Utylizacja i recykling opon | WasteMaster

Utylizacja opon

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Utylizacja i recykling opon

Odpady gumowe stanowią spory problem ekologiczny i ekonomiczny. Przez wzgląd na specyficzne właściwości materiału, z którego są wytwarzane recykling i utylizacja opon wymaga profesjonalnego sprzętu i wiedzy. Oba procesy wykonane nieumiejętnie mogą pociągać za sobą szkody w środowisku naturalnym, jak również zdrowiu człowieka. Największym wytwórcą tego typu odpadów jest przemysł motoryzacyjny. Stąd powszechna działalność skupów, które oferują odbiór zużytych opon. 

Jeśli poszukujesz rzetelnej firmy, która recykling opon ma w małym palcu, a wykonywana przez nią utylizacja opon nie szkodzi środowisku – zapoznaj się z aplikacją WasteMaster i wybierz pewnik.

Jaki rodzaj zużytych opon można oddać w ramach usługi?

Odpady gumowe w postaci zużytych opon dzielimy na: osobowe, dostawcze, rolnicze, ciężarowe oraz przemysłowe. Przy czym ostatnie są najczęściej wyceniane indywidualnie z powodu budowy i możliwości przetworzenia. Jeżeli nie jesteś pewny, czy Twój odpad zalicza się do powyższych rodzajów lub masz inny specyficzny typ ogumienia – zadzwoń, a nasi konsultanci pomogą znaleźć rozwiązanie dla Twojego odpadu. Sprawdź też cennik utylizacji opon dostępny na naszej stronie.

Zużyte opony podlegają podobnej segregacji jak każdy inny odpad. Wynika z tego, że nie jest możliwy odbiór opon zanieczyszczonych innym odpadem. Usługa nie zostanie wykonana również w przypadku zanieczyszczenia ziemią czy farbą. Odbiór zużytych opon wymaga także usunięcia z nich takich elementów jak felgi.

Warto zaznaczyć, że aby recykling lub utylizacja opon mogły zostać przeprowadzone, ogumienie nie może być uszkodzone. Jeśli zostały naruszone w wyniku wystrzału lub rozcięcia, nie zostaną przyjęte przez firmę zajmującą się recyklingiem odpadów gumowych.

Utylizacja odpadów gumowych – zamówienie usługi w aplikacji WasteMaster

Aplikacja WasteMaster została opracowana w taki sposób, aby maksymalnie uprościć zamawianie usług, również takich jak utylizacja opon. Istnieją dwie możliwości zamówienia usługi. Pierwszą jest kontakt telefoniczny. W tym wypadku nasz konsultant zada pytania z kwestionariusza, a następnie umieści ogłoszenie w imieniu klienta. Drugą możliwością jest dodanie zapotrzebowania na odbiór zużytych opon bezpośrednio w naszej aplikacji. W tym celu należy założyć konto w aplikacji, a następnie wypełnić formularz. Istnieje możliwość zrealizowania tego również przez stronę, na której aktualnie się znajdujemy (formularz w górnej części strony). Po wykonaniu tych czynności dalszym przebiegiem sprawy zajmie się nasz Opiekun Klienta, który przeprowadzi badanie rynku w celu wyszukania najkorzystniejszych ofert w szybkim czasie. 

Umieszczenie zapytania w aplikacji nie wiąże się z żadnymi kosztami. Zarówno dodanie ogłoszenia, jak i wyszukanie ofert przez naszego konsultanta są działaniami, które realizujemy całkowicie za darmo. Wybór oferty i decyzja czy polecona przez nas firma ma wykonać odbiór opon, należy do Ciebie.

Niestety zgodnie z aktualną ustawą o odpadach odbiór zużytych opon od osób fizycznych nie jest możliwy. W sytuacji posiadania takiego odpadu przez osobę fizyczną możliwe jest oddanie do PSZOKU (Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych). Należy jednak pamiętać, że PSZOK w roku przyjmie maksymalnie 8 opon. Innym rozwiązaniem jest oddanie takich opon do wulkanizatorów, jednak to może wiązać się z dodatkową opłatą.

Realizacja usługi

Po zamieszczeniu ogłoszenia oraz wyborze firmy, która ma wykonać usługę, całą resztą zajmie się nasz opiekun klienta. Określi czy chodzi o utylizację, czy recykling opon, ustali termin i sposób odbioru od klienta. Ze strony zbywającego wymagane jest tylko umieszczenie gotowego odpadu w jednym miejscu, aby odbiór odbył się sprawnie.

Należy pamiętać, że jak każdy odpad również odpady gumowe podlegają przepisom związanym z rejestrem BDO. W związku z tym każdy odbiór zużytych opon musi mieć wystawioną Kartę Przekazania Odpadu (KPO). W razie problemów nasi konsultanci służą pomocą w tym kontekście. Istnieje również możliwość nabycia abonamentu na prowadzenie rejestru BDO.

Ciężko z góry założyć jakiś termin, jeżeli chodzi o odbiór opon. Duży wpływ na to ma lokalizacja, z której odbiór ma nastąpić oraz ilość. Odbiór małych ilości (pod warunkiem, że lokalizacja jest przystępna) odbywa się przeważnie w ciągu paru dni. Natomiast większe ilości odpadu są odbierane w terminie wolnym dla danego pojazdu i w tym przypadku czas oczekiwania może wydłużyć się nawet do miesiąca.

Utylizacja opon – na co zwrócić uwagę wybierając kontrahenta?

Recykling i utylizacja opon wymagają trzymania się konkretnych wytycznych. Dlatego przy wyborze firmy, która ma zająć się odbiorem odpadów gumowych, warto sprawdzić, czy posiada odpowiednie uprawnienia. Jest to ważne ze względu na fakt, że według prawa, to oddający ponosi odpowiedzialność, jeśli firma takowych nie posiada.

Kolejnym aspektem, który warto zweryfikować to opinie o danej firmie. Pozwolą one ocenić zaangażowanie i rzetelność ewentualnego kontrahenta. Ważne jest, aby utylizacja opon została powierzona profesjonalistom, z odpowiednim zapleczem technicznym. Również pod względem pojazdów dostosowanych do transportu odpadów, takich jak kontener czy bus.

Jeżeli zgłosisz się do nas, masz pewność, że przedstawione oferty będą najlepsze na rynku, a usługę będzie realizować zweryfikowana firma, gdyż wyłącznie z takimi współpracujemy. Zapraszamy do kontaktu.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Moja firma transportowa posiada dużą flotę samochodów, a co za tym idzie, mamy dużo odpadu w postaci zużytych opon. Tą aplikację polecił mi znajomy z branży i faktycznie jest co polecać!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Na co dzień powstaje nam wiele odpadów z miedzi. Chciałem znaleźć szybko firmę, która zajęłaby się skupem. W WasteMaster wpisałem, co mamy i ile waży. Po pierwszej udanej transakcji myślę że znalazłem kontrahenta na dłużej.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zajmujemy się dostarczaniem złomu do wielu klientów, z całej Polski. Brakowało nam dobrej organizacji pracy przy większej ilości zleceń. Jednak odkąd mamy WasteMaster ten problem zniknął. Już z poziomu aplikacji możemy wszystko zaplanować.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nadszedł czas, kiedy wiedziałam, że już muszę zezłomować stary samochód. Chciałam dostać jak najwyższą cenę, dlatego sprawdziłam kilka punktów w okolicy. Mogłam szybko wybrać przez WasteMaster te, jakie oferują najlepszą cenę. Polecam wszystkim!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Super ogarnięty transport, kontener przyjechał zgodnie z ustaleniami i zgodnie z nimi został zabrany. Polecam!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Gdzie oddać zużyty sprzęt AGD?
01-07-2022
Gdzie oddać zużyty sprzęt AGD?

Osoby gromadzące wyeksploatowane lodówki, mikrofalówki bądź też inne urządzenia elektryczne, zastanawiają się, gdzie oddać zużyty sprzęt AGD? Odpowiedź na to pytanie nie jest tr...

Więcej -->
Gdzie oddać makulaturę?
20-06-2022
Gdzie oddać makulaturę?

Według danych statystycznych makulatura stanowi nawet 1/3 wytwarzanych na co dzień „śmieci”. Nie dziwi zatem fakt, że skup makulatury to bardzo potrzebny element gospodarki cyrk...

Więcej -->
Gdzie oddać opony?
15-06-2022
Gdzie oddać opony?

Każdy przedsiębiorca, którego działalność wiąże się z produkcją lub wymianą ogumienia, zastanawia się gdzie oddać opony i odpady gumowe. Pytanie to wiąże się przede wszystkim ze...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat