Poznań - utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych w Poznaniu

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!
Jaka dokumentacja jest potrzebna przy wykonywaniu usługi związanej z przekazywaniem odpadów medycznych w Poznaniu?
Działania związane z odbiorem odpadów medycznych znajdują się pod kontrolą systemu BDO. Dalego każda organizacja zamawiająca odbiór odpadów medycznych w Poznaniu powinna mieć możliwość wydania Karty Przekazania Odpadu, czyli w skrócie KPO. Zgodnie z przepisami ustawy podlegają one rejestracji. Warto jednak przytoczyć dwie alternatywy. Podmiot wytwarzający mniej niż 5 ton odpadów medycznych (bądź poniżej 100 kg odpadów medycznych niebezpiecznych) może stosować ewidencję uproszczoną. Wtedy wystarczy w rejestrze BDO wystawić KPO. Nie jest wymagane wystawianie kart ewidencji odpadu. Jednak na koniec roku firma ma obowiązek sporządzić roczne sprawozdanie z wyprodukowanych odpadów. Zatem ewidencja z pewnością będzie potrzebna. Z kolei, gdy firma wytwarza odpady medyczne powyżej limitów, wtedy odpady muszą być rejestrowane w rejestrze BDO. Posiadamy w naszym zespole specjalistów, dlatego w tym kłopocie możemy również pomóc.
Jak realizowana jest usługa odbioru odpadów medycznych w Poznaniu?
Na początku składasz zapytanie i wtedy Opiekun Klienta przygotuje dla Ciebie najkorzystniejsze propozycje. Gdy podejmiesz decyzję o zaakceptowaniu naszej oferty, pracownik naszej firmy tak pokieruje Twoimi krokami, że doprowadzi do finalizacji zlecenia. W odpowiedzi otrzymasz informację dotyczącą terminu odbioru. Co więcej, możesz też liczyć na wsparcie w przypadku problemów z rejestrem BDO. Odbiór odpadów realizowany jest przez specjalistyczny pojazd o zamkniętej strukturze, który nie zawiera więcej niż jedną przyczepę lub naczepę. Ponadto, odbiór odpadów odbywa się przy pomocy wykwalifikowanej załogi.
Na czym polega zamawianie usługi odbioru odpadów medycznych w mieście Poznań przy wykorzystaniu aplikacji WasteMaster?
Narzędzie WasteMaster jest po to, aby zapewnić jak najłatwiejsze zamawianie usług, w tym odbiór odpadów medycznych w Poznaniu. W tym przypadku można skorzystać z jednej z dwóch dostępnych dróg. Można podjąć telefoniczny kontakt z przedstawicielem naszej firmy. Podczas rozmowy pozyska on dane w celu uzupełnienia informacji o wymaganiach związanych z usługą. Później przekaże on najtrafniejsze propozycje. Gdy klient będzie usatysfakcjonowany z możliwości, jakie otrzyma, opiekun złoży zamówienie w imieniu zainteresowanego. Można też wykorzystać witrynę mamodpad, na której właśnie jesteśmy. W tym celu wypełnia się kwestionariusz i klika przycisk „Szukaj ofert”. W następnych krokach otrzymasz oferty związane z danym odpadem. Gdy wybierzesz najkorzystniejszą ofertę, zostaniesz poproszony lub poproszona o podanie danych na temat szczegółów zamówienia. Potwierdzeniem złożenia dyspozycji jest wiadomość wysłana na podany adres e-mail.
Jak często należy oddawać odpady medyczne?
Wszystko jest zależne od tego, o którym kodzie odpadów medycznych w Poznaniu mówimy. Przykładowo kod 18 01 02* może być magazynowany wstępnie wyłącznie przez 72 godziny i w temperaturze do 10 stopni Celsjusza. W przypadku kodów 18 01 03*, 18 01 06*, 18 01 08*, 18 01 10* i 18 01 82* można odpady magazynować do 18 stopni Celsjusza, ale w zależności od temperatur, jest inny dopuszczalny czas magazynowania (dla temperatur od 10 do 18 stopni maksymalnie 72 godziny, natomiast w przypadku temperatury poniżej 10 stopni jest to nie dłużej niż 30 dni. Odnośnie kodów odpadów, które nie należą do rodzaju niebezpiecznych, mogą być wstępnie magazynowane również nie dłużej niż 30 dni. W efekcie powyższego maksymalny okres przechowywania odpadów medycznych wynosi 30 dni, czyli należy oddawać odpad przynajmniej raz w miesiącu.
Jak przechowywać odpady medyczne?
To jak przechowywać odpadu medyczne reguluje precyzyjnie Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. w sprawie szczegółowego sposobu postępowania z odpadami medycznymi. W Rozporządzeniu są jasne określone zasady przechowywania odpadów, łącznie z określeniem, w jakich pojemnikach czy jakich kolorach mają być. Określa również skrupulatnie, jak pomieszczenie musi być przygotowanie. Warto wspomnieć, iż dwa rodzaje odpadów medycznych mają przypisany swój własny kolor, natomiast trzeci rodzaj musi mieć inny niż dwa wcześniej wskazane. I tak dla odpadów zakaźnych jest przypisany czerwony kolor, natomiast dla odpadów niebezpiecznych żółty.
Na jakim poziomie kształtuje się odpłatność za odbiór odpadów medycznych w Poznaniu?
W tej sytuacji uwzględnia się różne czynniki. Najważniejszym elementem jest udzielenie odpowiedzi na pytanie, czy odbiór odapdów medzycznych w mieście Poznań będzie realizowany jednorazowo, czy systematycznie. Przy regularnych odbiorach podpisuje się umowę z abonamentem na kwotę, która może wynosić już od 60 zł miesięcznie. Inaczej jest przy jednorazowym odbiorze. Tutaj nie jest łatwo od razu ustalić kwotę. Dlatego trzeba się z nami skontaktować i podać szczegóły, abyśmy mogli przeprowadzić skuteczną analizę rynku.
Czym są odpady medyczne?
Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstających w wyniku świadczenia usług zdrowotnych, a także prowadzeniem badań i doświadczeń naukowych w zakresie medycyny.
Jakie znane są podstawowe rodzaje odpadów medycznych w Poznaniu?
W praktyce wyróżnia się trzy rodzaje odpadów medycznych, co zawarte jest w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 roku w paragrafie 1 ustęp 2. Wymienia się zatem następujące typy odpadów medycznych: • odpady medyczne zakaźne, • odpady medyczne niebezpieczne, • odpady medyczne inne niż niebezpieczne.
Jak kody odpadów medyczne w Poznaniu zostały sklasyfikowane w rejestrze BDO?
W katalogu odpadów odpady medyczne zostały przydzielone do grupy 18. Zgodnie z tym możemy wymienić następujące kody odpadów medycznych w Poznaniu: 18 01 01 – narzędzia zabiegowe i chirurgiczne oraz ich resztki. 18 01 02 – tkanki oraz pojemniki na nie przeznaczone. 18 01 03 – odpady zawierające żywe drobnoustroje, ich toksyny lub inne formy zdolne do przeniesienia ich materiału genetycznego. 18 01 04 – inne odpady zawierające drobnoustroje niż w punkcie poprzednim. 18 01 06 – chemikalia niebezpieczne. 18 01 07 – chemikalia inne niż w punkcie poprzednim. 18 01 08 – leki cytotoksyczne i cytostatyczne. 18 01 09 – leki inne niż w punkcie 18 01 08. 18 01 10 – zużyte amalgamaty stomatologiczne. 18 01 80 – kąpiele biologiczne o charakterze zakaźnym. 18 01 81 – kąpiele biologiczne niezakaźne. 18 01 82 – odpady pozostałe po żywieniu pacjentów zakaźnych.
Co warto wiedzieć na temat rodzaju odpadów medycznych przyjmowanych w ramach usługi?
Staramy się znaleźć rozwiązania dla każdego rodzaju odpadu, dlatego przyjęliśmy najszerszy możliwy zakres. Nasza usługa skierowana jest dla osób, które chcą znaleźć odpowiednią firmę do odbioru: narzędzi chirurgicznych, zabiegowych oraz ich resztek, części ciała i organów, pojemników na krew i konserwantów, preparatów leczniczych, zużytych peloidów po zabiegach, a także pozostałości po żywieniu pacjentów z oddziałów zakaźnych. W razie jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do kontaktu z przedstawicielami naszej firmy. Gdy do nas zadzwonisz, na pewno znajdziemy rozwiązanie i pomożemy Ci w zorganizowaniu odbioru konkretnego odpadu.
Jak kształtują się koszty za usługę, jaką jest utylizacja odpadów medycznych w Poznaniu?
Utylizacja odpadów medycznych w Poznaniu kosztuje w zależności od wielu różnych czynników. W tym przypadku istotne znaczenie ma to czy odbiór odbywa się jednorazowo, czy regularnie w ramach umowy abonamentowej. Wśród czynników wymienia się również lokalizację odbioru oraz z jaką częstotliwością odbiór będzie realizowany. Ceny abonamentów za odbiór odpadów medycznych zaczynają się już od 60 zł za miesiąc. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że w tej cenie uwzględnia się wyłącznie jeden wywóz na miesiąc. Z kolei ceny za jednorazowy odbiór odpadów medycznych zaczynają się nawet od 30 zł.
Jakie wytyczne muszą spełniać organizacje zajmujące się utylizacją odpadów medycznych w Poznaniu?
Utylizacją odpadów medycznych w mieście Poznań zajmują się specjalistyczne przedsiębiorstwa, które *#*dysponują profesjonalnym sprzętem|mają profesjonalny sprzęt*#*. Co więcej, duże znaczenie ma też profesjonalna i doświadczona kadra pracowników. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że firmy te bardzo często zajmują się również utylizacją innych odpadów chemicznych. Nasza aplikacja pozwoli Ci złożyć zapytanie związane z utylizacją odpadów medycznych. W odpowiedzi na to poszukamy dla Ciebie najkorzystniejszej oferty na rynku, która spełni Twoje potrzeby.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Miałem dużo złomu do zaoferowania i absolutnie nie chciałem być na tym stratny. Niestety, już nie raz się tak zdarzyło. Dlatego cieszę się, że korzystając z aplikacji więcej nie muszę się takimi rzeczami przejmować.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Przygotowaliśmy seminarium dla innych przedsiębiorców z naszej branży. Wiemy w końcu, że gospodarka odpadami to ważny temat. Trochę obawialiśmy się tego, jak dotrzemy do zainteresowanych. Na szczęście, wastemaster pomaga w zbudowaniu siatki kontaktów.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

W końcu mam kontakt z firmami, które chcą negocjować ceny złomu. Bardzo to sobie cenię, ponieważ mam wgląd do kilku ofert i zawsze dostaję taką cenę, na jakiej mi zależy.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Wcześniej nie było takiej aplikacji jak ta dlatego trochę się bałem. Natomiast okazało się, że absolutnie nie było czego! Prosta obsługa i wiele opcji do wyboru, a przede wszystkim o wiele lepsze relacje z klientami. I to nadal nie wsyztsko!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Wyposażyliśmy na nowo stac [...]

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Gdzie oddać zużyty sprzęt AGD?
01-07-2022
Gdzie oddać zużyty sprzęt AGD?

Osoby gromadzące wyeksploatowane lodówki, mikrofalówki bądź też inne urządzenia elektryczne, zastanawiają się, gdzie oddać zużyty sprzęt AGD? Odpowiedź na to pytanie nie jest tr...

Więcej -->
Gdzie oddać makulaturę?
20-06-2022
Gdzie oddać makulaturę?

Według danych statystycznych makulatura stanowi nawet 1/3 wytwarzanych na co dzień „śmieci”. Nie dziwi zatem fakt, że skup makulatury to bardzo potrzebny element gospodarki cyrk...

Więcej -->
Gdzie oddać opony?
15-06-2022
Gdzie oddać opony?

Każdy przedsiębiorca, którego działalność wiąże się z produkcją lub wymianą ogumienia, zastanawia się gdzie oddać opony i odpady gumowe. Pytanie to wiąże się przede wszystkim ze...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat