Odpady medyczne - utylizacja i odbiór | WasteMaster

Sprzedaj lub utylizuj odpady

Zajmie Ci tylko 15 sekund...

×
×
×

Odpady medyczne

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
3 proste kroki!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Do wyceny
Szczegóły
Szybko
Efektywnie
Bezpiecznie

Utylizacja odpadów medycznych to problem? Już nie! Sprawdź aplikację, dzięki której odbiór odpadów medycznych załatwisz łatwo, tanio i przede wszystkim bezpiecznie.

Ale od początku – czy wiesz, czym jest odpad medyczny? Definicja odpadów medycznych jest ściśle określona przez Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. Według niej odpady medyczne to ogół substancji i przedmiotów powstających w wyniku świadczenia usług zdrowotnych, a także prowadzeniem badań i doświadczeń naukowych w zakresie medycyny. Wśród nich możemy wyróżnić trzy różne rodzaje:

  • odpady medyczne zakaźne,
  • odpady medyczne niebezpieczne,
  • odpady inne niż niebezpieczne.

Naszym zadaniem, jako giełdy odpadowej, jest znajdywanie rozwiązań dla każdego rodzaju śmieci. Utylizacja i odbiór odpadów medycznych w ramach naszej usługi, obejmuje najszerszy możliwy zakres. Zapewnia również, że firma odbierająca odpady medyczne zrobi to w sposób profesjonalny, a odpady medyczne nie trafią w przypadkowe miejsce.

Zapoznaj się z naszą usługą i znajdź profesjonalistę dla siebie.

Jakie odpady odbieramy?

W ramach naszej usługi oferujemy odbiór odpadów medycznych takich jak:

  • narzędzia chirurgiczne i zabiegowe oraz ich resztki,
  • części ciała i organy oraz pojemniki na krew i konserwanty,
  • chemikalia, w tym odczynniki chemiczne, zawierające substancje niebezpieczne,
  • leki,
  • odpady dentystyczne,
  • zużyte peloidy po zabiegach (związanych z działalnością leczniczą)
  • pozostałości z żywienia pacjentów oddziałów zakaźnych oraz inne. 

Jeżeli Twój odpad nie znalazł się wśród wymienionych – zadzwoń do nas. Na pewno znajdziemy rozwiązanie i dla Twojego odpadu. Odbieramy również odpady medyczne z domu.

Usługa odbioru odpadów medycznych w aplikacji WasteMaster

Aplikację WasteMaster stworzyliśmy tak, aby maksymalnie uprościć zamawianie usług, w tym odbiór odpadów medycznych. Są dwie możliwe drogi zamówienia usługi. Pierwsza z nich prowadzi przez kontakt telefoniczny z naszym konsultantem. W czasie rozmowy dowie się jakie odpady medyczne klient chce oddać i w jakiej ilości. Następnie przekaże najkorzystniejsze oferty, jakie podają firmy odbierające odpady medyczne. Jeżeli oferta będzie zadowalająca, dokona w imieniu klienta zamówienia usługi. 

Druga możliwość wykorzystuje bezpośrednio stronę mamodpad.wastemaster.pl, na której aktualnie się znajdujemy. Wystarczy wypełnić formularz na górze strony i kliknąć przycisk „Szukaj ofert”. Po wykonaniu tych czynności zostaną Ci zaprezentowane oferty dotyczące kategorii, do jakiej zaliczają się odpady medyczne. Będziesz miał możliwość wyboru tej, która spełnia Twoje oczekiwania. Pamiętaj, że oferty do niczego Cię nie zobowiązują, dopóki jakiejś nie zaakceptujesz.

Obrót odpadami medycznymi – cennik

Utylizacja odpadów medycznych

To, ile kosztuje utylizacja odpadów medycznych, zależy od wielu czynników. Pierwszym i podstawowym jest kwestia, czy odbiór będzie odbywał się regularnie, czy jednorazowo. W przypadku regularnych odbiorów zawierane są umowy na abonament. Należy jednak pamiętać, że taki abonament obejmuje jeden odbiór odpadów medycznych w miesiącu. Można też zmówić jednorazowy odbiór.

Cena utylizacji i odbioru odpadów medycznych zależy również od częstotliwości oraz lokalizacji. Utylizacja odpadów medycznych to specjalistyczne zagadnienie, więc do każdego przekazania należy podejść indywidualnie. Firmy wystawiające swoje oferty na utylizację określają własne ceny, a Ty możesz wybrać najkorzystniejszą dla siebie.

Wszystko, co musisz wiedzieć o usłudze odbioru odpadów medycznych w aplikacji WasteMaster

 

W jaki sposób jest wykonywana usługa odbioru odpadów medycznych?

Po wybraniu najlepszej oferty i złożeniu zamówienia, nasz Opiekun Zamówienia pokieruje resztą zagadnień. Skontaktuje się z firmą odbierającą odpady medyczne, ustali termin oraz udzieli wsparcia w razie problemów z rejestrem BDO, czyli systemem kontrolującym przekazywanie odpadów z kategorii medycznych. Wiąże się to z powinnością wystawienia przez podmiot oddający odpady medyczne dokumentu KPO (Karta Przekazania Odpadu). Wiemy, że w przypadku osób, które oddają odpady medyczne z domu, często bywa to problem.

To bardzo korzystne rozwiązanie dla Ciebie, gdyż tak naprawdę nie musisz robić wiele więcej poza wyborem odpowiadającej Ci oferty, złożeniem zamówienia i przygotowaniem odpadów do odbioru.

Firmy odbierające odpady medyczne posiadają specjalistyczne pojazdy. Samochód transportowy przewożący odpady medyczne to pojazd o zamkniętej strukturze, który nie może zawierać więcej niż jednej przyczepy lub naczepy. Ponadto transport obsługiwany jest przez wykwalifikowaną załogę.

W jakim czasie realizowana jest usługa odbioru odpadów medycznych?

W większości przypadków odbiór odpadów medycznych odbywa się poprzez ustalony abonament. Określa się, w nim jak często mają być realizowane odbiory (przykładowo raz w miesiącu) i kiedy następują. W przypadku jednorazowego odbioru czas oczekiwania może być różny. Wpływa na niego wiele czynników jak lokalizacja odbioru, ilość odpadu czy dostępność specjalistycznych pojazdów w danym czasie. W takim przypadku najlepiej zadzwonić do nas, a my przyszykujemy ofertę wraz z przypuszczalnym terminem odbioru odpadu.

Jak często należy oddawać odpady medyczne?

Wszystko jest zależne od tego, o którym kodzie odpadów medycznych mówimy. Poszczególne odpady medyczne mają określony czas magazynowania, w wielu przypadkach uzależniony od temperatury. W różnych przypadkach może wynosić od 72 godzin do 30 dni (nie dłużej). Zadzwoń do nas, a Opiekun Klienta pomoże dostosować częstotliwość odbioru do warunków magazynowych. Zapewnij bezpieczeństwo sobie i swoim pracownikom.

Jako firma zajmująca się obrotem odpadami wiemy, jak ważne jest, aby przebiegał on sprawnie i bezpiecznie. Szczególnie odbiór i utylizacja odpadów medycznych wymaga profesjonalnego podejścia do tematu. Restrykcje określające postępowanie z tą kategorią odpadów nie są bezpodstawne. Mają na celu chronić nasze zdrowie. Zapewniamy, że firma odbierająca odpady medyczne, którą dla Ciebie wybierzemy zadba o to.

Zadbaj o szybką i skuteczną utylizację odpadów medycznych

Wypróbuj aplikację WasteMaster!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Moja praca jest specyficzna i czasami mam sporo pracy, a czasem klientów jest mało. Jako pośrednik w obrocie odpadami nie muszę się już martwić, bo w WasteMaster ofert jest mnóstwo!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Zależało mi na zakupie dużych ilości złomu stalowego zanieczyszczonego dowolnymi odpadami. Nikt w okolicy nie mógł mi pomóc. Skorzystałem z aplikacji i od razu wiedziałem, gdzie się skierować, by dostać to na czym mi zależy.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Wśród przedsiębiorców poszerzamy wiedzę na temat tego, w jaki sposób powinni oni gospodarować odpady różnego rodzaju. Chcieliśmy znaleźć kolejnych klientów, którym możemy przekazać informacje i udało się to w wastemaster.

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Podstawiamy kontenery na złom w dowolne miejsce wyznaczone przez klienta. Cieszymy się, że możemy to robić teraz w wielu miejscach, wcześniej sprawnie umawiając wszystko z klientami w aplikacji.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Jeśli w moim sklepie raz n [...]

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odpady niebezpieczne i ich właściwości
19-05-2022
Odpady niebezpieczne i ich właściwości

Wiedza na temat tego, czym są odpady niebezpieczne ich właściwości, jest niezbędna, aby dokonać ich prawidłowej klasyfikacji i podziału. Duże znaczenie ma także świadomość, jaki...

Więcej -->
Rosnące grono klientów!
18-05-2022
Rosnące grono klientów!

🥳Rosnące grono klientów!🥳Zapytania o kontenery na odpady budowlane są codziennością. Jednak czy w kontekście zamówień można pochwalić się czymś nadzwyczajnym?My możemy, gdyż do ...

Więcej -->
Skup oleju gastronomicznego – najważniejsze informacje
17-05-2022
Skup oleju gastronomicznego – najważniejsze informacje

W wielu lokalach gastronomicznych do przygotowania potraw stosuje się oleje roślinne. Wykorzystany produkt tego rodzaju to odpad, który odbierze od lokalu i zutylizuje skup olej...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat