Wrocław - utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych we Wrocławiu

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Czym są odpady medyczne?

Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstających w wyniku świadczenia usług zdrowotnych, a także prowadzeniem badań i doświadczeń naukowych w zakresie medycyny. Do odpadów medycznych pochodzących od ludzi zaliczają się także odpady weterynaryjne we Wrocławiu.

Jakie jednostki zajmują się utylizacją odpadów medycznych we Wrocławiu?

Odbiór odpadów medycznych we Wrocławiu nie może być przeprowadzany przez standardowe skupy odpadów. Utylizacją odpadów medycznych w mieście Wrocław zajmują się przedsiębiorstwa, które dysponują profesjonalnym sprzętem i zatrudniają doświadczoną kadrę pracowników. Co więcej, organizacje te niejednokrotnie świadczą również usługi utylizacji innych odpadów chemicznych. Korzystając z naszej aplikacji, możesz wysłać zapytanie dotyczące utylizacji odpadów medycznych. W rezultacie wykonamy analizę rynku i z pewnością znajdziemy propozycję, która spełni Twoje oczekiwania.

Co warto wiedzieć na temat odpadów medycznych przyjmowanych w ramach usługi?

Jesteśmy giełdą odpadów, która stara się znaleźć rozwiązania dla każdego rodzaju odpadu, w tym pomagamy przy wywozie odpadów medycznych we Wrocławiu. Pragniemy pomóc wszystkim zainteresowanym, dlatego przyjęliśmy możliwie najszerszy zakres. Pomagamy zatem odbierać takie odpady jak: narzędzia chirurgiczne i zabiegowe oraz ich resztki, chemikalia, w tym odczynniki chemiczne, organy i części ciała, odpady dentystyczne, zużyte peloidy po zabiegach czy pozostałości z żywienia pacjentów z oddziałów zakaźnych. Zawsze możesz do nas zadzwonić, gdy masz jakiekolwiek wątpliwości. Gwarantujemy, że rozwiązanie na pewno się znajdzie.

Ile kosztuje utylizacja odpadów medycznych we Wrocławiu?

Ile kosztuje utylizacja odpadów medycznych we Wrocławiu, zależy od wielu czynników. Duże znaczenie ma czy odbiór odbywa się jednorazowo, czy w ramach abonamentu, jaka jest lokalizacja odbioru, z jaką częstotliwością ma się odbiór odbywać. Ceny abonamentów zaczynają się już od 60 zł, jednak należy pamiętać, że w tej sytuacji przeważnie zawierają wyłącznie jeden odbiór odpadów w miesiącu. Koszy jednorazowego odbioru i utylizacji odpadów medycznych we Wrocławiu mogą zaczynać się od nawet 30 zł.

Jak często należy oddawać odpady medyczne?

Wszystko jest zależne od tego, o którym kodzie odpadów medycznych we Wrocławiu mówimy. Przykładowo kod 18 01 02* może być magazynowany wstępnie wyłącznie przez 72 godziny i w temperaturze do 10 stopni Celsjusza. W przypadku kodów 18 01 03*, 18 01 06*, 18 01 08*, 18 01 10* i 18 01 82* można odpady magazynować do 18 stopni Celsjusza, ale w zależności od temperatur, jest inny dopuszczalny czas magazynowania (dla temperatur od 10 do 18 stopni maksymalnie 72 godziny, natomiast w przypadku temperatury poniżej 10 stopni jest to nie dłużej niż 30 dni. Odnośnie kodów odpadów, które nie należą do rodzaju niebezpiecznych, mogą być wstępnie magazynowane również nie dłużej niż 30 dni. W efekcie powyższego maksymalny okres przechowywania odpadów medycznych wynosi 30 dni, czyli należy oddawać odpad przynajmniej raz w miesiącu.

Jakie wymienia się typy odpadów medycznych we Wrocławiu?

W Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 roku w paragrafie 1 ustęp 2 wymienia się trzy rodzaje odpadów medycznych. Są to odpady medyczne: • zakaźne, • niebezpieczne, • inne niż niebezpieczne.

Jaki jest czas na wykonanie usługi odbioru odpadów medycznych w mieście Wrocław?

Najczęściej jest tak, że odbiór odpadów medycznych wykonywany jest przez ustalony abonament. W umowie występuje informacja na temat częstotliwości odbioru odpadów, na przykład raz w miesiącu. Z kolei przy jednorazowym odbiorze czas oczekiwania może być różny. Wyróżnia się tutaj kilka czynników, które na to wpływają. Istotna jest głównie lokalizacja odbioru, ilość odpadu, a także dostępność profesjonalnych samochodów w konkretnym terminie. W przypadku zainteresowania zapraszamy do kontaktu z nami, a my w odpowiedzi na Twoje zapytanie przygotujemy ofertę wraz z prawdopodobnym terminem odbioru odpadu.

Jakie dokumenty są wymagane przy przekazywaniu odpadów medycznych we Wrocławiu?

Przekazywanie odpadów z kategorii medycznych, znajdują się pod ścisłą kontrolą systemu BDO. W związku z tym każdy podmiot, który będzie chciał zamówić odbiór odpadów medycznych we Wrocławiu powinien móc wystawić dokument KPO (Karta Przekazania Odpadu). Warto jednocześnie podkreślić, iż odpady te powinny być zgodnie z ustawą ewidencjonowane. Jednak należy rozróżnić tu dwa przypadki. W sytuacji, gry wytwarzamy odpady medyczne poniżej 5 ton (lub poniżej 100 kg dla odpadów medycznych niebezpiecznych) możemy prowadzić tak zwaną uproszczoną ewidencję BDO. Wystarczy, iż w rejestrze BDO będziemy wystawiać KPO, nie jest wymagane wystawianie w rejestrze również kart ewidencji odpadu. Należy jednak pamiętać, iż na koniec roku firma jest zobowiązana sporządzić roczne sprawozdanie z wytworzonych odpadów, więc ewidencja może być przydatna w tym zakresie. W sytuacji gdy firma wytwarza ilości odpadów medycznych powyżej wskazanych limitów, żeby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji związanych z kontrolą urzędową, ważne, aby przekazywane odpady były ewidencjonowane w rejestrze BDO. Pamiętaj jednak, iż z tym problem również możemy pomóc, posiadamy w swoim zespole specjalistów w tej dziedzinie.

Jak prawidłowo oznacza się odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być prawidłowo oznaczone. Bez tego elementu nie zostaną one odebrane. Zatem jest to tak istotne. Przepisy określają, że pojemniki i worki należy oznaczyć widocznymi etykietami zawierającymi następujące elementy. • kod odpadów medycznych, • nazwa firmy wytwarzającej odpady medyczne i numer REGON, • numer księgi rejestrowej firmy wytwarzającej odpad w ewidencji podmiotów wykonujących działalność leczniczą, • data i godzina otwarcia opakowania, • data i godzina zamknięcia opakowania.

W jaki sposób jest wykonywana usługa odbioru odpadów medycznych we Wrocławiu?

Po złożeniu zapytania, nasz Opiekun Klienta przygotuje dla Ciebie najlepsze oferty. Jeżeli zdecydujesz się na naszą ofertę, to Opiekun pokieruje resztą zagadnień aż do finalizacji zlecenia. Ustali termin odbioru jak i udzieli wsparcia w razie problemów z rejestrem BDO. Sam odbiór odbywa się poprzez specjalistyczny pojazd oraz wykwalifikowaną załogę. Samochód transportowy dopuszczony do odpadów medycznych to pojazd o zamkniętej strukturze, który nie może zawierać więcej niż jednej przyczepy lub naczepy.

Jak kody odpadów medyczne we Wrocławiu zostały sklasyfikowane w rejestrze BDO?

W katalogu odpadów odpady medyczne zostały przydzielone do grupy 18. Zgodnie z tym możemy wymienić następujące kody odpadów medycznych we Wrocławiu: 18 01 01 – narzędzia zabiegowe i chirurgiczne oraz ich resztki. 18 01 02 – tkanki oraz pojemniki na nie przeznaczone. 18 01 03 – odpady zawierające żywe drobnoustroje, ich toksyny lub inne formy zdolne do przeniesienia ich materiału genetycznego. 18 01 04 – inne odpady zawierające drobnoustroje niż w punkcie poprzednim. 18 01 06 – chemikalia niebezpieczne. 18 01 07 – chemikalia inne niż w punkcie poprzednim. 18 01 08 – leki cytotoksyczne i cytostatyczne. 18 01 09 – leki inne niż w punkcie 18 01 08. 18 01 10 – zużyte amalgamaty stomatologiczne. 18 01 80 – kąpiele biologiczne o charakterze zakaźnym. 18 01 81 – kąpiele biologiczne niezakaźne. 18 01 82 – odpady pozostałe po żywieniu pacjentów zakaźnych.

Jak wygląda odpłatność za odbiór odpadów medycznych we Wrocławiu?

Odpłatność za usługę jest zależna od wielu czynników. Pierwszy i podstawowym jest fakt, czy odbiór będzie odbywał się regularnie, czy jednorazowo. W przypadku regularnych odbiorów są zawierane umowy na abonament nawet od 60 zł miesięcznie. W przypadku jednorazowego odbioru ciężko z góry podać jakąś konkretną kwotę, dlatego najlepiej skontaktować się z nami, abyśmy mogli przygotować przegląd rynku i ofert mając konkretne informacje o odpadzie.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Chciałam wiedzieć więcej o cenniku utylizacji odpadów medycznych we Wrocławiu, więc wykonałam telefon do konsultantów z WasteMaster. Jak zwykle udzieli mi aktualnych informacji - bardzo sobie to cenię!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dzięki tej aplikacji udało mi się w niespodziewanie krótkim czasie pozbyć odpadów pooperacyjnych, kroplówek i leków cytotoksycznych - szczerze polecam!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Mimo że, usługa jest za darmo - bardzo ją polecam. Dzięki uprzejmemu konsultantowi znalazłem doskonałą firmę odbierającą odpady medyczne we Wrocławiu - polecam ich mocno!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Z WasteMaster utylizowałem odpady medyczne we Wrocławiu po raz pierwszy, więc nie sądziłem, że będę aż tak zadowolony. Sprawnie odpowiedzieli na moje zapytania, ich wycena była precyzyjna, a lista ofert zadowalająca. Polecam mocno!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecam wyszukiwanie firm utylizujących odpady medyczne we Wrocławiu z WasteMaster - są naprawdę rzetelni i profesjonalni!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?
10-09-2022
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?

Z pewnością wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje ze wszystkimi odpadami wyprodukowanymi np. podczas operacji czy zwykłego szczepienia lub pobierania krwi...

Więcej -->
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?
11-05-2022
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą okazać się odpady pochodzące z przychodni lekarskiej czy też szpitala. Warto się zastanowić i zadać sobie pytani...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów medycznych
16-03-2022
Zasady utylizacji odpadów medycznych

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych? Utylizacją odpadów medycznych zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifi...

Więcej -->
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń
12-03-2022
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń

Czym są odpady medyczne? Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstając...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?
07-03-2022
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem różnego typu produktów skażonych czy też potencjalnie niebezpiecznych rozważają zagadnienie odpadów medycznych – jak podejść do tematu? Jak...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon