Warszawa - utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych w Warszawie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!
Jak określana jest płatność za odbiór odpadów medycznych w Warszawie?

Na wysokość płatności za odbiór odpadów medycznych w Warszawie wpływa wiele różnych czynników. Najważniejsze jest to, czy odbiór będzie realizowany jednorazowo, czy systematycznie. Przy regularnych usługach podpisywana jest umowa i ustalana stawka abonamentowa nawet od 60 zł na miesiąc. Przy jednorazowym odbiorze należy skontaktować się z nami, przedstawić konkretne informacje, abyśmy mogli przeprowadzić odpowiednią analizę rynku.

Jak przechowywać odpady medyczne?

To jak przechowywać, utylizować i odbierać odpady medyczne w Warszawie reguluje precyzyjnie Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. w sprawie szczegółowego sposobu postępowania z odpadami medycznymi. W Rozporządzeniu są jasne określone zasady przechowywania odpadów, łącznie z określeniem, w jakich pojemnikach czy jakich kolorach mają być. Określa również skrupulatnie, jak pomieszczenie musi być przygotowanie. Warto wspomnieć, iż dwa rodzaje odpadów medycznych mają przypisany swój własny kolor, natomiast trzeci rodzaj musi mieć inny niż dwa wcześniej wskazane. I tak dla odpadów zakaźnych jest przypisany czerwony kolor, natomiast dla odpadów niebezpiecznych żółty.

Ile czasu potrzeba na realizację usługi odbioru odpadów medycznych w mieście Warszawa?

Najczęściej jest tak, że odbiór odpadów medycznych w Warszawie odbywa się w ramach z góry ustalonego abonamentu. w podpisanej umowie znajdują się wszelkie niezbędne informacje. Dokument określa między innymi jak często mają być realizowane odbiory odpadów medycznych i w jakim terminie one się odbywają. Natomiast czas oczekiwania na jednorazowy odbiór odpadów medycznych może być odmienny. Uwzględnia się tutaj pewne czynniki, a mianowicie lokalizację odbioru, ilość odpadu i dostępność specjalistycznych samochodów w konkretnym czasie. Wystarczy skontaktować się naszymi pracownikami, a my wówczas przyszykujemy ofertę łącznie z prawdopodobnym terminem odbioru odpadu.

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych w Warszawie?

Utylizacją odpadów medycznych w Warszawie zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy, posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifikowaną do tego kadrę. Firmy te najczęściej zajmują się dodatkowo utylizacją innych odpadów chemicznych. Dzięki naszej aplikacji możesz zostawić zapytanie odnośnie usługi utylizacji odpadów medycznych, a my wyszukamy dla Ciebie najkorzystniejsze oferty z rynku.

Jak często zleca się usługę i oddaje odpady medyczne?
Częstotliwość uzależniona jest od tego, o którym kodzie odpadów medycznych w Warszawie jest mowa. Na przykład odpady medyczne mające kod 18 01 02 można magazynować wstępnie tylko przez 72 godziny. Co więcej, temperatura magazynowania nie może przekroczyć 10 stopni Celsjusza. Z kolei odpady o kodach 18 01 03, 18 01 06, 18 01 08, 18 01 10 i 18 01 82 przechowuje się w temperaturze do 18 stopni Celsjusza. Jednak w zależności od temperatury jest inny dopuszczalny czas związany z magazynowaniem. Gdy temperatura mieści się w granicy od 10 do 18 stopni Celsjusza, odpady przechowuje się nie więcej niż 72 godziny. Z kolei, gdy temperatura nie przekracza 10 stopni Celsjusza, nie można trzymać odpadów dłużej niż 30 dni. Odpady, które nie należą do kategorii niebezpieczne, również można wstępnie przechowywać nie dłużej niż 30 dni. Dlatego maksymalny czas magazynowania odpadów wynosi do 30 dni. Dlatego odpad należy oddawać do odbioru przynajmniej raz na miesiąc.
Jakie kody odpadów medycznych w Warszawie zawarte są w ewidencji BDO?
Katalog odpadów medycznych zawiera 18 grup odpadów. Zatem w praktyce występują następujące kody odpadów medycznych w Warszawie: • 18 01 01 – narzędzia chirurgiczne, zabiegowe i ich resztki, • 18 01 02 – tkanki i opakowania na nie przeznaczone, • 18 01 03 – odpady, które zawierają żywe drobnoustroje, a także ich toksyny oraz formy mające zdolność do przenoszenia ich materiału genetycznego, • 18 01 04 – odpady zawierające drobnoustroje niewymienione w poprzednim punkcie, • 18 01 06 – chemikalia uznawane za niebezpieczne, • 18 01 07 – chemikalia nieuwzględnione w poprzednim wierszu, • 18 01 08 – preparaty lecznicze cytotoksyczne oraz cytostatyczne, • 18 01 09 – leki nieuwzględnione w poprzednim punkcie, • 18 01 10 – zużyte amalgamaty dentystyczne, • 18 01 80 – kąpiele biologiczne mające charakter zakaźny, • 18 01 81 – kąpiele biologiczne, które mają charakter niezakaźny, • 18 01 82 – odpady, które powstają po żywieniu pacjentów z oddziałów zakaźnych.
Jak wykonywana jest usługa odbioru odpadów medycznych w Warszawie?

Na początku składasz zapytanie i wówczas Opiekun Klienta przygotuje dla Ciebie najkorzystniejsze oferty. Gdy podejmiesz decyzję o zaakceptowaniu naszej oferty, przedstawiciel naszej firmy tak pokieruje Twoimi krokami, że przyczyni się do finalizacji zlecenia. W odpowiedzi zyskasz informację dotyczącą czasu odbioru. Co więcej, możesz też liczyć na wsparcie w przypadku kłopotów z rejestrem BDO. Odbiór odpadów medycznych w Warszawie wykonywany jest przez specjalistyczny pojazd o zamkniętej strukturze, który nie zawiera więcej niż jedną przyczepę lub naczepę. Ponadto, odbiór odpadów odbywa się przy pomocy wykwalifikowanej załogi.

Jak możemy zdefiniować odpady medyczne?
Odpady medyczne definiowane są w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 roku jako substancje i przedmioty, które powstają na skutek świadczenia usług zdrowotnych. Ponadto, odpady medyczne tworzy się w wyniku prowadzenia badań i doświadczeń naukowych z zakresu nauk medycznych.
Jakie dane niezbędne są do tego, aby skutecznie oznaczyć odpady medyczne?
Przepisowe oznaczenie odpadów medycznych ma bardzo duże znaczenie. Nieprzepisowe działanie w tym zakresie jest jednoznaczne z nieprzyjęciem odpadów przez profesjonalną firmę zajmującą się odbiorem. Worki i opakowania muszą być wyraźnie oznaczone i uwzględniać następujące informacje: • kod odpadów medycznych umieszczonych w opakowaniu lub worku. • Nazwa firmy produkującej odpady i jej numer REGON, • numer księgi rejestrowej organizacji, która wyprodukowała odpad medyczny w rejestrze przedsiębiorstw wykonujących działalność leczniczą, • data i godzina otwarcia opakowania, • data i godzina zamknięcia.
Co warto wiedzieć na temat dokumentacji wymaganej przy odbiorze odpadów medycznych w Warszawie?

Działania związane z utylizacją i odbiorem odpadów medycznych w Warszawie wykonywany jest pod kontrolą systemu BDO. Dlatego przedsiębiorstwo zamawiające odbiór odpadów medycznych w Warszawie musi wystawić Kartę Przekazania Odpadu, czyli dokument KPO. Normy nakazują też konieczność prowadzenia rejestracji tych odpadów. Warto jednak pokazać dwie sytuacje. Wytwarzanie odpadów poniżej 5 ton lub 100 kg dla odpadów medycznych niebezpiecznych prowadzenie uproszczonej ewidencji BDO. Wtedy wystarczy wystawiać Kartę Przekazania Odpadu. W tym przypadku nie ma potrzeby prowadzenia w rejestrze kart ewidencji odpadu. Jednakże zgodnie z normami na koniec roku należy przygotować roczne sprawozdanie z wytworzonych odpadów. Dlatego nie warto rezygnować z prowadzenia rejestracji. Gdy produkcja odpadów przekracza zaprezentowane limity, aby uniknąć niemiłych sytuacji, jeśli chodzi o kontrolę urzędową, należy przekazywać odpady, które są rejestrowane w systemie BDO. Mamy profesjonalistów w tej dziedzinie, dlatego możemy pomóc w rozwiązaniu problemu.

Jak zamówić usługę odbioru odpadów medycznych w mieście Warszawa za pośrednictwem aplikacji WasteMaster?

Narzędzie WasteMaster maksymalnie ułatwia zamawianie usług, w tym odbiór odpadów medycznych w Warszawie. Wyróżnia się dwie drogi. Na początku można skontaktować się telefonicznie z konsultantem. Nasz pracownik pozyska informacje prowadzące do uzupełnienia danych o wymaganiach dotyczących usługi. Następnie przekaże oferty dopasowane do potrzeb. Gdy oferta spełni oczekiwania klienta, przystąpi do zamawiania konkretnej usługi. Po drugie można też zastosować stronę mamodpad, czyli witrynę, na której się znajdujemy. Trzeba wypełnić formularz, a następnie kliknąć przycisk „Szukaj ofert”. W odpowiedzi na to zyskasz oferty dotyczące danego odpadu oraz cennik utylizacji odpadów medycznych w Warszawie. Z Twojej strony konieczne będzie jeszcze wysłanie informacji dotyczących szczegółów zamówienia. Po złożeniu dyspozycji otrzymasz na podany adres e-mail potwierdzenie przyjęcia zlecenia, a także dane przedsiębiorstwa, które odpowiedzialne będzie za jego realizację.

Jakie wyróżnia się typy odpadów medycznych w Warszawie?
W Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 roku w paragrafie 1 ustęp 2 wymienia się trzy rodzaje odpadów medycznych. Są to odpady medyczne: • zakaźne, • niebezpieczne, • inne niż niebezpieczne.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Zgłosiliśmy się do firmy WasteMaster w sprawie utylizacji odpadów medycznych w Warszawie. Pomogli, polecili najlepszą firmę z której nie tylko uzyskałem najlepszą ofertę cenowo ale również i promocyjną ofertę. Polecam serdecznie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Utylizacje i odbiór odpadów medycznych w Warszawie oferuje wiele firm. Dlatego zdecydowaliśmy się skorzystać ze strony mamodpad, która porównała nam oferty kilku kontrahentów. Dzięki temu otrzymaliśmy od razu najlepszą ofertę w regionie. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pomocy firmy WasteMaster, polecamy!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Odpadki z rur i profili powoli zagracały nasze magazyny. Wiedzieliśmy, że musimy szybko coś zrobić, żeby pozbyć się bałaganu. Wpisałem w WasteMaster, co mamy, a firmy skupujące metale kolorowe same się odezwały. I to w parę minut!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Rynek odpadów w kraju jest duży. Od kilku lat widziałem, że wszystko należy w jakiś sposób usystematyzować, pogrupować. Nikt się jednak tego nie podjął. A teraz pojawił się WasteMaster i to co oferuje jest zadowalające. Branża może lepiej prosperować.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Jest sporo cenników utylizacji odpadów medycznych w Warszawie. Łatwo się pogubić w tym wszystkim. Dlatego skorzystaliśmy z strony mamodpad. Szybko nam pomogli i załatwili formalności. Mogę polecić szczerze, firma jest pomocna i zaangażowana!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Gdzie oddać zużyty sprzęt AGD?
01-07-2022
Gdzie oddać zużyty sprzęt AGD?

Osoby gromadzące wyeksploatowane lodówki, mikrofalówki bądź też inne urządzenia elektryczne, zastanawiają się, gdzie oddać zużyty sprzęt AGD? Odpowiedź na to pytanie nie jest tr...

Więcej -->
Gdzie oddać makulaturę?
20-06-2022
Gdzie oddać makulaturę?

Według danych statystycznych makulatura stanowi nawet 1/3 wytwarzanych na co dzień „śmieci”. Nie dziwi zatem fakt, że skup makulatury to bardzo potrzebny element gospodarki cyrk...

Więcej -->
Gdzie oddać opony?
15-06-2022
Gdzie oddać opony?

Każdy przedsiębiorca, którego działalność wiąże się z produkcją lub wymianą ogumienia, zastanawia się gdzie oddać opony i odpady gumowe. Pytanie to wiąże się przede wszystkim ze...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat