Gdynia - utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych w Gdyni

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Co warto wiedzieć na temat rodzaju odpadów medycznych odbieranych w ramach usługi?

Staramy się znaleźć rozwiązania dla każdego rodzaju odpadu, dlatego przyjęliśmy najszerszy możliwy zakres usług. Nasza usługa przeznaczona jest dla osób, które pragną znaleźć odpowiednią firmę do odbioru: narzędzi chirurgicznych, zabiegowych oraz ich resztek, części ciała i organów, pojemników na krew i konserwantów, preparatów leczniczych, zużytych peloidów po zabiegach, a także pozostałości po żywieniu pacjentów z oddziałów zakaźnych. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zapraszamy do kontaktu z pracownikami naszej firmy. Gdy do nas zatelefonujesz, na pewno znajdziemy rozwiązanie i pomożemy Ci w przygotowaniu odbioru konkretnego odpadu i znajdziemy najlepsze firmy odbierające odpady medyczne w Gdyni.

Jak określa się odpady medyczne?

Odpady medyczne określane są w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 roku jako substancje i przedmioty, które powstają na skutek świadczenia usług zdrowotnych. Co więcej, odpady medyczne tworzy się w wyniku prowadzenia badań i doświadczeń naukowych z zakresu nauk medycznych.

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych w Gdyni?

Utylizacją odpadów medycznych w mieście Gdynia zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy, posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifikowaną do tego kadrę. Firmy te najczęściej zajmują się dodatkowo utylizacją innych odpadów chemicznych, na przykład odpadami weterynaryjnymi w Gdyni. Dzięki naszej aplikacji możesz zostawić zapytanie odnośnie usługi utylizacji odpadów medycznych, a my wyszukamy dla Ciebie najkorzystniejsze oferty z rynku.

Jak wykonywana jest usługa odbioru odpadów medycznych w Gdyni?

W pierwszej kolejności składasz zapytanie i wtedy Opiekun Klienta przygotuje dla Ciebie najlepsze propozycje. Gdy podejmiesz decyzję o przyjęciu naszej oferty, pracownik naszej firmy tak pokieruje Twoimi krokami, że doprowadzi do finalizacji zlecenia. W odpowiedzi otrzymasz informację dotyczącą terminu odbioru. Co więcej, możesz też liczyć na wsparcie w przypadku problemów z ewidencją BDO. Odbiór odpadów realizowany jest przez profesjonalny pojazd o zamkniętej strukturze, który nie zawiera więcej niż jedną przyczepę lub naczepę. Co więcej, odbiór odpadów odbywa się przy udziale wykwalifikowanej załogi.

Co należy mieć na uwadze podczas przechowywania odpadów medycznych?

Zasady dotyczące magazynowania odpadów medycznych zawarte są w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 roku w sprawie szczegółowego sposobu postępowania z odpadami medycznymi. W akcie zawarto najważniejsze dane wraz ze wskazaniem, w jakich opakowaniach i kolorach należy przechowywać odpady medyczne. Normy uwzględniają również zasady dotyczące tego, jak pomieszczenie przeznaczone do magazynowania ma być przygotowane. Istotne jest też to, że dwa rodzaje odpadów mają przypisany określony kolor, natomiast trzeci musi mieć inny kolor niż dwa pozostałe. Odpady zakaźne mają czerwony kolor, a niebezpieczne żółty.

Ile czasu potrzeba na realizację usługi odbioru odpadów medycznych w mieście Gdynia?

Najczęściej jest tak, że odbiór odpadów medycznych wykonywany jest w ramach z góry ustalonego abonamentu. w podpisanej umowie znajdują się wszelkie niezbędne informacje. Umowa określa przede wszystkim jak często mają być wykonywane odbiory odpadów medycznych i w jakim terminie one się odbywają. Z kolei czas oczekiwania na jednorazowy odbiór odpadów medycznych może być odmienny. Uwzględnia się tutaj pewne czynniki, a mianowicie lokalizację odbioru, ilość odpadu i dostępność specjalistycznych samochodów w konkretnym czasie. Wystarczy skontaktować się z nami, a my wtedy przyszykujemy ofertę łącznie z przypuszczalnym terminem odbioru odpadu.

Na jakim poziomie kształtuje się odpłatność za odbiór odpadów medycznych w Gdyni?

W tej sytuacji uwzględnia się różne czynniki. Najważniejszym elementem jest odpowiedź na pytanie, czy odbiór odapdów medzycznych w mieście Gdynia będzie realizowany jednorazowo, czy systematycznie. Przy regularnych odbiorach zawiera się umowę z abonamentem na kwotę, która może wynosić już od 60 zł miesięcznie. Inaczej jest przy jednorazowym odbiorze. Tutaj trudno od razu ustalić kwotę. Dlatego trzeba się z nami skontaktować i podać potrzebne informacje, abyśmy mogli przeprowadzić skuteczną analizę rynku.

Jakie dokumenty są wymagane przy przekazywaniu odpadów medycznych w Gdyni?

Przekazywanie odpadów z kategorii medycznych, znajdują się pod ścisłą kontrolą systemu BDO. W związku z tym każdy podmiot, który będzie chciał zamówić odbiór odpadów medycznych w Gdyni powinien móc wystawić dokument KPO (Karta Przekazania Odpadu). Warto jednocześnie podkreślić, iż odpady te powinny być zgodnie z ustawą ewidencjonowane. Jednak należy rozróżnić tu dwa przypadki. W sytuacji, gry wytwarzamy odpady medyczne poniżej 5 ton (lub poniżej 100 kg dla odpadów medycznych niebezpiecznych) możemy prowadzić tak zwaną uproszczoną ewidencję BDO. Wystarczy, iż w rejestrze BDO będziemy wystawiać KPO, nie jest wymagane wystawianie w rejestrze również kart ewidencji odpadu. Należy jednak pamiętać, iż na koniec roku firma jest zobowiązana sporządzić roczne sprawozdanie z wytworzonych odpadów, więc ewidencja może być przydatna w tym zakresie. W sytuacji gdy firma wytwarza ilości odpadów medycznych powyżej wskazanych limitów, żeby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji związanych z kontrolą urzędową, ważne, aby przekazywane odpady były ewidencjonowane w rejestrze BDO. Pamiętaj jednak, iż z tym problem również możemy pomóc, posiadamy w swoim zespole specjalistów w tej dziedzinie.

Jakie kody odpadów medycznych w Gdyni występują w ewidencji BDO?

Katalog odpadów medycznych uwzględnia 18 grup odpadów. Zatem w praktyce występują następujące kody odpadów medycznych w Gdyni: • 18 01 01 – narzędzia chirurgiczne, zabiegowe i ich resztki, • 18 01 02 – tkanki i opakowania na nie przeznaczone, • 18 01 03 – odpady, które zawierają żywe drobnoustroje, a także ich toksyny oraz formy mające zdolność do przenoszenia ich materiału genetycznego, • 18 01 04 – odpady zawierające drobnoustroje nieuwzględnione w powyższym punkcie, • 18 01 06 – chemikalia uznawane za niebezpieczne, • 18 01 07 – chemikalia niezawarte w poprzednim wierszu, • 18 01 08 – preparaty lecznicze cytotoksyczne oraz cytostatyczne, • 18 01 09 – leki niewymienione w poprzednim punkcie, • 18 01 10 – zużyte amalgamaty dentystyczne, • 18 01 80 – kąpiele biologiczne mające charakter zakaźny, • 18 01 81 – kąpiele biologiczne, które mają charakter niezakaźny, • 18 01 82 – odpady, które powstają po żywieniu pacjentów z oddziałów zakaźnych.

Jakie dane niezbędne są do tego, aby skutecznie oznaczyć odpady medyczne?

Przepisowe oznaczenie odpadów medycznych ma ogromne znaczenie. Nieprawidłowe działanie w tym zakresie jest jednoznaczne z nieprzyjęciem odpadów przez profesjonalną firmę zajmującą się odbiorem. Worki i pojemniki muszą być jasno oznaczone i uwzględniać następujące informacje: • kod odpadów medycznych umieszczonych w opakowaniu lub worku. • Nazwa firmy wytwarzającej odpady i jej numer REGON, • numer księgi rejestrowej firmy, która wyprodukowała odpad medyczny w rejestrze przedsiębiorstw wykonujących działalność leczniczą, • data i godzina otwarcia opakowania, • data i godzina zamknięcia.

Jakie wyróżnia się typy odpadów medycznych w Gdyni?

W Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 roku w paragrafie 1 ustęp 2 prezentuje się trzy rodzaje odpadów medycznych. Są to odpady medyczne: • zakaźne, • niebezpieczne, • inne niż niebezpieczne.

Jak często oddaje się odpady medyczne w Gdyni do odbioru?

Wpływ na to ma to, o jakim kodzie odpadów medycznych w Gdyni jest mowa. Dla przykładu odpady medyczne, które mają kod 18 01 02, magazynuje się wstępnie przez 72 godziny z uwzględnieniem temperatury do 10 stopni Celsjusza. Natomiast, jeśli chodzi odpady o kodach 18 01 03, 18 01 06, 18 01 10, 18 01 82, to można je magazynować w temperaturze do 18 stopni Celsjusza. Czas magazynowania uzależniony jest od temperatur. Dla zakresu od 10 do 18 stopni Celsjusza maksymalny czas magazynowania wynosi 72 godziny. Z kolei dla temperatur niższych od 10 stopni odpadów medycznych nie można przechowywać dłużej niż 30 dni. Co więcej, odpady niezaliczane do grupy niebezpieczne, również nie mogą być magazynowane dłużej niż 30 dni. Zatem biorąc pod uwagę powyższe czynniki, czas przechowywania odpadów medycznych nie może być dłuższy 30 dni, a więc odpady trzeba oddawać przynajmniej raz na miesiąc.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

To niesamowite, ale korzystając z WasteMaster czuję się, jakby aplikacja dokładnie wiedziała, czego potrzebuję.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Podzielenie wszystkiego na kategorie odpadów było doskonałym rozwiązaniem. To umożliwia sprawną obsługę zarówno kupującym, jak i sprzedającym.

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Dopiero od kilku dni korzystam z WasteMaster, a już nawiązałam korzystne dla mnie relacje biznesowe. Współpraca z innymi recyklerami z regionu pozwoli rozwijać firmę.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Remont domu dziadków wiązał się z wyrzuceniem wielu rzeczy, jakie zgromadzili oni na strychu i na podwórku. Straciłam nadzieję, że damy radę się tego pozbyć. Mąż dowiedział się o aplikacji i na szczęście sprawa jest już zakończona.

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Potrzebowałem skorzystać t [...]

Ocena 4/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?
10-09-2022
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?

Z pewnością wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje ze wszystkimi odpadami wyprodukowanymi np. podczas operacji czy zwykłego szczepienia lub pobierania krwi...

Więcej -->
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?
11-05-2022
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą okazać się odpady pochodzące z przychodni lekarskiej czy też szpitala. Warto się zastanowić i zadać sobie pytani...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów medycznych
16-03-2022
Zasady utylizacji odpadów medycznych

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych? Utylizacją odpadów medycznych zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifi...

Więcej -->
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń
12-03-2022
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń

Czym są odpady medyczne? Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstając...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?
07-03-2022
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem różnego typu produktów skażonych czy też potencjalnie niebezpiecznych rozważają zagadnienie odpadów medycznych – jak podejść do tematu? Jak...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat