Odbiór elektrośmieci

Masz pytania? Potrzebujesz wyceny? Zadzwoń
Numer telefonu do kontatku
+48 732 080 220
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Prędzej czy później każdy posiadany sprzęt elektryczny i elektroniczny staje się elektrośmieciem. Nie wiesz co robić z takim odpadem? Bezskutecznie szukasz punktu skupu zużytego sprzętu elektronicznego? Nie musisz się tym martwić. Aplikacja WasteMaster została stworzona, aby Ci w tym pomóc. Sprawdź, jakie to proste i przekonaj się, że zamówienie odbioru elektrośmieci wcale nie musi być trudne!

Nawet jeśli nie zdajemy sobie z tego sprawy, każdego dnia spotykamy się z elektrośmieciami. Chcąc zadbać o odpowiednią ich utylizację czy recykling należy zdać sobie sprawę z tego, jak szeroka jest to grupa. Odpady elektroniczne to wszystkie urządzenia elektryczne i elektroniczne, które nie nadają się do dalszego użytkowania i z tego powodu trzeba je wyrzucić. Zużyty sprzęt elektroniczny to nie tylko to, co do działania wymagało prądu z gniazdka, ale także każdy przedmiot zasilany bateriami. Należy również zaznaczyć, że do tej kategorii zaliczają się same baterie oraz różnego rodzaju kable, przewody czy żarówki. Wszelkie tego typu przedmioty można określić wspólnym mianem zużytego sprzętu elektronicznego i elektronicznego (ZSEiE).

Aplikacja WasteMaster umożliwia znalezienie sprawdzonej firmy, która zapewni odbiór elektrośmieci i ich odpowiednią utylizację. Zapoznaj się z naszą ofertą i oddaj złom elektroniczny w dobre ręce. Nigdy więcej uciążliwych odpadów elektronicznych zalegających w Twoim domu czy firmie!

Usługa odbioru elektrośmieci w aplikacji WasteMaster. Co możesz oddać w ramach usługi?

Ogólnie odpady elektroniczne dzieli się na 10 grup. Aby jednak ułatwić użytkownikowi korzystanie z naszej aplikacji, ujęliśmy w niej uproszczone kategorie. Wyróżniamy wśród nich:

  • Baterie – każdy rodzaj;
  • Tonery – osobna grupa, stworzona ze względu na specyficzny recykling, którym zajmują się wyspecjalizowane w tym firmy;
  • Nośniki informacji – wszelkiego rodzaju przedmioty, na których możliwy jest zapis informacji, takie jak dyski czy pendrivy;
  • Panele/moduły fotowoltaiczne – odpady elektroniczne tego typu są specyficzną grupą, która obsługiwana jest przez firmy posiadające nie tylko odpowiednią wiedzę na temat ich utylizacji, ale także sprzęt zapewniający dostosowany odbiór elektrośmieci;
  • Sprzęt elektroniczny i elektryczny – każdy zużyty sprzęt elektroniczny zasilany prądem lub bateriami, czyli wszelkiego rodzaju małe i duże urządzenia AGD i RTV, a także zabawki, gadżety, sprzęt sportowy czy narzędzia służące do majsterkowania;
  • Elementy usunięte z urządzeń – odpady elektroniczne takie jak dyski wewnętrzne, przewody czy skomplikowane podzespoły.

Jeśli masz wątpliwości, do której z powyższych grup należy Twój zużyty sprzęt elektroniczny, zapraszamy do kontaktu. Nasz opiekun klienta pomoże Ci go sklasyfikować. Wesprze Cię również w innych kwestiach związanych z odpadami elektronicznymi, a także dokładnie wyjaśni, na czym polega usługa odbioru elektrośmieci.

Zamówienie usługi odbioru elektrośmieci w aplikacji WasteMaster

Aby zamówić odbiór elektrośmieci w naszej aplikacji, trzeba określić, do jakiej kategorii należy nasz zużyty sprzęt elektroniczny. Dzięki temu oszczędzamy czas na sprawdzaniu każdej firmy z osobna, pod kątem tego, czy odbierze dany odpad elektroniczny. Dla wygody użytkownika stworzyliśmy dwie możliwości złożenia zamówienia. Pierwsza to wypełnienie formularza bezpośrednio w aplikacji lub na stronie, na której się znajdujemy. Druga to tradycyjny kontakt telefoniczny. W razie jakichkolwiek wątpliwości, opiekun klienta pomoże sklasyfikować odpad, wprowadzić zamówienie oraz przedstawi najlepsze oferty firm, zapewniających odbiór elektrośmieci. Cena za zużyty sprzęt elektroniczny, w zależności od odpadów, ich ilości, jakości oraz rodzaju, również zostanie uzgodniona.

Złożenie zamówienia na odbiór zużytego sprzętu elektronicznego w naszej aplikacji jest całkowicie darmowe. Dla klientów indywidualnych jest to jedyna opcja. Biznesmeni mogą dodatkowo zdecydować się na opcję płatną. Koszt takiej usługi to 30 złotych miesięcznie. Stanowi ona opcję rozszerzoną, polegającą na obsłudze przedsiębiorstwa w zakresie kart przekazania odpadów oraz kart ewidencji odpadu. Jeżeli wiesz, że będziesz regularnie korzystał z opcji odbioru elektrośmieci, warto przemyśleć to rozwiązanie. Być może okaże się ono idealne dla Twojej firmy.

Realizacja usługi odbioru elektrośmieci

Po złożeniu zamówienia i wybraniu firmy, która ma wykonać odbiór elektrośmieci, opiekun klienta pomoże ustalić termin oraz wszelkie techniczne szczegóły do niego potrzebne. Czas realizacji uwarunkowany jest kilkoma czynnikami, dlatego w różnych przypadkach może osiągać nawet 30 dni. Na jego długość wpływają przede wszystkim rodzaj i ilość odpadów elektronicznych oraz lokalizacja. W naszej aplikacji znajdziesz oferty wyspecjalizowanych firm, znajdujących się najbliżej Ciebie. Dzięki temu odpady elektroniczne zostaną odebrane w najkrótszym możliwym czasie.

Odbiór elektrośmieci – wszystko co powinieneś wiedzieć. Jak wybrać odpowiednią firmę?

Elektrośmieci to grupa odpadów, które muszą zostać odpowiednio zutylizowane. Wybierając firmę, która ma się tym zająć, warto zwrócić uwagę na jej specjalizację. Stąd określenie kategorii odpadu. Drugim czynnikiem, jaki warto sprawdzić jest odbiór elektrośmieci od klienta. W przypadku małych przedmiotów można osobiście zawieźć je do odpowiedniego punku skupu zużytego sprzętu elektronicznego. Jednak przy większych sprzętach jest to niezwykłe ułatwienie. Kolejna sprawa to cena. Każda firma odbierająca złom elektroniczny ma własny cennik, więc warto porównać kilka ofert. W aplikacji WasteMaster zrobisz to szybko w jednym miejscu. Dzięki temu uda Ci się przeprowadzić najkorzystniejszą dla Ciebie usługę odbioru zużytego sprzętu elektronicznego.

Elektrośmieci – cena i jej różnice

Firmy za odbiór zużytego sprzętu elektronicznego ustalają ceny indywidualnie, sugerując się przede wszystkim rodzajem odpadu. Przekazując w takie miejsce zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny nie trzeba uiszczać opłaty produktowej. W niektórych miejscach elektrośmieci odbierane są bezpłatnie. Na cenę wpływa też to, skąd jest realizowany odbiór odpadów elektronicznych. 

Inne wyznaczniki ceny to gabaryty i ilość zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, jaki klient chce sprzedać. Każdy skup wyznacza swoje ceny indywidualnie, jednak im więcej jest odpadów, tym jest to bardziej opłacalne dla sprzedającego. Masz elektrośmieci, których chcesz się pozbyć? Cena gra ważną rolę, dlatego warto ją znać. Nawiąż z nami współpracę, a na pewno uda nam się przedstawić Ci zadowalającą ofertę. Już teraz możesz sprawdzić ceny złomu elektronicznego.

Czy ponoszę koszty za utylizację lub recykling zużytego sprzętu elektronicznego?

Skup i odbiór elektrośmieci realizowany jest w celu recyklingu lub utylizacji w profesjonalnych firmach. Eksperci z tych przedsiębiorstw zajmują się ich odbiorem, sklasyfikowaniem i wyceną. O tym, jakie elektrośmieci wymagają utylizacji mówi ustawa o ZSEiE z 2005 roku. Zaś informację jaki zużyty sprzęt elektroniczny można przetwarzać, podaje Giełda Odpadów Wartościowych.

Korzystając z aplikacji WasteMaster, dowiesz się jakie elektrośmieci możesz oddać, jaka firma zajmie się konkretnym rodzajem oraz jakie są warunki przekazania. Skorzystaj z naszej aplikacji i pozbądź się kłopotu ze skupem zużytego sprzętu elektronicznego.

Nie znalazłeś oferty jakiej potrzebujesz?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość nie jest Ci obojętna - skontaktuj się z nami. W aplikacji WasteMaster znajdziesz skup złomu, który spełni oba te oczekiwania. Sprawdź i przekonaj się, że warto!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

co to są elektrośmieci - na grafice widać telewizory, pralkę, lodówkę, ekrany
18-06-2023
Co to są elektrośmieci?

Czym są elektroodpady? Jak brzmi definicja elektrośmieci? Są to odpady z zużytego sprzętu elektrycznego i elektrycznego (w skrócie ZSEE). Do tej grupy pozostałości możemy zalicz...

Więcej -->
co to zsee - na obrazku widać zużyte baterie w kontenerze oraz zepsuty ekran komputera
13-05-2023
Co to ZSEE?

ZSEE to skrót od Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego. Możemy się również spotkać z ZSEiE, który oznacza dokładnie to samo, co rozwinięcie skrótu powyżej. Jak sama n...

Więcej -->
Jak utylizuje się elektrośmieci?
25-08-2022
Jak utylizuje się elektrośmieci?

Elektrośmieci utylizuje się w wyspecjalizowanych do tego przedsiębiorstwach, które w bezpieczny i legalny sposób je przerabiają, nadając im drugie życie. Posiadasz elektroodpady...

Więcej -->
Kto skupuje elektrośmieci?
24-08-2022
Kto skupuje elektrośmieci?

Elektrośmieci skupują specjalne przedsiębiorstwa, które zajmują się tego typu odpadami na co dzień. Masz dużą liczbę elektroodpadów i chcesz się ich pozbyć? Skorzystaj z naszej ...

Więcej -->
Czy można sprzedać elektrośmieci?
23-08-2022
Czy można sprzedać elektrośmieci?

Tak, elektrośmieci można sprzedać. Jeżeli posiadasz dużą liczbę elektroodpadów i chcesz je sprzedać, zgłoś się do nas. Skorzystaj z naszej aplikacji WasteMaster lub zadzwoń. Bez...

Więcej -->
Ile kosztuje utylizacja świetlówek?
23-08-2022
Ile kosztuje utylizacja świetlówek?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć, ile kosztuje utylizacja świetlówek. Cena jest uzależniona od wielu czynników jak np. lokalizacja punktu skupu, ilość odpadu, rodzaju odpadu et...

Więcej -->

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Fotografia przedstawia wypełniające cały kadr ciepło żółte żarówki. Jest to zobrazowanie bloga o tytule: "Recykling i utylizacja świetlówek oraz żarówek - na czym polega?".
25-09-2023
Recykling i utylizacja świetlówek oraz żarówek – na czym polega?

Czy możesz wyrzucić zużyte żarówki, czy świetlówki do  zwykłego kosza? Może do pojemnika na szkło? Absolutnie nie! Są to potencjalnie niebezpieczne materiały, dla których n...

Więcej -->
Obrazek przedstawia zdjęcie instalacji elektronicznej. Ma ona ilustrować blog o tytule: "Jak przebiega utylizacja sprzętu elektronicznego?".
19-08-2023
Jak przebiega utylizacja sprzętu elektronicznego?

Nie da się ukryć, że w naszych domach i zakładach pracy nieustannie przybywa kolejnych nowinek technologicznych. Rozwój techniki jest oczywiście niezbędny – jednak bardzo często...

Więcej -->
Obrazek przedstawia zdjęcie wielu baterii w kolorze miedzianym z bliska. Ma to stanowić nawiązanie do recyklingu baterii - tego, jak on przebiega oraz co z niego powstaje.
18-05-2023
Recykling baterii – jak wygląda i co z niego powstaje?

Z pewnością doskonale wiesz, że baterie są kłopotliwym odpadem, który ze względu na swój skład musi trafić do odpowiednich pojemników. W bateriach możemy znaleźć wiele związków ...

Więcej -->
Odbiór elektrośmieci od firm – jak wygląda taka usługa?
01-09-2022
Odbiór elektrośmieci od firm – jak wygląda taka usługa?

Niektóre przedsiębiorstwa wytwarzają wyjątkowo sporo elektroodpadów. Utylizacja sprzętu elektrycznego i elektronicznego może wydawać się dla niektórych kłopotliwa. Nic bardziej ...

Więcej -->
Recykling elektrośmieci – czy można na tym zarobić?
25-08-2022
Recykling elektrośmieci – czy można na tym zarobić?

W badaniu przeprowadzonym dla GFK Polonia zrealizowanym dla ElektrEco 20 proc. Polaków przyznało, że zdarzyło im się wyrzucać zużyty sprzęt elektryczny bądź elektroniczny do zwy...

Więcej -->
Skup elektrośmieci – jakie są aktualne ceny?
25-08-2022
Skup elektrośmieci – jakie są aktualne ceny?

Interesuje Cię utylizacja elektroodpadów i chcesz na tym jak najwięcej zyskać? Aby przeprowadzić intratną transakcję kupna-sprzedaży trzeba znać aktualne ceny, które obowiązują ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master