nawet gdy jest to zużyty...

Więcej -->
Ile waży 200 l beczka z olejem?
14-07-2022
Ile waży 200 l beczka z olejem?

Aby odpowiedzieć na to pytanie warto podać, ile waży litr oleju silnikowego. Otóż ze względu na swoje właściwości – olej jest gęstszy od wody – litr tego płynu waży około 0,8 kg...

Więcej -->
Czy PSZOK przyjmuje zużyty olej silnikowy?
13-07-2022
Czy PSZOK przyjmuje zużyty olej silnikowy?

Jeśli posiadamy niewielką ilość oleju, Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych powinien go przyjąć. Zdarzają się jednak przypadki, gdzie dana placówka nie jest przystosowa...

Więcej -->
Czy stacje benzynowe mają obowiązek przyjęcia zużytego oleju?
12-07-2022
Czy stacje benzynowe mają obowiązek przyjęcia zużytego oleju?

Zastanawiasz się gdzie oddać zużyty olej? Jest kilka miejsc, które mogą go od Ciebie przyjąć. Punkty PSZOK, niektóre punkty wymiany oleju, warsztaty oraz stacje benzynowe. Jedna...

Więcej -->
Gdzie sprzedać zużyty olej silnikowy?
11-07-2022
Gdzie sprzedać zużyty olej silnikowy?

Sprzedaż tego typu odpadów odbywa się w skupach zużytego oleju. Cena będzie zależeć od rodzaju i stopnia zanieczyszczenia cieczy. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, to za pomocą apli...

Więcej -->
Ile waży 1 litr oleju przepracowanego?
10-07-2022
Ile waży 1 litr oleju przepracowanego?

Litr przepracowanego oleju, ze względu na swoje właściwości, waży około 0,8 kg. Jest to cenna informacja, jeśli jesteśmy zainteresowani skupem przepracowanego oleju oraz jego ko...

Więcej -->
Jaka stawka VAT na olej przepracowany?
10-07-2022
Jaka stawka VAT na olej przepracowany?

Sprzedaż oleju przepracowanego a GTU – oznaczać czy nie oznaczać? W związku z tym, że kod grup towarów i usług jest przypisywany produktom, które sprzedajemy, trzeba oznaczyć zu...

Więcej -->
Ile kosztuje litr zużytego oleju silnikowego?
09-07-2022
Ile kosztuje litr zużytego oleju silnikowego?

W zależności od stopnia zanieczyszczenia i ilości, taką cenę otrzymamy. Głównie to od skupu oleju przepracowanego zależy cena za litr. Według cennika WasteMaster za kilogram prz...

Więcej -->
Kto skupuje olej przepracowany?
08-07-2022
Kto skupuje olej przepracowany?

Kiedy dysponujemy dużą ilością zużytego oleju, najlepiej oddać go do skupu olejów przepracowanych. Jeśli posiadamy go niewiele, można udać się do PSZOK-u, na stację benzynową lu...

Więcej -->
Jak oddać zużyty olej?
07-07-2022
Jak oddać zużyty olej?

Co zrobić ze zużytym olejem silnikowym? Gdzie oddać zużyty olej hydrauliczny? Takich substancji nie można wylewać ani wyrzucać, dlatego istotnym jest, żeby oddać je odpowiednim ...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić zużyty olej silnikowy?
06-07-2022
Gdzie wyrzucić zużyty olej silnikowy?

Chcesz wyrzucić przepracowany olej? W Polsce jest to nielegalny proceder, zagrażający środowisku naturalnemu. A może wolałbyś zapytać gdzie oddać zużyty olej? Już spieszę z odpo...

Więcej -->
Kto odbiera zużyty olej silnikowy?
05-07-2022
Kto odbiera zużyty olej silnikowy?

Gdzie oddać stary olej? Czy jest organizowany odbiór zużytego oleju? Jak się go pozbyć? Przepracowane płyny tego typu najlepiej oddać do skupu. Inne miejsca takie jak PSZOK, sta...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

To wręcz niemożliwe, że w jednym miejscu są zebrane informacje z całego rynku odpadowego w Polsce. Nasza branża wreszcie doczekała się nowoczesnych rozwiązań.

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Bardzo zależało nam na tym, by wreszcie znaleźć firmę, która złom z naszego zakładu będzie odbierać o czasie. Wobec tego cieszymy się, że zdecydowaliśmy się na współpracę z firmą wyszukaną w apce.

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Jako firma rozbiórkowa zawsze mamy problem z tym, co zrobić z resztkami elewacji. Dlatego cieszę się, że w WM mogę znaleźć firmy, które się tym zajmą. Mamy więcej czasu na zajmowanie się naszą działalnością.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Wysokość opłaty produktowej za wprowadzane odpady. Ten temat wywoływał u mnie białą gorączkę. Nie raz płaciłem karne odsetki. Teraz to WasteMaster przypomina mi o wszystkich obowiązkach, a ja więcej nie muszę martwić się tym, że czegoś nie dopilnuję.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zmieszane odpady tworzyw s [...]

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Co zrobić ze zużytym olejem silnikowym?
31-08-2022
Co zrobić ze zużytym olejem silnikowym?

Z pewnością chociaż raz w życiu każdy z nas, lub naszych najbliższych, zada sobie pytanie: „co zrobić ze zużytym olejem?”. Gdzie go oddać? Czy zajmują się tym specjalne podmioty...

Więcej -->
Gdzie utylizować olej silnikowy?
23-08-2022
Gdzie utylizować olej silnikowy?

Zastanawialiście się kiedyś, gdzie jest utylizowany olej przepracowany? To nie jest żadna tajemnica, a pomimo tego wiele osób nadal nie wie, gdzie oddać stary olej silnikowy. Je...

Więcej -->
Sprzedaż oleju przepracowanego a VAT. Aktualizacja 2022
23-08-2022
Sprzedaż oleju przepracowanego a VAT. Aktualizacja 2022

Z pewnością wiele nie tylko osób fizycznych, lecz także firm, zastanawia się, gdzie oddać zużyty olej silnikowy. Warto przy tym pamiętać, że sprzedaż przepracowanego oleju przez...

Więcej -->
Olej silnikowy a PSZOK-i – czy można oddać?
16-08-2022
Olej silnikowy a PSZOK-i – czy można oddać?

Wielu właścicieli gospodarstw domowych, którzy wytwarzają stosunkowo niewielką liczbę oleju silnikowego, często mają zagwozdkę, co zrobić ze starym, wymienionym olejem samochodo...

Więcej -->
Gdzie oddać stary olej?
23-07-2022
Gdzie oddać stary olej?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, gdzie oddać zużyty olej samochodowy. Z pewnością nie zdają oni sobie sprawy z tego, jak łatwo można pozbyć się tego typu odpadu. Wystarczą tylko...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat