Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
Jest zainteresowanych usługą

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Wyceń przez telefon
Wyceń przez telefon
Szczegóły
Przydatne informacje dotyczące skupu złomu stali stopowych

Jakie są sposoby zagospodarowania odpadów?

Nie da się ukryć, że odpady są nieodł...

Przydatne informacje dotyczące skupu złomu stali stopowych

Jakie są rodzaje folii przyjmowane w skupach?

Folia to nic innego jak materiał wytw...

Przydatne informacje dotyczące skupu złomu stali stopowych

Odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości niezamieszkałych – co warto wiedzieć?

Nieruchomości niezamieszkałe to takie...

Przydatne informacje dotyczące skupu złomu stali stopowych

Sortowanie odpadów komunalnych – zasady

Coraz więcej osób zwiększa swoją swoj...

Przydatne informacje dotyczące skupu złomu stali stopowych

Jak zdobyć dofinansowanie procesu utylizacji azbestu?

Wymiana dachu z płyt eternitowych to ...

App Store
Google Play
Otwórz w przeglądarce
App Gallery
Przydatne informacje dotyczące skupu złomu stali stopowych

Przydatne informacje dotyczące skupu złomu stali stopowych

27-04-2022

Osoby gromadzące różnego typu odpady mogą wykorzystać przydatne informacje dotyczące skupu złomu stali stopowych. Dzięki nim można dowiedzieć się, jak prawidłowo określać złom stali stopowych i na czym polega recykling tego odpadu.

Jak określać złom stali stopowych?

Gromadzony w przedsiębiorstwach przemysłowych, a także u klientów indywidualnych złom stali stopowych nie powinien zalegać w magazynach czy na przydomowej posesji. Warto przekazać go do wyspecjalizowanych jednostek, które oferują skup złomu stali stopowych w różnych cenach, w zależności od lokalizacji swojej siedziby bądź też wahań na Giełdzie Metali w Londynie.

Do kategorii złomu stali stopowych zalicza się stal konstrukcyjna, narzędziowa, a także stal nierdzewna. Ponadto do tej kategorii odpadów należy również popularna kwasówka, czyli stal kwasoodporna i chromówka. Firmy, które oferują atrakcyjny cenowo skup złomu stali stopowych, dokonują szczegółowego przeglądu wszystkich odpadów, którymi dysponuje klient zgłaszający się do nich. Pozwala to na wycenę poszczególnych surowców wtórnych z uwzględnieniem wielu czynników.

Złom stali stopowych zawiera w swoim składzie chemicznym pierwiastki stopowe. Ich obecność podwyższa parametry użytkowe, jakimi wyróżnia się złom stali stopowych. Chodzi tutaj przede wszystkim o obecność chromu, molibdenu bądź niklu. Są to pierwiastki, które trudno jest pozyskać w środowisku naturalnym, ponieważ działanie to powoduje degradację ekosystemu. Z uwagi na powyższe, firmy oferujące skup złomu stali stopowych bardzo często poszukują dostawców posiadających różnego typu złom stali stopowych, zawierający między innymi chrom czy molibden.

Jak przygotować złom stali stopowych?

Przedsiębiorstwa gromadzące złom stali stopowych w swoich magazynach lub też w budynkach gospodarczych, często zastanawiają się, w jaki sposób przygotować go do odbioru i transportu. Należy pamiętać, że tego typu odpad, jak i każdy złom, wymaga zabezpieczenia. Nie może on znajdować się w miejscu, w którym jest on narażony na działanie negatywnych czynników zewnętrznych, powodujących obniżenie jego przydatności jako surowca wtórnego. Warto uwzględnić także jakość posiadanego złomu stali stopowych. W przypadku, gdy jest ona bardzo słaba, skup złomu stali stopowych, nie będzie opłacalną transakcją finansową.

Osoby, które decydują się oddać złom stali stopowych do wyspecjalizowanych jednostek, powinny przekazać informację, jaką konkretnie ilością tego rodzaju odpadów dysponują. Pozwoli to na dopasowanie do potrzeb klienta floty pojazdów, przystosowanych do przewozu złomu stali stopowych. Samodzielne dostarczanie tych odpadów do firm, oferujących skup stali stopowych, nie jest dobrym rozwiązaniem. Warto pamiętać, że przewożenie stali stopowych, przy pomocy nieodpowiednich pojazdów mechanicznych, może być potraktowane jako wykroczenie, a nawet złamanie obowiązującego w Polsce prawa, dotyczącego gospodarowania odpadami. Firmy oferujące skup stali stopowych dysponują wyspecjalizowaną flotą pojazdów, przy pomocy której, może odbyć się bezpieczny transport tych odpadów z wyznaczonego przez klienta miejsca do punktu docelowego, gdzie surowce te, będą poddane procesowi recyklingu.

Jakie kody odpadów w Rejestrze BDO dotyczą złomu stali stopowych?

Obowiązujący w Polsce Rejestr BDO, to system, dzięki któremu można katalogować i segregować wytwarzane przez przedsiębiorstwa odpady. Każda firma, która generuje odpady, bez względu na ich rodzaj, powinna składać raporty dotyczące ich ilości, a także sposobu utylizacji. Osoby prowadzące działalność gospodarczą, w której pojawia się złom stali stopowych jako odpad poprodukcyjny muszą wykazać go w Rejestrze BDO, przy użyciu odpowiednio dobranych kodów. Złom stali stopowych, zaliczany jest do grupy 12, 16, 17 i 19. Przekazując ten odpad do firm oferujących skup stali stopowych, należy uwzględnić we wniosku BDO takie kody, jak między innymi 12 01 01, 12 01 02, 17 04 05, 16 01 17, a także 19 12 02.

Należy pamiętać, że skup stali stopowych jest transakcją finansową, której konsekwencją jest uzyskanie konkretnego dochodu. Powinien on być rozliczony, zarówno w ewidencji rachunkowej, prowadzonej w danym przedsiębiorstwie, jak i w PIT lub CIT, składanym do urzędu skarbowego oraz Krajowego Rejestru Sądowego. Rejestr BDO, uwzględniający złom stali stopowych, nie klasyfikuje tych odpadów jako niebezpieczne czy zagrażające środowisku naturalnemu. z uwagi na powyższe, nie ma potrzeby zastosowania specjalistycznej procedury magazynowania wyżej wymienionego złomu.

Recykling złomu stali stopowych w praktyce

Skupowany w Polsce, jak i w innych krajach Europy oraz świata, złom stali stopowych jest szansą na pozyskanie wielu cennych surowców wtórnych. Mogą one być wykorzystane w różnych branżach przemysłu i gospodarki. Skup stali stopowych pozwala na ograniczenie degradacyjnej polityki wydobywczej, a także zanieczyszczenia środowiska naturalnego. Warto pamiętać, że dostarczone do skupu odpady stali stopowych, są poddawane specjalnie dobranym procesom, mającym na celu odzyskanie surowców wtórnych. To recykling złomu stali stopowych, odbywający się przy zastosowaniu innowacyjnych technologii i środków chemicznych. W trakcie przyjmowania złomu stali stopowych, ocenia się ilość i rodzaj tego odpadu. Dzięki temu można dobrać metody odzyskiwania surowców wtórnych. Recykling złomu stali stopowych może polegać na bezpośrednim wykorzystaniu tego odpadu poprzez przetopienie w piecach hutniczych. W przypadku złomu o dużych gabarytach, stosuje się obróbkę mechaniczną, pozwalającą na jego przygotowanie do wykorzystania w piecu hutniczym. Popularny w Polsce recykling złomu stali stopowych polega na topieniu tego odpadu. Proces ten dzieli się na trzy etapy w postaci wstępnego topienia, właściwego topienia i świeżenia. Głównym celem procesu, którym jest recykling złomu stali stopowych, jest maksymalne wykorzystanie surowców wtórnych, znajdujących się w tym rodzaju odpadów.

Funkcjonowanie od dziesięcioleci skup stali stopowych pozwala na odzyskanie wielu surowców wtórnych. Mogą one być wykorzystane w przeróżnych gałęziach przemysłu i gospodarki, co zmniejsza degradację środowiska naturalnego oraz sięganie po nieustannie kurczące się zasoby naturalne.

Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon