Łódź - utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych w Łodzi

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!
Co warto wiedzieć na temat rodzaju odpadów medycznych odbieranych w ramach usługi?
Staramy się znaleźć alternatywy dla każdego rodzaju odpadu, dlatego przyjęliśmy najszerszy możliwy zakres. Nasza usługa przeznaczona jest dla osób, które chcą znaleźć właściwą firmę do odbioru: narzędzi chirurgicznych, zabiegowych oraz ich resztek, części ciała i organów, pojemników na krew i konserwantów, preparatów leczniczych, zużytych peloidów po zabiegach, a także pozostałości z żywienia pacjentów z oddziałów zakaźnych. W razie jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do kontaktu z pracownikami naszej firmy. Gdy do nas zatelefonujesz, na pewno znajdziemy rozwiązanie i pomożemy Ci w zorganizowaniu odbioru konkretnego odpadu.
Jakie są zasady dotyczące przechowywania odpadów medycznych?
Kwestię dotyczącą magazynowania odpadów medycznych określa Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 roku w sprawie szczegółowego sposobu postępowania z odpadami medycznymi. W normach prawnych bardzo dokładnie uwzględniono zasady dotyczące magazynowania odpadów medycznych. Co więcej, w dokumencie znajdziesz również dane związane z tym, w jakich pojemnikach i kolorach należy przechowywać odpady. Ważną część stanowi też treść opisująca to, w jaki sposób wnętrze ma być przygotowane do magazynowania. Istotne jest to, że dwa rodzaje odpadów mają przypisany konkretny kolor, z kolei trzeci musi być inny niż dwa poprzednie Zgodnie z rozporządzeniem odpadom zakaźnym przypisany jest kolor czerwony, z kolei niebezpiecznym żółty.
Co warto wiedzieć na temat dokumentów wymaganych przy odbiorze odpadów medycznych w Łodzi?
Proces związany z odbiorem odpadów medycznych wykonywany jest pod kontrolą systemu BDO. Dlatego podmiot zamawiający odbiór odpadów medycznych w Łodzi musi wystawić Kartę Przekazania Odpadu, czyli dokument KPO. Przepisy ustawy nakazują też konieczność prowadzenia ewidencji tych odpadów. Warto jednak pokazać dwie sytuacje. Wytwarzanie odpadów poniżej 5 ton lub 100 kg dla odpadów medycznych niebezpiecznych prowadzenie uproszczonej ewidencji BDO. Wówczas wystarczy wystawiać Kartę Przekazania Odpadu. W tym przypadku nie ma potrzeby prowadzenia w rejestrze kart ewidencji odpadu. Jednakże zgodnie z normami na koniec roku należy przygotować roczne sprawozdanie z wytworzonych odpadów. Dlatego nie warto rezygnować z prowadzenia ewidencji. Gdy wytwarzanie odpadów przekracza zaprezentowane limity, aby uniknąć niekorzystnych sytuacji, jeśli chodzi o kontrolę urzędową, należy przekazywać odpady, które są rejestrowane w systemie BDO. Mamy specjalistów w tej dziedzinie, dlatego możemy pomóc w rozwiązaniu kłopotu.
Jakie wskazuje się rodzaje odpadów medycznych w Łodzi?
Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 roku paragraf 1 ustęp 2 klasyfikuje odpady medyczne na trzy kategorie. Wyróżnia się zatem odpady medyczne: • zakaźne, • niebezpieczne, • inne niż niebezpieczne.
Jakie wytyczne muszą spełniać organizacje zajmujące się utylizacją odpadów medycznych w Łodzi?

Utylizacją odpadów medycznych w mieście Łódź zajmują się specjalistyczne przedsiębiorstwa, które *#*dysponują profesjonalnym sprzętem|mają profesjonalny sprzęt*#*. Co więcej, duże znaczenie ma też profesjonalna i doświadczona kadra pracowników. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że firmy odbierające odpady medyczne w Łodzi bardzo często prowadzą utylizację innych odpadów chemicznych. Nasza aplikacja pozwoli Ci złożyć zapytanie dotyczące usługi utylizacji i odbioru odpadów medycznych w Łodzi. W odpowiedzi na to poszukamy dla Ciebie najlepszej oferty na rynku, która spełni Twoje oczekiwania.

Jakie kody odpadów medycznych w Łodzi zawarte są w rejestrze BDO?
Katalog odpadów medycznych zawiera 18 grup odpadów. Zatem w praktyce występują następujące kody odpadów medycznych w Łodzi: • 18 01 01 – narzędzia chirurgiczne, zabiegowe i ich resztki, • 18 01 02 – tkanki i opakowania na nie przeznaczone, • 18 01 03 – odpady, które zawierają żywe drobnoustroje, a także ich toksyny oraz formy mające zdolność do przenoszenia ich materiału genetycznego, • 18 01 04 – odpady zawierające drobnoustroje nieuwzględnione w poprzednim punkcie, • 18 01 06 – chemikalia uznawane za niebezpieczne, • 18 01 07 – chemikalia nieuwzględnione w poprzednim wierszu, • 18 01 08 – preparaty lecznicze cytotoksyczne oraz cytostatyczne, • 18 01 09 – leki nieuwzględnione w poprzednim punkcie, • 18 01 10 – zużyte amalgamaty dentystyczne, • 18 01 80 – kąpiele biologiczne, które mają charakter zakaźny, • 18 01 81 – kąpiele biologiczne, które mają charakter niezakaźny, • 18 01 82 – odpady, które powstają po żywieniu pacjentów z oddziałów zakaźnych.
Jak zamówić usługę odbioru odpadów medycznych w mieście Łódź w aplikacji WasteMaster?
Aplikację WasteMaster stworzyliśmy tak, aby maksymalnie uprościć zamawianie usług, w tym odbiór odpadów medycznych w Łodzi. Są dwie możliwe drogi zamówienia usługi. Pierwsza z nich prowadzi przez kontakt telefoniczny z naszym konsultantem. Przeprowadzi on rozmowę w celu uzupełnienia informacji o wymaganiach dotyczący usługi, a następnie przekaże najkorzystniejsze oferty. Jeżeli oferta będzie zadowalająca, dokona w imieniu klienta zamówienia usługi. Druga możliwość wykorzystuje bezpośrednio stronę mamodpad, na której aktualnie się znajdujemy. Wystarczy wypełnić formularz na górze strony, i kliknąć przycisk "Szukaj ofert". Po wykonaniu tych czynności zostaną zaprezentowane Ci oferty dotyczące danego odpadu. Po wybraniu najlepszej oferty będzie konieczne wypełnienie informacji na temat szczegółów zamówienia. Gdy zamówienie zostanie złożone, otrzymasz na podany e-mail potwierdzenie przyjęcia zamówienia oraz dane firmy realizującej zlecenie.
Jaki jest czas wykonania usługi odbioru odpadów medycznych w mieście Łódź?
Najczęściej jest tak, że odbiór odpadów medycznych wykonywany jest w ramach z góry ustalonego abonamentu. w podpisanej umowie znajdują się wszelkie niezbędne dane. Umowa określa między innymi jak często mają być realizowane odbiory odpadów medycznych i w jakim terminie one następują. Z kolei czas oczekiwania na jednorazowy odbiór odpadów medycznych może być różny. Stosuje się tutaj pewne elementy, a mianowicie miejsce odbioru, ilość odpadu i dostępność specjalistycznych samochodów w konkretnym czasie. Wystarczy skontaktować się naszymi pracownikami, a my wówczas przyszykujemy ofertę łącznie z prawdopodobnym terminem odbioru odpadu.
Jak często oddaje się odpady medyczne w Łodzi do odbioru?
Wpływ na to ma to, o jakim kodzie odpadów medycznych w Łodzi jest mowa. Na przykład odpady medyczne, które mają kod 18 01 02, magazynuje się wstępnie przez 72 godziny z uwzględnieniem temperatury do 10 stopni Celsjusza. Z kolei, jeśli chodzi odpady o kodach 18 01 03, 18 01 06, 18 01 10, 18 01 82, to można je przechowywać w temperaturze do 18 stopni Celsjusza. Czas magazynowania uzależniony jest od temperatur. Dla zakresu od 10 do 18 stopni Celsjusza maksymalny czas magazynowania wynosi 72 godziny. Z kolei dla temperatur poniżej 10 stopni odpadów medycznych nie można przechowywać dłużej niż 30 dni. Co więcej, odpady niezaliczane do grupy niebezpieczne, również nie mogą być magazynowane dłużej niż 30 dni. Zatem uwzględniając powyższe czynniki, czas przechowywania odpadów medycznych nie może przekraczać 30 dni, a więc odpady trzeba oddawać przynajmniej raz w miesiącu.
Jak wygląda odpłatność za odbiór odpadów medycznych w Łodzi?
Odpłatność za usługę jest zależna od wielu czynników. Pierwszy i podstawowym jest fakt, czy odbiór będzie odbywał się regularnie, czy jednorazowo. W przypadku regularnych odbiorów są zawierane umowy na abonament nawet od 60 zł miesięcznie. W przypadku jednorazowego odbioru ciężko z góry podać jakąś konkretną kwotę, dlatego najlepiej skontaktować się z nami, abyśmy mogli przygotować przegląd rynku i ofert mając konkretne informacje o odpadzie.
Jak kształtują się koszty za usługę, jaką jest utylizacja odpadów medycznych w Łodzi?

Utylizacja odpadów medycznych w Łodzi kosztuje zależnie od wielu różnych czynników. W tym przypadku istotne znaczenie ma to czy odbiór odbywa się jednorazowo, czy regularnie w ramach abonamentu. Wśród parametrów wymienia się również miejsce odbioru oraz z jaką częstotliwością odbiór będzie realizowany. Stawki abonamentów za odbiór odpadów medycznych zaczynają się już od 60 zł za miesiąc. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że w tej cenie uwzględnia się wyłącznie jeden wywóz w miesiącu. Z kolei ceny za jednorazowy odbiór odpadów medycznych zaczynają się nawet od 30 zł. Cennik utylizacji odpadów medycznych w Łodzi może uwzględniać również różnego rodzaju promocje. Cennik utylizacji odpadów medycznych w Łodzi może się różnić również ze względu na różne akcje promocyjne. 

Jak definiowane są odpady medyczne?
Odpady medyczne zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 roku to środki i przedmioty, które powstają w wyniku świadczenia usług zdrowotnych. Co więcej, wytwarza się je również w wyniku badań i doświadczeń przeprowadzanych z zakresu nauk medycznych.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Znalezienie firmy oferującej utylizację i odbiór odpadów medycznych w Łodzi nie jest wcale prostym zadaniem. Na szczęście mogliśmy posiłkować się stroną mamodpad i szybko ogarnęliśmy sprawę. Polecam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Potrzebowałem firmy, która zajmie się zdemontowaniem i rozbiórką konstrukcji metalowych. Chodziło o kilka zleceń. Nie wiedziałem, na kogo się zdecydować, jednak po przejrzeniu aplikacji wszystko było dla mnie prostsze.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Jako fabryka produkująca żywność gromadzimy mega dużo bioodpadów. Dlatego w WM nawiązaliśmy kontakt z firmą, która wszystkiego pozbywa się w naszym imieniu.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie wyobrażam sobie, by nie korzystać z użytecznych narzędzi, dzięki jakim możemy lepiej funkcjonować. Dlatego cieszę się, że mogliśmy skorzystać z aplikacji i jako pośrednicy od gospodarowania odpadami szybko nawiązywać nowe relacje. I będziemy to robić nadal!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Cennik utylizacji odpadów medycznych w Łodzi może konsternować. Dlatego skorzystałem z oferty portalu i jestem bardzo zadowolony

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Gdzie oddać zużyty sprzęt AGD?
01-07-2022
Gdzie oddać zużyty sprzęt AGD?

Osoby gromadzące wyeksploatowane lodówki, mikrofalówki bądź też inne urządzenia elektryczne, zastanawiają się, gdzie oddać zużyty sprzęt AGD? Odpowiedź na to pytanie nie jest tr...

Więcej -->
Gdzie oddać makulaturę?
20-06-2022
Gdzie oddać makulaturę?

Według danych statystycznych makulatura stanowi nawet 1/3 wytwarzanych na co dzień „śmieci”. Nie dziwi zatem fakt, że skup makulatury to bardzo potrzebny element gospodarki cyrk...

Więcej -->
Gdzie oddać opony?
15-06-2022
Gdzie oddać opony?

Każdy przedsiębiorca, którego działalność wiąże się z produkcją lub wymianą ogumienia, zastanawia się gdzie oddać opony i odpady gumowe. Pytanie to wiąże się przede wszystkim ze...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat