Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Co to ZSEE?

co to zsee - na obrazku widać zużyte baterie w kontenerze oraz zepsuty ekran komputera

ZSEE to skrót od Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego. Możemy się również spotkać z ZSEiE, który oznacza dokładnie to samo, co rozwinięcie skrótu powyżej. Jak sama nazwa podpowiada, ZSEE to inaczej niepotrzebne, zużyte, uszkodzone sprzęty RTV, AGD, urządzenia związane z IT, oświetleniem, udźwiękowieniem i innymi dziedzinami naszego życia. Są to wszelkie pralki, zmywarki, drukarki, komputery, płyty główne, telewizory, monitory, żarówki, kolumny Hi-Fi, a także smartfony i wiele innych.

Nie są to zwykłe odpady, które możemy wyrzucać do dowolnego kosza na odpady. Te materiały zawierają bardzo dużo szkodliwych elementów, jak np. rtęć, ołów, nikiel, które po przedostaniu się do środowiska mogę spowodować ogromne spustoszenie. Co więcej, są to związki szkodliwe także dla człowieka. Zatem, aby ich utylizacja została prawidłowo przeprowadzona, musimy oddać je do specjalnych placówek (czasami sklepy wielkopowierzchniowe odbierają od nas urządzenia elektroniczne do określonej wielkości) lub do Punktów Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

Jeżeli jednak dysponujemy dużymi ilościami ZSEE, to musimy skorzystać z usług firm zewnętrznych, za pośrednictwem którym odpady możemy sprzedawać oraz organizować ich zoptymalizowaną utylizację. Aby trafić na najkorzystniejsze oferty wywozu, polecamy skorzystać z usług WasteMaster – aby dowiedzieć się więcej, zachęcamy do zajrzenia na naszą stronę dotyczącą odbioru elektrośmieci.  

Potrzebujesz pomocy z utylizacją swoich odpadów?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość stolicy i jej okolic nie jest Ci obojętna – skontaktuj się z nami.

Copyright © 2022 Waste Master