Odpady chemiczne

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO Standard - 199 zł (netto) za miesiąc*
 • wpis do BDO za 0 zł
 • ewidencja odpadów do 10 KPO i 10 wpisów do KEO w miesiącu
 • preferencyjne ceny za odpad
 • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*płatność cykliczna przez okres 12 miesięcy.
Abonament BDO - Premium 399 zł (netto) za miesiąc*
 • wpis do BDO za 0 zł
 • ewidencja odpadów do 25 KPO i 25 wpisów do KEO w miesiącu
 • preferencyjne ceny za odpad
 • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*płatność cykliczna przez okres 12 miesięcy.
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Utylizacja odczynników i odpadów chemicznych

Utylizacja odpadów chemicznych wszystkich rodzajów odbywa się zgodnie z Ustawą o Odpadach z 27 kwietnia 2001 roku z późniejszymi zmianami. Polska, jako jeden z członków Unii Europejskiej, wdrożyła stosowanie GHS, czyli Globalnie Zharmonizowanego Systemu Klasyfikacji i Oznakowania Chemikaliów. Dzięki temu systemowi możemy prawidłowo zidentyfikować zagrożenia, jakie płyną z nieodpowiedniego obchodzenia się z tego typu odpadami niebezpiecznymi. Dzięki WasteMaster znalezienie przedsiębiorstwa, które zajmie się odbiorem odczynników chemicznych stanie się dużo prostsze. Wystarczy się z nami skontaktować lub zarejestrować swoją ofertę w aplikacji, a niedługo potem na pewno ktoś się odezwie.Trzeba pamiętać, że metody utylizacji odczynników i odpadów chemicznych różnią się w zależności od ich rodzaju i ilości. Nawiązując współpracę z danym podmiotem, wybranym za pomocą naszej aplikacji, można zlecić mu to trudne zadanie. W trakcie składania takiego zlecenia, można zaznaczyć dodatkowe opcje, m.in. odbiór odczynników chemicznych w niezabezpieczonych pojemnikach.

Utylizacja odpadów chemicznych – cennik

Interesuje Cię utylizacja odpadów chemicznych? Cennik kształtuje się bardzo różnie i zależy od wielu czynników. Warto znać aktualne ceny, żeby móc odpowiednio przygotować się na taki wydatek, jakim z pewnością jest odbiór odczynników chemicznych. Dzięki naszej aplikacji można bez żadnych zobowiązań, oraz zupełnie za darmo, porównać ceny, które obowiązują w danej firmie oferującej utylizację odczynników i odpadów chemicznych. Jeżeli i to nie wystarczy, abyś poczuł się usatysfakcjonowany, możesz również skorzystać z opcji darmowej wyceny. Wystarczy, że uzupełnisz specjalny formularz online lub zadzwonisz bezpośrednio do jednego z konsultantów klienta. Nasz doradca poprosi Cię o podanie szczegółowych danych dotyczących utylizacji odpadów chemicznych. Cennik będziesz mógł mieć gotowy nawet już następnego dnia!

Odpady chemiczne – utylizacja. Co zaliczamy do tego typu odpadów? Jaki rodzaj odczynników chemicznych możesz poddać utylizacji w ramach usługi?

Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami, utylizacja odczynników i odpadów chemicznych polega na ich bezpiecznym zagospodarowaniu. Z treści ustaw wynika, jak dokładnie powinna wyglądać i przebiegać procedura utylizacji. Ale czym tak naprawdę są odpady chemiczne? Co zalicza się do tej kategorii odpadu?Zgodnie z instrukcją postępowania z odpadami chemicznymi na Wydziale Nauk Ścisłych, Przyrodniczych i Technicznych Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego im. Jana Długosza w Częstochowie, za odpady chemiczne uważa się:

 • zbędne produkty podstawowe  i uboczne syntez,
 • pozostałości poreakcyjne,
 • substancje pobrane do analiz,
 • próbki po wykonaniu analiz,
 • materiały powstałe w wyniku prób technologicznych,
 • przeterminowane odczynniki,
 • zużyte i zbędne rozpuszczalniki. 

Również bardziej ogólne odpady z laboratorium, stare farby, odpady kwasów, rozpuszczalniki, środki dezynfekcyjne, środki owadobójcze czy przeterminowane leki.

Kody odpadów chemicznych – utylizacja

Zgodnie z Ustawą o Odpadach z 27 kwietnia 2001 roku wraz z jej późniejszymi zmianami, odpady są klasyfikowane zgodnie z katalogiem odpadów. Dzięki temu każdy odpad posiada swój specjalny kod, który trzeba znać, chcąc go zutylizować. Jakie kody odpadu mają odpady chemiczne? Niektóre z nich przedstawiamy poniżej:

 • 16 05   Gazy w pojemnikach ciśnieniowych i zużyte chemikalia✓ 16 05 04* Gazy w pojemnikach (w tym halony) zawierające substancje niebezpieczne✓ 16 05 05 Gazy w pojemnikach inne niż wymienione w 16 05 04✓ 16 05 06* Chemikalia laboratoryjne i analityczne (np. odczynniki chemiczne) zawierające substancje niebezpieczne, w tym mieszaniny chemikaliów laboratoryjnych i analitycznych✓ 16 05 07* Zużyte nieorganiczne chemikalia zawierające substancje niebezpieczne (np. przeterminowane odczynniki chemiczne)✓ 16 05 08* Zużyte organiczne chemikalia zawierające substancje niebezpieczne (np. przeterminowane odczynniki chemiczne)✓ 16 05 09 Zużyte chemikalia inne niż wymienione w 16 05 06, 16 05 07 lub 16 05 08
 • 18   Odpady medyczne i weterynaryjne
 • 18 01   Odpady z diagnozowania, leczenia i profilaktyki medycznej✓ 18 01 06* Chemikalia, w tym odczynniki chemiczne, zawierające substancje niebezpieczne✓ 18 01 07 Chemikalia, w tym odczynniki chemiczne, inne niż wymienione w 18 01 06✓ 18 01 08* Leki cytotoksyczne i cytostatyczne✓ 18 01 09 Leki inne niż wymienione w 18 01 08
 • 20 01   Odpady komunalne segregowane i gromadzone selektywnie (z wyłączeniem 15 01)✓ 20 01 13* Rozpuszczalniki✓ 20 01 14* Kwasy✓ 20 01 15* Alkalia

Cały katalog odpadów, wraz ze wskazaniem na odpady niebezpieczne, można znaleźć w załączniku do rozporządzenia Ministra Środowiska z dnia 9 grudnia 2014 roku (poz. 1923). Jest on ogólnodostępny między innymi w Internecie, w Dzienniku Ustaw Rzeczypospolitej Polskiej.

Odpady nieorganiczne

Odpady chemii nieorganicznej to między innymi:

 • metale ciężkie,
 • kwas chlorowodorowy,
 • kwas siarkowy,
 • kwas azotowy,
 • sole, roztwory,
 • wodorotlenki,
 • tlenki metali,
 • rtęć czy arsen.Związki te występują w placówkach medycznych, analitycznych, laboratoriach czy zakładach chemicznych lub zbrojeniowych. Również utylizacja odczynników chemicznych w szkole to wciąż częsty kłopot dla placówek.

Zamówienie usługi utylizacji odpadów chemicznych w aplikacji WasteMaster

Jeżeli interesuje Cię usługa utylizacji odpadów chemicznych, to bardzo dobrze trafiłeś. Dzięki naszej aplikacji WasteMaster w prosty i szybki sposób zamówisz tego typu serwis. Obejmuje on: odbiór, załadunek i wywóz. Wystarczy, że uzupełnisz wszystkie dane o ofercie, a ta pojawi się w naszym serwisie i zostanie przekazana dalej do realizacji. Znajdziemy za Ciebie firmę, która zajmie się ww. utylizacją, ustalimy wszelkie szczegóły i cenę. Kiedy wszystko zostanie przez Ciebie zaakceptowane, realizacja będzie mogła ruszyć.Do kogo skierowana jest nasza oferta? Przede wszystkim do firm, które posiadają aktualny wpis do BDO. Odpady chemiczne w dużych ilościach zazwyczaj gromadzą szkoły i uczelnie wyższe, laboratoria, placówki badawcze, ośrodki zdrowia czy szpitale. Serdecznie zapraszamy do kontaktu! Dzięki nam na przykład utylizacja rozpuszczalników to żadnej kłopot!

Odbiór odczynników chemicznych – przygotowanie odpadów chemicznych i laboratoryjnych do transportu

Trzeba pamiętać, że odczynniki chemiczne bywają są bardzo niebezpieczne i niejednokrotnie mogą zagrażać naszemu zdrowiu, a nawet życiu. Dlatego tak ważny jest ich prawidłowy transport. Bez odpowiedniej wiedzy i opakowań utylizacja tego typu odpadów może być groźna. Dlatego warto zaufać doświadczonym podmiotom, które wiedzą, co robią. Takie przedsiębiorstwa właśnie znajdziesz w naszej aplikacji. Nasi podwykonawcy to fachowcy z wieloletnim doświadczeniem, świadczący kompleksowe usługi: od odbioru, po załadunek aż po wywóz do miejsca, gdzie chemikalia zostaną unieszkodliwione i zutylizowane zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami. Specjalistyczne firmy mają nowoczesny park maszynowy i dysponują odpowiednią flotą pojazdów, aby nie doszło do nieprzyjemnych i nieprzewidzianych sytuacji.

Odbiór odczynników chemicznych – termin wykonania usługi w aplikacji WasteMaster

Termin wykonania usługi jest ustalany indywidualnie i mocno zależy między innymi od rodzaju i ilości odpadu, jaki klient chce zutylizować czy jego lokalizacji. Ważne jest również to, czy zamawiający usługę posiada wcześniej wpis do BDO. Jeśli nie, w grę wchodzi dodatkowy czas na wpis do rejestru, który jest już od nas niezależny i leży po stronie urzędów. W naszej firmie dokładamy największych starań, aby wszystko przebiegło w jak najszybszym możliwym terminie oraz jak najskuteczniej.

Nie znalazłeś oferty jakiej potrzebujesz?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość nie jest Ci obojętna - skontauj się z nami. W aplikacji WasteMaster znajdziesz skup złomu, który spełni oba te oczekiwania. Sprawdź i przekonaj się, że warto!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Utylizacja kwasu siarkowego – cena
08-09-2022
Utylizacja kwasu siarkowego – cena

Interesuje Cię utylizacja kwasu siarkowego? Cena usługi gra ważną rolę, jednak bardzo trudno jednoznacznie ją ustalić. Jej wysokość zależy od szeregu czynników, takich jak ilość...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady chemiczne ze szkoły?
08-09-2022
Gdzie oddać odpady chemiczne ze szkoły?

Odpady chemiczne ze szkoły najlepiej jest oddać do wyspecjalizowanych w tym celu firm. Dzięki temu będziesz miał pewność, że wszystko przebiegnie bezpiecznie i w zgodzie z liter...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady laboratoryjne?
08-09-2022
Gdzie oddać odpady laboratoryjne?

Odpady laboratoryjne najlepiej jest oddać do przedsiębiorstw, które specjalizują się w ich odbiorze i utylizacji. Takie podmioty muszą posiadać szereg uprawnień i pozwoleń, aby ...

Więcej -->
Gdzie oddać odpady chemiczne?
05-09-2022
Gdzie oddać odpady chemiczne?

Odpady chemiczne najlepiej jest oddać do wyspecjalizowanych firm, które zajmują się ich przewozem i utylizacją. Tego typu podmioty znajdziesz w naszej aplikacji WasteMaster. Moż...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić stare farby i lakiery?
05-09-2022
Gdzie wyrzucić stare farby i lakiery?

Stare farby i lakiery najlepiej jest oddać do najbliższego PSZOK-a (Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych), który znajduje się w każdej gminie. Wystarczy wyszukać go np...

Więcej -->
Gdzie utylizować odczynniki chemiczne?
04-09-2022
Gdzie utylizować odczynniki chemiczne?

Odczynniki chemiczne najlepiej jest utylizować w specjalistycznych przedsiębiorstwach, które świadczą takie usługi. Tego typu substancje zaliczane są do odpadów niebezpiecznych ...

Więcej -->

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Co to są odpady chemiczne? Właściwości odpadów i odczynników chemicznych
06-09-2022
Co to są odpady chemiczne? Właściwości odpadów i odczynników chemicznych

W dzisiejszych czasach chemia przynosi nam prawdziwe zdobycze naukowe i cywilizacyjne na różnych polach działalności człowieka. Dzięki niej jesteśmy w stanie zrobić o wiele więc...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów chemicznych
05-09-2022
Zasady utylizacji odpadów chemicznych

Odpady w laboratorium chemicznym mogą być problematyczne. Tego typu materiały często stanowią zagrożenie dla zdrowia a nawet życia ludzi, oraz środowiska naturalnego. Dlatego ta...

Więcej -->
Klasyfikacja odpadów niebezpiecznych
30-03-2022
Klasyfikacja odpadów niebezpiecznych

Obowiązująca w Polsce i wielu krajach Unii Europejskiej klasyfikacja odpadów niebezpiecznych została stworzona z uwzględnieniem właściwości wybranego produktu. To podstawowe cec...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master