Szczecin - Skup metali kolorowych | WasteMaster

Skup metali kolorowych w Szczecinie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Złom metali kolorowych - obowiązujące ceny w Szczecinie

Dynamicznie kształtujące się ceny skupu metali kolorowych w Szczecinie, mogą ulec zmianie nawet w przeciągu kilku dni. Z uwagi na powyższe, osoby dysponujące tego rodzaju odpadami, powinny poznać bieżący cennik skupu metali kolorowych w Szczecinie. Pozwoli im to na zawarcie korzystnej transakcji finansowej, opierającej się na sprzedaży tego surowca do wyspecjalizowanych firm, zajmujących się jego odbiorem. Sposobem na poznanie ceny obowiązującej w skupie metali kolorowych jest otwarcie naszego narzędzia internetowego. To formularz, który jest przeznaczony do wyceny złomu metali kolorowych.
Ceny
Cu millbera 31,4 zł netto
Cu III niesort 28,1 zł netto
Cu wiór 27,5 zł netto
Mosiądz M 63 stare blachy 22,9 zł netto
Mosiadz chłodnice czyste bez Fe 17,9 zł netto
Brązy niemagnetyczne 22,4 zł netto
Brązy magnetyczne 21,5 zł netto
Cynk (blacha czysta) bez Fe 8,5 zł netto
Znal poamortyzacja 4,3 zł netto
Znal poprodukcja 10,4 zł netto
Ołów pokablowy czysty 6,6 zł netto
Ołów czysty 6,4 zł netto
Stal CrNiMo 18/10/2 6,0 zł netto
Stal CrNiMo 18/9 4,6 zł netto
Al. Cu chłodnice 14,0 zł netto
Profile białe nielakierowane max do 1 m 8,5 zł netto
Al. felgi rozbrojone bez Fe i Pb 8,5 zł netto
Al. Puszki 4,3 zł netto
Warunki współpracy

Jak wyglądają ceny złomu metali kolorowych w Szczecinie?

Ceny skupu metali kolorowych w Szczecinie są zależne od tego, jaki odpad posiadamy. Oczywiście wśród odpadów najwyższą cenę możemy uzyskać za złom miedzi, gdzie cena za miedź millbera zaczyna się od 32 zł/kg. Innym dobrze płatnym rodzajem miedzi są płaskowniki i trakcje, których ceny zaczynają się od 31 zł za kg. Najmniej możemy uzyskać za kable miedziane z ceną 1 zł za kg. Ze złomu metali kolorowych również cenione są odpady mosiądzu i brązu. Przykładowo ceny mosiądzu żółtego zaczynają się od 19,50 zł za kg, natomiast ceny brązu od 19 zł za kg. Za odpady cynku możemy uzyskać kwotę od 2 zł za kg, natomiast za ołów w najgorszym przypadku 0,50 gr za kg. Duża rozpiętość cenowa jest za odpad aluminium, którego ceny w zależności od odpadu mogą wynosić 0,50 gr za kg do nawet 7 zł za kg. Warto podkreślić, że ceny skupu ulegają nieustannym zmianą, a te które wskazaliśmy powyżej obwiązywały na styczeń 2022 roku.

Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę przy wyborze właściwiej firmy oferujące odbiór złomu metali kolorowych w Szczecinie?

Najistotniejszym czynnikiem, który ułatwi wybór odpowiedniego przedsiębiorstwa, są nasze oczekiwania i potrzeby wobec takiego podmiotu. Co więcej, nie skupiaj się wyłącznie na cenie, ponieważ możesz się zawieść. Uwzględnij również na takie czynniki jak: termin odbioru i opinie o firmie. Nasza aplikacja WasteMaster gwarantuje, że cala transakcja przebiegnie w sposób bezpieczny.

Jaki rodzaj odpadów nie zostanie odebrany przez skup złomu i metali kolorowych?

Legalny skup złomu dba o to, żeby zakupowane odpady nie pochodziły z kradzieży. Z tego względu, nie zostaną zakupione takie elementy jak fragmenty torów kolejowych i trakcji, elementy infrastruktury komunikacyjnej, znaki drogowe i barierki, oraz monety znajdujące się w obiegu. Skupy również nie przyjmą takich odpadów, nawet jeśli zostały one pozyskane w sposób legalny.

Jakie odpady złomu kolorowego są przyjmowane przez specjalistyczne organizacje świadczące takie usługi w Szczecinie?

W tej kategorii zawarte są wszystkie rodzaje złomu metali kolorowych w Szczecinie. Są to między innymi puszki aluminiowe oraz profile i aluminium niesortowane. Na liście tej są też takie rodzaje złomu jak: aluminium energetyczne, miedź, czyli typu millbera, wiór, pobiał, kawałkowa i inne, ołów, mosiądz (żółty, pobiał, wióry, chłodnica), brąz (niemagnetyczny i magnetyczny), cynk oraz stal kwasowa (kwasówka, wióry, gary). Gdy nie wiesz, czy posiadany przez Ciebie odpad kwalifikuje się, do jakiejś z wymienionych grup, to zapraszamy do kontaktu z przedstawicielem naszej firmy. Konsultant z pewnością udzieli Ci niezbędnego wsparcia i pomoże znaleźć najkorzystniejsze dla Ciebie rozwiązanie.

Jakie dokumenty są wymagane przy skupie złomu i metali kolorowych w Szczecinie?

Sprzedaż odpadów złomu metali kolorowych nie różni się pod względem dokumentów wymaganych do sprzedaży od innych rodzaju złomu. W związku z tym dla przedsiębiorstw niezbędne jest wystawienie KPO (Karty Przekazania Odpadu) w systemie BDO. Należy przy tym pamiętać, że taki dokument musi zostać wypełniony przed realizacją samego odbioru. W przypadku osób fizycznych niezbędny jest dokument potwierdzający tożsamość. Po sprzedaży osoba fizyczna otrzyma FPO (Formularz Przekazania Odpadu), na którym będą dane adresowe, imie nazwisko oraz rodzaj przekazywanego odpadu. W razie potrzeby nasza firma jest w stanie pomóc z wszelką wymaganą dokumentacją.

Jakie są ceny złomu kolorowego w Szczecinie?

W zależności od posiadanego odpadu ceny skupu metali kolorowych w Szczecinie może zdecydowanie się różnic. Przykładowo ceny miedzi wahają się od 1 zł za kg kabli do 32 zł za kg miedzi millbera. Inaczej jest w przypadku złomu brązu, gdzie różnica w cenie pomiędzy brązem niemagnetycznym a magnetycznym wynosi czasami 1 zł/kg (20 zł za kg niemagnetycznej do 19 zł za kg magnetycznej). Ceny mosiądzu zaczynają się od 14 zł za kg wiór do nawet 19,50 zł za mosiądz żółty. Odpady złomu aluminium są podzielone na wiele kategorii, w związku z czym istnieje duży przedział cenowy. W tym przypadku możemy uzyskać od 0,50 zł za kg do nawet 7 zł za kg. Wskazane ceny obowiązują na styczeń 2022.

W jaki sposób jest wykonywana usługa odbioru złomu metali kolorowych w Szczecinie?

Po wybraniu oferty na usługę skupu metali kolorowych w Szczecinie otrzymasz na adres e-mail potwierdzenie złożenia zamówienia. Jednocześnie firma realizująca usługę otrzyma wszystkie informacje na temat zamówienia. Nasz Opiekun klienta zadba o resztę związanych z samym odbiorem zagadnień. W tym kontekście ustali jego termin oraz inne ważne kwestie jak rodzaj pojazdu. Odpady złomu są przewożone przy pomocy specjalistycznych pojazdów dostawczych (HDS, czyli pojazdów z samo załadunkiem) lub kontenerów. W przypadku regularnego dostarczania dużych ilości odpadu możliwe jest również ustawienie kontenera z opcją jego planowej wymiany. Jeżeli nie jesteś pewny, jaki sposób odbioru będzie najlepszy dla Twojej sytuacji, skontaktuj się z naszą firmą a nasz konsultant, służąc swoim doświadczeniem, postara się pomóc.

Jakie są dostępne metody, jeśli chodzi o wykonanie usługi odbioru złomu metali kolorowych w Szczecinie w aplikacji WasteMaster?

Proponujemy bardzo przyjacielski i intuicyjny system dla wszystkich użytkowników. Wynika to z tego, że jest duży podział złomu kolorowego, a my pragnęliśmy uprościć całą procedurę. Co więcej, nasze doświadczenie przyczyniło się do tego, że dla zainteresowanych mamy dwa sposoby zamawiania usługi. Po pierwsze możesz nawiązać kontakt z przedstawicielem naszej firmy. Metodę polecamy przede wszystkim osobom, które nie są pewne jaki rodzaj odpadu mają lub do której z dostępnych grup go przypisać. Podczas rozmowy przedstawiciel naszej firmy udzieli potrzebnego wsparcia w identyfikacji odpadu, a także uzupełni niezbędne dane. Ważne jest również to, że w imieniu zainteresowanego umieści także ogłoszenie w systemie. Dzięki temu można oszczędzić cenny czas. Druga opcja polega na opublikowaniu zapytania w aplikacji WasteMaster lub na stronie mamodpad, czyli tej, na której obecnie jesteśmy. W tym przypadku rejestruje się konto, podaje rodzaj odpadu, jego ilość oraz lokalizację i umieszcza odpowiednie ogłoszenie. Następnie, gdy treść ogłoszenia będzie już dostępna w naszej giełdzie, konsultant wykona analizę rynku i wybierze najlepsze oferty na zagospodarowanie konkretnego odpadu.

Jak dzieli się odpady, które przeznaczone są do skupu metali kolorowych w Szczecinie?

Ze względu na właściwości wymienia się różne typy złomu metali kolorowych. Elementy te dzieli się na złom metali nieżelaznych i stopów metali. Wymienia się także podkategorie złomu użytkowego. Do metali nieżelaznych zalicza się aluminium, cynk, miedź i ołów. Z kolei produkty wyprodukowane z brązu i mosiądzu kwalifikuje się do stopów metali. W złomie użytkowym mieszczą się przedmioty z metalu, które można poddać recyklingowi. Dobrym przykładem są części użytkowe pojazdów.

Jakie odpady są chętnie przyjmowane przez skup złomu metali kolorowych w Szczecinie?

Profesjonalny skup metali kolorowych w Szczecinie przyjmuje różne odpady, a w przede wszystkim stare miedziane przewody, a także puszki aluminiowe po napojach. Są to również klamki, żaluzje, mosiężne lampy, stalowe zlewy czy nakrętki aluminiowe. Gdy nie masz przekonania i nie jesteś pewny lub pewna, czy konkretny odpad zostanie odebrany przez skup, zadzwoń do nas, a pomożemy Ci rozwiać wszelkie wątpliwości w tym aspekcie.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Gdzie znaleźć firmy świadczące skup metali kolorowych z odbiorem?
13-09-2022
Gdzie znaleźć firmy świadczące skup metali kolorowych z odbiorem?

Firmy świadczące skup metali kolorowych z odbiorem znajdziesz na giełdzie WasteMaster! Wystarczy dodać tam swój odpad, dokładnie go opisać i działać. Wtedy zainteresowani recykl...

Więcej -->
Gdzie znajdę najbliższy skup metali kolorowych?
01-09-2022
Gdzie znajdę najbliższy skup metali kolorowych?

Interesuje Cię skup metali kolorowych, jednak nie wiesz, gdzie jest ich najbliższy punkt? Odpowiedź znajdziesz w WasteMaster! Na naszej giełdzie odpadów szybko znajdziesz przeds...

Więcej -->
Czy jest możliwy skup metali kolorowych online?
31-08-2022
Czy jest możliwy skup metali kolorowych online?

Interesuje Cię skup metali kolorowych online i zastanawiasz się, czy to w ogóle możliwe? Oczywiście! W dzisiejszych czasach już większość usług jest scyfryzowanych, w tym równie...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Jeśli w moim sklepie raz na jakiś czas zebrałem dużo odpadów, to wiedziałem, że w najbliższym czasie będzie trzeba sporo czasu poświęcić na znalezienie firmy, która je zutylizuje. Teraz to nie problem. Dzięki WasteMaster nie muszę nigdzie dzwonić.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Chciałam pozbyć się starych mebli. Nikt nie był chętny na ich odbiór, a ich stan też nie był zachwycający. Apka, zdjęcia, krótki opis… i już! Znaleźli się chętni na kupno. Aż byłam zdziwiona, że wszystko potoczyło się tak szybko.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dobrze, że WasteMaster dostępny jest również na iPhone. Jestem przekonany, że dużo przedsiębiorców takich jak ja korzysta ze smartfonów z jabłkiem. Aplikacja spełnia na szczęście wymagania sprzętowe.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Bardzo zależało mi na tym, żeby złom z terenu mojego zakładu firmy zajmujące się skupem odbierały same. Teraz nawet gdy nagromadzimy prawie tonę, to nie ma z tym problemu. Złomowiska same zgłaszają się przez aplikację.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dostęp do rynku recyklerów [...]

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Skup złomu mosiądzu w praktyce – przydatne informacje
06-05-2022
Skup złomu mosiądzu w praktyce – przydatne informacje

Osoby dysponujące dużą ilością odpadów w postaci metali kolorowych i nieżelaznych powinny zainteresować się tematem skupu złomu mosiądzu w praktyce – przydatne informacje. Z pon...

Więcej -->
Skup złomu ołowiu od strony praktycznej – najważniejsze informacje
04-05-2022
Skup złomu ołowiu od strony praktycznej – najważniejsze informacje

Klienci indywidualni i firmowi dysponujący sporą ilością odpadów, często poszukują wiedzy z zakresu skup złomu ołowiu od strony praktycznej – najważniejsze informacje, które war...

Więcej -->
Przydatne informacje dotyczące skupu złomu stali stopowych
27-04-2022
Przydatne informacje dotyczące skupu złomu stali stopowych

Osoby gromadzące różnego typu odpady mogą wykorzystać przydatne informacje dotyczące skupu złomu stali stopowych. Dzięki nim można dowiedzieć się, jak prawidłowo określać złom s...

Więcej -->
Praktycznie o skupie złomu kablowego
22-04-2022
Praktycznie o skupie złomu kablowego

Poniższy tekst można zakwalifikować do kategorii praktycznie o skupie złomu kablowego. W jego treści można znaleźć wiele przydatnych informacji, traktujących o tym, czym jest zł...

Więcej -->
Najważniejsze informacje na temat skupu złomu aluminium
21-04-2022
Najważniejsze informacje na temat skupu złomu aluminium

Osoby zainteresowane sprzedażą metalu o symbolu Al, powinny poznać najważniejsze informacje na temat skupu złomu aluminium. To odpad, który może powstawać, zarówno w zakładach p...

Więcej -->
Skup cynku – wszystko co powinieneś wiedzieć!
20-04-2022
Skup cynku – wszystko co powinieneś wiedzieć!

Osoby zainteresowane sprzedażą metali kolorowych i nieżelaznych często poszukują informacji na temat taki, jak skup cynku- wszystko co powinieneś wiedzieć? Informacje zawarte w ...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat