Gdańsk - utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych w Gdańsku

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Jaki rodzaj odpadów medycznych zostanie odebrany w ramach usługi?

Jako giełda odpadowa, naszym zadaniem jest znajdywanie rozwiązań dla każdego rodzaju odpadu. W odpadach medycznych przyjęliśmy najszerszy możliwy zakres tego zagadnienia, tak aby pomóc wszystkim zainteresowanym. W ramach naszej usługi możemy odebrać takie odpady jak: - narzędzia chirurgiczne i zabiegowe oraz ich resztki, - części ciała i organy oraz pojemniki na krew i konserwanty, chemikalia, w tym odczynniki chemiczne, zawierające substancje niebezpieczne, - leki, - odpady dentystyczne, - zużyte peloidy po zabiegach (związanych z działalnością leczniczą) - pozostałości z żywienia pacjentów oddziałów zakaźnych, oraz inne. Jeżeli Twój odpad nie znalazł się wśród wymienionych, zadzwoń do nas, na pewno znajdziemy rozwiązanie i dla Twojego odpadu.

Jak ustalana jest stawka za odbiór odpadów medycznych w Gdańsku?

Na wysokość płatności za odbiór odpadów medycznych w mieście Gdańsk wpływa wiele różnych czynników. Najważniejsze jest to, czy odbiór będzie realizowany jednorazowo, czy systematycznie. Przy regularnych usługach zawierana jest umowa i ustalana stawka abonamentowa nawet od 60 zł na miesiąc. Przy jednorazowym odbiorze należy skontaktować się z nami, zaprezentować konkretne informacje, abyśmy mogli przeprowadzić skuteczną analizę rynku.

Jaka dokumentacja pozwala dokonać prawidłowego odbioru odpadów medycznych w Gdańsku?

Przekazywanie odpadów medycznych wykonywane jest pod kontrolą systemu BDO. W rezultacie organizacja, która zainteresowana jest tym, aby zamówić odbiór odpadów medycznych w Gdańsku, musi wydać dokument pod nazwą Karta Przekazania Odpadu, czyli KPO. Przepisy ustawy określają, że odpady te muszą być ewidencjonowane. Warto jednak powiedzieć o dwóch przypadkach. Przy produkcji odpadów medycznych poniżej 5 ton lub 100 kilogramów w przypadku odpadów medycznych niebezpiecznych stosuje się tak zwaną uproszczoną ewidencję BDO. Wówczas w rejestrze BDO wystawia się KPO i nie trzeba wystawiać kart ewidencji odpadu. Jednak na koniec roku przedsiębiorstwo zobligowane jest do sporządzania rocznego sprawozdania z wyprodukowanych odpadów. Dlatego prowadzenie ewidencji może być bardzo przydatne. Z kolei, gdy odpadów jest więcej niż podane limity, aby uniknąć nieprzyjemności ze strony instytucji kontrolujących, odpady trzeba ewidencjonować w rejestrze BDO. W tym kłopocie także pomożemy, ponieważ mamy profesjonalistów z tej dziedziny.

Jakie rodzaje odpadów medycznych w Gdańsku wyróżniamy?

Wśród odpadów medycznych możemy wyróżnić trzy różne rodzaje. Określa je Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. Zgodnie z paragrafem 1 ustęp 2 wskazanego rozporządzenia możemy wymienić: - odpady medyczne zakaźne, - odpady medyczne niebezpieczne, - odpady inne niż niebezpieczne.

Jak zamówić usługę odbioru odpadów medycznych w mieście Gdańsk w aplikacji WasteMaster?

Aplikację WasteMaster stworzyliśmy tak, aby maksymalnie uprościć zamawianie usług, w tym odbiór odpadów medycznych w Gdańsku. Są dwie możliwe drogi zamówienia usługi. Pierwsza z nich prowadzi przez kontakt telefoniczny z naszym konsultantem. Przeprowadzi on rozmowę w celu uzupełnienia informacji o wymaganiach dotyczący usługi, a następnie przekaże najkorzystniejsze oferty. Jeżeli oferta będzie zadowalająca, dokona w imieniu klienta zamówienia usługi. Druga możliwość wykorzystuje bezpośrednio stronę mamodpad, na której aktualnie się znajdujemy. Wystarczy wypełnić formularz na górze strony, i kliknąć przycisk "Szukaj ofert". Po wykonaniu tych czynności zostaną zaprezentowane Ci oferty dotyczące danego odpadu. Po wybraniu najlepszej oferty będzie konieczne wypełnienie informacji na temat szczegółów zamówienia. Gdy zamówienie zostanie złożone, otrzymasz na podany e-mail potwierdzenie przyjęcia zamówienia oraz dane firmy realizującej zlecenie.

Czym są odpady medyczne?

Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstających w wyniku świadczenia usług zdrowotnych, a także prowadzeniem badań i doświadczeń naukowych w zakresie medycyny.

W jaki sposób kody odpadów medycznych w Gdańsku określono w ewidencji BDO?

W katalogu wyróżnia się 18 grup. Występują zatem następujące kody odpadów medycznych w Gdańsku: • 18 01 01 – przyrządy zabiegowe, chirurgiczne i ich resztki, • 18 01 02 – tkanki i pojemniki, które na nie są przeznaczone, • 18 01 03 – odpady zawierające żywe drobnoustroje, a także ich toksyny i formy mogące przenosić ich materiał genetyczny, • 18 01 04 – odpady zawierające drobnoustroje, które nie wymieniono w poprzednim wierszu, • 18 01 06 – niebezpieczne chemikalia, • 18 01 07 – chemikalia niewymienione w wierszu poprzednim, • 18 01 08 – preparaty lecznicze cytostatyczne i cytotoksyczne, • 18 01 09 – leki niezawarte w poprzednim punkcie, • 18 01 10 – zużyte amalgamaty stomatologiczne, • 18 01 80 – kąpiele biologiczne mające charakter zakaźny, • 18 01 81 – kąpiele biologiczne niezakaźne, • 18 01 82 – odpady, które powstają w wyniku żywienia pacjentów znajdujących się na oddziałach zakaźnych.

W jaki sposób jest wykonywana usługa odbioru odpadów medycznych w Gdańsku?

Po złożeniu zapytania, nasz Opiekun Klienta przygotuje dla Ciebie najlepsze oferty. Jeżeli zdecydujesz się na naszą ofertę, to Opiekun pokieruje resztą zagadnień aż do finalizacji zlecenia. Ustali termin odbioru jak i udzieli wsparcia w razie problemów z rejestrem BDO. Sam odbiór odbywa się poprzez specjalistyczny pojazd oraz wykwalifikowaną załogę. Samochód transportowy dopuszczony do odpadów medycznych to pojazd o zamkniętej strukturze, który nie może zawierać więcej niż jednej przyczepy lub naczepy.

Jaka jest częstotliwość przekazywania odpadów medycznych w Gdańsku do odbioru specjalistycznej firmie?

Częstotliwość, z jaką oddaje się odpady medyczne uzależniona jest od tego, o jakim kodzie odpadów medycznych w Gdańsku mówimy. Odpady medyczne o kodzie 18 01 02 przechowuje się przez 72 godziny w temperaturze do 10 stopni Celsjusza. Z kolei odpady o kodach 18 01 03, 18 01 06, 18 01 08, 18 01 10 i 18 01 82 można przechowywać w temperaturze do 18 stopni Celsjusza. Jednak w zależności od temperatur jest inny okres magazynowania. W przypadku temperatur od 10 do 18 stopni odpady przechowuje się przez optymalnie 72 godziny. Gdy temperatura jest niższa niż 10 stopni Celsjusza, odpady można magazynować do 30 dni. Odpady, które nie zalicza się do niebezpiecznych, także wstępnie nie przechowuje się w magazynie dłużej niż 30 dni.

Co należy mieć na uwadze podczas przechowywania odpadów medycznych?

Zasady dotyczące magazynowania odpadów medycznych umieszczone są w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 roku w sprawie szczegółowego sposobu postępowania z odpadami medycznymi. W akcie zawarto najważniejsze informacje wraz ze wskazaniem, w jakich opakowaniach i kolorach należy magazynować odpady medyczne. Przepisy uwzględniają również zasady dotyczące tego, jak pomieszczenie przeznaczone do magazynowania ma być przygotowane. Istotne jest też to, że dwa rodzaje odpadów mają przypisany określony kolor, natomiast trzeci musi mieć inny kolor niż dwa pozostałe. Odpady zakaźne mają czerwony kolor, a niebezpieczne żółty. Nie można między innymi mieszać odpadów medycznych ze szpitali z odpadami weterynaryjnymi w Gdańsku czy odpadami kosmetycznymi.

Jak skutecznie oznacza się odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być właściwie oznakowane. Bez tego czynnika nie zostaną one odebrane. Zatem jest to tak istotne. Przepisy określają, że pojemniki i worki należy oznaczyć widocznymi etykietami zawierającymi następujące dane. • kod odpadów medycznych, • nazwa firmy wytwarzającej odpady medyczne i numer REGON, • numer księgi rejestrowej jednostki produkującej odpad w ewidencji podmiotów wykonujących działalność leczniczą, • data i godzina otwarcia opakowania, • data i godzina zamknięcia opakowania.

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych w Gdańsku?

Utylizacją odpadów medycznych w mieście Gdańsk zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy, posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifikowaną do tego kadrę. Firmy te najczęściej zajmują się dodatkowo utylizacją innych odpadów chemicznych. Dzięki naszej aplikacji możesz zostawić zapytanie odnośnie usługi utylizacji odpadów medycznych, a my wyszukamy dla Ciebie najkorzystniejsze oferty z rynku.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Szukaliśmy kogoś, z kim będziemy mogli współpracować w długoterminowym wymiarze, oddając złom różnego typu: od elektrośmieci po bioodpady. Skorzystaliśmy z aplikacji i już mieliśmy to z głowy.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Mieliśmy dużo drewnianych odpadów. To coś normalnego w zakładzie meblarskim. Chciałem rozpocząć współpracę z firmą zajmującą się tylko tym. Zaznaczyłem, co mamy, nie musiałem nic nawet więcej robić. Firma chętna do współpracy znalazła się szybko.

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Miałem ilości hurtowe złomu, dlatego zależało mi na tym, żeby zawsze negocjować ceny. Niestety, nie każda firma z jaką współpracowałem była na to gotowa. Teraz, korzystając z WasteMaster w końcu wytyczam reguły współpracy.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

W magazynie gromadzimy strasznie dużo śmieci. Nie byłem zadowolony z warunków skupu, jakie zaoferowano mi w najbliższym punkcie. W aplikacji znalazłem inne miejsce, też niedaleko. Warunki współpracy są wręcz idealne!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Firmy odbierające odpady medyczne w Gdańsku zostały nam przedstawione przez portal. Wybraliśmy najlepszą dla nas i jesteśmy bardzo zadowoleni.  

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?
10-09-2022
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?

Z pewnością wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje ze wszystkimi odpadami wyprodukowanymi np. podczas operacji czy zwykłego szczepienia lub pobierania krwi...

Więcej -->
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?
11-05-2022
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą okazać się odpady pochodzące z przychodni lekarskiej czy też szpitala. Warto się zastanowić i zadać sobie pytani...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów medycznych
16-03-2022
Zasady utylizacji odpadów medycznych

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych? Utylizacją odpadów medycznych zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifi...

Więcej -->
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń
12-03-2022
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń

Czym są odpady medyczne? Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstając...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?
07-03-2022
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem różnego typu produktów skażonych czy też potencjalnie niebezpiecznych rozważają zagadnienie odpadów medycznych – jak podejść do tematu? Jak...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat