Białystok - utylizacja odpadów medycznych | WasteMaster

Utylizacja odpadów medycznych w Białymstoku

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Jakie kody odpadów medycznych w Białymstoku zawiera rejestr BDO?

Odpady medyczne w katalogu znajdują się pod numerem 18. Zatem wyróżnia się następujące kody odpadów medycznych w Białymstoku : • 18 01 01 – narzędzia chirurgiczne, zabiegowe i ich resztki, • 18 01 02 – tkanki i pojemniki na tkanki, • 18 01 03 – odpady, które uwzględniają drobnoustroje, toksyny przez nie produkowane i formy zdolne do przeniesienia ich materiału genetycznego, • 18 01 04 – inne odpady, które uwzględniają drobnoustroje inne niż te umieszczone w punkcie wyżej, • 18 01 06 – chemikalia niebezpieczne, • 18 01 07 – chemikalia, które nie zostały wymienione w powyższym wierszu, • 18 01 08 – leki cytotoksyczne i cytostatyczne, • 18 01 09 – preparaty lecznicze inne niż te wymienione w poprzednim wierszu, • 18 01 10 – zużyte amalgamaty stomatologiczne, • 18 01 80 - kąpiele biologiczne o charakterze zakaźnym, • 18 01 81 - kąpiele biologiczne niezakaźne, • 18 01 82 – odpady, które powstają po żywieniu pacjentów leżących na oddziałach zakaźnych.

Jak przechowywać odpady medyczne?

To jak przechowywać odpadu medyczne reguluje precyzyjnie Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. w sprawie szczegółowego sposobu postępowania z odpadami medycznymi. W Rozporządzeniu są jasne określone zasady przechowywania odpadów, łącznie z określeniem, w jakich pojemnikach czy jakich kolorach mają być. Określa również skrupulatnie, jak pomieszczenie musi być przygotowanie. Warto wspomnieć, iż dwa rodzaje odpadów medycznych mają przypisany swój własny kolor, natomiast trzeci rodzaj musi mieć inny niż dwa wcześniej wskazane. I tak dla odpadów zakaźnych jest przypisany czerwony kolor, natomiast dla odpadów niebezpiecznych żółty.

Ile wynosi usługa, jaką jest utylizacja odpadów medycznych w Białymstoku ?

Utylizacja odpadów medycznych w Białymstoku kosztuje w zależności od wielu różnych elementów. W tym przypadku duże znaczenie ma to czy odbiór odbywa się jednorazowo, czy systematycznie w ramach abonamentu. Wśród czynników wymienia się również lokalizację odbioru oraz z jaką częstotliwością odbiór będzie się odbywał. Ceny abonamentów za odbiór odpadów medycznych rozpoczynają się się już od 60 zł za miesiąc. Należy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że w tej cenie uwzględnia się wyłącznie jeden wywóz na miesiąc. Z kolei ceny za jednorazowy odbiór odpadów medycznych zaczynają się nawet od 30 zł.

Co warto wiedzieć na temat typu odpadów medycznych przyjmowanych w ramach usługi?

Staramy się znaleźć alternatywy dla każdego rodzaju odpadu, dlatego przyjęliśmy najszerszy możliwy zakres. Nasza usługa przeznaczona jest dla osób, które pragną znaleźć odpowiednią firmę do odbioru: narzędzi chirurgicznych, zabiegowych oraz ich resztek, części ciała i organów, pojemników na krew i konserwantów, preparatów leczniczych, zużytych peloidów po zabiegach, a także pozostałości po żywieniu pacjentów z oddziałów zakaźnych. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zachęcamy do kontaktu z pracownikami naszej firmy. Gdy do nas zadzwonisz, na pewno znajdziemy rozwiązanie i pomożemy Ci w przygotowaniu odbioru określonego odpadu.

Jakie wymienia się typy odpadów medycznych w Białymstoku ?

W Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 roku w paragrafie 1 ustęp 2 prezentuje się trzy rodzaje odpadów medycznych. Są to odpady medyczne: • zakaźne, • niebezpieczne, • inne niż niebezpieczne.

W jaki sposó zamówić usługę odbioru odpadów medycznych w mieście Białystok dzięki aplikacji WasteMaster?

Narzędzie WasteMaster maksymalnie ułatwia zamawianie usług, w tym odbiór odpadów medycznych w Białymstoku . Wyróżnia się dwie drogi. Na początku można skontaktować się telefonicznie z konsultantem. Nasz pracownik pozyska informacje prowadzące do uzupełnienia danych o wymaganiach dotyczących usługi. Później przekaże oferty dopasowane do potrzeb. Gdy oferta spełni oczekiwania klienta, przystąpi do zamawiania konkretnej usługi. Po drugie można też wykorzystać stronę mamodpad, czyli witrynę, na której się znajdujemy. Trzeba wypełnić kwestionariusz, a następnie kliknąć przycisk „Szukaj ofert”. W odpowiedzi na to zyskasz oferty dotyczące danego odpadu. Z Twojej strony konieczne będzie jeszcze przekazanie informacji dotyczących szczegółów zamówienia. Po złożeniu zamówienia otrzymasz na podany adres e-mail potwierdzenie przyjęcia zlecenia, a także dane przedsiębiorstwa, które odpowiedzialne będzie za jego realizację.

Jak możemy zdefiniować odpady medyczne?

Odpady medyczne określane są w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 roku jako substancje i przedmioty, które tworzą się na skutek świadczenia usług zdrowotnych. Co więcej, odpady medyczne powstają w wyniku prowadzenia badań i doświadczeń naukowych z zakresu medycyny.

Jak często zamawia się usługę i oddaje odpady medyczne?

Częstotliwość uzależniona jest od tego, o którym kodzie odpadów medycznych w Białymstoku jest mowa. Na przykład odpady medyczne mające kod 18 01 02 można przechowywać wstępnie tylko przez 72 godziny. Co więcej, temperatura magazynowania nie może przekroczyć 10 stopni Celsjusza. Z kolei odpady o kodach 18 01 03, 18 01 06, 18 01 08, 18 01 10 i 18 01 82 magazynuje się w temperaturze do 18 stopni Celsjusza. Jednak zależnie od temperatury jest inny dopuszczalny czas związany z przechowywaniem. Gdy temperatura mieści się w zakresie od 10 do 18 stopni Celsjusza, odpady przechowuje się nie więcej niż 72 godziny. Z kolei, gdy temperatura jest niższa niż 10 stopni Celsjusza, nie można trzymać odpadów dłużej niż 30 dni. Odpady, które nie należą do kategorii niebezpieczne, również można wstępnie przechowywać nie dłużej niż 30 dni. Dlatego maksymalny czas magazynowania odpadów wynosi do 30 dni. Zatem odpad należy przekazywać przynajmniej raz na miesiąc.

Jakie przedsiębiorstwa zajmują się utylizacją odpadów medycznych w Białymstoku ?

Utylizacją odpadów medycznych w mieście Białystok zajmują się profesjonalne firmy, które korzystają ze specjalistycznego sprzętu. Co więcej, firmy te zatrudniają również profesjonalną kadrę. Warto zauważyć, że jednostki te często wykonują również usługi utylizacji innych odpadów chemicznych. Nasza aplikacja WasteMaster pomoże Ci w złożeniu zapytania dotyczącego utylizacji odpadów medycznych. Dzięki temu wyszukamy dla Ciebie oferty, które spełnią Twoje potrzeby.

Jak wygląda odpłatność za odbiór odpadów medycznych w Białymstoku ?

Odpłatność za usługę jest zależna od wielu czynników. Pierwszy i podstawowym jest fakt, czy odbiór będzie odbywał się regularnie, czy jednorazowo. W przypadku regularnych odbiorów są zawierane umowy na abonament nawet od 60 zł miesięcznie. W przypadku jednorazowego odbioru ciężko z góry podać jakąś konkretną kwotę, dlatego najlepiej skontaktować się z nami, abyśmy mogli przygotować przegląd rynku i ofert mając konkretne informacje o odpadzie.

W jakim czasie realizowana jest usługa odbioru odpadów medycznych?

W większości przypadków odbiór odpadów medycznych odbywa się poprzez ustalony abonament. Określa się, w nim jak często mają być realizowane odbiory odpady (przykładowo raz w miesiącu) i kiedy on następuje. W przypadku jednorazowego odbioru czas oczekiwania może być różny. Wpływa na niego wiele czynników jak lokalizacja odbioru, ilość odpadu czy dostępność specjalistycznych pojazdów w tym czasie. W takim przypadku najlepiej zadzwonić do nas, a my przyszykujemy ofertę wraz z przypuszczalnym terminem odbioru odpadu.

Jaka dokumentacja jest niezbędna przy realizacji usługi związanej z odbiorem odpadów medycznych w Białymstoku ?

Działania związane z odbiorem odpadów medycznych znajdują się pod kontrolą systemu BDO. Dalego każda firma zamawiająca odbiór odpadów medycznych w Białymstoku powinna mieć możliwość wystawiania Karty Przekazania Odpadu, czyli w skrócie KPO. Zgodnie z przepisami ustawy podlegają one rejestracji. Warto jednak przytoczyć dwie sytuacje. Podmiot wytwarzający mniej niż 5 ton odpadów medycznych (bądź poniżej 100 kg odpadów medycznych niebezpiecznych) może prowadzić ewidencję uproszczoną. Wówczas wystarczy w rejestrze BDO wystawić KPO. Nie jest niezbędne wystawianie kart ewidencji odpadu. Jednak na koniec roku firma ma obowiązek sporządzić roczne sprawozdanie z wyprodukowanych odpadów. Dlatego ewidencja z pewnością będzie potrzebna. Natomiast, gdy firma wytwarza odpady medyczne powyżej limitów, wtedy odpady muszą być rejestrowane w rejestrze BDO. Mamy w naszym zespole specjalistów, dlatego w tym kłopocie możemy również pomóc.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Co to jest odpad medyczny?
04-07-2022
Co to jest odpad medyczny?

Definicja odpadów medycznych została określona prawnie przez Ministra Zdrowia i brzmi następująco: są to odpady powstające w związku z udzielaniem świadczeń zdrowotnych oraz pro...

Więcej -->
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?
04-07-2022
Czy odpady weterynaryjne podlegają odbiorowi?

Odpady weterynaryjne, tak samo jak odpady medyczne, muszą podlegać unieszkodliwieniu i utylizacji, a co za tym idzie, muszą zostać odebrane przez odpowiedni podmiot zajmujący si...

Więcej -->
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?
03-07-2022
Skąd wziąć worki na odpady medyczne?

Odpady medyczne muszą być odpowiednio przechowywane przed przekazaniem ich odpowiedniej firmie wywozowej. Jakie są bezpieczne metody przetrzymywania tych pozostałości? Jedną z m...

Więcej -->
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?
02-07-2022
Czy wytwarza się również odpady medyczne w salonie kosmetycznym?

Odpady medyczne w salonie kosmetycznym są dość niespodziewane – zazwyczaj właściciele takich miejsc nie zdają sobie sprawy, że w ramach swojej działalności wytwarzają takie pozo...

Więcej -->
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?
01-07-2022
Gdzie kupić pudełka na odpady medyczne?

Odpady medyczne, ze względu na swoje niebezpieczne właściwości, muszą być odpowiednio przechowywane, co zostało ujęte chociażby w aktach prawnych. Pudełka na odpady medyczne są ...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Potrzebowałem szybko podstawienia kontenera, żeby sąsiedzi nie narzekali na zbyt dużo złomu przed posesją graniczącą z ich terenem. Napisałem, że szukam pilnie. Od razu odezwała się firma. Przyjechali z kontenerem i w tym samym czasie wszystko zabrali.

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Firmy odbierające medyczne w Białymstoku miały skomplikowane cenniki. Na szczęście pomogła mi strona mamodpad. Teraz się tym nie przejmuję i mam stałego odbiorcę. 

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Im więcej gromadziliśmy odpadów, tym bardziej oczywiste było dla mnie to, że musimy lepiej zarządzać firmą. Dlatego zdecydowałem się wdrożyć WasteMaster. To była najlepsza pod względem strategicznym decyzja.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Mam duże doświadczenie w branży odpadów, ale brakowało mi narzędzia do pozyskiwania nowych klientów bez przerwy. Teraz poznaliśmy WasteMaster i już nie wyobrażam sobie, że mógłbym korzystać z czegoś innego. Nowe współprace to nasza codzienność.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

miałem problem ze znalezieniem firmy odbierającej medyczne w Białymstoku. Z pomocą przyszła mi ta strona. Dodatkowo pracownicy firmy WasteMaster pomogli mi ogarnąć BDO. Jestem wdzięczny za pomoc i pozdrawiam

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać
11-09-2022
Transport i utylizacja odpadów medycznych – podstawy, które musisz znać

Pracujesz w przychodni lekarskiej? W punkcie szczepień? A może masz studio tatuażu? Albo lecznicę dla zwierząt? Wszystkie wyżej wymienione placówki mają jeden punkt wspólny – są...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?
10-09-2022
Odpady medyczne – jak się ich pozbyć?

Z pewnością wiele osób nigdy nie zastanawiało się nad tym, co się dzieje ze wszystkimi odpadami wyprodukowanymi np. podczas operacji czy zwykłego szczepienia lub pobierania krwi...

Więcej -->
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?
11-05-2022
Co powinienem wiedzieć odnośnie odpadów medycznych?

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak niebezpieczne mogą okazać się odpady pochodzące z przychodni lekarskiej czy też szpitala. Warto się zastanowić i zadać sobie pytani...

Więcej -->
Zasady utylizacji odpadów medycznych
16-03-2022
Zasady utylizacji odpadów medycznych

Kto zajmuje się utylizacją odpadów medycznych? Utylizacją odpadów medycznych zajmują się tylko i wyłącznie profesjonalne firmy posiadające specjalistyczny sprzęt jak i wykwalifi...

Więcej -->
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń
12-03-2022
Czym są odpady medyczne? Rodzaje i kody oznaczeń

Czym są odpady medyczne? Odpady medyczne możemy zdefiniować zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 5 października 2017 r. jako ogół substancji i przedmiotów powstając...

Więcej -->
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?
07-03-2022
Odpady medyczne – jak podejść do tematu?

Osoby zajmujące się zagospodarowaniem różnego typu produktów skażonych czy też potencjalnie niebezpiecznych rozważają zagadnienie odpadów medycznych – jak podejść do tematu? Jak...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat