Utylizacja odpadów medycznych w Krakowie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO Standard - 199 zł (netto) za miesiąc*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO i 10 wpisów do KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*płatność cykliczna przez okres 12 miesięcy.
Abonament BDO - Premium 399 zł (netto) za miesiąc*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO i 25 wpisów do KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*płatność cykliczna przez okres 12 miesięcy.
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Jaka dokumentacja jest potrzebna przy wykonywaniu usługi związanej z przekazywaniem odpadów medycznych w Krakowie?

Działania związane z przekazywaniem odpadów medycznych znajdują się pod kontrolą systemu BDO. Dalego każda organizacja zamawiająca odbiór odpadów medycznych w Krakowie powinna mieć możliwość wydania Karty Przekazania Odpadu, czyli w skrócie KPO. Zgodnie z przepisami ustawy podlegają one rejestracji. Warto jednak przytoczyć dwie alternatywy. Podmiot wytwarzający mniej niż 5 ton odpadów medycznych (bądź poniżej 100 kg odpadów medycznych niebezpiecznych) może stosować ewidencję uproszczoną. Wówczas wystarczy w rejestrze BDO wystawić KPO. Nie jest wymagane wystawianie kart ewidencji odpadu. Jednak na koniec roku firma ma obowiązek przygotować roczne sprawozdanie z wytworzonych odpadów. Zatem ewidencja z pewnością będzie potrzebna. Z kolei, gdy firma wytwarza odpady medyczne powyżej limitów, wtedy odpady muszą być rejestrowane w rejestrze BDO. Mamy w naszym zespole specjalistów, dlatego w tym kłopocie możemy również pomóc.

Ile wynosi odpłatność za odbiór odpadów medycznych w Krakowie?

W tym przypadku uwzględnia się różne czynniki. Najważniejszym elementem jest odpowiedź na pytanie, czy odbiór odapdów medzycznych w mieście Kraków będzie realizowany jednorazowo, czy systematycznie. Przy regularnych odbiorach zawiera się umowę z abonamentem na kwotę, która może wynosić już od 60 zł miesięcznie. Inaczej jest przy jednorazowym odbiorze. Tutaj trudno od razu ustalić kwotę. Dlatego trzeba się z nami skontaktować i podać szczegóły, abyśmy mogli przeprowadzić skuteczną analizę rynku.

Jak definiowane są odpady medyczne?

Odpady medyczne zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 roku to środki i przedmioty, które powstają na skutek świadczenia usług zdrowotnych. Co więcej, wytwarza się je również w wyniku badań i doświadczeń przeprowadzanych z zakresu nauk medycznych.

Co warto wiedzieć na temat odpadów medycznych przyjmowanych w ramach usługi?

Jesteśmy giełdą odpadów, która stara się znaleźć rozwiązania dla każdego rodzaju odpadu. Pragniemy pomóc wszystkim klientom, dlatego przyjęliśmy możliwie najszerszy zakres. Pomagamy zatem odbierać takie odpady jak: narzędzia chirurgiczne i zabiegowe oraz ich resztki, chemikalia, w tym odczynniki chemiczne, organy i części ciała, odpady dentystyczne, zużyte peloidy po zabiegach czy pozostałości z żywienia pacjentów z oddziałów zakaźnych. Zawsze możesz do nas zadzwonić, gdy masz pewne wątpliwości. Gwarantujemy, że rozwiązanie na pewno się znajdzie.

Jak wykonywana jest usługa odbioru odpadów medycznych w Krakowie?

Na początku składasz zapytanie i wtedy Opiekun Klienta przygotuje dla Ciebie najlepsze oferty. Gdy podejmiesz decyzję o zaakceptowaniu naszej oferty, pracownik naszej firmy tak pokieruje Twoimi krokami, że przyczyni się do finalizacji zlecenia. W odpowiedzi otrzymasz informację dotyczącą terminu odbioru a firma odbierająca odpady medyczne w Krakowie skontaktuje się z Tobą w razie potrzeby. Co więcej, możesz też liczyć na pomoc w przypadku kłopotów z rejestrem BDO. Odbiór odpadów realizowany jest przez profesjonalny pojazd o zamkniętej strukturze, który nie zawiera więcej niż jedną przyczepę lub naczepę. Co więcej, odbiór odpadów odbywa się przy udziale wykwalifikowanej załogi.

Jakie wyróżnia się rodzaje odpadów medycznych w Krakowie?

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 roku paragraf 1 ustęp 2 dzieli odpady medyczne na trzy kategorie. Wymienia się zatem odpady medyczne: • zakaźne, • niebezpieczne, • inne niż niebezpieczne.

Jakie informacje potrzebne są do tego, aby prawidłowo oznaczyć odpady medyczne?

Przepisowe oznaczenie odpadów medycznych ma ogromne znaczenie. Nieprzepisowe działanie w tym zakresie jest jednoznaczne z nieprzyjęciem odpadów przez specjalistyczną firmę zajmującą się odbiorem. Worki i pojemniki muszą być wyraźnie oznaczone i zawierać następujące informacje: • kod odpadów medycznych znajdujących się w opakowaniu lub worku. • Nazwa firmy wytwarzającej odpady i jej numer REGON, • numer księgi rejestrowej firmy, która wyprodukowała odpad medyczny w rejestrze przedsiębiorstw wykonujących działalność leczniczą, • data i godzina otwarcia opakowania, • data i godzina zamknięcia.

W jaki sposób prawidłowo przechowywać odpady medyczne?

Zasady związane z przechowywaniem odpadów medycznych umieszczone są w akcie Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 roku w sprawie szczególnego sposobu postępowania z odpadami medycznymi. W rozporządzeniu umieszczono klarowne zasady magazynowania odpadów. Rozporządzenie określa też, w jakich pojemnikach i kolorach przechowuje się odpady. Co więcej, umieszczone są tam też zasady, jakie musi spełnić magazyn przeznaczony do przechowywania odpadów. Musisz wiedzieć że dwa rodzaje odpadów medycznych mają przypisany określony kolor, z kolei trzeci musi mieć inny niż dwa pozostałe. Zgodnie z przytoczonym aktem prawnym odpady zakaźne magazynuje się w pojemnikach koloru czerwonego, a niebezpieczne w opakowaniach koloru żółtego.

W jakim czasie realizowana jest usługa odbioru odpadów medycznych?

W większości przypadków odbiór odpadów medycznych odbywa się poprzez ustalony abonament. Określa się, w nim jak często mają być realizowane odbiory odpady (przykładowo raz w miesiącu) i kiedy on następuje. W przypadku jednorazowego odbioru czas oczekiwania może być różny. Wpływa na niego wiele czynników jak lokalizacja odbioru, ilość odpadu czy dostępność specjalistycznych pojazdów w tym czasie. W takim przypadku najlepiej zadzwonić do nas, a my przyszykujemy ofertę wraz z przypuszczalnym terminem odbioru odpadu.

Jak zamówić usługę odbioru odpadów medycznych w mieście Kraków w aplikacji WasteMaster?

Aplikację WasteMaster stworzyliśmy tak, aby maksymalnie uprościć zamawianie usług, w tym odbiór odpadów medycznych w Krakowie. Są dwie możliwe drogi zamówienia usługi. Pierwsza z nich prowadzi przez kontakt telefoniczny z naszym konsultantem. Przeprowadzi on rozmowę w celu uzupełnienia informacji o wymaganiach dotyczący usługi, a następnie przekaże najkorzystniejsze oferty. Jeżeli oferta będzie zadowalająca, dokona w imieniu klienta zamówienia usługi. Druga możliwość wykorzystuje bezpośrednio stronę mamodpad, na której aktualnie się znajdujemy. Wystarczy wypełnić formularz na górze strony, i kliknąć przycisk "Szukaj ofert". Po wykonaniu tych czynności zostaną zaprezentowane Ci oferty dotyczące danego odpadu. Po wybraniu najlepszej oferty będzie konieczne wypełnienie informacji na temat szczegółów zamówienia. Gdy zamówienie zostanie złożone, otrzymasz na podany e-mail potwierdzenie przyjęcia zamówienia oraz dane firmy realizującej zlecenie.

Jaka jest częstotliwość oddawania odpadów medycznych w Krakowie?

Wpływ na to ma to, o jakim kodzie odpadów medycznych w Krakowie jest mowa. Dla przykładu odpady medyczne, które mają kod 18 01 02, przechowuje się wstępnie przez 72 godziny z uwzględnieniem temperatury do 10 stopni Celsjusza. Natomiast, jeśli chodzi odpady o kodach 18 01 03, 18 01 06, 18 01 10, 18 01 82, to można je przechowywać w temperaturze do 18 stopni Celsjusza. Czas magazynowania zależy od temperatur. Dla zakresu od 10 do 18 stopni Celsjusza optymalny czas magazynowania wynosi 72 godziny. Z kolei dla temperatur poniżej 10 stopni odpadów medycznych nie można przechowywać dłużej niż 30 dni. Co więcej, odpady, które nie należą do grupy niebezpieczne, również nie mogą być przechowywane dłużej niż 30 dni. Zatem uwzględniając powyższe czynniki, czas przechowywania odpadów medycznych nie może być dłuższy 30 dni, a więc odpady trzeba oddawać przynajmniej raz w miesiącu.

Jakie jednostki zajmują się utylizacją odpadów medycznych w Krakowie?

Utylizacją odpadów medycznych w mieście Kraków zajmują się przedsiębiorstwa, które dysponują specjalistycznym sprzętem i zatrudniają wykwalifikowaną kadrę pracowników. Co więcej, jednostki te niejednokrotnie świadczą również usługi utylizacji innych odpadów chemicznych. Korzystając z naszego narzędzia, możesz wysłać zapytanie dotyczące utylizacji odpadów medycznych. W rezultacie wykonamy analizę rynku i z pewnością znajdziemy propozycję, która spełni Twoje potrzeby.
Nie znalazłeś oferty jakiej potrzebujesz?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość nie jest Ci obojętna - skontauj się z nami. W aplikacji WasteMaster znajdziesz skup złomu w Krakowie, który spełni oba te oczekiwania. Sprawdź i przekonaj się, że warto!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Rozrzucone tabletki i lekarstwa na jasnopomarańczowym tle
06-04-2023
Aktualny katalog odpadów medycznych 2023

Nawet jeśli nie zarządzasz placówką medyczną, znajomość aktualnych kodów odpadów medycznych na pewno Ci się przyda! W końcu tego typu pozostałości powstają nie tylko w szpitalac...

Więcej -->
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?
10-09-2022
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?

Z pewnością wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje ze wszystkimi odpadami wyprodukowanymi np. podczas operacji czy zwykłego szczepienia lub pobierania krwi...

Więcej -->
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?
11-05-2022
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą okazać się odpady pochodzące z przychodni lekarskiej czy też szpitala. Warto się zastanowić i zadać sobie pytani...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów medycznych
16-03-2022
Zasady utylizacji odpadów medycznych

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych? Utylizacją odpadów medycznych zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifi...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?
07-03-2022
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem różnego typu produktów skażonych czy też potencjalnie niebezpiecznych rozważają zagadnienie odpadów medycznych – jak podejść do tematu? Jak...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master