Odpady medyczne | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
 • wpis do BDO za 0 zł
 • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
 • preferencyjne ceny za odpad
 • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
 • wpis do BDO za 0 zł
 • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
 • preferencyjne ceny za odpad
 • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Definicja odpadów medycznych

Utylizacja odpadów medycznych to problem? Już nie! Sprawdź aplikację, dzięki której odbiór odpadów medycznych załatwisz łatwo, tanio i przede wszystkim bezpiecznie.

Ale od początku – czy wiesz, czym są odpady medyczne? Definicja odpadów medycznych jest ściśle określona przez Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. Według niej odpady medyczne to ogół substancji i przedmiotów powstających w wyniku świadczenia usług zdrowotnych, a także prowadzeniem badań i doświadczeń naukowych w zakresie medycyny. Wśród nich możemy wyróżnić trzy różne rodzaje:

 • odpady medyczne zakaźne,
 • odpady medyczne niebezpieczne,
 • odpady inne niż niebezpieczne.

Naszym zadaniem, jako giełdy odpadowej, jest znajdywanie rozwiązań dla każdego rodzaju śmieci, w tym odpadów medycznych. Utylizacja i odbiór odpadów medycznych w ramach naszej usługi, obejmuje najszerszy możliwy zakres. Zapewnia również, że firma odbierająca odpady medyczne zrobi to w sposób profesjonalny, a odpady medyczne nie trafią w przypadkowe miejsce.

Zapoznaj się z naszą usługą i znajdź profesjonalistę dla siebie. Przekonaj się, że utylizacja odpadów medycznych w firmie czy szkole nie musi być uciążliwa.

Jakie odpady medyczne odbieramy?

W ramach naszej usługi oferujemy odbiór odpadów medycznych takich jak:

 • narzędzia chirurgiczne i zabiegowe oraz ich resztki,
 • części ciała i organy oraz pojemniki na krew i konserwanty,
 • chemikalia, w tym odczynniki chemiczne, zawierające substancje niebezpieczne,
 • leki,
 • odpady dentystyczne,
 • zużyte peloidy po zabiegach (związanych z działalnością leczniczą)
 • pozostałości z żywienia pacjentów oddziałów zakaźnych oraz inne. 

Jeżeli Twój odpad medyczny nie znalazł się wśród wymienionych – zadzwoń do nas. Na pewno znajdziemy rozwiązanie i dla Twojego odpadu. Odbieramy również odpady medyczne z domu.

Usługa odbioru odpadów medycznych w aplikacji WasteMaster

Aplikację WasteMaster stworzyliśmy tak, aby maksymalnie uprościć zamawianie usług, w tym odbiór odpadów medycznych. Są dwie możliwe drogi zamówienia usługi. Pierwsza z nich prowadzi przez kontakt telefoniczny z naszym konsultantem. W czasie rozmowy dowie się jakie odpady medyczne klient chce oddać i w jakiej ilości. Następnie przekaże najkorzystniejsze oferty, jakie podają firmy odbierające odpady medyczne. Jeżeli oferta będzie zadowalająca, dokona w imieniu klienta zamówienia usługi firmy odbierającej odpady medyczne.

Druga możliwość wykorzystuje bezpośrednio stronę mamodpad.wastemaster.pl, na której aktualnie się znajdujemy. Wystarczy wypełnić formularz na górze strony i kliknąć przycisk „Szukaj ofert”. Po wykonaniu tych czynności zostaną Ci zaprezentowane oferty dotyczące kategorii, do jakiej zaliczają się odpady medyczne. Będziesz miał możliwość wyboru tej, która spełnia Twoje oczekiwania. Pamiętaj, że oferty do niczego Cię nie zobowiązują, dopóki jakiejś nie zaakceptujesz. W ten sposób możesz sam zdecydować, czy warunki poszczególnej firmy odbierającej odpady medyczne Ci odpowiadają i uważasz je za korzystne.

Obrót odpadami medycznymi – cennik

Utylizacja odpadów medycznych

Prawidłowa utylizacja odpadów medycznych to nie tylko społeczna powinność, ale i wymagany prawem obowiązek. To, ile kosztuje utylizacja odpadów medycznych, zależy od wielu czynników. Pierwszym i podstawowym jest kwestia, czy odbiór będzie odbywał się regularnie, czy jednorazowo. W przypadku regularnych odbiorów zawierane są umowy na abonament. Należy jednak pamiętać, że taki abonament obejmuje jeden odbiór odpadów medycznych w miesiącu. Można też zmówić jednorazowy odbiór i utylizację odpadów medycznych.

Cena utylizacji i odbioru odpadów medycznych zależy również od częstotliwości oraz lokalizacji. Utylizacja odpadów medycznych to specjalistyczne zagadnienie, więc do każdego przekazania należy podejść indywidualnie. Firmy wystawiające swoje oferty określają własny cennik utylizacji odpadów medycznych, a Ty możesz wybrać najkorzystniejszą dla siebie.

Wszystko, co musisz wiedzieć o usłudze odbioru odpadów medycznych w aplikacji WasteMaster

 

W jaki sposób jest wykonywana usługa odbioru odpadów medycznych?

Po wybraniu najlepszej oferty odbioru odpadów medycznych i złożeniu zamówienia, nasz Opiekun Zamówienia pokieruje resztą zagadnień związanych z utylizacją odpadów medycznych. Skontaktuje się z firmą odbierającą odpady medyczne, ustali termin oraz udzieli wsparcia w razie problemów z rejestrem BDO, czyli systemem kontrolującym przekazywanie odpadów między innymi z kategorii medycznych. Wiąże się to z powinnością wystawienia przez podmiot oddający odpady medyczne dokumentu KPO (Karta Przekazania Odpadu). Wiemy, że w przypadku osób, które oddają odpady medyczne z domu, często bywa to problem.

To bardzo korzystne rozwiązanie dla Ciebie, gdyż tak naprawdę nie musisz robić wiele więcej poza wyborem odpowiadającej Ci oferty, złożeniem zamówienia i przygotowaniem odpadów medycznych do odbioru.

Firmy odbierające odpady medyczne posiadają specjalistyczne pojazdy. Samochód transportowy przewożący odpady medyczne to pojazd o zamkniętej strukturze, który nie może zawierać więcej niż jednej przyczepy lub naczepy. Ponadto transport obsługiwany jest przez wykwalifikowaną załogę. Dzięki temu odpady medyczne mogą trafić do utylizacji.

Firma odbierająca odpady medyczne. W jakim czasie realizowana jest usługa odbioru odpadów medycznych?

W większości przypadków odbiór odpadów medycznych odbywa się poprzez ustalony abonament. Określa się, w nim jak często mają być realizowane odbiory (przykładowo raz w miesiącu) i kiedy następują. W przypadku jednorazowego odbioru odpadów medycznych czas oczekiwania może być różny. Wpływa na niego wiele czynników jak lokalizacja odbioru odpadów medycznych, ilość odpadu czy dostępność specjalistycznych pojazdów w danym czasie. W takim przypadku najlepiej zadzwonić do nas, a my przyszykujemy ofertę wraz z przypuszczalnym terminem odbioru odpadów medycznych.

Jak często należy oddawać odpady medyczne?

Wszystko jest zależne od tego, o którym kodzie odpadów medycznych mówimy. Poszczególne odpady medyczne mają określony czas magazynowania, w wielu przypadkach uzależniony od temperatury. W różnych przypadkach może wynosić od 72 godzin do 30 dni (nie dłużej). Zadzwoń do nas, a Opiekun Klienta pomoże dostosować częstotliwość odbioru do warunków magazynowych. Zapewnij bezpieczeństwo sobie i swoim pracownikom i zamów utylizację odpadów medycznych w profesjonalnej firmie recyklingowej.

Jako firma zajmująca się obrotem odpadami wiemy, jak ważne jest, aby przebiegał on sprawnie i bezpiecznie. Szczególnie odbiór i utylizacja odpadów medycznych wymaga profesjonalnego podejścia do tematu. Restrykcje określające postępowanie z tą kategorią odpadów nie są bezpodstawne. Mają na celu chronić nasze zdrowie. Zapewniamy, że firma odbierająca odpady medyczne, którą dla Ciebie wybierzemy, zadba o to. Dlatego warto zamówić odbiór odpadów medycznych właśnie u nas!

Zadbaj o szybką i skuteczną utylizację odpadów medycznych. Skorzystaj z firmy odbierającej odpady medyczne!

Wypróbuj aplikację WasteMaster!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Bardzo cenna usługa, z pewnością do niej wrócę, ponieważ zajęli się moim przypadkiem bardzo starannie i dokładnie!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Jestem pozytywnie zaskoczona! Bez płacenia otrzymałam od WasteMaster precyzyjną wycenę utylizacji odpadów medycznych , a także listę ofert placówek, które wywożą takie śmieci z klinik. Polecam mocno!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Nie myślałem, że w tak niedługim czasie zrealizują swoje usługi! Uzupełniłem formularz w sprawie cennika utylizacji odpadów medycznych i już w zaledwie kwadrans otrzymałem odpowiedź z wyceną!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie myślałam, że tak szybko pozbędę się nieczystości z mojej lecznicy dla zwierząt! Polecam szukać firm odbierających odpady medyczne z WasteMaster!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Z pomocą tej aplikacji udało mi się w zaskakująco krótkim czasie pozbyć odpadów pooperacyjnych, kroplówek i leków cytotoksycznych - naprawdę polecam!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?
10-09-2022
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?

Z pewnością wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje ze wszystkimi odpadami wyprodukowanymi np. podczas operacji czy zwykłego szczepienia lub pobierania krwi...

Więcej -->
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?
11-05-2022
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą okazać się odpady pochodzące z przychodni lekarskiej czy też szpitala. Warto się zastanowić i zadać sobie pytani...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów medycznych
16-03-2022
Zasady utylizacji odpadów medycznych

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych? Utylizacją odpadów medycznych zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifi...

Więcej -->
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń
12-03-2022
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń

Czym są odpady medyczne? Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstając...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?
07-03-2022
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem różnego typu produktów skażonych czy też potencjalnie niebezpiecznych rozważają zagadnienie odpadów medycznych – jak podejść do tematu? Jak...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon