Auto złomowanie

Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Dowiedz się więcej o usłudze skupu złomu samochodowego

Masz auto, którego nie opłaca się naprawić lub sprzedać? To nie problem! Pobierz naszą aplikację i znajdź skup samochodów używanych w pobliżu.

Jeśli jesteś właścicielem pojazdu w złym stanie technicznym, na pewno wiesz, ile wynosi jego utrzymanie. I nie chodzi tu tylko o zużycie paliwa czy ciągłe naprawy, ale przede wszystkim o wysoką stawkę OC, naliczaną przez towarzystwa ubezpieczeniowe w przypadku przestarzałych modeli. A może posiadasz powypadkowy pojazd, którego naprawa mija się z celem? I w tej sytuacji najbardziej opłaca Ci się oddać go na skup złomu samochodowego i skorzystać na atrakcyjnych stawkach za utylizację. Auto złomowanie jest sposobem na pozbycie się problemu, a przy okazji uzyskanie sensownego zwrotu finansowego. W niektórych przypadkach tego typu rozwiązanie, w postaci auto złomu, jest jedynym korzystnym wyjściem.

W zakres prezentowanych przez WasteMaster ofert wchodzi auto złomowanie różnego rodzaju pojazdów. Skup samochodów uszkodzonych i używanych za pośrednictwem naszej aplikacji obejmuje najszerszy możliwy zakres. Każda z firm, z którymi współpracujemy, świadczy usługi profesjonalnie i w korzystnej cenie. To tylko jeden w wielu powodów, aby skorzystać z auto złomowania właśnie u nas!

Auto złom – na czym polega?

Na czym polega usługa auto złomowania? Auto złom jest to przekazanie używanego przez siebie pojazdu mechanicznego do specjalistycznej firmy zajmującej się kasacją pojazdów osobowych, dostawczych, jak również jednośladów. Utylizacja samochodów najczęściej wiąże się z uzyskaniem przez klienta dodatkowych korzyści finansowych oraz możliwością wyrejestrowania auta. Warto zadbać o to, aby wybrany przez nas skup samochodów na złom działał legalnie oraz zgodnie z przepisami. Z łatwością uda Ci się tego dokonać, kiedy zdecydujesz się skorzystasz z naszych usług. W naszej bazie znajdziesz tylko sprawdzone i zaufane skupy samochodów na złom.

Firmy, które oferują auto złom, są stacjami demontażu, złomowania i kasacji pojazdów. To specjalistyczne jednostki, które oferują odpłatny recykling aut lub utylizację samochodów. W zakres ich usług wchodzą pojazdy osobowe, ciężarowe, kampery oraz auta dostawcze. Zazwyczaj skup samochodów używanych przyjmuje wszystkie samochody i jednoślady, bez względu na markę, model, stan techniczny czy rok produkcji.

Utylizacja samochodów z aplikacją WasteMaster. Szybko załatwisz auto złomowanie

Poszukiwanie firmy, w której zakres wchodzi auto złomowanie, nie należy do łatwych czynności. Dlatego też możesz skorzystać z internetowej aplikacji WasteMaster. Pozwala ona wybrać skup samochodów uszkodzonych oferujący atrakcyjne cenowo złomowanie pojazdów. Warto wybrać legalnie działający punkt z usługą auto złomowania.

Aby znaleźć skup samochodów na złom za naszą pomocą, w pierwszej kolejność musisz określić, do jakiej kategorii należy Twój pojazd. Do wyboru masz samochody osobowe, ciężarowe i motocykle. Ten podział ma charakter transparentny, dzięki czemu łatwiej jest wyszukać ofertę na auto złom. 

Pamiętaj, że dodając zapytanie o auto złomowanie w aplikacji WasteMaster, nie ponosisz żadnych opłat związanych z tym działaniem. Niezależnie, czy jesteś klientem firmowym, czy indywidualnym, możesz wielokrotnie wynajdować skup samochodów używanych za pośrednictwem naszego narzędzia – bez żadnych zobowiązań! Wszystko zostało stworzone z myślą o jeszcze lepszej integracji rynku odpadowego, w tym różnych skupów samochodów uszkodzonych.

Wszystko, co musisz wiedzieć, zanim wyszukasz oferty na auto złomowanie w aplikacji WasteMaster

Jakich dokumentów wymaga skup samochodów na złom?

Auto złomowanie polega na odbiorze pojazdów mechanicznych wraz z kompletem dokumentów, uprawniających do kasacji. Skup samochodów uszkodzonych wymaga od Ciebie między innymi okazania dowodu rejestracyjnego, dowodu osobistego, karty pojazdu oraz umowy kupna-sprzedaży. Jeśli auto jest zarejestrowane na firmę, musisz okazać także wpis do ewidencji działalności gospodarczej. Wszystko po to, aby obie strony miały pewność, że cała usługa auto złomowania i utylizacji samochodów przebiega legalnie, a skupowany samochód nie pochodzi np. z kradzieży.

Jak wybrać stację na auto złomowanie?

Pamiętaj, aby wybrać legalnie działającą stację, czyli uprawioną do utylizacji samochodów przez wojewodę. Tylko takie miejsca mogą wydawać dokumenty niezbędne do wyrejestrowania pojazdu oraz otrzymania zwrotu składek za niewykorzystane OC. Wybierając legalny skup samochodów uszkodzonych, zyskujesz pewność, że auto złom zostanie należycie zabezpieczony i nie będzie stwarzał zagrożenia dla ludzi czy środowiska. Nieprawidłowa utylizacja samochodów potrafi być bardzo groźna i mieć poważne skutki.

Auto złom – jak przebiega utylizacja samochodów?

Zanim udasz się na skup złomu samochodowego, ustal z firmą, jak przetransportować pojazd przeznaczony na auto złom. Możesz zrobić to na własną rękę lub za pomocy lawety. Gdy dostarczysz samochód na skup samochodów uszkodzonych, pracownik stacji podpisuje z Tobą umowę kupna-sprzedaży. Po zakończonej kasacji wystarczy odebrać dokumenty potwierdzające auto złomowanie oraz wyrejestrowanie pojazdu. Auto złom zakończony sukcesem. W jaki sposób możesz odebrać zwrot środków za niewykorzystaną składkę OC? W tym celu najlepiej prosto ze skupu złomu samochodowego udać się do naszego ubezpieczyciela. To właśnie u niego złożymy wypowiedzenie polisy. I właśnie do tego wniosku trzeba będzie załączyć między innymi zaświadczenie o wyrejestrowaniu pojazdu.

Aby mieć pewność, że wszelkie formalności zostaną poprawnie wystawione oraz uzupełnione, trzeba koniecznie zwrócić się do legalnie zarejestrowanego i działającego skupu złomu samochodowego. Tylko tego typu stacje auto złomu będą mogły nam zagwarantować, że nie zostaniemy oszukani oraz będziemy w stanie odebrać zwrot za niewykorzystane ubezpieczenie OC. Zaufaj nam, ponieważ nasza firma współpracuje tylko z zaufanymi skupami samochodów na złom. Auto złom? Załatw go przez WasteMaster!

Każdy kto ma w planach wybrać się na skup samochodów uszkodzonych z pewnością szuka informacji na temat cen utylizacji samochodów. Trudno jest podać konkretny zakres stawek, ponieważ kwoty są uzależnione od wielu zmiennych. Każdy klient posiada nieco inny pojazd na złom, który za każdym razem wymaga spojrzenia na niego fachowym okiem. Na skupach samochodów na złom pracują profesjonaliści, którzy doskonale znają się na rzeczy i będą umieli prawidłowo oszacować wartość Twojego auto złomu. Jednak nie zawsze mamy wystarczająco czasu czy też chęci wybierać się na wybrany skup samochodów uszkodzonych jeszcze zanim poznamy finalną cenę. Dlatego oprócz skupu samochodów uszkodzonych oraz utylizacji samochodów jesteśmy w stanie zaproponować Ci również bezpłatną wycenę. Zgłoś się po nią za pomocą formularza lub zadzwoń. Czekamy na Twój telefon!

Szukasz firmy, która oferuje skup samochodów na złom? Skorzystaj z aplikacji WasteMaster i wybierz najlepszą ofertę na utylizację Twojego pojazdu! Koniecznie sprawdź też cennik na auto złom.

Nie znalazłeś oferty jakiej potrzebujesz?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość nie jest Ci obojętna - skontaktuj się z nami. W aplikacji WasteMaster znajdziesz skup złomu, który spełni oba te oczekiwania. Sprawdź i przekonaj się, że warto!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Czy można oddać auto na złom bez silnika?
27-09-2022
Czy można oddać auto na złom bez silnika?

Można oddać auto na złom bez silnika, jednak wtedy musimy liczyć się z niższą ceną samochodu. Stacja demontażu pojazdów poinformuje nas, że auto musi być w miarę kompletne, tzn....

Więcej -->
Czy auto na złom musi mieć przegląd?
26-09-2022
Czy auto na złom musi mieć przegląd?

Auto na złom nie musi posiadać aktualnego przeglądu. Stacje demontażu pojazdów często skupują pojazdy powypadkowe, które nie nadają się do dalszej jazdy. Sytuacja wygląda nieco ...

Więcej -->
Co trzeba zrobić po złomowaniu auta?
25-09-2022
Co trzeba zrobić po złomowaniu auta?

Udało nam się oddać auto na złom i co dalej? Czy trzeba załatwić jakieś formalności związane ze złomowaniem pojazdu? Przede wszystkim musimy odebrać niezbędne dokumenty poświadc...

Więcej -->
Ile kosztuje 1 kg złomu samochodowego?
23-09-2022
Ile kosztuje 1 kg złomu samochodowego?

Cena za 1 kg złomu samochodowego waha się między 0,30 a 0,40 zł. Oczywiście mowa tutaj o autach osobowych. Za pojazdy ciężarowe można spodziewać się wyższych cen, dochodzących n...

Więcej -->
Kiedy oddać auto na złom?
22-09-2022
Kiedy oddać auto na złom?

Kiedy lepiej jest oddać auto na złom, a kiedy sprzedać go jako używany? Z pewnością wiele osób zadaje sobie to pytanie. Stare bądź zniszczone auta trafiają na złom wtedy, gdy ic...

Więcej -->

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Fotografia przedstawia kolorowe i zardzewiałe elementy karoserii samochodowych, czy też odpadów samochodowych. Jest to zobrazowanie bloga o tytule: "Na czym polega recykling samochodów?".
21-09-2023
Na czym polega recykling samochodów?

Jak wygląda recykling samochodów? Czy można na nim zarobić? Odpowiednia utylizacja samochodów pozwala na legalne pozbycie się starego pojazdu i umożliwia nam wyrejestrowanie aut...

Więcej -->
5 korzyści auto złomowania
30-09-2022
5 korzyści auto złomowania

Większości kierowcom hasło „auto złomowanie” nie przywodzi na myśl nic dobrego. Tego typu usługa kojarzy się nam z kolizją czy wypadkiem, a także formalnościami, które później t...

Więcej -->
Jak zezłomować auto? Instrukcja krok po kroku
29-09-2022
Jak zezłomować auto? Instrukcja krok po kroku

Chyba rzadko kiedy da się przewidzieć sytuację, w której będziemy potrzebowali usługi auto złomowania – kolizja, drobny wypadek, odmówienie posłuszeństwa naszego przestarzałego ...

Więcej -->
Złomowanie auta – dokumenty wymagane przy kasacji pojazdu
28-09-2022
Złomowanie auta – dokumenty wymagane przy kasacji pojazdu

Czasami zdarza się tak, że nasz wysłużony samochód jest już tak zepsuty, że nie opłaca się go naprawiać, ponieważ koszty mechanika oraz nowych części zamiennych znacznie przeras...

Więcej -->
Cena złomu samochodowego
16-11-2021
Cena złomu samochodowego

Obowiązująca w skupach cena złomu samochodowego jest uzależniona od typu samochodu, jak również jego ciężaru. Warto pamiętać, że sprzedaż rozebranych po kasacji pojazdów jest po...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master