Recykling ubrań i tekstyliów | WasteMaster

Recykling tekstyliów

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
 • wpis do BDO za 0 zł
 • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
 • preferencyjne ceny za odpad
 • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
 • wpis do BDO za 0 zł
 • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
 • preferencyjne ceny za odpad
 • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Profesjonalny recykling tekstyliów z firmy

Twoja działalność wiąże się z tekstyliami? Potrzebujesz firmy, która w profesjonalny sposób wykona recykling odpadów tekstylnych? W aplikacji WasteMaster znajdziesz to, czego poszukujesz! Wypróbuj możliwości i przenieś recykling ubrań i tekstyliów na wyższy poziom.

Słysząc słowo „tekstylia”, praktycznie każdemu od razu przychodzą na myśl ubrania. Kategoria ta jest jednak o wiele szersza. Są to bowiem wszystkie rzeczy produkowane z użyciem różnego rodzaju materiałów tekstylnych. Obok odzieży zaliczymy do nich różnego typu ścierki (jak przykładowo do mycia podłóg czy wycierania kurzu), torby, firany, buty, materiały z samochodów czy różnego rodzaju pokrycia podłogowe. Jest to kategoria odpadów, która cały czas się poszerza, a wszystko za sprawą mody i sposobów produkcji. Taki stan rzeczy wywołał niezwykłe zapotrzebowanie na recykling tekstyliów, w tym także recykling ubrań.

Jako giełda obrotu odpadami wychodzimy naprzeciw tej potrzebie, oddając do dyspozycji zainteresowanych aplikację WasteMaster. Recykling ubrań nigdy nie był łatwiej dostępny.

Usługa recyklingu tekstyliów w aplikacji WasteMaster

Co możesz oddać w ramach usługi?

Odpady tekstylne dzieli się na trzy grupy:

 • Odpady czyste – odzież, firany, zasłony, inne tekstylia domowe, pozostałości poprodukcyjne;
 • Odpady zabrudzone – wymagające odkażania chemicznego lub biologicznego, takie jak dywany, wykładziny, tekstylne elementy samochodów;
 • Odpady inne, takie jak odpady medyczne czy zabrudzone chemikaliami.

Odpady, które obejmuje recykling tekstyliów, należą do dwóch pierwszych grup. Bez problemu można znaleźć skup odpadów tekstylnych, który je przyjmie i podda odpowiedniej obróbce, pozwalającej na ich powtórne wykorzystanie. W przypadku odzieży medycznej potrzebny jest skup zajmujący się odpadami medycznymi. Jest to osobna usługa dostępna w naszej aplikacji ze względu na specyficzny charakter odpadu. Podobnie sytuacja wygląda w przypadku tekstyliów zabrudzonych na przykład chlorem. Jak widać recykling ubrań to nieco bardziej skomplikowany temat niż mogłoby się z początku wydawać.

Recykling ubrań – zamówienie usługi w aplikacji WasteMaster

Jak wygląda zamówienie usługi recyklingu ubrań w naszej aplikacji? Od początku działalności firmy naszym głównym zadaniem było takie skonstruowanie mechanizmu zamawiania usług, w tym usług recyklingu ubrań, aby nie tylko maksymalnie go uprościć, ale także udostępnić różne drogi zamówienia. Aktualnie odbiór i recykling odzieży oraz innych odpadów tekstylnych można zamówić na dwa różne sposoby.

Pierwszy sposób na zamówienie usługi recyklingu odzieży polega na kontakcie telefonicznym z naszym konsultantem. W trakcie rozmowy będziesz mógł rozwiać wszystkie swoje wątpliwości, na przykład czy recykling odpadów tekstylnych obejmuje posiadane przez Ciebie materiały. Z naszej strony zaś dopytamy o lokalizację odpadu, jego ilość czy sposób magazynowania. Następnie konsultant w Twoim imieniu umieści zapytanie o recykling ubrań w naszej aplikacji. Drugą możliwością jest umieszczenie ogłoszenia bezpośrednio w naszej aplikacji. W tym celu najpierw należy założyć konto lub wykorzystać stronę, na której się znajdujemy. Niezależnie od wybranej drogi, Twoim zapytaniem o recykling odzieży zajmie się nasz opiekun klienta. Na podstawie otrzymanych informacji dokona przeglądu rynku, aby wybrać skup odpadów tekstylnych najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb. Dzięki temu zaoszczędzisz czas, który normalnie musiałbyś przeznaczyć na takie działanie i przeszukiwanie setek stron w celu znalezienia odpowiedniej dla siebie firmy, która zajmie się recyklingiem odzieży z Twojego przedsiębiorstwa. To wszystko powoduje, że zamówienie recyklingu tekstyliów staje się o wiele prostsze i wygodniejsze!

Który ze sposobów na zamówienie recyklingu odzieży wybierzesz?

Koszty związane z korzystaniem z aplikacji WasteMaster

Nie pobieramy żadnych opłat za umieszczenie w naszej aplikacji zapytania o recykling tekstyliów. Również zaangażowanie Opiekuna klienta w proces poszukiwania najlepszych ofert jest bezpłatne. Ponadto nasza pomoc w poszukiwaniu najlepszego rozwiązania recyklingu odzieży do niczego Cię nie zobowiązuje. Finalną decyzję o przyjęciu lub odrzuceniu oferty podejmujesz wyłącznie Ty. Właśnie między innymi dlatego warto zdecydować się na usługę recyklingu odpadów tekstylnych właśnie u nas.

Recykling ubrań i tekstyliów – co powinieneś wiedzieć?

Sposób i czas realizacji usługi recyklingu odzieży

Wszystkimi zagadnieniami technicznymi, związanymi z samą usługą odbioru i recyklingu odpadów tekstylnych zajmie się nasz Opiekun Klienta. Ustali termin odbioru, wymagania techniczne oraz logistyczne, tak aby ograniczyć Twoje zaangażowanie w sprawę do minimum. 

Czas realizacji odbioru odpadów, przeznaczonych na recykling ubrań, jest zależny przede wszystkim od lokalizacji oraz ich ilości. Dodatkowe znaczenie ma dostępność zamówionego transportu. Oczywiście nie można również wykluczyć sytuacji losowych. Większość transportów jest deklarowana w ciągu 14 dni od zgłoszenia zapotrzebowania na usługę. Powyższe czynniki mogą jednak wydłużyć okres oczekiwania na recykling odpadów tekstylnych.

Kto wykonuje recykling odzieży?

Każdy skup odpadów tekstylnych znajdujący się w naszej bazie to specjalistyczna firma. Posiada niezbędną wiedzę oraz zaplecze techniczne. Firmy te są w stanie rozdzielić odpady na poszczególne kategorie i w efekcie przeprowadzić skuteczny recykling. Ubrania przekazane do takich jednostek są neutralizowane w najlepszy dla środowiska sposób. Warto o tym pamiętać.

Biorąc pod uwagę, że większość firm prowadzi odbiór dużych ilości odpadów, są one wyposażone w dostosowane do ich transportowania pojazdy. W zależności, jakiej kategorii dotyczy recykling tekstyliów, wysyłane są odpowiednio kontenery, busy lub samochody ciężarowe.

Recykling odzieży – ile to kosztuje?

Wiele firm stosuje własne limity dotyczące minimalnej ilości odbieranych odpadów. Ma to znaczący wpływ na cenę usługi, dlatego warto zamieścić ogłoszenie w naszej aplikacji. Dzięki temu opiekun klienta zweryfikuje czy w bazie znajduje się odbiorca na wskazaną ilość. Warto zaznaczyć, iż większość firm przyjmuje za minimum logistyczne 1 tonę.

Inne czynniki wpływające na cenę to oczywiście kategoria oraz lokalizacja. Recykling odzieży wymaga ich obróbki. W zależności od procesu, jaki trzeba w jej trakcie przeprowadzić, cena może się różnić. Z reguły ceny zaczynają się od 600 zł. W celu uzyskania konkretnej informacji, dostosowanej do Twoich potrzeb, zapraszamy do kontaktu. Chętnie udzielimy wszelkich nurtujących Cię informacji na temat recyklingu odpadów tekstylnych.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Jakie tekstylia można oddać do utylizacji?
19-09-2022
Jakie tekstylia można oddać do utylizacji?

Tekstylia – co zaliczamy do tego typu wyrobów? Jakie tekstylia można oddać do utylizacji? Tekstylia to wszelkie surowce, z których można wyprodukować tkaniny. Jak wiadomo te po ...

Więcej -->
Jak utylizować tekstylia?
19-09-2022
Jak utylizować tekstylia?

Recykling tekstyliów to temat, który zyskuje na czasie, ponieważ każdy z nas generuje odpady tekstylne. Warto sobie uświadomić, że sama uprawa bawełny kosztuje wiele tysięcy lit...

Więcej -->
Co zalicza się do tekstyliów?
18-09-2022
Co zalicza się do tekstyliów?

Każdy z nas posiada w domu tekstylia. Przykłady tego typu wyrobów możemy znaleźć niemal wszędzie, również we własnym domu czy mieszkaniu: zasłony, pościel, poduszki, ręczniki, d...

Więcej -->
Jak segregować tekstylia?
18-09-2022
Jak segregować tekstylia?

Każdy z nas ma w swoim domu tekstylia. Co zaliczamy do tego typu wyrobów? Jak je segregować? Już podpowiadamy! Do tekstyliów zaliczamy wszelkie materiały, z których jesteśmy w s...

Więcej -->
Co to znaczy wyroby tekstylne?
17-09-2022
Co to znaczy wyroby tekstylne?

Każdy z nas w swoim domu posiada różne tekstylia. Przykłady można byłoby mnożyć: ubrania, dywaniki, ręczniki, zasłony, pościel, akcesoria typu torebki, wstążki, gumki. Ale czym ...

Więcej -->
Co to jest odpad tekstylny?
17-09-2022
Co to jest odpad tekstylny?

Odpady tekstylne to wszelkie przedmioty wykonane z tkaniny lub dzianiny, które nie nadają się do użytkowania (a więc odpadem tekstylnym nie będzie odzież używana! chyba że już b...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Najbardziej w WasteMaster cenię to, że końcowa decyzja należy do mnie i jestem obciążony zerową odpowiedzialnością. Polecam organizować recykling ubrań właśnie z nimi!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Bardzo przydatna sprawa! Nie myślałam, że uda mi się tak szybko zorganizować recykling ubrań !

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Znajoma poleciła mi WasteMaster, na początku byłam sceptyczna, ale szybko się przekonałam, że są faktycznie wartościową firmą. Za darmo znaleźli dla mojej firmy korzystny skup odpadów tekstylnych !

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Jestem usatysfakcjonowany usługami od WasteMaster - oferują pomoc na wysokim poziomie, a punkt recyklingu odzieży, który dla mnie wyszukali, był prawdziwą okazją!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Musiałem pozbyć się kilku ton odpadów celulozowych z mojego zakładu, jednak nie byłem pewien, gdzie najlepiej oddać taki ładunek. Zatelefonowałem do WasteMaster i wszystko się wyjaśniło - nie dość, że wycenili moje odpady, to jeszcze znaleźli świetny punkt recyklingu tekstyliów !

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Czy wszystkie tekstylia podlegają utylizacji?
20-09-2022
Czy wszystkie tekstylia podlegają utylizacji?

Branża odpadowa cały czas się rozwija, szukając nowych sposobów na utylizację oraz recykling. Jednym z bardziej problematycznych tematów są tekstylia. Czy wszystkie materiały po...

Więcej -->
Recykling odpadów ze szwalni – co zrobić ze ścinkami materiałów?
20-09-2022
Recykling odpadów ze szwalni – co zrobić ze ścinkami materiałów?

Prowadzisz szwalnię i przyszedł moment, że nie wiesz, co zrobić z tymi wszystkimi ścinkami materiałów? Czy możesz je po prostu wyrzucić do kontenera? Kto przyjmuje tego typu odp...

Więcej -->
Utylizacja i recykling tekstyliów a BDO – co warto wiedzieć?
19-09-2022
Utylizacja i recykling tekstyliów a BDO – co warto wiedzieć?

Odpady tekstylne to jedne z pierwszych rodzajów odpadu, jakie człowiek zaczął produkować. W dzisiejszych czasach udoskonaliliśmy sposoby na ich utylizację, a także wiemy, w jaki...

Więcej -->
Od czego zależy wartość odpadów tekstylnych?
13-09-2022
Od czego zależy wartość odpadów tekstylnych?

Ludzkość produkuje ogromne ilości odpadów tekstylnych. Tapicerki, ubrania, torebki, ręczniki, gumki do włosów, pościel, dywany, meble – to tylko jedne z wielu tekstyliów, które ...

Więcej -->
Recykling ubrań i tekstyliów – o czym warto wiedzieć?
05-02-2022
Recykling ubrań i tekstyliów – o czym warto wiedzieć?

Jakie dokumenty są wymagane przy odbiorze do skupu odpadów tekstylnych? Przy oddawaniu do skupu odpadów tekstylnych, zgodnie z ustawą o odpadach, niezbędne jest wystawie dokumen...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon