Skup przepracowanego oleju w Krakowie

Masz pytania? Potrzebujesz wyceny? Zadzwoń
Numer telefonu do kontatku
+48 732 080 220
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Ogólne ceny za zużyty olej w Krakowie

Precyzyjne dane na temat tego, jaka jest obecna cena za litr oleju przepracowanego w Krakowie, nie są możliwe do uzyskania, gdy nie przegląda się stron internetowych. Działanie to jest czasochłonne i męczące. Znacznie łatwiej jest ustalić, jaki cennik skupu oleju przepracowanego w Krakowie obowiązuje w danym roku kalendarzowym, wykorzystując w tym celu nasz formularz online. Za pomocą tego narzędzia można w kilka minut wycenić zużyty olej, uwzględniając rozmaite kryteria zawarte w stworzonym przez nas.
Ceny
Przepracowany olej silnikowy (ilości od 400 l do 1000 l) od 0,4 zł netto
Przepracowany olej silnikowy (powyżej 1000 l) od 0,6 zł netto
Zanieczyszczony olej przepracowany Do wyceny zł netto
Warunki współpracy

W związku z rejestrem Bazy Danych o Odpadach istnieją obowiązki, które należy wypełnić w sytuacji przekazywania przepracowanego oleju. Należy pamiętać, że zawsze przy wytworzeniu odpadu trzeba wystawić KEO (Kartę Ewidencji Odpadu). Dzięki temu po przekazaniu odpadu nie będzie problemu z kontrolą, a rejestr będzie prowadzony zgodnie ze stanem rzeczywistym. Drugim dokumentem niezbędnym jest KPO (Karta Przekazania Odpadu), która powinna zostać wystawiona przed odbiorem przepracowanego oleju w Krakowie. Karta ta jest niezbędna, aby transport mógł odbyć się bezproblemowo. Sam dokument może być weryfikowany w czasie kontroli policyjnej.

Określenie z góry czasu odbioru odpadu nie jest prostym zadaniem. Termin zależny jest od wielu zmiennych, takich jak: lokalizacja, ilość odpadu, sposób przechowywania odpadu, okres w którym zgłaszany jest odbiór itp. Większość firm realizujących usługę odbioru zużytego oleju w Krakowie wyznaczają termin 14 dni od zgłoszenia, jednak jest to zawsze zależne od indywidualnej sytuacji. Przykładowo mniejsze ilości oleju (załóżmy w okolicach 250 l.) są realizowane “przy okazji”, czyli kiedy trasa na to pozwala. Terminy mogą ulec również znacznemu wydłużeniu w okresie końca roku, gdy wiele firm stara się pozbyć swoich odpadów, przed rozpoczęciem nowego okresu ewidencyjnego.

Firmy oferujące skup przepracowanego oleju od rolnika zwracają uwagę na wielkość gospodarstwa rolnego. Wynika to z przepisów polskiego prawa, gdyż dopuszcza ono dwie sytuacje. W pierwszej rolnik posiada gospodarstwo większe niż 75 ha, co wymusza na nim wpis do rejestru Bazy Danych o Odpadach. Skup w tym przypadku jest przeprowadzany tak jak w każdej firmie. W drugiej sytuacji rolnik posiada gospodarstwo mniejsze niż 75 ha, co zwalnia go ze wpisu w programie Bazy Danych Odpadowych. Skup oleju przepracowanego w Krakowie od takiego rolnika odbywa się poprzez specjalne oświadczenie.

W naszej W naszej giełdzie odpadowej jest cała oferta dotycząca świadczonych przez nas usług. Dla tego odpadu możemy zaoferować:

Przed zaakceptowaniem oferty dobrze jest wskazać, w jaki sposób jest magazynowany olej. Jest to szczególnie ważne, jeżeli odbiór dotyczy oleju przechowywanego w beczkach. Część firm zapewnia w tej sytuacji beczki na wymianę, co rzecz jasna należy ustalić wcześniej. Oczywiście będziesz mógł zapoznać się z informacją, jak firma wykona odbiór, porównać opinie oraz dowiedzieć się więcej o niej. Pamiętaj jednak, że WasteMaster współpracuje wyłącznie z liderami rynku. Po wyrażeniu zgody na odbiór przepracowanego oleju w Krakowie nasz specjalista określi przewidywany termin wykonania zlecenia. Rzecz jasna, wcześniej wskażemy Ci dokładny termin. Dodatkowo, w dniu odbioru, także zostanie podjęty kontakt. Odbiór jest zawsze realizowany przez firmę posiadającą wymagane uprawnienia i zgodnie z aktualnymi przepisami. Całość operacji jest zależna od sposobu przechowywania przepracowanego oleju. Odbiór odbywa się w beczkach lub przy wykorzystaniu specjalistycznego auta asenizacyjnego (poprzez wypompowanie zużytego oleju). W zależności od sytuacji olej jest ważony na miejscu (specjalistyczne auta asenizacyjne posiadają wbudowaną wagę) lub w siedzibie firmy realizującej odbiór.

Wpływ na cenę przepracowanego oleju silnikowego ma dużo czynników. Wśród nich można wyróżnić te najważniejsze jak lokalizacja, ilość odpadu, cena w rafinerii czy jakość odpadu. Tyle zmiennych powoduje, że ceny mogą wahać się nawet od bezpłatnego odbioru do 0.30 zł za duże ilości odpadu. Przy wykorzystaniu naszej aplikacji odpadowej łatwo możesz dokonać analizy cen odbioru przepracowanego oleju w Krakowie. Dodatkowo jeżeli dodasz odpad, możesz być pewien, że zrobimy wszystko, aby wybrać najlepszego odbiorcę dla Ciebie i będziemy czuwać dzięki opiekunowi Klienta na całą operacją.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż wysoki standard naszych usług zawsze jest dla nas priorytetem. Dlatego też, do każdego zapytania dotyczącego odpadu czy usługi podchodzimy z całkowitym zaangażowaniem i starannością. W ramach naszych usług jesteśmy w stanie przedstawić oferty dotyczące takich typów zużytego przepracowanego oleju w Krakowie jak:

Nasza aplikacja cieszy się popularnością, co wpływa na to, że wiele świadczących usługę odbioru przepracowanego oleju w mieście Kraków firm decyduje się na współprace. W związku z tym stworzyliśmy także stanowisko doradcy Klienta, który analizuje rynek, przedstawia najlepsze oferty i dba o przebieg wykonania usługi. Firmy, które z nami współpracują, posiadają specjalistyczny sprzęt do odbioru oleju przepracowanego.

Dla firm wymagany jest rejestr BDO, więc niezbędny będzie taki dokument jak KPO (Karta Przekazania Odpadu). Realizacja usługi odbioru oleju przepracowanego w Krakowie może się odbyć wyłącznie, gdy taki dokument jest wystawiony. Tak samo sytuacja wygląda w przypadku rolników posiadających powierzchnię gospodarstw powyżej 75 ha. W sytuacji rolników posiadających mniejsze gospodarstwa rejestr BDO nie obowiązuje, w związku z czym przy odbiorze odpadu należy wypełnić oświadczenie.

Możliwe oraz niezwykle proste, jest zlecenie utylizacji oleju silnikowego w Krakowie przez telefon. Nasz konsultant poprzez specjalny formularz zbierze potrzebne informacje, a następnie umieści ogłoszenie w aplikacji. Kolejno nasz Doradca Klienta dokona analizy i przekaże najlepsze oferty na zagospodarowanie odpadu. Na tym jego rola się nie skończy. Po zaakceptowaniu jednej z ofert, ustali wszystkie szczegóły odbioru oraz będzie czuwał nad przebiegiem całej operacji. Dzięki czemu nasz klient będzie miał więcej czasu na inne sprawy.

Złożenie zlecenia na skup przepracowanego oleju nie wiąże się z żadnymi kosztami. Również obsługa oferty przez naszego opiekuna jest zupełnie darmowa, a przygotowane oferty nie są w żadnym stopniu wiążące aż do momentu zaakceptowania. W ramach naszej giełdy odpadów świadczymy także wiele innych usług, niż skup przepracowanego oleju w Krakowie. Dostępne usługi bez problemu znajdziesz w naszej aplikacji, warto sprawdzić, czy nie masz innych odpadów, dla których możemy znaleźć rozwiązanie.

Aby przepracowany olej silnikowy został prawidłowo przygotowany do transportu, należy zastosować niemalże identyczne zasady jak w sytuacji magazynowania tego odpadu. Zużyty olej silnikowy w Krakowie musi być przechowany w odpowiednich pojemnikach, jak na przykład mauzery czy beczki. Istotne jest, aby te pojemniki nie były uszkodzone oraz były w pełni szczelne. Warto również, aby pojemniki znajdowały się w jednym miejscu i było odpowiednio oznaczone oraz podpisane kodem odpadu. Większość przedsiębiorstw dla takiego odbioru ustaliła minimum logistyczne na 200 kg, jednak im większa ilość odpadu, tym lepszą kwotę można uzyskać za odpad.

Gdzie oddać zużyty olej silnikowy w Krakowie? Zarówno w Krakowie, jak i w całym województwie małopolskim znalezienie skupu oleju przepracowanego nie będzie już żadnym problemem! Wystarczy wejść na naszą stronę internetową lub pobrać aplikację WasteMaster. Po wypełnieniu wymaganych informacji, nasz konsultant skontaktuje się z Tobą, aby ustalić wszelkie możliwe szczegóły dotyczące potencjalnej transakcji. To nigdy wcześniej nie było aż tak proste!

Nie znalazłeś oferty jakiej potrzebujesz?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość nie jest Ci obojętna - skontaktuj się z nami. W aplikacji WasteMaster znajdziesz skup złomu w Krakowie, który spełni oba te oczekiwania. Sprawdź i przekonaj się, że warto!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Kto odbiera zużyty olej?
21-07-2022
Kto odbiera zużyty olej?

W Twoim warsztacie masz kilka beczek oleju silnikowego? Jeśli chcesz sprawnie i ekologicznie pozbyć się tego problemu, udaj się do skupu olejów przepracowanych. Miejsca tego typ...

Więcej -->
Kto odbiera przepracowany olej?
20-07-2022
Kto odbiera przepracowany olej?

Zużyty olej silnikowy lub hydrauliczny, w większych ilościach należy oddać do skupu. Małe ilości można zanieść w szczelnym opakowaniu do PSZOK-u, na stację benzynową lub do wars...

Więcej -->
Jak utylizować zużyty olej silnikowy?
19-07-2022
Jak utylizować zużyty olej silnikowy?

Nie wiesz gdzie oddać zużyty olej silnikowy? Czy można go wylać? Wyrzucić? Nic z tych rzeczy! Najlepszym miejscem do utylizacji oleju silnikowego będzie placówka skupu. Małe ilo...

Więcej -->
Gdzie można oddać zużyty olej silnikowy?
17-07-2022
Gdzie można oddać zużyty olej silnikowy?

W Twoim warsztacie zalega dużo zużytego oleju silnikowego i zastanawiasz się jak sobie z nim poradzić? Jak się go wyrzucić? A może gdzie wylewać olej tego typu? Już spieszymy z ...

Więcej -->
Co należy zrobić ze zużytym olejem silnikowym?
17-07-2022
Co należy zrobić ze zużytym olejem silnikowym?

Zużyty olej silnikowy stanowi problem zwłaszcza w warsztatach samochodowych, które produkują duże ilości tej substancji. Czy można po prostu gdzieś go wylać? Wyrzucić? Nie, gdyż...

Więcej -->
Jak pozbyć się oleju silnikowego?
17-07-2022
Jak pozbyć się oleju silnikowego?

Zastanawiasz się gdzie oddać olej silnikowy? Jeśli posiadasz ilości na własny użytek – możesz udać się do PSZOK-u, na stację benzynową, czy do wybranego warsztatu. Pod żadnym po...

Więcej -->

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Olej przepracowany – kod odpadu
02-09-2022
Olej przepracowany – kod odpadu

Czym jest kod odpadu? Jak go sprawdzić? Czy olej przepracowany posiada taki kod odpadu? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz na naszym blogu. Co jeszcze warto wiedzi...

Więcej -->
Co zrobić ze zużytym olejem silnikowym?
31-08-2022
Co zrobić ze zużytym olejem silnikowym?

Z pewnością chociaż raz w życiu każdy z nas, lub naszych najbliższych, zada sobie pytanie: „co zrobić ze zużytym olejem?”. Gdzie go oddać? Czy zajmują się tym specjalne podmioty...

Więcej -->
Gdzie utylizować olej silnikowy?
23-08-2022
Gdzie utylizować olej silnikowy?

Zastanawialiście się kiedyś, gdzie jest utylizowany olej przepracowany? To nie jest żadna tajemnica, a pomimo tego wiele osób nadal nie wie, gdzie oddać stary olej silnikowy. Je...

Więcej -->
Sprzedaż oleju przepracowanego a VAT. Aktualizacja 2023
23-08-2022
Sprzedaż oleju przepracowanego a VAT. Aktualizacja 2023

Z pewnością wiele nie tylko osób fizycznych, lecz także firm, zastanawia się, gdzie oddać zużyty olej silnikowy. Warto przy tym pamiętać, że sprzedaż przepracowanego oleju przez...

Więcej -->
Olej silnikowy a PSZOK-i – czy można oddać?
16-08-2022
Olej silnikowy a PSZOK-i – czy można oddać?

Wielu właścicieli gospodarstw domowych, którzy wytwarzają stosunkowo niewielką liczbę oleju silnikowego, często mają zagwozdkę, co zrobić ze starym, wymienionym olejem samochodo...

Więcej -->
Gdzie oddać stary olej?
23-07-2022
Gdzie oddać stary olej?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, gdzie oddać zużyty olej samochodowy. Z pewnością nie zdają oni sobie sprawy z tego, jak łatwo można pozbyć się tego typu odpadu. Wystarczą tylko...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master