Utylizacja opon

Masz pytania? Potrzebujesz wyceny? Zadzwoń
Numer telefonu do kontatku
+48 732 080 220
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Utylizacja i recykling opon

Odpady gumowe stanowią spory problem ekologiczny i ekonomiczny. Przez wzgląd na specyficzne właściwości materiału, z którego są wytwarzane recykling i utylizacja opon wymaga profesjonalnego sprzętu i wiedzy. Oba procesy wykonane nieumiejętnie mogą pociągać za sobą szkody w środowisku naturalnym, jak również zdrowiu człowieka. Największym wytwórcą odpadów gumowych jest przemysł motoryzacyjny. Stąd powszechna działalność skupów, które oferują odbiór zużytych opon oraz recykling opon. Jak wygląda utylizacja opon i ich recykling? Na początku organizuje się odbiór zużytych opon, które trafiają do odpowiednich firm recyklingowych. Tam są segregowane ze względu na rodzaj pojazdu, do którego były używane (osobowe, ciężarowe, rolnicze). Następnie opony są strzępione i selekcjonowane pod kątem stopnia ich zanieczyszczenia. Te czyste wykorzystuje się do produkcji granulatu, a te bardziej zanieczyszczone – paliw alternatywnych. Jak widać utylizacja opon to niejedyne wyjście na ich odpowiednie zagospodarowanie. Dlatego tak ważne jest, aby trafiały one w profesjonalne ręce, które wiedzą, w jaki sposób spożytkować odpady gumowe. Ze względu chociażby na środowisko nie ma co się wahać – zamów odbiór opon już dzisiaj!

Jeśli poszukujesz rzetelnej firmy, która recykling opon ma w małym palcu, a wykonywana przez nią utylizacja opon nie szkodzi środowisku – zapoznaj się z aplikacją WasteMaster i wybierz pewnik. Dzięki temu masz gwarancję, że odbiór zużytych opon pójdzie po Twojej myśli i nie przysporzy Ci zmartwień oraz frasunków. To najlepszy sposób na odpady gumowe.

Jaki rodzaj zużytych opon można oddać w ramach usługi?

Odpady gumowe w postaci zużytych opon dzielimy na: osobowe, dostawcze, rolnicze, ciężarowe oraz przemysłowe. Przy czym ostatnie są najczęściej wyceniane indywidualnie z powodu budowy i możliwości przetworzenia. Jeżeli nie jesteś pewny, czy Twój odpad zalicza się do powyższych rodzajów lub masz inny specyficzny typ ogumienia – zadzwoń, a nasi konsultanci pomogą znaleźć rozwiązanie dla Twojego odpadu. Sprawdź też cennik utylizacji opon dostępny na naszej stronie. Być może właśnie on przekona Cię do tego, aby zamówić u nas odbiór opon z Twojej firmy.

Zużyte opony podlegają podobnej segregacji jak każdy inny odpad. Wynika z tego, że nie jest możliwy odbiór opon zanieczyszczonych innym odpadem. Usługa nie zostanie wykonana również w przypadku zanieczyszczenia ziemią czy farbą. Odbiór zużytych opon wymaga także usunięcia z nich takich elementów jak felgi. Wszystko po to, aby późniejszy recykling opon mógł przebiec bezproblemowo.

Warto zaznaczyć, że aby recykling lub utylizacja opon mogły zostać przeprowadzone, ogumienie nie może być uszkodzone. Jeśli zostały naruszone w wyniku wystrzału lub rozcięcia, nie zostaną przyjęte przez firmę zajmującą się recyklingiem odpadów gumowych. Warto to wszystko mieć na względzie, decydując się na zamówienie odbioru zużytych opon w jakimkolwiek przedsiębiorstwie.

Utylizacja odpadów gumowych – zamówienie usługi w aplikacji WasteMaster

Aplikacja WasteMaster została opracowana w taki sposób, aby maksymalnie uprościć zamawianie usług, również takich jak utylizacja opon i recykling opon. Istnieją dwie możliwości zamówienia usługi odbioru zużytych opon. Pierwszą jest kontakt telefoniczny. W tym wypadku nasz konsultant zada pytania z kwestionariusza, a następnie umieści ogłoszenie w imieniu klienta. Drugą możliwością jest dodanie zapotrzebowania na odbiór zużytych opon bezpośrednio w naszej aplikacji. W tym celu należy założyć konto w aplikacji, a następnie wypełnić formularz. Istnieje możliwość zrealizowania tego również przez stronę, na której aktualnie się znajdujemy (formularz w górnej części strony). Po wykonaniu tych czynności dalszym przebiegiem sprawy zajmie się nasz Opiekun Klienta, który przeprowadzi badanie rynku w celu wyszukania najkorzystniejszych ofert na odpady gumowe w szybkim czasie. 

Umieszczenie zapytania dotyczącego recyklingu opon lub utylizacji opon w aplikacji nie wiąże się z żadnymi kosztami. Zarówno dodanie ogłoszenia, jak i wyszukanie ofert przez naszego konsultanta są działaniami, które realizujemy całkowicie za darmo. Wybór oferty i decyzja czy polecona przez nas firma ma wykonać odbiór opon, należy do Ciebie.

Niestety zgodnie z aktualną ustawą o odpadach odbiór zużytych opon od osób fizycznych nie jest możliwy. W sytuacji posiadania takiego odpadu przez osobę fizyczną możliwe jest oddanie do PSZOK-u (Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych). Należy jednak pamiętać, że PSZOK w roku przyjmie maksymalnie 8 opon. Innym rozwiązaniem jest oddanie takich opon do wulkanizatorów, jednak to może wiązać się z dodatkową opłatą. Jednak warto przemyśleć tę opcję, jeżeli zależy nam na pełniejszym recyklingu opon.

Realizacja usługi odbioru opon

Po zamieszczeniu ogłoszenia odbioru opon oraz wyborze firmy, która ma wykonać usługę, całą resztą zajmie się nasz opiekun klienta. Określi czy chodzi o utylizację, czy recykling opon, ustali termin i sposób odbioru opon od klienta. Ze strony zbywającego wymagane jest tylko umieszczenie gotowego odpadu w jednym miejscu, aby odbiór odbył się sprawnie.

Należy pamiętać, że jak każdy odpad również odpady gumowe podlegają przepisom związanym z rejestrem BDO. W związku z tym każdy odbiór zużytych opon musi mieć wystawioną Kartę Przekazania Odpadu (KPO). W razie problemów nasi konsultanci służą pomocą w tym kontekście. Istnieje również możliwość nabycia abonamentu na prowadzenie rejestru BDO.

Ciężko z góry założyć jakiś termin, jeżeli chodzi o odbiór opon. Duży wpływ na to ma lokalizacja, z której odbiór ma nastąpić oraz ilość. Odbiór małych ilości (pod warunkiem, że lokalizacja jest przystępna) odbywa się przeważnie w ciągu paru dni. Natomiast większe ilości odpadu są odbierane w terminie wolnym dla danego pojazdu i w tym przypadku czas oczekiwania może wydłużyć się nawet do miesiąca.

Utylizacja opon – na co zwrócić uwagę wybierając kontrahenta?

Recykling i utylizacja opon wymagają trzymania się konkretnych wytycznych. Dlatego przy wyborze firmy, która ma zająć się odbiorem odpadów gumowych, warto sprawdzić, czy posiada odpowiednie uprawnienia. Jest to ważne ze względu na fakt, że według prawa, to oddający ponosi odpowiedzialność, jeśli firma takowych nie posiada.

Kolejnym aspektem, który warto zweryfikować to opinie o danej firmie. Pozwolą one ocenić zaangażowanie i rzetelność ewentualnego kontrahenta. Ważne jest, aby utylizacja opon została powierzona profesjonalistom, z odpowiednim zapleczem technicznym. Również pod względem pojazdów dostosowanych do transportu odpadów, takich jak kontener czy bus.

Jeżeli zgłosisz się do nas, masz pewność, że przedstawione oferty będą najlepsze na rynku, a usługę będzie realizować zweryfikowana firma, gdyż wyłącznie z takimi współpracujemy. Zapraszamy do kontaktu. Dzięki nam recykling opon staje się łatwiejszy!

Nie znalazłeś oferty jakiej potrzebujesz?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość nie jest Ci obojętna - skontaktuj się z nami. W aplikacji WasteMaster znajdziesz skup złomu, który spełni oba te oczekiwania. Sprawdź i przekonaj się, że warto!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Gdzie utylizować opony rolnicze?
02-09-2022
Gdzie utylizować opony rolnicze?

Utylizacja opon rolniczych jest płatna. Aby jak najlepiej wyjść na tego typu transakcji, warto skorzystać z usług WasteMaster. Wypełnij formularz na stronie lub skontaktuj się z...

Więcej -->
Ile waży zużyta opona ciężarowa?
31-08-2022
Ile waży zużyta opona ciężarowa?

Zużyte opony ciężarowe są dużo cięższe niż osobowe. Waga opony ciężarowych waha się od 30 kg do nawet 80 kg. Tego typu informacja jest istotna, kiedy planujemy utylizację opon, ...

Więcej -->
Ile kosztuje utylizacja opon?
30-08-2022
Ile kosztuje utylizacja opon?

Jaka jest opłata za utylizację opon? To zależy od wagi, rodzaju i ilości posiadanych opon. Ceny skupów zależą od różnych czynników, dlatego najlepiej złożyć bezpłatne zapytanie ...

Więcej -->
Gdzie wyrzucić stare opony?
29-08-2022
Gdzie wyrzucić stare opony?

Często mamy problem ze starymi oponami. Utylizacja tego typu odpadu jest płatna, o czym mało ludzi pamięta. Dlatego często szukanym zapytaniem jest „gdzie oddać zużyte opony za ...

Więcej -->
Co zrobić ze starymi oponami?
25-08-2022
Co zrobić ze starymi oponami?

Zastanawiasz się, gdzie oddać stare opony? Tego typu odpad trzeba oddać do specjalnego punktu skupu i zutylizować. Aktualne ceny utylizacji opon znajdziesz tutaj. Jeśli masz fir...

Więcej -->

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odbiór zużytych opon
04-09-2022
Odbiór zużytych opon

Pewnie każdy kierowca chociaż raz w życiu zastanawiał się, lub będzie zastanawiał się, co zrobić ze starymi oponami. Ich zużycie zależy od szeregu czynników w tym: stylu jazdy, ...

Więcej -->
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?
03-09-2022
Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?

Stare i porzucone opony w lasach oraz przydrożnych rowach to niestety cały czas częsty widok w Polsce. A przecież stara opona, aby się samoistnie rozłożyć może potrzebować nawet...

Więcej -->
Utylizacja opon samochodowych
03-09-2022
Utylizacja opon samochodowych

Z roku na rok coraz więcej ludzi decyduje się na samochód. W dzisiejszych czasach jest to jeden z podstawowych środków transportu, bez którego wielu z nas nie wyobraża sobie cod...

Więcej -->
Gdzie oddać opony?
15-06-2022
Gdzie oddać opony?

Każdy przedsiębiorca, którego działalność wiąże się z produkcją lub wymianą ogumienia, zastanawia się gdzie oddać opony i odpady gumowe. Pytanie to wiąże się przede wszystkim ze...

Więcej -->
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?
05-04-2022
Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?

Jakie dokumenty są wymagane przy odbiorze do utylizacji zużytych opon? Opony jako odpad podlegają pod przepisy związane z rejestrem BDO. W efekcie, do zlecenia utylizacji zużyty...

Więcej -->
Praktycznie o recyklingu opon
17-03-2022
Praktycznie o recyklingu opon

Jak przebiega proces recyklingu opon? Gdy opony zostają dostarczone do recyklera, muszą zgodnie z przepisami zostać w odpowiedni sposób zagospodarowane. Należy przy tym pamiętać...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master