Szczecin - utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych w Szczecinie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Jakie wyróżnia się rodzaje odpadów medycznych w Szczecinie?

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 roku paragraf 1 ustęp 2 dzieli odpady medyczne na trzy kategorie. Wymienia się zatem odpady medyczne: • zakaźne, • niebezpieczne, • inne niż niebezpieczne.

Jak często zleca się usługę i oddaje odpady medyczne?

Częstotliwość uzależniona jest od tego, o którym kodzie odpadów medycznych w Szczecinie jest mowa. Na przykład odpady medyczne mające kod 18 01 02 można magazynować wstępnie tylko przez 72 godziny. Co więcej, temperatura magazynowania nie może być wyższa niż 10 stopni Celsjusza. Z kolei odpady o kodach 18 01 03, 18 01 06, 18 01 08, 18 01 10 i 18 01 82 przechowuje się w temperaturze do 18 stopni Celsjusza. Jednak zależnie od temperatury jest inny dopuszczalny czas związany z magazynowaniem. Gdy temperatura mieści się w granicy od 10 do 18 stopni Celsjusza, odpady przechowuje się nie więcej niż 72 godziny. Natomiast, gdy temperatura jest niższa niż 10 stopni Celsjusza, nie można trzymać odpadów dłużej niż 30 dni. Odpady, które nie należą do kategorii niebezpieczne, również można wstępnie magazynować nie dłużej niż 30 dni. Dlatego maksymalny czas magazynowania odpadów wynosi do 30 dni. Zatem odpad należy przekazywać przynajmniej raz na miesiąc.

Jak definiowane są odpady medyczne?

Odpady medyczne zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 roku to środki i przedmioty, które powstają w wyniku świadczenia usług zdrowotnych. Co więcej, wytwarza się je również w wyniku badań i doświadczeń przeprowadzanych z medycyny.

Co warto wiedzieć na temat rodzaju odpadów medycznych odbieranych w ramach usługi?

Staramy się znaleźć rozwiązania dla każdego rodzaju odpadu, dlatego przyjęliśmy najszerszy możliwy zakres. Nasza usługa skierowana jest dla osób, które chcą znaleźć odpowiednią firmę odbierającą odpady medyczne w Szczecinie do odbioru: narzędzi chirurgicznych, zabiegowych oraz ich resztek, części ciała i organów, pojemników na krew i konserwantów, preparatów leczniczych, zużytych peloidów po zabiegach, a także pozostałości z żywienia pacjentów z oddziałów zakaźnych. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zapraszamy do kontaktu z pracownikami naszej firmy. Gdy do nas zatelefonujesz, na pewno znajdziemy rozwiązanie i pomożemy Ci w zorganizowaniu odbioru konkretnego odpadu.

Jakie dane powinny pojawić się na etykiecie oznaczającej odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio oznaczone. Niespełnienie wytycznych w tym zakresie jest jednoznaczne z tym, że odpady medyczne nie zostaną odebrane. Dlatego worki i opakowania należy oznaczyć etykietą zawierającą następujące informacje: • kod odpadów medycznych występujący na opakowaniu, • nazwę organizacji odpowiedzialnej za wyprodukowanie odpadów medycznych i jej numer REGON, • numer księgi rejestrowej przedsiębiorstwa, które wytworzyło odpad, w rejestrze podmiotów realizujących działalność leczniczą, • datę i godzinę otwarcia pojemnika oraz datę i godzinę zamknięcia.

Jak zamówić usługę odbioru odpadów medycznych w mieście Szczecin w aplikacji WasteMaster?

Aplikację WasteMaster stworzyliśmy tak, aby maksymalnie uprościć zamawianie usług, w tym odbiór odpadów medycznych w Szczecinie. Są dwie możliwe drogi zamówienia usługi. Pierwsza z nich prowadzi przez kontakt telefoniczny z naszym konsultantem. Przeprowadzi on rozmowę w celu uzupełnienia informacji o wymaganiach dotyczący usługi, a następnie przekaże najkorzystniejsze oferty. Jeżeli oferta będzie zadowalająca, dokona w imieniu klienta zamówienia usługi. Druga możliwość wykorzystuje bezpośrednio stronę mamodpad, na której aktualnie się znajdujemy. Wystarczy wypełnić formularz na górze strony, i kliknąć przycisk "Szukaj ofert". Po wykonaniu tych czynności zostaną zaprezentowane Ci oferty dotyczące danego odpadu. Po wybraniu najlepszej oferty będzie konieczne wypełnienie informacji na temat szczegółów zamówienia. Gdy zamówienie zostanie złożone, otrzymasz na podany e-mail potwierdzenie przyjęcia zamówienia oraz dane firmy realizującej zlecenie.

Jakie wytyczne muszą spełniać organizacje zajmujące się utylizacją odpadów medycznych w Szczecinie?

Utylizacją odpadów medycznych w mieście Szczecin zajmują się specjalistyczne przedsiębiorstwa, które dysponują profesjonalnym sprzętem. Co więcej, duże znaczenie ma też zaangażowana i doświadczona kadra pracowników. Warto zdawać sobie sprawę z tego, że firmy te bardzo często prowadzą utylizację innych odpadów chemicznych. Nasza aplikacja pozwoli Ci złożyć zapytanie dotyczące usługi utylizacji odpadów medycznych. W odpowiedzi na to poszukamy dla Ciebie najlepszej propozycji na rynku, która spełni Twoje oczekiwania.

Na czym polega usługa odbioru odpadów medycznych w Szczecinie?

Na początku składasz zapytanie. Następnie przydzielony Ci Opiekun Klienta w odpowiedzi przygotowuje najlepsze oferty. Gdy wybierzesz którąś z nich, nasz przedstawiciel dalej pokieruje Twoimi krokami i doprowadzi do finalizacji zamówienia. Udzieli przede wszystkim wsparcia przy problemach z BDO i przeprowadzi proces odbioru odpadów. Trzeba mieć świadomość, że samochód dopuszczony do odbioru odpadów medycznych ma zamkniętą strukturę. Nie ma też więcej niż jedną naczepę lub przyczepę.

Jaki jest czas na zrealizowanie usługi odbioru odpadów medycznych w mieście Szczecin?

Najczęściej jest tak, że odbiór odpadów medycznych realizowany jest przez ustalony abonament. W umowie zawarta jest informacja na temat częstotliwości odbioru odpadów, na przykład raz w miesiącu. Natomiast przy jednorazowym odbiorze czas oczekiwania może być różny. Wymienia się tutaj kilka czynników, które na to wpływają. Ważna jest głównie lokalizacja odbioru, ilość odpadu, a także dostępność profesjonalnych samochodów w konkretnym terminie. W przypadku zainteresowania zachęcamy do kontaktu z nami, a my w odpowiedzi na Twoje zapytanie przygotujemy ofertę wraz z prawdopodobnym terminem odbioru odpadu.

W jaki sposób kody odpadów medycznych w Szczecinie sklasyfikowano w rejestrze BDO?

W katalogu wymienia się 18 grup. Występują zatem następujące kody odpadów medycznych w Szczecinie: • 18 01 01 – przyrządy zabiegowe, chirurgiczne i ich resztki, • 18 01 02 – tkanki i pojemniki, które na nie są przeznaczone, • 18 01 03 – odpady, które zawierają żywe drobnoustroje, a także ich toksyny i formy mogące przenosić ich materiał genetyczny, • 18 01 04 – odpady zawierające drobnoustroje, które nie wymieniono w powyższym punkcie, • 18 01 06 – niebezpieczne chemikalia, • 18 01 07 – chemikalia niewymienione w wierszu poprzednim, • 18 01 08 – preparaty lecznicze cytostatyczne i cytotoksyczne, • 18 01 09 – leki niezawarte w powyższym punkcie, • 18 01 10 – zużyte amalgamaty stomatologiczne, • 18 01 80 – kąpiele biologiczne, które mają charakter zakaźny, • 18 01 81 – kąpiele biologiczne niezakaźne, • 18 01 82 – odpady, które powstają w wyniku żywienia pacjentów leżących na oddziałach zakaźnych.

Ile wynosi odpłatność za odbiór odpadów medycznych w Szczecinie?

W tej sytuacji uwzględnia się różne czynniki. Najważniejszym elementem jest odpowiedź na pytanie, czy odbiór odapdów medzycznych w mieście Szczecin będzie wykonywany jednorazowo, czy systematycznie. Przy regularnych odbiorach zawiera się umowę z abonamentem na kwotę, która może wynosić już od 60 zł miesięcznie. Inaczej jest przy jednorazowym odbiorze. Tutaj trudno od razu ustalić kwotę. Dlatego trzeba się z nami skontaktować i podać potrzebne informacje, abyśmy mogli przeprowadzić skuteczną analizę rynku.

Co warto wiedzieć na temat dokumentów wymaganych przy przekazywaniu odpadów medycznych w Szczecinie?

Działania związane z przekazywaniem odpadów medycznych realizowany jest pod kontrolą systemu BDO. Dlatego przedsiębiorstwo zamawiające odbiór odpadów medycznych w Szczecinie musi wystawić Kartę Przekazania Odpadu, czyli dokument KPO. Normy nakazują też konieczność prowadzenia rejestracji tych odpadów. Warto jednak pokazać dwie sytuacje. Produkowanie odpadów poniżej 5 ton lub 100 kg dla odpadów medycznych niebezpiecznych prowadzenie uproszczonej ewidencji BDO. Wtedy wystarczy wystawiać Kartę Przekazania Odpadu. W tym przypadku nie ma potrzeby prowadzenia w rejestrze kart ewidencji odpadu. Jednakże zgodnie z normami na koniec roku należy przygotować roczne sprawozdanie z wytworzonych odpadów. Dlatego nie warto rezygnować z prowadzenia rejestracji. Gdy wytwarzanie odpadów przekracza zaprezentowane limity, aby uniknąć niemiłych sytuacji, jeśli chodzi o kontrolę urzędową, należy przekazywać odpady, które są rejestrowane w systemie BDO. Mamy profesjonalistów w tej dziedzinie, dlatego możemy pomóc w rozwiązaniu kłopotu.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Nie myślałem, że uda mi się tak szybko pozbyć pzoostałości z punktu szczepień. Dzięki WasteMaster znalazłem bardzo profesjonalną firmę odbierającą odpady medyczne w Szczecinie!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Polecam szukanie firm utylizujących odpady medyczne w Szczecinie z WasteMaster - są naprawdę solidni i profesjonalni!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Jestem pozytywnie zaskoczona! Za darmo otrzymałam od WasteMaster dokładną wycenę utylizacji odpadów medycznych w Szczecinie, a także listę ofert placówek, które wywożą takie śmieci z klinik. Polecam mocno!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Cenna usługa, z pewnością jeszcze kiedyś tutaj wrócę!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Według mnie opłaca się używać aplikacji od WasteMaster - nie musiałem jej nawet ściągać. A, i warto nadmienić, że konsultanci wyjątkowo szybko wycenili moje narzędzia i odpady chirurgiczne - szczerze polecam!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?
10-09-2022
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?

Z pewnością wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje ze wszystkimi odpadami wyprodukowanymi np. podczas operacji czy zwykłego szczepienia lub pobierania krwi...

Więcej -->
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?
11-05-2022
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą okazać się odpady pochodzące z przychodni lekarskiej czy też szpitala. Warto się zastanowić i zadać sobie pytani...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów medycznych
16-03-2022
Zasady utylizacji odpadów medycznych

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych? Utylizacją odpadów medycznych zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifi...

Więcej -->
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń
12-03-2022
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń

Czym są odpady medyczne? Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstając...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?
07-03-2022
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem różnego typu produktów skażonych czy też potencjalnie niebezpiecznych rozważają zagadnienie odpadów medycznych – jak podejść do tematu? Jak...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon