Skup przepracowanego oleju we Wrocławiu

Masz pytania? Potrzebujesz wyceny? Zadzwoń
Numer telefonu do kontatku
+48 732 080 220
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Zużyty olej ceny obowiązujące we Wrocławiu

Najskuteczniejszą metodą na pozbycie się zużytego oleju silnikowego, bądź też innego zużytego oleju, jest oddanie go do wyspecjalizowanych jednostek. To przedsiębiorstwa, które oferują skup, odbiór i utylizację zużytych olejów. Przy wybieraniu odpowiedniej placówki, warto mieć na uwadze takie aspekty, jak cena za litr oleju przepracowanego we Wrocławiu. Tego typu wiadomości mogą przydać się osobomchcącym przeprowadzić korzystną transakcję sprzedaży zużytego oleju. Aby poznać cennik skupu oleju przepracowanego we Wrocławiu, wystarczy skorzystać z naszego nieodpłatnego formularza internetowego. To narzędzie przeznaczone do wyceny zużytego oleju.
Ceny
Przepracowany olej silnikowy (ilości od 400 l do 1000 l) od 0,4 zł netto
Przepracowany olej silnikowy (powyżej 1000 l) od 0,6 zł netto
Zanieczyszczony olej przepracowany Do wyceny zł netto
Warunki współpracy

Zlecenie utylizacji oleju silnikowego we Wrocławiu przez telefon jest nie tylko możliwe, ale i proste. Po kontakcie nasz konsultant wypełni wszystkie niezbędne informacje i umieści w Twoim imieniu ogłoszenie w aplikacji. Dzięki temu nasz doradca Klienta zbierze oferty z rynku i przedstawi te najlepszej. Jeżeli zajdzie taka potrzeba skontaktuje się również z Tobą w celu uzupełnienia informacji. Po zaakceptowaniu oferty doradca zajmie się resztą formalności oraz zadba o prawidłowy przebieg usługi.

To, jak powinien być przygotowany przepracowany olej silnikowy do transportu, w dużym stopniu określają wymagania, jak powinien być magazynowany i przechowywany ten odpad. Najczęściej spotykane sposoby przechowywania odpadu oleju to mauzer lub metalowe beczki o różnych pojemnościach. Beczki powinny być oznaczone i podpisane określonym kodem odpadu. Istotne jest, aby pojemnik, w którym taki zużyty olej silnikowy we Wrocławiu jest magazynowany, był szczelny i nieuszkodzony. Warto, aby te zbiorniki były umieszczone w jednym pomieszczeniu (lub miejscu w przypadku przygotowania ich do odbioru na zewnątrz). Minimum logistyczne dla większości firm wynosi 200 kg, jednak im większa waga odpadu, tym wyższą stawkę można uzyskać u odbiorcy.

W związku z rejestrem Bazy Danych Odpadowych istnieją obowiązki, które należy wypełnić w sytuacji przekazywania przepracowanego oleju. Dobrze jest pamiętać, iż przy każdym wytworzeniu odpadu należy wystawić KEO (Kartę Ewidencji Odpadu). Dzięki temu po przekazaniu odpadu nie będzie problemu z kontrolą, a rejestr będzie prowadzony zgodnie ze stanem rzeczywistym. Drugim dokumentem potrzebnym jest KPO (Karta Przekazania Odpadu), która powinna zostać wystawiona przed odbiorem przepracowanego oleju we Wrocławiu. Karta ta jest konieczna, aby transport mógł odbyć się bezproblemowo. Sam dokument może być weryfikowany w trakcie kontroli policyjnej.

Nasza giełda odpadów jest atrakcyjnym miejscem dla odbiorców, dlatego w naszej aplikacji znajduje się wiele firm realizujących usługę odbioru przepracowanego oleju. Ze względu na ich liczbę, powołaliśmy stanowiska Opiekuna Klienta, którzy analizują rynek w imieniu posiadającego odpad, dokonują selekcji ofert i przedstawiają najkorzystniejsze. Warto wskazać, iż wszystkie firmy dopuszczone w naszej aplikacji do realizacji usług odbioru oleju przepracowanego mają niezbędne uprawnienia, specjalistyczny sprzęt oraz wykwalifikowaną kadrę.

W trakcie projektowania systemu WasteMaster staraliśmy się aby maksymalnie ułatwić zamawianie usług. Po to sformułowaliśmy kwestionariusz który należy wypełnić w czasie wybierania usługi odbioru przepracowanego oleju we Wrocławiu. Kwestionariusz zawiera pytania niezmiernie przydatne przy ustalaniu takiego zlecenia. Po złożeniu zamówienia, doradca klienta zweryfikuje otrzymane informacje i przekaże oferty. Do Ciebie będzie należała decyzja o końcowym wyborze. Po zaakceptowaniu oferty, opiekun klienta zajmie się dalszą realizacją zlecenia, uzgodni odbiór oraz gdy będzie to konieczne doradzi przy innych problemach, jak przykładowo z rejestrem Bazy Danych o Odpadach.

Warto w tym miejscu podkreślić, iż wysoki standard naszych usług zawsze jest dla nas priorytetem. Dlatego też, do każdego zapytania dotyczącego odpadu czy usługi podchodzimy z całkowitym zaangażowaniem i starannością. W ramach naszych usług jesteśmy w stanie zaprezentować oferty dotyczące tych rodzajów zużytego przepracowanego oleju we Wrocławiu jak:

Na cenę przepracowanego oleju silnikowego we Wrocławiu wpływa wiele czynników, jak przykładowo ilość, jakość oleju, miejsce odbioru, aktualna stawka w rafinerii dla skupu tego rodzaju odpadu w ilościach hurtowych. W związku z tym ceny mogą się wahać od nawet bezpłatnego odbioru w przypadku małych ilości do 0,30 zł za kg w przypadku większych odbiorów. Dzięki wystawieniu oferty w aplikacji WasteMaster uzyskasz szybko oraz sprawnie kompleksowy przegląd aktualnych cen odbioru przepracowanego oleju. Przy tym jednocześnie dzięki naszemu Opiekunowi klienta będziesz mógł zaoszczędzić czas, ponieważ to on wykona całą pracę związaną z ofertą.

Przed przyjęciem oferty warto określić, w jaki sposób jest magazynowany olej. Jest to szczególnie istotne, jeżeli odbiór dotyczy oleju przechowywanego w beczkach. Część przedsiębiorst przekazuje w tej sytuacji beczki na wymianę, co oczywiście należy ustalić wcześniej. Rzecz jasna będziesz mógł zapoznać się z danymi, jak firma zrealizuje odbiór, zweryfikować opinie oraz dowiedzieć się więcej o niej. Ppowinieneś pamiętać jednak, że WasteMaster współpracuje tylko z liderami rynku. Po wyrażeniu zgody na odbiór przepracowanego oleju we Wrocławiu nasz specjalista poda przewidywany termin wykonania zlecenia. Oczywiście, wcześniej wskażemy Ci dokładny termin. Dodatkowo, w dniu odbioru, także zostanie podjęty kontakt. Odbiór jest zawsze realizowany przez przedsiębiorstwo posiadającą wymagane uprawnienia i zgodnie z obowiązującymi przepisami. Całość operacji jest zależna od sposobu przechowywania przepracowanego oleju. Odbiór odbywa się w beczkach lub przy wykorzystaniu specjalistycznego auta asenizacyjnego (poprzez wypompowanie zużytego oleju). W zależności od sytuacji olej jest ważony na miejscu (specjalistyczne auta asenizacyjne posiadają wbudowaną wagę) lub w siedzibie firmy realizującej odbiór.

Jest to złożone zagadnienie. Istnieje dużo aspektów wpływających na ewentualny termin odbioru zużytego olej we Wrocławiu. Przykładowo im większa ilość odpadu, tym szybciej istnieje możliwość odbioru, natomiast mniejsze ilości (w okolicach 250 l) są najczęściej odbierane przy okazji. Naturalnie znaczący wpływ ma również lokalizacja, ilość odpadu czy sposób jego przechowywania. Najczęściej wywóz realizowany jest w okolicy 14 dni od przyjęcia zgłoszenia.

W przypadku przedsiębiorstw, jak i rolników powyżej 75 ha powierzchni gospodarstwa wymagane jest prowadzenie rejestru BDO. W związku z tym wymagane jest wystawienie KPO (Karty Przekazania Odpadu) w rejestrze Bazy Danych o Odpadach dla odbywającego się odbioru oleju przepracowanego we Wrocławiu. W sytuacji rolników poniżej 75 ha wystarczy oświadczenie, iż nie jest zobowiązany do prowadzenia rejestru Baza Danych o Odpadach.

Wystawienie oferty na skup przepracowanego oleju w naszej aplikacji jest bezpłatne. Giełda odpadów WasteMaster pod tym względem jest w pełni darmowa. Co więcej, nie ponosisz również żadnych kosztów związanych z obsługą oferty przez naszego specjalistę. Przygotowanie przez naszego pracownika szczegółowych propozycji zagospodarowania odpadu, do niczego Cię nie zobowiązuje. Ostatecznie to od Twojej decyzji zależy czy transakcja dojdzie do skutku. Oczywiście skup przepracowanego oleju we Wrocławiu jest jedną z wielu usług recyklingowych, jaką można znaleźć w naszej aplikacji. Warto zapoznać się również z resztą naszych usług i znaleźć rozwiązania dla pozostałych zalegających odpadów. Usługi dotyczą nie tylko Wrocławia, lecz także całego województwa dolnośląskiego.

W katalogu odpadów znajduje się grupa 13- "oleje odpadowe i odpady ciekłych paliw (z wyłączeniem olejów jadalnych oraz grupy 05, 12 i 19)". Możemy tam znaleźć podział odpadu na:
Nie znalazłeś oferty jakiej potrzebujesz?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość nie jest Ci obojętna - skontaktuj się z nami. W aplikacji WasteMaster znajdziesz skup złomu we Wrocławiu, który spełni oba te oczekiwania. Sprawdź i przekonaj się, że warto!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Kto odbiera zużyty olej?
21-07-2022
Kto odbiera zużyty olej?

W Twoim warsztacie masz kilka beczek oleju silnikowego? Jeśli chcesz sprawnie i ekologicznie pozbyć się tego problemu, udaj się do skupu olejów przepracowanych. Miejsca tego typ...

Więcej -->
Kto odbiera przepracowany olej?
20-07-2022
Kto odbiera przepracowany olej?

Zużyty olej silnikowy lub hydrauliczny, w większych ilościach należy oddać do skupu. Małe ilości można zanieść w szczelnym opakowaniu do PSZOK-u, na stację benzynową lub do wars...

Więcej -->
Jak utylizować zużyty olej silnikowy?
19-07-2022
Jak utylizować zużyty olej silnikowy?

Nie wiesz gdzie oddać zużyty olej silnikowy? Czy można go wylać? Wyrzucić? Nic z tych rzeczy! Najlepszym miejscem do utylizacji oleju silnikowego będzie placówka skupu. Małe ilo...

Więcej -->
Gdzie można oddać zużyty olej silnikowy?
17-07-2022
Gdzie można oddać zużyty olej silnikowy?

W Twoim warsztacie zalega dużo zużytego oleju silnikowego i zastanawiasz się jak sobie z nim poradzić? Jak się go wyrzucić? A może gdzie wylewać olej tego typu? Już spieszymy z ...

Więcej -->
Co należy zrobić ze zużytym olejem silnikowym?
17-07-2022
Co należy zrobić ze zużytym olejem silnikowym?

Zużyty olej silnikowy stanowi problem zwłaszcza w warsztatach samochodowych, które produkują duże ilości tej substancji. Czy można po prostu gdzieś go wylać? Wyrzucić? Nie, gdyż...

Więcej -->
Jak pozbyć się oleju silnikowego?
17-07-2022
Jak pozbyć się oleju silnikowego?

Zastanawiasz się gdzie oddać olej silnikowy? Jeśli posiadasz ilości na własny użytek – możesz udać się do PSZOK-u, na stację benzynową, czy do wybranego warsztatu. Pod żadnym po...

Więcej -->

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Olej przepracowany – kod odpadu
02-09-2022
Olej przepracowany – kod odpadu

Czym jest kod odpadu? Jak go sprawdzić? Czy olej przepracowany posiada taki kod odpadu? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz na naszym blogu. Co jeszcze warto wiedzi...

Więcej -->
Co zrobić ze zużytym olejem silnikowym?
31-08-2022
Co zrobić ze zużytym olejem silnikowym?

Z pewnością chociaż raz w życiu każdy z nas, lub naszych najbliższych, zada sobie pytanie: „co zrobić ze zużytym olejem?”. Gdzie go oddać? Czy zajmują się tym specjalne podmioty...

Więcej -->
Gdzie utylizować olej silnikowy?
23-08-2022
Gdzie utylizować olej silnikowy?

Zastanawialiście się kiedyś, gdzie jest utylizowany olej przepracowany? To nie jest żadna tajemnica, a pomimo tego wiele osób nadal nie wie, gdzie oddać stary olej silnikowy. Je...

Więcej -->
Sprzedaż oleju przepracowanego a VAT. Aktualizacja 2023
23-08-2022
Sprzedaż oleju przepracowanego a VAT. Aktualizacja 2023

Z pewnością wiele nie tylko osób fizycznych, lecz także firm, zastanawia się, gdzie oddać zużyty olej silnikowy. Warto przy tym pamiętać, że sprzedaż przepracowanego oleju przez...

Więcej -->
Olej silnikowy a PSZOK-i – czy można oddać?
16-08-2022
Olej silnikowy a PSZOK-i – czy można oddać?

Wielu właścicieli gospodarstw domowych, którzy wytwarzają stosunkowo niewielką liczbę oleju silnikowego, często mają zagwozdkę, co zrobić ze starym, wymienionym olejem samochodo...

Więcej -->
Gdzie oddać stary olej?
23-07-2022
Gdzie oddać stary olej?

Wiele osób zadaje sobie pytanie, gdzie oddać zużyty olej samochodowy. Z pewnością nie zdają oni sobie sprawy z tego, jak łatwo można pozbyć się tego typu odpadu. Wystarczą tylko...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master