Kraków - Skup metali kolorowych | WasteMaster

Skup metali kolorowych w Krakowie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Złom metali kolorowych - obowiązujące ceny w Krakowie

Dynamicznie kształtujące się ceny skupu metali kolorowych w Krakowie, mogą ulec zmianie nawet w przeciągu kilku dni. Z uwagi na powyższe, osoby dysponujące tego typu odpadami, powinny poznać najnowszy cennik skupu metali kolorowych w Krakowie. Pozwoli im to na zawarcie intratnej transakcji finansowej, polegającej na sprzedaży tego surowca do wyspecjalizowanych firm, zajmujących się jego odbiorem. Sposobem na poznanie ceny obowiązującej w skupie metali kolorowych jest uruchomienie naszego narzędzia internetowego. To formularz, który jest destynowany do wyceny złomu metali kolorowych.
Ceny
Cu millbera 28,6 zł netto
Cu III niesort 25,6 zł netto
Cu wiór 25,1 zł netto
Mosiądz M 63 stare blachy 20,9 zł netto
Mosiadz chłodnice czyste bez Fe 16,4 zł netto
Brązy niemagnetyczne 20,5 zł netto
Brązy magnetyczne 19,7 zł netto
Cynk (blacha czysta) bez Fe 7,7 zł netto
Znal poamortyzacja 3,9 zł netto
Znal poprodukcja 9,5 zł netto
Ołów pokablowy czysty 6,0 zł netto
Ołów czysty 5,9 zł netto
Stal CrNiMo 18/10/2 5,5 zł netto
Stal CrNiMo 18/9 4,2 zł netto
Al. Cu chłodnice 12,8 zł netto
Profile białe nielakierowane max do 1 m 7,7 zł netto
Al. felgi rozbrojone bez Fe i Pb 7,7 zł netto
Al. Puszki 3,9 zł netto
Warunki współpracy

Jak przygotować odpady do skupu metali kolorowych w Krakowie?

Należy pamiętać, że skup metali kolorowych w Krakowie nie jest pojęciem dotyczącym wyłącznie jednego rodzaju odpadu. W związku z tym przede wszystkim należy dokonać szczegółowej segregacji odpadu. Warto również oczyścić odpad z wszelkich zanieczyszczeń, dzięki czemu możemy uzyskać wyższą kwotę za odpad. Warto, żeby odpad był magazynowany w jednym miejscu, tak aby maksymalnie uprościć jego załadunek.

Jak dzieli się odpady, które przeznaczone są do skupu metali kolorowych w Krakowie?

Ze względu na właściwości wymienia się różne rodzaje złomu metali kolorowych. Materiały te dzieli się na złom metali nieżelaznych i stopów metali. Są także podkategorie złomu użytkowego. Do metali nieżelaznych zalicza się aluminium, cynk, miedź i ołów. Natomiast produkty wyprodukowane z brązu i mosiądzu kwalifikuje się do stopów metali. W podkategorii złomu użytkowego mieszczą się przedmioty z metalu, które można poddać recyklingowi. Dobrym przykładem są części użytkowe pojazdów.

Jakie wymagania należy spełnić, jeśli chodzi o niezbędną dokumentację przy skupie złomu i metali kolorowych w Krakowie?

Przy procedurze związanej ze sprzedażą złomu metali kolorowych potrzebne są takie same dokumenty, jak przy innych rodzajach złomu. W rezultacie firmy zobligowane są do wystawienia Karty Przekazania Odpadu, czyli w skrócie KPO w systemie BDO. Co więcej, formularz wypełnia się przed realizacją samego odbioru. Odmiennie sytuacja prezentuje się w przypadku osób fizycznych. Osoby należące do tej grupy muszą pokazać dokument tożsamości. Dodatkowo po sprzedaży odpadu osoba fizyczna dostaje Formularz Przekazania Odpadu, czyli FPO. W dokumencie umieszcza się takie informacje jak: adres, imię i nazwisko i rodzaj odebranego odpadu. Nasze przedsiębiorstwo zatrudnia doświadczoną kadrę, dlatego w razie potrzeby może pomóc z wymaganą dokumentacją.

akie czynniki są ważne w procesie wyboru firmy oferującej odbiór złomu metali kolorowych w Krakowie?

Dobry kontrahent zajmujący się odbiorem złomu metali kolorowych powinien przede wszystkim spełniać nasze potrzeby. Co więcej, istotne znaczenie ma stawka, ale nie należy się kierować tylko tym elementem. Zwróć uwagę również na takie czynniki jak: termin odbioru, opinie o firmie i wiele, wiele więcej. Nasze narzędzie pomoże Ci w tym procesie i co najważniejsze zapewni Ci bezpieczeństwo całej transakcji.

Jakie są ceny złomu kolorowego w Krakowie?

W zależności od posiadanego odpadu ceny skupu metali kolorowych w Krakowie może zdecydowanie się różnic. Przykładowo ceny miedzi wahają się od 1 zł za kg kabli do 32 zł za kg miedzi millbera. Inaczej jest w przypadku złomu brązu, gdzie różnica w cenie pomiędzy brązem niemagnetycznym a magnetycznym wynosi czasami 1 zł/kg (20 zł za kg niemagnetycznej do 19 zł za kg magnetycznej). Ceny mosiądzu zaczynają się od 14 zł za kg wiór do nawet 19,50 zł za mosiądz żółty. Odpady złomu aluminium są podzielone na wiele kategorii, w związku z czym istnieje duży przedział cenowy. W tym przypadku możemy uzyskać od 0,50 zł za kg do nawet 7 zł za kg. Wskazane ceny obowiązują na styczeń 2022.

Czy otrzymanie ofert wpływa na konieczność akceptacji jednej z nich?

Po uzyskaniu najkorzystniejszych ofert odbioru złomu metali kolorowych nie musisz akceptować jednej z propozycji. Od Ciebie zależy, jaką decyzję podejmiesz w tym względzie. Dlatego warto skorzystać z tej alternatywy, gdyż nic nie tracisz, a wiele możesz zyskać.

Jaki rodzaj odpadów nie zostanie odebrany przez skup złomu i metali kolorowych?

Legalny skup złomu dba o to, żeby zakupowane odpady nie pochodziły z kradzieży. Z tego względu, nie zostaną zakupione takie elementy jak fragmenty torów kolejowych i trakcji, elementy infrastruktury komunikacyjnej, znaki drogowe i barierki, oraz monety znajdujące się w obiegu. Skupy również nie przyjmą takich odpadów, nawet jeśli zostały one pozyskane w sposób legalny.

Jakie elementy można oddać do skupu złomu metali kolorowych w Krakowie?

Organizacje prowadzące skup metali kolorowych w Krakowie chętnie przyjmą stare miedziane kable, a także aluminiowe puszki po różnych napojach. Mogą to być też żaluzje, klamki czy lampy z mosiądzu. Przedsiębiorstwa zainteresowane są także takimi odpadami jak zlewy ze stali nierdzewnej i nakrętki aluminiowe. W przypadku, gdy pojawią się u Ciebie pewne wątpliwości dotyczące tego, czy konkretny odpad będzie przyjęty przez firmę, warto skontaktować się z naszym konsultantem. Zapewniamy, że konsultant pomoże w rozwiązaniu kłopotu.

Jakie są ceny złomu metali kolorowych w Krakowie?

Ceny skupu metali kolorowych w Krakowie zależne są przede wszystkim od tego, o jakim typie odpadu mówimy. Najlepszą cenę otrzymasz za złom miedzi, ponieważ stawki zaczynają się już od kwoty 32 zł za kg. Stawka ta dotyczy miedzi millbera. Inny typ miedzi, który jest też bardzo wysoko płatny to płaskowniki i trakcję. Tutaj możesz uzyskać 31 zł za kg i więcej. Z kolei najmniej płatne są kable miedziane, gdyż cena wynosi 1 zł za kg. Wśród złomu metali kolorowych docenia się ponadto odpady mosiądzu oraz brązu. Za mosiądz żółty możesz otrzymać 19,50 zł za kg, a brąz 19 zł za kg. Ceny za odpad cynku kształtują się na poziomie 2 zł za kg. Z kolei za ołów w najgorszej sytuacji dostaniesz 0,50 zł za kg. W przypadku aluminium cechą charakterystyczną jest duża rozpiętość cenowa, ponieważ można tutaj otrzymać od 0,50 zł za kg do nawet 7 zł za kg. Warto śledzić sytuacje, ponieważ stawki dotyczące skupu złomu metali kolorowych ulegają nieustannym wahaniom. Przedstawione przez nas ceny w powyższym przykładzie dotyczą okresu styczeń 2022

W jaki sposób jest wykonywana usługa odbioru złomu metali kolorowych w Krakowie?

Po wybraniu oferty na usługę skupu metali kolorowych w Krakowie otrzymasz na adres e-mail potwierdzenie złożenia zamówienia. Jednocześnie firma realizująca usługę otrzyma wszystkie informacje na temat zamówienia. Nasz Opiekun klienta zadba o resztę związanych z samym odbiorem zagadnień. W tym kontekście ustali jego termin oraz inne ważne kwestie jak rodzaj pojazdu. Odpady złomu są przewożone przy pomocy specjalistycznych pojazdów dostawczych (HDS, czyli pojazdów z samo załadunkiem) lub kontenerów. W przypadku regularnego dostarczania dużych ilości odpadu możliwe jest również ustawienie kontenera z opcją jego planowej wymiany. Jeżeli nie jesteś pewny, jaki sposób odbioru będzie najlepszy dla Twojej sytuacji, skontaktuj się z naszą firmą a nasz konsultant, służąc swoim doświadczeniem, postara się pomóc.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Gdzie znaleźć firmy świadczące skup metali kolorowych z odbiorem?
13-09-2022
Gdzie znaleźć firmy świadczące skup metali kolorowych z odbiorem?

Firmy świadczące skup metali kolorowych z odbiorem znajdziesz na giełdzie WasteMaster! Wystarczy dodać tam swój odpad, dokładnie go opisać i działać. Wtedy zainteresowani recykl...

Więcej -->
Gdzie znajdę najbliższy skup metali kolorowych?
01-09-2022
Gdzie znajdę najbliższy skup metali kolorowych?

Interesuje Cię skup metali kolorowych, jednak nie wiesz, gdzie jest ich najbliższy punkt? Odpowiedź znajdziesz w WasteMaster! Na naszej giełdzie odpadów szybko znajdziesz przeds...

Więcej -->
Czy jest możliwy skup metali kolorowych online?
31-08-2022
Czy jest możliwy skup metali kolorowych online?

Interesuje Cię skup metali kolorowych online i zastanawiasz się, czy to w ogóle możliwe? Oczywiście! W dzisiejszych czasach już większość usług jest scyfryzowanych, w tym równie...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Skupujemy i przerabiamy każde ilości puszek aluminiowych. Klienci, którzy znaleźli w nas aplikacji mogli od razu zobaczyć, że mamy atrakcyjne ceny i zajmujemy się transportem. Dlatego zgłasza się do nas coraz więcej klientów.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Mamy w fabryce dużo stali nierdzewnej, zarówno w kawałkach, jak i w wiórach. Wiedziałem, że musimy się tego pozbyć. Sprawdziłem kilka firm i wybrałem najlepszą ofertę. To było dla nas opłacalne!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nasz skup rur stalowych jest jednym z większych w regionie, dlatego nie wyobrażałem sobie, że nie znajdziemy się w gronie innych przedsiębiorstw w apce. Teraz jesteśmy ogólnodostępni i bardziej rozpoznawalni.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Mnóstwo zużytych olejów. Nawet nie wiem, kiedy to zgromadziliśmy. Cieszę się, że mogłem się wszystkiego pozbyć. Wiem, że bez aplikacji byłoby mi trudniej.

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Odbiór odpadów od firm z r [...]

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Skup złomu mosiądzu w praktyce – przydatne informacje
06-05-2022
Skup złomu mosiądzu w praktyce – przydatne informacje

Osoby dysponujące dużą ilością odpadów w postaci metali kolorowych i nieżelaznych powinny zainteresować się tematem skupu złomu mosiądzu w praktyce – przydatne informacje. Z pon...

Więcej -->
Skup złomu ołowiu od strony praktycznej – najważniejsze informacje
04-05-2022
Skup złomu ołowiu od strony praktycznej – najważniejsze informacje

Klienci indywidualni i firmowi dysponujący sporą ilością odpadów, często poszukują wiedzy z zakresu skup złomu ołowiu od strony praktycznej – najważniejsze informacje, które war...

Więcej -->
Przydatne informacje dotyczące skupu złomu stali stopowych
27-04-2022
Przydatne informacje dotyczące skupu złomu stali stopowych

Osoby gromadzące różnego typu odpady mogą wykorzystać przydatne informacje dotyczące skupu złomu stali stopowych. Dzięki nim można dowiedzieć się, jak prawidłowo określać złom s...

Więcej -->
Praktycznie o skupie złomu kablowego
22-04-2022
Praktycznie o skupie złomu kablowego

Poniższy tekst można zakwalifikować do kategorii praktycznie o skupie złomu kablowego. W jego treści można znaleźć wiele przydatnych informacji, traktujących o tym, czym jest zł...

Więcej -->
Najważniejsze informacje na temat skupu złomu aluminium
21-04-2022
Najważniejsze informacje na temat skupu złomu aluminium

Osoby zainteresowane sprzedażą metalu o symbolu Al, powinny poznać najważniejsze informacje na temat skupu złomu aluminium. To odpad, który może powstawać, zarówno w zakładach p...

Więcej -->
Skup cynku – wszystko co powinieneś wiedzieć!
20-04-2022
Skup cynku – wszystko co powinieneś wiedzieć!

Osoby zainteresowane sprzedażą metali kolorowych i nieżelaznych często poszukują informacji na temat taki, jak skup cynku- wszystko co powinieneś wiedzieć? Informacje zawarte w ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat