Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Gdzie utylizować olej silnikowy?

Gdzie utylizować olej silnikowy?

Zastanawialiście się kiedyś, gdzie jest utylizowany olej przepracowany? To nie jest żadna tajemnica, a pomimo tego wiele osób nadal nie wie, gdzie oddać stary olej silnikowy. Jest to banalne i nie wymaga dużego wysiłku. Głównymi zadaniami zajmą się już specjaliści!

Gdzie utylizować olej? Chętnie pomożemy

Firmy generujące duże liczby oleju przepracowanego często zastanawiają się, gdzie mogą pozbyć się tego typu odpadu. Gdzie utylizować olej? Wystarczy skorzystać z naszej aplikacji WasteMaster, z pomocą której bezpłatnie wycenisz posiadany surowiec. Możesz skorzystać również z formularza dostępnego na stronie internetowej, a my złożymy Ci stosowną ofertę.

Trzeba jednak pamiętać, że aby oddać takie duże ilości starego oleju należy posiadać wpis do ewidencji BDO (Baza Danych o Produktach i Opakowaniach oraz o Gospodarce Odpadami). Bez tego nie ma mowy o legalnym skupie odpadów.

Nie posiadasz wpisu do BDO, a musisz pozbyć się starego oleju? Nie masz czasu na jeszcze więcej papierkowej roboty? Nic nie szkodzi, ponieważ nasza firma proponuje również tego typu usługę jaką jest wpis do rejestru BDO i związane z jego prowadzeniem formalności. Wystarczy skontaktować się z naszym konsultantem.

Potrzebujesz pomocy z utylizacją swoich odpadów?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość stolicy i jej okolic nie jest Ci obojętna – skontaktuj się z nami.

Utylizacja zużytego oleju: oddałem go do punktu skup i co dalej?

Zastanawiasz się, co dalej dzieje się z przepracowanym olejem, który już trafił do stosownego punktu skupu? Czy olej silnikowy może być ponownie wykorzystany? Czy jego rafinacja jest opłacalna? Niektóre osoby, które chcą zainwestować w tego typu branżę, z pewnością chcą wiedzieć, czy jest to zyskowne.

Rerafinacja przepracowanego oleju silnikowego to proces polegający na wytwarzaniu bezowego oleju poprzez regenerację oleju zużytego. Nie ma co ukrywać, że ta metoda jest bardzo opłacalna, biorąc pod uwagę zmniejszenie zużycia energii, która jest niezbędna do wytworzenia jednego kilograma oleju bazowego. Okazuje się, że wytworzenie oleju bazowego z czystej ropy naftowej pochłania nawet o 30% więcej energii niż z oleju zużytego.

Z prostych obliczeń wynika, że tym samym poważnie obniżamy zużycie samej ropy naftowej, ponieważ z jednej tony ropy naftowej możemy otrzymać ok. 150 kilogramów olejów bazowych, a z jednej tony przepracowanego oleju można uzyskać nawet 600 (!!!) kilogramów tak samo wartościowych baz olejowych.

Zachęcamy również do zapoznania się z aktualnymi cennikami za skup oleju przepracowanego.

Copyright © 2022 Waste Master