Utylizacja odpadów medycznych w Białymstoku

Masz pytania? Potrzebujesz wyceny? Zadzwoń
Numer telefonu do kontatku
+48 732 102 946
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Odpady medyczne w katalogu znajdują się pod numerem 18. Zatem wyróżnia się następujące kody odpadów medycznych w Białymstoku :

To jak przechowywać odpadu medyczne reguluje precyzyjnie Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. w sprawie szczegółowego sposobu postępowania z odpadami medycznymi. W Rozporządzeniu są jasne określone zasady przechowywania odpadów, łącznie z określeniem, w jakich pojemnikach czy jakich kolorach mają być. Określa również skrupulatnie, jak pomieszczenie musi być przygotowanie. Warto wspomnieć, iż dwa rodzaje odpadów medycznych mają przypisany swój własny kolor, natomiast trzeci rodzaj musi mieć inny niż dwa wcześniej wskazane. I tak dla odpadów zakaźnych jest przypisany czerwony kolor, natomiast dla odpadów niebezpiecznych żółty.

Utylizacja odpadów medycznych w Białymstoku kosztuje w zależności od wielu różnych elementów. W tym przypadku duże znaczenie ma to czy odbiór odbywa się jednorazowo, czy systematycznie w ramach abonamentu. Wśród czynników wymienia się również lokalizację odbioru oraz z jaką częstotliwością odbiór będzie się odbywał. Ceny abonamentów za odbiór odpadów medycznych rozpoczynają się się już od 60 zł za miesiąc. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że w tej cenie uwzględnia się wyłącznie jeden wywóz na miesiąc. Z kolei ceny za jednorazowy odbiór odpadów medycznych zaczynają się nawet od 30 zł.

Staramy się znaleźć alternatywy dla każdego rodzaju odpadu, dlatego przyjęliśmy najszerszy możliwy zakres. Nasza usługa przeznaczona jest dla osób, które pragną znaleźć odpowiednią firmę do odbioru: narzędzi chirurgicznych, zabiegowych oraz ich resztek, części ciała i organów, pojemników na krew i konserwantów, preparatów leczniczych, zużytych peloidów po zabiegach, a także pozostałości po żywieniu pacjentów z oddziałów zakaźnych. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do kontaktu z pracownikami naszej firmy. Gdy do nas zadzwonisz, na pewno znajdziemy rozwiązanie i pomożemy Ci w przygotowaniu odbioru określonego odpadu.

W Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 roku w paragrafie 1 ustęp 2 prezentuje się trzy rodzaje odpadów medycznych. Są to odpady medyczne:

Narzędzie WasteMaster maksymalnie ułatwia zamawianie usług, w tym odbiór odpadów medycznych w Białymstoku . Wyróżnia się dwie drogi. Na początku można skontaktować się telefonicznie z konsultantem. Nasz pracownik pozyska informacje prowadzące do uzupełnienia danych o wymaganiach dotyczących usługi. Później przekaże oferty dopasowane do potrzeb. Gdy oferta spełni oczekiwania klienta, przystąpi do zamawiania konkretnej usługi. Po drugie można też wykorzystać stronę mamodpad, czyli witrynę, na której się znajdujemy. Trzeba wypełnić kwestionariusz, a następnie kliknąć przycisk „Szukaj ofert”. W odpowiedzi na to zyskasz oferty dotyczące danego odpadu. Z Twojej strony konieczne będzie jeszcze przekazanie informacji dotyczących szczegółów zamówienia. Po złożeniu zamówienia otrzymasz na podany adres e-mail potwierdzenie przyjęcia zlecenia, a także dane przedsiębiorstwa, które odpowiedzialne będzie za jego realizację.

Odpady medyczne określane są w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 roku jako substancje i przedmioty, które tworzą się na skutek świadczenia usług zdrowotnych. Co więcej, odpady medyczne powstają w wyniku prowadzenia badań i doświadczeń naukowych z zakresu medycyny.

Częstotliwość uzależniona jest od tego, o którym kodzie odpadów medycznych w Białymstoku jest mowa. Na przykład odpady medyczne mające kod 18 01 02 można przechowywać wstępnie tylko przez 72 godziny. Co więcej, temperatura magazynowania nie może przekroczyć 10 stopni Celsjusza. Z kolei odpady o kodach 18 01 03, 18 01 06, 18 01 08, 18 01 10 i 18 01 82 magazynuje się w temperaturze do 18 stopni Celsjusza. Jednak zależnie od temperatury jest inny dopuszczalny czas związany z przechowywaniem. Gdy temperatura mieści się w zakresie od 10 do 18 stopni Celsjusza, odpady przechowuje się nie więcej niż 72 godziny. Z kolei, gdy temperatura jest niższa niż 10 stopni Celsjusza, nie można trzymać odpadów dłużej niż 30 dni. Odpady, które nie należą do kategorii niebezpieczne, również można wstępnie przechowywać nie dłużej niż 30 dni. Dlatego maksymalny czas magazynowania odpadów wynosi do 30 dni. Zatem odpad należy przekazywać przynajmniej raz na miesiąc.

Utylizacją odpadów medycznych w mieście Białystok zajmują się profesjonalne firmy, które korzystają ze specjalistycznego sprzętu. Co więcej, firmy te zatrudniają również profesjonalną kadrę. Warto zauważyć, że jednostki te często wykonują również usługi utylizacji innych odpadów chemicznych. Nasza aplikacja WasteMaster pomoże Ci w złożeniu zapytania dotyczącego utylizacji odpadów medycznych. Dzięki temu wyszukamy dla Ciebie oferty, które spełnią Twoje potrzeby.

Odpłatność za usługę jest zależna od wielu czynników. Pierwszy i podstawowym jest fakt, czy odbiór będzie odbywał się regularnie, czy jednorazowo. W przypadku regularnych odbiorów są zawierane umowy na abonament nawet od 60 zł miesięcznie. W przypadku jednorazowego odbioru ciężko z góry podać jakąś konkretną kwotę, dlatego najlepiej skontaktować się z nami, abyśmy mogli przygotować przegląd rynku i ofert mając konkretne informacje o odpadzie.

W większości przypadków odbiór odpadów medycznych odbywa się poprzez ustalony abonament. Określa się, w nim jak często mają być realizowane odbiory odpady (przykładowo raz w miesiącu) i kiedy on następuje. W przypadku jednorazowego odbioru czas oczekiwania może być różny. Wpływa na niego wiele czynników jak lokalizacja odbioru, ilość odpadu czy dostępność specjalistycznych pojazdów w tym czasie. W takim przypadku najlepiej zadzwonić do nas, a my przyszykujemy ofertę wraz z przypuszczalnym terminem odbioru odpadu.

Działania związane z odbiorem odpadów medycznych znajdują się pod kontrolą systemu BDO. Dalego każda firma zamawiająca odbiór odpadów medycznych w Białymstoku powinna mieć możliwość wystawiania Karty Przekazania Odpadu, czyli w skrócie KPO. Zgodnie z przepisami ustawy podlegają one rejestracji. Warto jednak przytoczyć dwie sytuacje. Podmiot wytwarzający mniej niż 5 ton odpadów medycznych (bądź poniżej 100 kg odpadów medycznych niebezpiecznych) może prowadzić ewidencję uproszczoną. Wówczas wystarczy w rejestrze BDO wystawić KPO. Nie jest niezbędne wystawianie kart ewidencji odpadu. Jednak na koniec roku firma ma obowiązek sporządzić roczne sprawozdanie z wyprodukowanych odpadów. Dlatego ewidencja z pewnością będzie potrzebna. Natomiast, gdy firma wytwarza odpady medyczne powyżej limitów, wtedy odpady muszą być rejestrowane w rejestrze BDO. Mamy w naszym zespole specjalistów, dlatego w tym kłopocie możemy również pomóc.
Nie znalazłeś oferty jakiej potrzebujesz?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość nie jest Ci obojętna - skontaktuj się z nami. W aplikacji WasteMaster znajdziesz skup złomu w Białymstoku, który spełni oba te oczekiwania. Sprawdź i przekonaj się, że warto!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Fotografia przedstawia kolorowe i białe pigułki, a także miarkę do podawania płynnych leków. Jest to ilustracja do bloga pod tytułem: "Utylizacja leków z aptek - usługa unieszkodliwiania odpadów medycznych".
23-09-2023
Utylizacja leków z aptek – usługa unieszkodliwiania odpadów medycznych

Jeśli posiadasz aptekę, czy też hurtownię leków – z pewnością wiesz, o czym mowa. Przeterminowane leki stanowią spory problem, ponieważ możemy wyróżnić kilka rodzajów pozostałoś...

Więcej -->
odpady weterynaryjne - na stole operacyjnym leży kot, nad nim widać ręce weterynarzy w rękawiczkach
05-08-2023
Odbiór i utylizacja odpadów weterynaryjnych – kody

Co to są odpady weterynaryjne? Jakie są kody odpadów weterynaryjnych? Co możemy zaliczyć do odpadów weterynaryjnych? Tutaj znajdziesz odpowiedzi na te i wiele więcej pytań! Dowi...

Więcej -->
Spalarnia odpadów medycznych - spalarnia odpadów F. Hundertwassera we Wiedniu
19-04-2023
Jak działa spalarnia odpadów medycznych?

Twoja lecznica musi się pozbyć odpadów? A może szpital, którym zarządzasz nie radzi sobie z realizacją utylizacji pozostałości po pacjentach? Bez względu na to, gdzie faktycznie...

Więcej -->
Rozrzucone tabletki i lekarstwa na jasnopomarańczowym tle
06-04-2023
Aktualny katalog odpadów medycznych 2023

Nawet jeśli nie zarządzasz placówką medyczną, znajomość aktualnych kodów odpadów medycznych na pewno Ci się przyda! W końcu tego typu pozostałości powstają nie tylko w szpitalac...

Więcej -->
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master