Kraków - Skup metali kolorowych | WasteMaster

Skup metali kolorowych w Krakowie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Złom metali kolorowych - obowiązujące ceny w Krakowie

Dynamicznie kształtujące się ceny skupu metali kolorowych w Krakowie, mogą ulec zmianie nawet w przeciągu kilku dni. Z uwagi na powyższe, osoby dysponujące tego typu odpadami, powinny poznać najnowszy cennik skupu metali kolorowych w Krakowie. Pozwoli im to na zawarcie intratnej transakcji finansowej, polegającej na sprzedaży tego surowca do wyspecjalizowanych firm, zajmujących się jego odbiorem. Sposobem na poznanie ceny obowiązującej w skupie metali kolorowych jest uruchomienie naszego narzędzia internetowego. To formularz, który jest destynowany do wyceny złomu metali kolorowych.
Ceny
Cu millbera 31,8 zł netto
Cu III niesort 28,2 zł netto
Cu wiór 27,4 zł netto
Mosiądz M 63 stare blachy 20,7 zł netto
Mosiadz chłodnice czyste bez Fe 18,1 zł netto
Brązy niemagnetyczne 22,7 zł netto
Brązy magnetyczne 21,8 zł netto
Cynk (blacha czysta) bez Fe 8,4 zł netto
Znal poamortyzacja 4,5 zł netto
Znal poprodukcja 9,1 zł netto
Ołów pokablowy czysty 6,1 zł netto
Ołów czysty 6,0 zł netto
Stal CrNiMo 18/10/2 8,5 zł netto
Stal CrNiMo 18/9 5,4 zł netto
Al. Cu chłodnice 14,3 zł netto
Profile białe nielakierowane max do 1 m 8,3 zł netto
Al. felgi rozbrojone bez Fe i Pb 8,2 zł netto
Al. Puszki 3,8 zł netto
Warunki współpracy

Jak przygotować odpady do skupu metali kolorowych w Krakowie?

Należy pamiętać, że skup metali kolorowych w Krakowie nie jest pojęciem dotyczącym wyłącznie jednego rodzaju odpadu. W związku z tym przede wszystkim należy dokonać szczegółowej segregacji odpadu. Warto również oczyścić go z wszelkich zanieczyszczeń, dzięki czemu możemy uzyskać wyższą kwotę. Warto, żeby odpad był on magazynowany w jednym miejscu, aby maksymalnie uprościć jego załadunek. Jeżeli dopilnujemy wszystkich tych kwestii, możemy liczyć na to, że nasz skup metali kolorowych w Krakowie będzie sprawniejszy oraz skuteczniejszy.

Jak dzieli się odpady, które przeznaczone są do skupu metali kolorowych w Krakowie?

Ze względu na właściwości wymienia się różne rodzaje złomu metali kolorowych. Materiały te dzieli się na złom metali nieżelaznych i stopów metali. Są także podkategorie złomu użytkowego. Do metali nieżelaznych zalicza się aluminium, cynk, miedź i ołów. Natomiast produkty wyprodukowane z brązu i mosiądzu kwalifikuje się do stopów metali. W podkategorii złomu użytkowego mieszczą się przedmioty z metalu, które można poddać recyklingowi. Dobrym przykładem są części użytkowe pojazdów. Mamy nadzieję, że już teraz wiesz, jakie odpady możesz spotkać na skupie złomu metali kolorowych w Krakowie.

Jakie wymagania należy spełnić, jeśli chodzi o niezbędną dokumentację przy skupie złomu i metali kolorowych w Krakowie?

Przy procedurze związanej ze sprzedażą złomu metali kolorowych potrzebne są takie same dokumenty, jak przy innych rodzajach złomu. W rezultacie firmy zobligowane są do wystawienia Karty Przekazania Odpadu, czyli w skrócie KPO w systemie BDO. Co więcej, formularz wypełnia się przed realizacją samego skupu złomu metali kolorowych w Krakowie. Odmiennie sytuacja prezentuje się w przypadku osób fizycznych. Osoby należące do tej grupy muszą pokazać dokument tożsamości. Po sprzedaży odpadu osoba fizyczna dostaje Formularz Przyjęcia Odpadu, czyli FPO. W dokumencie umieszcza się takie informacje jak: adres, imię i nazwisko, i rodzaj odebranego odpadu. Nasze przedsiębiorstwo zatrudnia doświadczoną kadrę, dlatego w razie potrzeby może pomóc z wymaganą dokumentacją związaną ze skupem złomu kolorowego w Krakowie.

Jakie czynniki są ważne w procesie wyboru firmy oferującej odbiór złomu metali kolorowych w Krakowie?

Dobry kontrahent zajmujący się odbiorem złomu metali kolorowych powinien przede wszystkim spełniać nasze potrzeby. Istotne znaczenie mają ceny skupu metali kolorowych w Krakowie, ale nie należy się kierować tylko tym elementem. Zwróć uwagę również na takie czynniki jak: termin odbioru, opinie o firmie i wiele, wiele więcej. Nasze narzędzie pomoże Ci w tym procesie i co najważniejsze zapewni Ci bezpieczeństwo całej transakcji związanej ze skupem złomu kolorowego w Krakowie.

Jakie są ceny złomu kolorowego w Krakowie?

Zastanawiasz się, jakie są ceny skupu metali kolorowych w Krakowie? Warto wiedzieć, że w zależności od posiadanego odpadu ceny skupu metali kolorowych w Krakowie mogą się różnic. Przykładowo ceny miedzi wahają się od 1 zł za kg kabli do 32 zł za kg miedzi Millbera. Inaczej jest w przypadku złomu brązu, gdzie różnica w cenie pomiędzy brązem niemagnetycznym a magnetycznym wynosi czasami 1 zł/kg (20 zł za kg niemagnetycznej, do 19 zł za kg magnetycznej). Ceny mosiądzu zaczynają się od 14 zł za kg wiór, do nawet 19,50 zł za mosiądz żółty. Odpady złomu aluminium są podzielone na wiele kategorii, w związku z czym istnieje duży przedział cenowy. W tym przypadku możemy uzyskać od 0,50 zł za kg, do nawet 7 zł za kg. Wskazane ceny skupu metali kolorowych w Krakowie obowiązują na styczeń 2022.

Czy otrzymanie ofert skupu złomu kolorowego w Krakowie wpływa na konieczność akceptacji jednej z nich?

Po uzyskaniu najkorzystniejszych ofert odbioru złomu metali kolorowych nie musisz akceptować jednej z propozycji. Od Ciebie zależy, jaką decyzję podejmiesz w tym względzie. Dlatego warto skorzystać z tej alternatywy, gdyż nic nie tracisz, a wiele możesz zyskać.

Jaki rodzaj odpadów nie zostanie odebrany przez skup złomu i metali kolorowych?

Legalny skup złomu dba o to, żeby zakupowane odpady nie pochodziły z kradzieży. Z tego względu, nie zostaną zakupione takie elementy jak fragmenty torów kolejowych i trakcji, elementy infrastruktury komunikacyjnej, znaki drogowe i barierki, oraz monety znajdujące się w obiegu. Skupy również nie przyjmą takich odpadów, nawet jeśli zostały one pozyskane w sposób legalny.

Jakie elementy można oddać do skupu złomu metali kolorowych w Krakowie?

Organizacje prowadzące skup metali kolorowych w Krakowie chętnie przyjmą stare miedziane kable, a także aluminiowe puszki po różnych napojach. Mogą to być też żaluzje, klamki czy lampy z mosiądzu. Przedsiębiorstwa zainteresowane są także takimi odpadami jak zlewy ze stali nierdzewnej i nakrętki aluminiowe. W przypadku, gdy pojawią się u Ciebie pewne wątpliwości dotyczące tego, czy konkretny odpad będzie przyjęty przez firmę, warto skontaktować się z naszym konsultantem. Zapewniamy, że konsultant pomoże w rozwiązaniu kłopotu.

Ceny złomu metali kolorowych w Krakowie nie zawsze takie same. Dlaczego?

Ceny skupu metali kolorowych w Krakowie zależne są przede wszystkim od tego, o jakim typie odpadu mówimy, jednak nie tylko. Na ich wysokość ma wpływ szereg innych czynników, o których na co dzień się nie wspomina. Są to między innymi: notowania na giełdzie metali, aktualne kursy poszczególnych walut (takich jak dolar, euro czy złotówka), sytuacja ekonomiczna w kraju i na świecie, zapotrzebowanie hut na wybrane metale kolorowe.

W jaki sposób jest wykonywana usługa odbioru złomu metali kolorowych w Krakowie?

Po wybraniu oferty na usługę skupu metali kolorowych w Krakowie otrzymasz na adres e-mail potwierdzenie złożenia zamówienia. Jednocześnie firma realizująca usługę otrzyma wszystkie informacje na temat zamówienia. Nasz Opiekun klienta zadba o resztę związanych z samym odbiorem zagadnień. W tym kontekście ustali jego termin oraz inne ważne kwestie jak rodzaj pojazdu. Odpady złomu są przewożone przy pomocy specjalistycznych pojazdów dostawczych (HDS, czyli pojazdów z samo załadunkiem) lub kontenerów. W przypadku regularnego dostarczania dużych ilości odpadu możliwe jest również ustawienie kontenera z opcją jego planowej wymiany. Jeżeli nie jesteś pewny, jaki sposób odbioru będzie najlepszy dla Twojej sytuacji, skontaktuj się z naszą firmą a nasz konsultant, służąc swoim doświadczeniem, postara się pomóc.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Gdzie znaleźć firmy świadczące skup metali kolorowych z odbiorem?
13-09-2022
Gdzie znaleźć firmy świadczące skup metali kolorowych z odbiorem?

Firmy świadczące skup metali kolorowych z odbiorem znajdziesz na giełdzie WasteMaster! Wystarczy dodać tam swój odpad, dokładnie go opisać i działać. Wtedy zainteresowani recykl...

Więcej -->
Gdzie znajdę najbliższy skup metali kolorowych?
01-09-2022
Gdzie znajdę najbliższy skup metali kolorowych?

Interesuje Cię skup metali kolorowych, jednak nie wiesz, gdzie jest ich najbliższy punkt? Odpowiedź znajdziesz w WasteMaster! Na naszej giełdzie odpadów szybko znajdziesz przeds...

Więcej -->
Czy jest możliwy skup metali kolorowych online?
31-08-2022
Czy jest możliwy skup metali kolorowych online?

Interesuje Cię skup metali kolorowych online i zastanawiasz się, czy to w ogóle możliwe? Oczywiście! W dzisiejszych czasach już większość usług jest scyfryzowanych, w tym równie...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Na pewno polecę WasteMaster innym! Wartościowa usługa, skierowana nie tylko do przedsiębiorców. Znaleźli dla mnie skup złomu metali kolorowych w Krakowie, z którego jestem niezwykle zadowolona. Sama pewnie nigdy bym go nie znalazła!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Polecam skorzystać z ich aplikacji, naprawdę działa! Nawet nie musiałem jej pobierać na telefon - kilka kliknięć i już wiem, które skupy złomu metali kolorowych w Krakowie, są warte brania pod uwagę!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Teraz ceny skupu metali kolorowych w Krakowie nie stanowią dla mnie problemu! Chwilę porozmawiałam z pracownikiem z WasteMaster i już wiem, czego się spodziewać i gdzie zwracać moje miedziane kable. Polecam serdecznie!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Nie wiedziałam, jak wyglądają ceny skupu metali kolorowych w Krakowie, zwłaszcza mixu rur. Z tego powodu zadzwoniłam do specjalistów z WasteMaster i dowiedziałam się najważniejszego, łącznie z tym, do jakiego skupu warto je oddać:)

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie byłam pewna, co zrobić z zanieczyszczonym ołowiem z mojego zakładu, więc skontaktowałam się z WasteMaster. Szybko oszacowali cenę odpadu i wyszukali dla mnie skup złomu kolorowego w Krakowie. Jestem bardzo zadowolona!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Przydatne informacje dotyczące skupu złomu stali stopowych
27-04-2022
Przydatne informacje dotyczące skupu złomu stali stopowych

Osoby gromadzące różnego typu odpady mogą wykorzystać przydatne informacje dotyczące skupu złomu stali stopowych. Dzięki nim można dowiedzieć się, jak prawidłowo określać złom s...

Więcej -->
Klasyfikacja złomu kolorowego
02-03-2022
Klasyfikacja złomu kolorowego

Jak dzielimy odpady nadające się do skupu metali kolorowych? Odpady złomu metali kolorowych możemy podzielić ze względu na właściwości. Możemy wymienić następujące podział, na z...

Więcej -->
Cena tytanu na złomie
02-02-2022
Cena tytanu na złomie

Obowiązująca w Polsce cena tytanu na złomie utrzymuje się na stałym poziomie od kilku lat, co umożliwia korzystne cenowo przekazanie tego odpadu do punktów skupu. Stosunkowo wys...

Więcej -->
Cena niklu na złomie
02-12-2021
Cena niklu na złomie

Wiele osób zastanawia się, jaka jest cena niklu na złomie. Odpowiedź na to pytanie znajduje się w poniższym artykule. Zawarte w nim informacje mogą być przydatne zarówno dla kli...

Więcej -->
Cena cyny na złomie
19-11-2021
Cena cyny na złomie

W trakcie porządków na strychu lub w piwnicy znalazłeś sporo starych, cynowych przedmiotów? Garnków, naczyń, sztućców i dekoracji? Za bardzo nie wiesz co z tym zrobić? Przedmiot...

Więcej -->
Ceny złomu kolorowego
12-11-2021
Ceny złomu kolorowego

Posiadanie wiedzy na temat tego, jakie są aktualne ceny złomu kolorowego, może być przydatne zarówno dla klientów indywidualnych, jak i firmowych. Popularny złom kolorowy to ogó...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon