Poznań - odbiór i skup przepracowanego oleju | WasteMaster

Skup przepracowanego oleju w Poznaniu

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Przepracowany olej ceny obowiązujące w Poznaniu

W dzisiejszych czasach zużyty olej również może być oddawany do utylizacji. Warto mieć na uwadze, na jakim poziomie kształtuje się cena za litr oleju przepracowanego w Poznaniu. Pozwoli to na uzyskanie konkretnych korzyści majątkowych z tytułu sprzedaży tego związku chemicznego. Najnowszy cennik skupu oleju przepracowanego w Poznaniu, to informacja, którą można uzyskać za pomocą naszego bezpłatnego formularza internetowego. To narzędzie oferowane przez nas po to, aby pomagało wyliczyć cenę skupu zużytego oleju w konkretnym roku kalendarzowym.
Ceny
Przepracowany olej silnikowy (ilości od 400 l do 1000 l) 0,60 zł netto
Przepracowany olej silnikowy (powyżej 1000 l) 0,80 zł netto
Zanieczyszczony olej przepracowany Do wyceny zł netto
Warunki współpracy

W jakim czasie realizowany jest odbiór zużytego oleju w Poznaniu?

Określenie z góry czasu odbioru odpadu nie jest prostym zadaniem. Termin zależny jest od wielu zmiennych, takich jak: lokalizacja, ilość odpadu, sposób przechowywania odpadu, okres w którym zgłaszany jest odbiór itp. Większość firm realizujących usługę odbioru zużytego oleju w Poznaniu wyznaczają termin 14 dni od zgłoszenia, jednak jest to zawsze zależne od indywidualnej sytuacji. Przykładowo mniejsze ilości oleju (załóżmy w okolicach 250 l.) są realizowane “przy okazji”, czyli kiedy trasa na to pozwala. Terminy mogą ulec również znacznemu wydłużeniu w okresie końca roku, gdy wiele firm stara się pozbyć swoich odpadów, przed rozpoczęciem nowego okresu ewidencyjnego.

Jak jest realizowany odbiór oleju przepracowanego w Poznaniu?

Przed zaakceptowaniem oferty warto wskazać, w jaki sposób jest przechowywany olej. Jest to szczególnie ważne, jeżeli odbiór dotyczy oleju przechowywanego w beczkach. Część firm oferuje w tej sytuacji beczki na wymianę, co oczywiście należy ustalić wcześniej. Wcześniej będziesz mógł zapoznać się z informacją, jak firma zrealizuje odbiór, sprawdzić opinie oraz dowiedzieć się więcej o niej. Pamiętaj jednak, iż WasteMaster współpracuje wyłącznie z liderami rynku. Po wyrażeniu zgody na odbiór oleju przepracowanego w Poznaniu nasz specjalista przedstawi przewidywany termin realizacji zlecenia. Oczywiście, o dokładnym terminie zostaniesz poinformowany wcześniej. Dodatkowo, w dniu odbioru, również zostanie podjęty kontakt. Odbiór jest zawsze realizowany przez firmę posiadającą odpowiednie uprawnienia i zgodnie z obowiązującymi przepisami. Całość operacji jest zależna od sposobu przechowywania przepracowanego oleju. Odbiór oleju przepracowanego w Poznaniu odbywa się w beczkach lub przy wykorzystaniu specjalistycznego auta asenizacyjnego (poprzez wypompowanie zużytego oleju). W zależności od sytuacji olej jest ważony na miejscu (specjalistyczne auta asenizacyjne posiadają wbudowaną wagę) lub w siedzibie firmy realizującej odbiór. Poznaj standard usług WasteMaster: - nasi Partnerzy są zweryfikowani, posiadają aktualne zezwolenia, - 100 % zgodności z obowiązującą ustawą odpadową, - natychmiastowe płatności za odpady, - bezpieczeństwo oraz legalność przeprowadzanych transakcji, "- wypracowana pozycja na rynku umożliwia nam negocjację cen, przez co przedstawiane przez nas ceny są konkurencyjne w porównaniu do tego co oferuje konkurencja," - dedykowany opiekun klienta.

Czy utylizacja oleju silnikowego w Poznaniu może zostać zlecona także przez telefon?

Zlecenie utylizacji oleju silnikowego w Poznaniu przez telefon jest nie tylko możliwe, ale i proste. Po kontakcie nasz konsultant wypełni wszystkie niezbędne dane i zamieście zamiast Ciebie ogłoszenie w aplikacji. Dzięki temu nasz doradca Klienta zbierze oferty z rynku i przedstawi te najlepszej. Jeżeli zajdzie taka potrzeba skontaktuje się także z Tobą w celu uzupełnienia informacji. Po przyjęciu oferty opiekun wykona resztą formalności oraz zadba o prawidłowy przebieg usługi.

Skup przepracowanego oleju w Poznaniu od rolnika

Skup przepracowanego oleju w Poznaniu od rolnika jest zagadnieniem interesującym wiele osób. Polskie prawo w tym temacie wyróżnia dwie odmienne sytuacje. Rolnicy, posiadający gospodarstwa przekraczające 75 ha i wytwarzający odpadu, są zobowiązaniu do prowadzenia rejestru BDO. W tej sytuacji skup przepracowanego oleju w Poznaniu nie różni się od skupów wykonywanych na rzecz firm. Rolnicy, których gospodarstwa nie przekraczają 75 ha nie mają obowiązku prowadzenia rejestru BDO, w związku z tym wystarczy wystawić odpowiednie oświadczenie, które przekazuje firma świadcząca usługę.

Jakie firmy w giełdzie odpadowej WasteMaster realizują odbiór oleju przepracowanego w Poznaniu?

Nasza aplikacja cieszy się popularnością, co wpływa na to, iż wiele świadczących usługę odbioru oleju przepracowanego w Poznaniu firm decyduje się na współprace. W związku z tym stworzyliśmy także stanowisko doradcy Klienta, który analizuje rynek, przedstawia najlepsze oferty i dba o przebieg realizacji usługi. Firmy, które z nami współpracują, posiadają specjalistyczny sprzęt do odbioru oleju przepracowanego.

Jak powinien być przygotowany przepracowany olej silnikowy w Poznaniu do transportu?

Przygotowani do transportu tego odpadu jest zbieżne z sposobem jego magazynowania. Przede wszystkim zużyty olej silnikowy w Poznaniu musi być odpowiednio przechowywany, to znaczy w szczelnych i nieuszkodzonych pojemnikach jak mauzery czy beczki. W związku z tym, że przepracowany olej silnikowy jest odpadem niebezpiecznym, warto aby pojemniki były odpowiednio oznaczone, podpisane kodem odpadu oraz magazynowane w jednym miejscu. Najczęściej spotykanym minmum logistycznym dla takiego odbioru jest 200 kg odpadu. Należy jednak pamiętać, że większe ilości umożlwiają osiągnięcie wyższej stawki za odpad.

Odbiór zużytego oleju samochodowego w Poznaniu od osób fizycznych. Czy jest możliwy?

Specjalistyczne firmy nie mogą zlecić swoim pracownikom odbiór zużytego oleju samochodowego w Poznaniu. Mogą one odbierać tylko odpady poprzez rejestr Bazy Danych Odpadowych od innych firm lub rolników (oraz w szczególnych przypadkach na specjalne oświadczenie). Osoby fizyczne posiadające taki odpad powinny skierować się do PSZOK'u (Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych). PSZOK może przyjąć taki odpad pod warunkiem, że jest w oryginalnym opakowaniu i nie więcej niż 20 kg na gospodarstwo domowe. Warto podkreślić, iż w sytuacji wymiany oleju przez mechanika samochodowego, to on staje się wytwórcą odpadu i w jego gestii leży jego odpowiednie zagospodarowanie.

Karta Przekazania Odpadu i Karta Ewidencji Odpadu, a odbiór oleju przepracowanego w Poznaniu

Z odpadem przepracowanego oleju wiążą się dwa dokument rejestru Bazy Danych Odpadowych. Pierwszy, czyli Karta Ewidencji Odpadu (KEO) jest wymagana dla wszystkich przedsiębiorstw wytwarzających powyżej 100 kg tego odpadu w roku. KEO należy wystawiać każdorazowo po wytworzeniu odpadu, tak aby ewidencja zgadzała się także z drugim dokumentem, którym jest Karta Przekazania Odpadu (KPO). Każdorazowo przed odbiorem przepracowanego oleju w Poznaniu karta musi być wystawiona, aby w sytuacji kontroli odbywało się wszystko zgodnie z prawem.

Ile kosztuje dodanie oferty na skup przepracowanego oleju w Poznaniu?

Wystawienie oferty na skup przepracowanego oleju (w Poznaniu, ale też w każdym mieście w Polsce) w naszej aplikacji jest bezpłatne. Giełda odpadów WasteMaster pod tym względem jest w pełni darmowa. Co więcej, nie ponosisz również żadnych kosztów związanych z obsługą oferty przez naszego specjalistę. Przygotowanie przez naszego pracownika szczegółowych propozycji zagospodarowania odpadu, do niczego Cię nie zobowiązuje. Ostatecznie to od Twojej decyzji zależy czy transakcja dojdzie do skutku. Oczywiście skup przepracowanego oleju w Poznaniu jest jedną z wielu usług recyklingowych, jaką można znaleźć w naszej aplikacji. Warto zapoznać się również z resztą naszych usług i znaleźć rozwiązania dla pozostałych zalegających odpadów.

Jakie dokumenty będą niezbędne do odbioru oleju przepracowanego w Poznaniu?

Dokumenty, które będą niezbędne w sytuacji odbioru oleju przepracowanego w Poznaniu to KPO (Karta Przekazania Odpadu) lub specjalne oświadczenie. KPO dotyczy wszystkich jednostek zobowiązanych do prowadzenia rejestru BDO (Firm oraz rolników z powierzchnią gospodarstwa przekraczającą 75 ha). Oświadczenie będą musieli wypełnić rolnicy posiadający gospodarstwa mniejsze niż 75 ha.

Jaki rodzaj zużytego oleju przepracowanego w Poznaniu zostanie odebrany w ramach usługi

Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż wysoki standard naszych usług zawsze jest dla nas priorytetem. Z tego względu, do każdego zapytania odnośnie odpadu czy usługi podchodzimy z maksymalnym zaangażowaniem i starannością. W ramach naszych usług jesteśmy w stanie przygotować oferty dotyczące takich rodzajów zużytego przepracowanego oleju jak: - silnikowe, - smarowe, - przekładniowe, - maszynowe, - hydrauliczne, - transformatorowe, oraz inne.

Jakie rodzaje usług dotyczące przepracowanego oleju możemy zlecić w giełdzie odpadowej WasteMaster

Przedstawiamy usługi, na które jesteśmy w stanie przygotować ofertę: -skup przepracowanego oleju silnikowego w Poznaniu wraz z odbiorem, -skup przepracowanego oleju hydraulicznego w Poznaniu wraz z odbiorem, -skup przepracowanego oleju transformatorowego w Poznaniu wraz z odbiorem, -skup przepracowanego oleju przekładniowego w Poznaniu wraz z odbiorem. Dbając o najwyższe standardy obsługi, do każdego zamówienia z naszej firmy zostaje przypisany opiekun Klienta, wpierw wykonuje przegląd rynku, aby przedstawić wszystkie najlepsze dostępne oferty. Rozeznaje się w cenie za litr oleju przepracowanego w Poznaniu, przygotowuje wykaz ofert oraz służy wsparciem przy ostatecznym wyborze. Warto podkreślić, że to nie koniec jego udziału. Czuwa on następnie nad samym przebiegiem odbioru, ustala termin, dba o bezproblemową realizację zlecenia oraz pomaga przy dokumentacji z tym związanej. Czynności te są podejmowane, aby kompleksowo Cię obsłużyć oraz zaoszczędzić Twój czas.

Gdzie w Poznaniu można oddać zużyty olej silnikowy?

Masz zużyty olej silnikowy? Gdzie oddać tego typu odpad? Utylizacja oleju silnikowego w Poznaniu,  ale także na terenie całego województwa wielkopolskiego może odbyć się za pomocą naszej aplikacji lub strony internetowej WasteMaster. Wystarczy wypełnić potrzebne dane kontaktowe oraz o danym odpadzie, a nasz konsultant skontaktuje się z Tobą i przygotuje najkorzystniejszą dla Ciebie ofertę. Cena za litr oleju przepracowanego w Poznaniu nie będzie już stanowiła dla ciebie żadnej tajemnicy. A więc interesuje Cię firma, która zajmie się odbiorem zużytego oleju w Poznaniu? Idealnie trafiłeś, z nami wszystko załatwisz. Zaufało nam już wielu klientów!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Kto odbiera zużyty olej?
21-07-2022
Kto odbiera zużyty olej?

W Twoim warsztacie masz kilka beczek oleju silnikowego? Jeśli chcesz sprawnie i ekologicznie pozbyć się tego problemu, udaj się do skupu olejów przepracowanych. Miejsca tego typ...

Więcej -->
Kto odbiera przepracowany olej?
20-07-2022
Kto odbiera przepracowany olej?

Zużyty olej silnikowy lub hydrauliczny, w większych ilościach należy oddać do skupu. Małe ilości można zanieść w szczelnym opakowaniu do PSZOK-u, na stację benzynową lub do wars...

Więcej -->
Jak utylizować zużyty olej silnikowy?
19-07-2022
Jak utylizować zużyty olej silnikowy?

Nie wiesz gdzie oddać zużyty olej silnikowy? Czy można go wylać? Wyrzucić? Nic z tych rzeczy! Najlepszym miejscem do utylizacji oleju silnikowego będzie placówka skupu. Małe ilo...

Więcej -->
Gdzie można oddać zużyty olej silnikowy?
17-07-2022
Gdzie można oddać zużyty olej silnikowy?

W Twoim warsztacie zalega dużo zużytego oleju silnikowego i zastanawiasz się jak sobie z nim poradzić? Jak się go wyrzucić? A może gdzie wylewać olej tego typu? Już spieszymy z ...

Więcej -->
Co należy zrobić ze zużytym olejem silnikowym?
17-07-2022
Co należy zrobić ze zużytym olejem silnikowym?

Zużyty olej silnikowy stanowi problem zwłaszcza w warsztatach samochodowych, które produkują duże ilości tej substancji. Czy można po prostu gdzieś go wylać? Wyrzucić? Nie, gdyż...

Więcej -->
Jak pozbyć się oleju silnikowego?
17-07-2022
Jak pozbyć się oleju silnikowego?

Zastanawiasz się gdzie oddać olej silnikowy? Jeśli posiadasz ilości na własny użytek – możesz udać się do PSZOK-u, na stację benzynową, czy do wybranego warsztatu. Pod żadnym po...

Więcej -->
Co zrobić z przepracowanym olejem?
16-07-2022
Co zrobić z przepracowanym olejem?

Czy można wylać stary olej? Wyrzucić go? Nie można go wylać. Jeśli posiadamy małe ilości tego złotego płynu można, odpowiednio go zabezpieczając, włożyć go do odpadów zmieszanyc...

Więcej -->
Czy olej silnikowy podlega pod GTU?
15-07-2022
Czy olej silnikowy podlega pod GTU?

Sprzedaż oleju przepracowanego a GTU – czy w tym wypadku należy dokonać oznaczenia kodem grup towarów i usług? Tak, jeśli dochodzi do sprzedaży towaru – nawet gdy jest to zużyty...

Więcej -->
Ile waży 200 l beczka z olejem?
14-07-2022
Ile waży 200 l beczka z olejem?

Aby odpowiedzieć na to pytanie warto podać, ile waży litr oleju silnikowego. Otóż ze względu na swoje właściwości – olej jest gęstszy od wody – litr tego płynu waży około 0,8 kg...

Więcej -->
Czy PSZOK przyjmuje zużyty olej silnikowy?
13-07-2022
Czy PSZOK przyjmuje zużyty olej silnikowy?

Jeśli posiadamy niewielką ilość oleju, Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych powinien go przyjąć. Zdarzają się jednak przypadki, gdzie dana placówka nie jest przystosowa...

Więcej -->
Czy stacje benzynowe mają obowiązek przyjęcia zużytego oleju?
12-07-2022
Czy stacje benzynowe mają obowiązek przyjęcia zużytego oleju?

Zastanawiasz się gdzie oddać zużyty olej? Jest kilka miejsc, które mogą go od Ciebie przyjąć. Punkty PSZOK, niektóre punkty wymiany oleju, warsztaty oraz stacje benzynowe. Jedna...

Więcej -->
Gdzie sprzedać zużyty olej silnikowy?
11-07-2022
Gdzie sprzedać zużyty olej silnikowy?

Sprzedaż tego typu odpadów odbywa się w skupach zużytego oleju. Cena będzie zależeć od rodzaju i stopnia zanieczyszczenia cieczy. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą, to za pomocą apli...

Więcej -->
Ile waży 1 litr oleju przepracowanego?
10-07-2022
Ile waży 1 litr oleju przepracowanego?

Litr przepracowanego oleju, ze względu na swoje właściwości, waży około 0,8 kg. Jest to cenna informacja, jeśli jesteśmy zainteresowani skupem przepracowanego oleju oraz jego ko...

Więcej -->
Jaka stawka VAT na olej przepracowany?
10-07-2022
Jaka stawka VAT na olej przepracowany?

Sprzedaż oleju przepracowanego a GTU – oznaczać czy nie oznaczać? W związku z tym, że kod grup towarów i usług jest przypisywany produktom, które sprzedajemy, trzeba oznaczyć zu...

Więcej -->
Ile kosztuje litr zużytego oleju silnikowego?
09-07-2022
Ile kosztuje litr zużytego oleju silnikowego?

W zależności od stopnia zanieczyszczenia i ilości, taką cenę otrzymamy. Głównie to od skupu oleju przepracowanego zależy cena za litr. Według cennika WasteMaster za kilogram prz...

Więcej -->
Kto skupuje olej przepracowany?
08-07-2022
Kto skupuje olej przepracowany?

Kiedy dysponujemy dużą ilością zużytego oleju, najlepiej oddać go do skupu olejów przepracowanych. Jeśli posiadamy go niewiele, można udać się do PSZOK-u, na stację benzynową lu...

Więcej -->
Jak oddać zużyty olej?
07-07-2022
Jak oddać zużyty olej?

Co zrobić ze zużytym olejem silnikowym? Gdzie oddać zużyty olej hydrauliczny? Takich substancji nie można wylewać ani wyrzucać, dlatego istotnym jest, żeby oddać je odpowiednim ...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić zużyty olej silnikowy?
06-07-2022
Gdzie wyrzucić zużyty olej silnikowy?

Chcesz wyrzucić przepracowany olej? W Polsce jest to nielegalny proceder, zagrażający środowisku naturalnemu. A może wolałbyś zapytać gdzie oddać zużyty olej? Już spieszę z odpo...

Więcej -->
Kto odbiera zużyty olej silnikowy?
05-07-2022
Kto odbiera zużyty olej silnikowy?

Gdzie oddać stary olej? Czy jest organizowany odbiór zużytego oleju? Jak się go pozbyć? Przepracowane płyny tego typu najlepiej oddać do skupu. Inne miejsca takie jak PSZOK, sta...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Bardzo podoba mi się to, że wszystkie odpady są tutaj pogrupowane. Dzięki temu jako właściciel skupu mogę szybko zorientować się w tym, czego potrzebuję i w parę chwil nawiązać kontakt ze sprzedającymi.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Rynek odpadów w kraju jest duży. Od kilku lat widziałem, że wszystko należy w jakiś sposób usystematyzować, pogrupować. Nikt się jednak tego nie podjął. A teraz pojawił się WasteMaster i to co oferuje jest zadowalające. Branża może lepiej prosperować.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Im więcej gromadziliśmy odpadów, tym bardziej oczywiste było dla mnie to, że musimy lepiej zarządzać firmą. Dlatego zdecydowałem się wdrożyć WasteMaster. To była najlepsza pod względem strategicznym decyzja.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

WasteMaster to apka genialna – przydatne narzędzie dla przedsiębiorców z branży zarządzania odpadami. Wiem, bo korzystam z niej od początku.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Mam duże doświadczenie w b [...]

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Co zrobić ze zużytym olejem silnikowym?
31-08-2022
Co zrobić ze zużytym olejem silnikowym?

Z pewnością chociaż raz w życiu każdy z nas, lub naszych najbliższych, zada sobie pytanie: „co zrobić ze zużytym olejem?”. Gdzie go oddać? Czy zajmują się tym specjalne podmioty...

Więcej -->
Gdzie utylizować olej silnikowy?
23-08-2022
Gdzie utylizować olej silnikowy?

Zastanawialiście się kiedyś, gdzie jest utylizowany olej przepracowany? To nie jest żadna tajemnica, a pomimo tego wiele osób nadal nie wie, gdzie oddać stary olej silnikowy. Je...

Więcej -->
Sprzedaż oleju przepracowanego a VAT. Aktualizacja 2022
23-08-2022
Sprzedaż oleju przepracowanego a VAT. Aktualizacja 2022

Z pewnością wiele nie tylko osób fizycznych, lecz także firm, zastanawia się, gdzie oddać zużyty olej silnikowy. Warto przy tym pamiętać, że sprzedaż przepracowanego oleju przez...

Więcej -->
Olej silnikowy a PSZOK-i – czy można oddać?
16-08-2022
Olej silnikowy a PSZOK-i – czy można oddać?

Wielu właścicieli gospodarstw domowych, którzy wytwarzają stosunkowo niewielką liczbę oleju silnikowego, często mają zagwozdkę, co zrobić ze starym, wymienionym olejem samochodo...

Więcej -->
Gdzie oddać stary olej?
23-07-2022
Gdzie oddać stary olej?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, gdzie oddać zużyty olej samochodowy. Z pewnością nie zdają oni sobie sprawy z tego, jak łatwo można pozbyć się tego typu odpadu. Wystarczą tylko...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat