Recykling ubrań i odpadów tekstylnych | WasteMaster

Sprzedaj lub utylizuj odpady

Zajmie Ci tylko 15 sekund...

×
×
×

Recykling tekstyliów

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
3 proste kroki!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Do wyceny
Szczegóły
Szybko
Efektywnie
Bezpiecznie

Twoja działalność wiąże się z tekstyliami? Potrzebujesz firmy, która w profesjonalny sposób wykona recykling odpadów tekstylnych? W aplikacji WasteMaster znajdziesz to, czego poszukujesz! Wypróbuj możliwości i przenieś recykling ubrań i tekstyliów na wyższy poziom.

Słysząc słowo „tekstylia”, praktycznie każdemu od razu przychodzą na myśl ubrania. Kategoria ta jest jednak o wiele szersza. Są to bowiem wszystkie rzeczy produkowane z użyciem różnego rodzaju materiałów tekstylnych. Obok odzieży zaliczymy do nich różnego typu ścierki (jak przykładowo do mycia podłóg czy wycierania kurzu), torby, firany, buty, materiały z samochodów czy różnego rodzaju pokrycia podłogowe. Jest to kategoria odpadów, która cały czas się poszerza, a wszystko za sprawą mody i sposobów produkcji. Taki stan rzeczy wywołał niezwykłe zapotrzebowanie na recykling tekstyliów.

Jako giełda obrotu odpadami wychodzimy naprzeciw tej potrzebie, oddając do dyspozycji zainteresowanych aplikację WasteMaster. Recykling ubrań nigdy nie był łatwiej dostępny.

Usługa recyklingu tekstyliów w aplikacji WasteMaster

Co możesz oddać w ramach usługi?

Odpady tekstylne dzieli się na trzy grupy:

  • Odpady czyste – odzież, firany, zasłony, inne tekstylia domowe, pozostałości poprodukcyjne;
  • Odpady zabrudzone – wymagające odkażania chemicznego lub biologicznego, takie jak dywany, wykładziny, tekstylne elementy samochodów;
  • Odpady inne, takie jak odpady medyczne czy zabrudzone chemikaliami.

Odpady, które obejmuje recykling tekstyliów, należą do dwóch pierwszych grup. Bez problemu można znaleźć skup odpadów tekstylnych, który je przyjmie i podda odpowiedniej obróbce, pozwalającej na ich powtórne wykorzystanie. W przypadku odzieży medycznej potrzebny jest skup zajmujący się odpadami medycznymi. Jest to osobna usługa dostępna w naszej aplikacji ze względu na specyficzny charakter odpadu. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku tekstyliów zabrudzonych na przykład chlorem.

Recykling ubrań – zamówienie usługi w aplikacji WasteMaster

Od początku działalności firmy, naszym głównym zadaniem, było takie skonstruowanie mechanizmu zamawiania usług, aby nie tylko maksymalnie go uprościć, ale także udostępnić różne drogi zamówienia. Aktualnie odbiór i recykling odzieży oraz innych odpadów tekstylnych można zamówić na dwa różne sposoby. 

Pierwszy z nich polega na kontakcie telefonicznym z naszym konsultantem. W trakcie rozmowy będziesz mógł rozwiać wszystkie swoje wątpliwości, na przykład czy recykling odpadów tekstylnych obejmuje posiadane przez Ciebie materiały. Z naszej strony zaś dopytamy o lokalizację odpadu, jego ilość czy sposób magazynowania. Następnie konsultant w Twoim imieniu umieści zapytanie o recykling ubrań w naszej aplikacji. Drugą możliwością jest umieszczenie ogłoszenia bezpośrednio w naszej aplikacji. W tym celu najpierw należy założyć konto lub wykorzystać stronę, na której się znajdujemy. Nie zależnie od wybranej drogi, Twoim zapytaniem zajmie się nasz opiekun klienta. Na podstawie otrzymanych informacji dokona przeglądu rynku, aby wybrać skup odpadów tekstylnych najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb. Dzięki temu zaoszczędzisz czas, który normalnie musiałbyś przeznaczyć na takie działanie.

Koszty związane z korzystaniem z aplikacji WasteMaster

Nie pobieramy żadnych opłat za umieszczenie w naszej aplikacji zapytania o recykling tekstyliów. Również zaangażowanie Opiekuna klienta w proces poszukiwania najlepszych ofert jest bezpłatne. Ponadto nasza pomoc w poszukiwaniu najlepszego rozwiązania recyklingu odzieży do niczego Cię nie zobowiązuje. Finalną decyzję o przyjęciu lub odrzuceniu oferty podejmujesz wyłącznie Ty.

Recykling ubrań i tekstyliów – co powinieneś wiedzieć?

Sposób i czas realizacji usługi

Wszystkimi zagadnieniami technicznymi, związanymi z samą usługą odbioru i recyklingu odpadów tekstylnych zajmie się nasz Opiekun Klienta. Ustali termin odbioru, wymagania techniczne oraz logistyczne, tak aby ograniczyć Twoje zaangażowanie w sprawę do minimum. 

Czas realizacji odbioru odpadów, przeznaczonych na recykling ubrań, jest zależny przede wszystkim od lokalizacji oraz ich ilości. Dodatkowe znaczenie ma dostępność zamówionego transportu. Oczywiście nie można również wykluczyć sytuacji losowych. Większość transportów jest deklarowana w ciągu 14 dni od zgłoszenia zapotrzebowania na usługę. Powyższe czynniki mogą jednak wydłużyć okres oczekiwania.

Kto wykonuje recykling odzieży?

Każdy skup odpadów tekstylnych znajdujący się w naszej bazie to specjalistyczna firma. Posiada niezbędną wiedzę oraz zaplecze techniczne. Firmy te są w stanie rozdzielić odpady na poszczególne kategorie i w efekcie przeprowadzić skuteczny recykling. Ubrania przekazane do takich jednostek są neutralizowane w najlepszy dla środowiska sposób. Warto o tym pamiętać.

Biorąc pod uwagę, że większość firm prowadzi odbiór dużych ilości odpadów, są one wyposażone w dostosowane do ich transportowania pojazdy. W zależności, jakiej kategorii dotyczy recykling tekstyliów, wysyłane są odpowiednio kontenery, busy lub samochody ciężarowe.

Recykling odzieży – ile to kosztuje?

Wiele firm stosuje własne limity dotyczące minimalnej ilości odbieranych odpadów. Ma to znaczący wpływ na cenę usługi, dlatego warto zamieścić ogłoszenie w naszej aplikacji. Dzięki temu opiekun klienta zweryfikuje czy w bazie znajduje się odbiorca na wskazaną ilość. Warto zaznaczyć, iż większość firm przyjmuje za minimum logistyczne 1 tonę.

Inne czynniki wpływające na cenę to oczywiście kategoria oraz lokalizacja. Recykling odzieży wymaga ich obróbki. W zależności od procesu, jaki trzeba w jej trakcie przeprowadzić, cena może się różnić. Z reguły ceny zaczynają się od 600 zł. W celu uzyskania konkretnej informacji, dostosowanej do Twoich potrzeb, zapraszamy do kontaktu.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Chciałem pozbyć się różnych akumulatorów, jakie miałem w zakładzie. Przy pomocy aplikacji szybko znalazłem rzetelny skup i dostałem satysfakcjonującą kwotę za złom.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Wiedziałem, że na jednym kontenerze na gruz się nie skończy na placu budowy. I nie miałem pojęcia, jaką firmę wybrać, żeby sprawnie poszło zebranie wszystkiego. Wpisałem co mam w WasteMaster i w parę dni wszystko było ogarnięte. Świetna aplikacja.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Kontakty do firm wywożących odpady zebrane w jednym miejscu są rozwiązaniem niespotykanym do tej pory. Cieszę się, że powstała tak funkcjonalna aplikacja.

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Jako jeden z większych skupów złomu w Wielkopolsce cieszymy się, że wreszcie mamy wgląd do całego rynku. Szybko poznajemy kolejnych kontrahentów i dzięki obecności w prestiżowym gronie wzbudzamy zaufanie.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Bardzo cieszę się, ze nie [...]

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Odpady niebezpieczne i ich właściwości
19-05-2022
Odpady niebezpieczne i ich właściwości

Wiedza na temat tego, czym są odpady niebezpieczne ich właściwości, jest niezbędna, aby dokonać ich prawidłowej klasyfikacji i podziału. Duże znaczenie ma także świadomość, jaki...

Więcej -->
Rosnące grono klientów!
18-05-2022
Rosnące grono klientów!

🥳Rosnące grono klientów!🥳Zapytania o kontenery na odpady budowlane są codziennością. Jednak czy w kontekście zamówień można pochwalić się czymś nadzwyczajnym?My możemy, gdyż do ...

Więcej -->
Skup oleju gastronomicznego – najważniejsze informacje
17-05-2022
Skup oleju gastronomicznego – najważniejsze informacje

W wielu lokalach gastronomicznych do przygotowania potraw stosuje się oleje roślinne. Wykorzystany produkt tego rodzaju to odpad, który odbierze od lokalu i zutylizuje skup olej...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat