Elektrośmieci - odbiór zużytego sprzętu elektronicznego | Wastemaster

Odbiór elektrośmieci

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Prędzej czy później każdy posiadany sprzęt elektryczny i elektroniczny staje się elektrośmieciem. Nie wiesz co robić z takim odpadem? Nie musisz się tym martwić. Aplikacja WasteMaster została stworzona, aby Ci w tym pomóc. Sprawdź, jakie to proste!

Nawet jeśli nie zdajemy sobie z tego sprawy, każdego dnia spotykamy się z elektrośmieciami. Chcąc zadbać o odpowiednią ich utylizację czy recykling należy zdać sobie sprawę z tego, jak szeroka jest to grupa. Odpady elektroniczne to wszystkie urządzenia elektryczne i elektroniczne, które nie nadają się do dalszego użytkowania i z tego powodu trzeba je wyrzucić. Zużyty sprzęt elektroniczny to nie tylko to, co do działania wymagało prądu z gniazdka, ale także każdy przedmiot zasilany bateriami. Należy również zaznaczyć, że do tej kategorii zaliczają się same baterie oraz różnego rodzaju kable, przewody czy żarówki.

Aplikacja WasteMaster umożliwia znalezienie sprawdzonej firmy, która zapewni odbiór elektrośmieci i ich odpowiednią utylizację. Zapoznaj się z naszą ofertą i oddaj złom elektroniczny w dobre ręce.

Usługa odbioru elektrośmieci w aplikacji WasteMaster

Co możesz oddać w ramach usługi?

Ogólnie odpady elektroniczne dzieli się na 10 grup. Aby jednak ułatwić użytkownikowi korzystanie z naszej aplikacji, ujęliśmy w niej uproszczone kategorie. Wyróżniamy wśród nich:

  • Baterie – każdy rodzaj;
  • Tonery – osobna grupa, stworzona ze względu na specyficzny recykling, którym zajmują się wyspecjalizowane w tym firmy;
  • Nośniki informacji – wszelkiego rodzaju przedmioty, na których możliwy jest zapis informacji, takie jak dyski czy pendrivy;
  • Panele/moduły fotowoltaiczne – odpady elektroniczne tego typu są specyficzną grupą, która obsługiwana jest przez firmy posiadające nie tylko odpowiednią wiedzę na temat ich utylizacji, ale także sprzęt zapewniający dostosowany odbiór elektrośmieci;
  • Sprzęt elektroniczny i elektryczny – każdy zużyty sprzęt elektroniczny zasilany prądem lub bateriami, czyli wszelkiego rodzaju małe i duże urządzenia AGD i RTV, a także zabawki, gadżety, sprzęt sportowy czy narzędzia służące do majsterkowania;
  • Elementy usunięte z urządzeń – odpady elektroniczne takie jak dyski wewnętrzne, przewody czy skomplikowane podzespoły.

Jeśli masz wątpliwości, do której z powyższych grup należy Twój zużyty sprzęt elektroniczny, zapraszamy do kontaktu. Nasz opiekun klienta pomoże go sklasyfikować.

Zamówienie usługi w aplikacji WasteMaster

Aby zamówić odbiór elektrośmieci w naszej aplikacji, trzeba określić, do jakiej kategorii należy nasz zużyty sprzęt elektroniczny. Dzięki temu oszczędzamy czas na sprawdzaniu każdej firmy z osobna, pod kątem tego, czy odbierze dany odpad. Dla wygody użytkownika stworzyliśmy dwie możliwości złożenia zamówienia. Pierwsza to wypełnienie formularza bezpośrednio w aplikacji lub na stronie, na której się znajdujemy. Druga to tradycyjny kontakt telefoniczny. W razie jakichkolwiek wątpliwości, opiekun klienta pomoże sklasyfikować odpad, wprowadzić zamówienie oraz przedstawi najlepsze oferty firm, zapewniających odbiór elektrośmieci.

Złożenie zamówienia na odbiór zużytego sprzętu elektronicznego w naszej aplikacji jest całkowicie darmowe. Dla klientów indywidualnych jest to jedyna opcja. Biznesmeni mogą dodatkowo zdecydować się na opcję płatną. Koszt takiej usługi to 30 złotych miesięcznie. Stanowi ona opcję rozszerzoną, polegającą na obsłudze przedsiębiorstwa w zakresie kart przekazania odpadów oraz kart ewidencji odpadu. 

Realizacja usługi

Po złożeniu zamówienia i wybraniu firmy, która ma wykonać odbiór elektrośmieci, opiekun klienta pomoże ustalić termin oraz wszelkie techniczne szczegóły do niego potrzebne. Czas realizacji uwarunkowany jest kilkoma czynnikami, dlatego w różnych przypadkach może osiągać nawet 30 dni. Na jego długość wpływają przede wszystkim rodzaj i ilość odpadu oraz lokalizacja. W naszej aplikacji znajdziesz oferty wyspecjalizowanych firm, znajdujących się najbliżej Ciebie. Dzięki temu odpady elektroniczne zostaną odebrane w najkrótszym możliwym czasie.

Odbiór elektrośmieci – wszystko co powinieneś wiedzieć

Jak wybrać odpowiednią firmę?

Elektrośmieci to grupa odpadów, które muszą zostać odpowiednio zutylizowane. Wybierając firmę, która ma się tym zająć, warto zwrócić uwagę na jej specjalizację. Stąd określenie kategorii odpadu. Drugim czynnikiem, jaki warto sprawdzić jest odbiór elektrośmieci od klienta. W przypadku małych przedmiotów można osobiście zawieźć je do odpowiedniego punku. Jednak przy większych sprzętach jest to niezwykłe ułatwienie. Kolejna sprawa to cena. Każda firma odbierająca złom elektroniczny ma własny cennik, więc warto porównać kilka ofert. W aplikacji WasteMaster zrobisz to szybko w jednym miejscu.

Różnice w cenie.

Firmy za odbiór zużytego sprzętu elektronicznego ustalają ceny indywidualnie, sugerując się przede wszystkim rodzajem odpadu. Przekazując w takie miejsce zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny nie trzeba uiszczać opłaty produktowej. W niektórych miejscach elektrośmieci odbierane są bezpłatnie. Na cenę wpływa też to, skąd jest realizowany odbiór. 

Inne wyznaczniki ceny to gabaryty i ilość zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, jaki klient chce sprzedać. Każdy skup wyznacza swoje ceny indywidualnie, jednak im więcej jest odpadów, tym jest to bardziej opłacalne dla sprzedającego. 

Czy ponoszę koszty za utylizację lub recykling?

Skup i odbiór elektrośmieci realizowany jest w celu recyklingu lub utylizacji w profesjonalnych firmach. Eksperci z tych przedsiębiorstw zajmują się ich odbiorem, sklasyfikowaniem i wyceną. O tym, jakie elektrośmieci wymagają utylizacji mówi ustawa o ZSEiE z 2005 roku. Zaś informację jaki zużyty sprzęt elektroniczny można przetwarzać, podaje Giełda Odpadów Wartościowych.

Korzystając z aplikacji WasteMaster, dowiesz się jakie elektrośmieci możesz oddać, jaka firma zajmie się konkretnym rodzajem oraz jakie są warunki przekazania. Skorzystaj z naszej aplikacji i pozbądź się kłopotu.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Nie ma chyba restauratora, który nie myślałby o tym, jak skutecznie pozbyć się śmieci i zrobić to szybko. Ja przez WasteMaster nawiązałem kontakt z pośrednikiem dzięki jakiemu nie muszę się nad tym dłużej zastanawiać. On zajmuje się wszystkim.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Wersja premium to wersja dla mnie najlepsza. Skupujemy odpady różnego rodzaju i nie chcieliśmy zostać z tyłu konkurencji. Sporo opcji, z jakich mogę skorzystać pozwala już być mi o to spokojnym.

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Skupujemy akumulatory z różnych pojazdów i maszyn. Stosujemy elektrorecykling, dlatego nie ma mowy o składowaniu wszystkiego i wyciekaniu szkodliwych substancji. Od kiedy dołączyliśmy do społeczności w wm, to widzimy duże zainteresowanie naszą propozycją.

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Zajmujemy się dostarczaniem złomu do wielu klientów, z całej Polski. Brakowało nam dobrej organizacji pracy przy większej ilości zleceń. Jednak odkąd mamy WasteMaster ten problem zniknął. Już z poziomu aplikacji możemy wszystko zaplanować.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Chciałem kupić ilości hurt [...]

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Gdzie oddać makulaturę?
20-06-2022
Gdzie oddać makulaturę?

Według danych statystycznych makulatura stanowi nawet 1/3 wytwarzanych na co dzień „śmieci”. Nie dziwi zatem fakt, że skup makulatury to bardzo potrzebny element gospodarki cyrk...

Więcej -->
Gdzie oddać opony?
15-06-2022
Gdzie oddać opony?

Każdy przedsiębiorca, którego działalność wiąże się z produkcją lub wymianą ogumienia, zastanawia się gdzie oddać opony i odpady gumowe. Pytanie to wiąże się przede wszystkim ze...

Więcej -->
Gdzie oddać elektrośmieci?
11-06-2022
Gdzie oddać elektrośmieci?

Elektrośmieci to specyficzny rodzaj odpadów. Ze względu na zawartość różnych substancji toksycznych są zaliczane do grupy odpadów niebezpiecznych. Gdzie oddać elektrośmieci, aby...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat