Lublin - utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych w Lublinie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Jak wykonywana jest usługa odbioru odpadów medycznych w Lublinie?

Na początku składasz zapytanie i wtedy Opiekun Klienta przygotuje dla Ciebie najlepsze propozycje. Gdy podejmiesz decyzję o zaakceptowaniu naszej oferty, przedstawiciel naszej firmy tak pokieruje Twoimi krokami, że doprowadzi do finalizacji zlecenia. W odpowiedzi otrzymasz informację dotyczącą terminu odbioru. Co więcej, możesz też liczyć na wsparcie w przypadku problemów z rejestrem BDO. Odbiór odpadów wykonywany jest przez profesjonalny pojazd o zamkniętej strukturze, który nie zawiera więcej niż jedną przyczepę lub naczepę. Co więcej, odbiór odpadów odbywa się przy pomocy wykwalifikowanej załogi.

Jak zarezerwować usługę odbioru odpadów medycznych w Lublinie dzięki aplikacji WasteMaster?

Aplikacja WasteMaster optymalnie ułatwia zamawianie usług, w tym odbiór odpadów medycznych w Lublinie. Wyróżnia się dwie drogi. Po pierwsze można skontaktować się telefonicznie z konsultantem. Nasz przedstawiciel pozyska informacje prowadzące do uzupełnienia danych o wymaganiach dotyczących usługi. Następnie przekaże oferty dopasowane do potrzeb. Gdy oferta spełni oczekiwania klienta, przystąpi do zamawiania konkretnej usługi. Po drugie można też zastosować stronę mamodpad, czyli witrynę, na której się znajdujemy. Trzeba wypełnić formularz, a następnie kliknąć przycisk „Szukaj ofert”. W odpowiedzi na to zyskasz oferty dotyczące danego odpadu. Z Twojej strony konieczne będzie jeszcze przekazanie informacji dotyczących szczegółów zamówienia. Po złożeniu dyspozycji otrzymasz na podany adres e-mail potwierdzenie przyjęcia zlecenia, a także dane przedsiębiorstwa, które odpowiedzialne będzie za jego wykonanie.

Co należy mieć na uwadze podczas przechowywania odpadów medycznych?

Zasady dotyczące magazynowania odpadów medycznych umieszczone są w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 roku w sprawie szczegółowego sposobu postępowania z odpadami medycznymi. W akcie zawarto najważniejsze dane wraz ze wskazaniem, w jakich pojemnikach i kolorach należy przechowywać odpady medyczne. Przepisy uwzględniają również zasady dotyczące tego, jak pomieszczenie przeznaczone do magazynowania ma być przygotowane. Ważne jest też to, że dwa rodzaje odpadów mają przypisany określony kolor, natomiast trzeci musi mieć inny kolor niż dwa pozostałe. Odpady zakaźne mają czerwony kolor, a niebezpieczne żółty.

Jak wygląda odpłatność za odbiór odpadów medycznych w Lublinie?

Odpłatność za usługę jest zależna od wielu czynników. Pierwszy i podstawowym jest fakt, czy odbiór będzie odbywał się regularnie, czy jednorazowo. W przypadku regularnych odbiorów są zawierane umowy na abonament nawet od 60 zł miesięcznie. W przypadku jednorazowego odbioru ciężko z góry podać jakąś konkretną kwotę, dlatego najlepiej skontaktować się z nami, abyśmy mogli przygotować przegląd rynku i ofert mając konkretne informacje o odpadzie.

Czym są odpady medyczne?

Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstających w wyniku świadczenia usług zdrowotnych, a także prowadzeniem badań i doświadczeń naukowych w zakresie medycyny. Odpady medyczne to nie tylko odpady szpitalne czy kosmetyczne, ale także odpady weterynaryjne w Lublinie.

Jakie dokumenty są wymagane przy przekazywaniu odpadów medycznych w Lublinie?

Przekazywanie odpadów z kategorii medycznych, znajdują się pod ścisłą kontrolą systemu BDO. W związku z tym każdy podmiot, który będzie chciał zamówić odbiór odpadów medycznych w Lublinie powinien móc wystawić dokument KPO (Karta Przekazania Odpadu). Warto jednocześnie podkreślić, iż odpady te powinny być zgodnie z ustawą ewidencjonowane. Jednak należy rozróżnić tu dwa przypadki. W sytuacji, gry wytwarzamy odpady medyczne poniżej 5 ton (lub poniżej 100 kg dla odpadów medycznych niebezpiecznych) możemy prowadzić tak zwaną uproszczoną ewidencję BDO. Wystarczy, iż w rejestrze BDO będziemy wystawiać KPO, nie jest wymagane wystawianie w rejestrze również kart ewidencji odpadu. Należy jednak pamiętać, iż na koniec roku firma jest zobowiązana sporządzić roczne sprawozdanie z wytworzonych odpadów, więc ewidencja może być przydatna w tym zakresie. W sytuacji gdy firma wytwarza ilości odpadów medycznych powyżej wskazanych limitów, żeby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji związanych z kontrolą urzędową, ważne, aby przekazywane odpady były ewidencjonowane w rejestrze BDO. Pamiętaj jednak, iż z tym problem również możemy pomóc, posiadamy w swoim zespole specjalistów w tej dziedzinie.

Jakie dane powinny pojawić się na etykiecie oznaczającej odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być właściwie oznaczone. Niespełnienie wymagań w tym zakresie jest jednoznaczne z tym, że odpady medyczne nie zostaną odebrane. Dlatego worki i opakowania należy oznaczyć etykietą uwzględniającą następujące informacje: • kod odpadów medycznych występujący na opakowaniu, • nazwę organizacji odpowiedzialnej za wytworzenie odpadów medycznych i jej numer REGON, • numer księgi rejestrowej przedsiębiorstwa, które wyprodukowało odpad, w rejestrze podmiotów wykonujących działalność leczniczą, • datę i godzinę otwarcia pojemnika oraz datę i godzinę zamknięcia.

Jakie wytyczne muszą spełniać organizacje zajmujące się utylizacją odpadów medycznych w Lublinie?

Utylizacją odpadów medycznych w mieście Lublin zajmują się specjalistyczne przedsiębiorstwa, które dysponują profesjonalnym sprzętem. Co więcej, duże znaczenie ma też zaangażowana i doświadczona kadra pracowników. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że organizacje te bardzo często zajmują się również utylizacją innych odpadów chemicznych. Nasza aplikacja pozwoli Ci złożyć zapytanie związane z utylizacją odpadów medycznych. W odpowiedzi na to poszukamy dla Ciebie najkorzystniejszej propozycji na rynku, która spełni Twoje potrzeby.

Jak długo trwa usługa odbioru odpadów medycznych w mieście Lublin?

Częściej odbiór odpadów medycznych realizowany jest przez ustalony z góry abonament. W umowie zawarte są informacje dotyczące tego, jak często mają być przeprowadzane odbiory odpadów, na przykład raz na miesiąc. Z kolei jeśli chodzi o jednorazowy odbiór odpadów, to czas czekania może być różny. Wymienia się tutaj wiele elementów, które mogą na to wpływać. Przede wszystkim ważna jest lokalizacja odbioru, ilość odpadu, a także dostępność profesjonalnych samochodów w konkretnym momencie. Zatem w takiej sytuacji zapraszamy do skontaktowania się z nami. W odpowiedzi na to przygotujemy dla Ciebie ofertę i prawdopodobny termin odbioru odpadu.

Jaka jest częstotliwość oddawania odpadów medycznych w Lublinie?

Wpływ na to ma to, o jakim kodzie odpadów medycznych w Lublinie jest mowa. Na przykład odpady medyczne, które mają kod 18 01 02, przechowuje się wstępnie przez 72 godziny z uwzględnieniem temperatury do 10 stopni Celsjusza. Natomiast, jeśli chodzi odpady o kodach 18 01 03, 18 01 06, 18 01 10, 18 01 82, to można je magazynować w temperaturze do 18 stopni Celsjusza. Czas magazynowania zależy od temperatur. Dla zakresu od 10 do 18 stopni Celsjusza optymalny czas magazynowania wynosi 72 godziny. Z kolei dla temperatur niższych od 10 stopni odpadów medycznych nie można przechowywać dłużej niż 30 dni. Co więcej, odpady niezaliczane do grupy niebezpieczne, również nie mogą być magazynowane dłużej niż 30 dni. Zatem biorąc pod uwagę powyższe czynniki, czas przechowywania odpadów medycznych nie może przekraczać 30 dni, a więc odpady trzeba oddawać przynajmniej raz na miesiąc.

Jaka jest cena usługi, jaką jest utylizacja odpadów medycznych w Lublinie?

Cena za wykonanie usługi, jaką jest utylizacja odpadów medycznych w Lublinie, zależy od różnych czynników. Po pierwsze trzeba udzielić odpowiedzi na pytanie, czy odbiór będzie odbywał się jednorazowo, czy regularnie w ramach abonamentu. Co więcej, duże znaczenie ma też miejsce odbioru i częstotliwość wykonywania usługi. Ceny zaczynają się już od kwoty 60 zł za miesiąc. Pamiętaj jednak o tym, że w tej kwocie zawiera się tylko jeden odbiór odpadów na miesiąc. Z kolei stawka za jednorazowy odbiór może zaczynać się nawet od 30 zł.

Jakie znane są podstawowe rodzaje odpadów medycznych w Lublinie?

W praktyce wymienia się trzy rodzaje odpadów medycznych, co zapisane jest w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 roku w paragrafie 1 ustęp 2. Wyróżnia się zatem następujące typy odpadów medycznych: • odpady medyczne zakaźne, • odpady medyczne niebezpieczne, • odpady medyczne inne niż niebezpieczne.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Bardzo zależało mi na tym, żeby złom z terenu mojego zakładu firmy zajmujące się skupem odbierały same. Teraz nawet gdy nagromadzimy prawie tonę, to nie ma z tym problemu. Złomowiska same zgłaszają się przez aplikację.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Otwierając swój salon kosmetyczny napotkałam problem. Na szczęście dzięki stronie mamodpad uzyskałam cennik utylizacji odpadów medycznych w Lublinie i firmy odbierające medyczne w Lublinie. Wybrałam najkorzystniejszą dla mnie i jestem bardzo zadowolona!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Nie chciałem pobierać kolejnej apki na telefon firmowy. Jednak teraz jestem gotowy usuwać pozostałe ;) wiem, że inne narzędzia do organizacji pracy nie będą tak efektywne jak to.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Od dawna prowadzę firmę transportową i widziałem, że gromadzimy dużo niepotrzebnych śmieci. Polecono mi te aplikacje i przyznaje, że teraz wreszcie na bieżąco mam porządek w biurze.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Odbiór odpadów medycznych w Lublinie może być problematyczny. Skorzystałam z pomocy WasteMastera i jestem bardzo zadowolona. Znaleźli firmy odbierające medyczne w Lublinie i zaoferowali mi najlepszą propozycję. Polecam serdecznie!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?
10-09-2022
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?

Z pewnością wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje ze wszystkimi odpadami wyprodukowanymi np. podczas operacji czy zwykłego szczepienia lub pobierania krwi...

Więcej -->
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?
11-05-2022
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą okazać się odpady pochodzące z przychodni lekarskiej czy też szpitala. Warto się zastanowić i zadać sobie pytani...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów medycznych
16-03-2022
Zasady utylizacji odpadów medycznych

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych? Utylizacją odpadów medycznych zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifi...

Więcej -->
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń
12-03-2022
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń

Czym są odpady medyczne? Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstając...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?
07-03-2022
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem różnego typu produktów skażonych czy też potencjalnie niebezpiecznych rozważają zagadnienie odpadów medycznych – jak podejść do tematu? Jak...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat