Abonament BDO Standard - 199 zł (netto) za miesiąc*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO i 10 wpisów do KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*płatność cykliczna przez okres 12 miesięcy.
Abonament BDO - Premium 399 zł (netto) za miesiąc*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO i 25 wpisów do KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*płatność cykliczna przez okres 12 miesięcy.
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?

Jak przeprowadzić utylizację i recykling opon?

Jakie dokumenty są wymagane przy odbiorze do utylizacji zużytych opon?

Opony jako odpad podlegają pod przepisy związane z rejestrem BDO. W efekcie, do zlecenia utylizacji zużytych opon niezbędne jest wystawienie KPO (Karta Przekazania Odpadu). W razie problemów nasza firma służy pomocą w tym kontekście. W ramach naszych usług jest możliwość nabycia abonamentu dotyczącego prowadzenia rejestru BDO, jak i również nasi pracownicy będą w stanie pokierować, jak taką kartę wystawić.

Jak wygląda odpłatność za usługę utylizacji opon?

Zgodnie z polityką naszej firmy, płatność następuje po zrealizowaniu usługi. Istnieją trzy możliwości rozliczenia zamówienia- oczywiście każde zostanie dokładnie przedstawione przez naszego konsultanta jeżeli zajdzie taka potrzeba. Decyzja co do wyboru sposobu rozliczenia pozostaje w gestii klienta. W pierwszym przypadku zamówienie jest rozliczane za wagę odpadu. W drugi przypadku rozliczenie następuje za kontener, solówkę lub zestaw. W trzecim przypadku zamówienie zostaje rozliczone na podstawie liczby opon. Warto dodać, iż są różnice w cenie w zależności od tego czy odpad jest przywożony, czy odbierany ze wskazanego miejsca oraz jaka jest odległość w sytuacji odbioru. Ciężko przewidzieć samą cenę za usługę bez posiadania odpowiednich informacji. Koszt utylizacji za opony (samochodów osobowych) zaczyna się od 3,50 zł, natomiast w przypadku ciężarowych od 20 zł. W przypadku odbiorów realizowanych pojazdem na dalekie dystanse cena może wynieść nawet powyżej 2 200 zł za solówkę, czy powyżej 4 000 zł za zestaw. Z tego względu, najlepszym rozwiązaniem jest złożenie zapytania w naszej aplikacji lub telefonicznie. Dzięki temu nasz Opiekun Klienta wyszuka dla Ciebie najlepsze oferty na odbiór odpadu, a Ty zaoszczędzisz swój czas, jak i pieniądze.

Jaki jest koszt utylizacji opon?

Na koszt utylizacji opon składa się wiele czynników. Zaczynając od lokalizacji (im dalej od firmy odbierającej tym koszt może rosnąć), pojazdu zabierającego odpad, rodzaju opon i wiele innych. W efekcie ciężko przewidzieć koszt, jaki się poniesie w przypadku tego odpadu. W tym kontekście ważny jest też sam sposób rozliczenia (płatność od opony czy za pojazd). Aby wycenić swój odpad, skontaktuj się z naszym konsultantem lub wystaw odpad w naszej aplikacji. Pamiętaj, dopóki nie zaakceptujesz któreś z ofert, nie jesteś do niczego zobowiązany.

Potrzebujesz pomocy z utylizacją swoich odpadów?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość stolicy i jej okolic nie jest Ci obojętna – skontaktuj się z nami.

W jakich kodach odbierane są zużyte opony w ramach tej usługi?

Odpad przekazywany do utylizacji zużytych opon ma kod 16 01 03. Wynika on z katalogu odpadów i pod takim właśnie kodem należy wystawiać KPO (Karta Przekazania Odpadu) w rejestrze BDO. W razie problemów z powyższym zagadnieniem nasza firma również będzie w stanie pomóc.

Jak przygotować zużyte opony do transportu?

Po zamówieniu usługi odbioru odpadu należy go odpowiednio przygotować. Warto pamiętać, aby opony były oczyszczone z innych odpadów jak i ziemi. Wlicza się w to również usunięcie felg. Całość operacji transportu ułatwi, jeżeli opony będą znajdować się w jednym miejscu, uporządkowane tak, aby maksymalnie uprościć załadunek do kontenera czy innego pojazdu odbierającego odpad.

Co zrobić z zużytymi oponami?

To, co należy zrobić z odpadem opon, jest zależne od podmiotu, o którym mówimy. W przypadku firm zgodnie z ustawą i rejestrem BDO odpady muszą zostać przekazane do profesjonalnych przedsiębiorstw zajmujących się utylizacją tego typu odpadów. Dotyczy to również rolników posiadających gospodarstwa rolne o powierzchni powyżej 75 ha. Warto pamiętać, iż w tej sytuacji będzie konieczne wystawienie KPO (Karty Przekazania Odpadu). W przypadku rolników, posiadających gospodarstwa rolne poniżej 75 ha powierzchni, odbiór takiego odpadu odbywa się po za rejestrem BDO, jednak właściciel gospodarstwa jest zobowiązany wypełnić specjalne oświadczenie. W przypadku osoby fizycznej opony przyjmowane są przez PSZOK’i (Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych). Można w roku oddać do 8 sztuk opon. Nie istnieje możliwość, aby od osoby fizycznej zostały odebrane zużyte opony. Jest to efekt ustawy o odpadach i rejestru BDO, który umożliwia odbiór wyłącznie od firm i rolników.

Potrzebujesz pomocy z utylizacją swoich odpadów?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość stolicy i jej okolic nie jest Ci obojętna – skontaktuj się z nami.

Gdzie oddać zużyte opony rolnicze?

Na pytanie gdzie oddać zużyte opony rolnicze, można odpowiedzieć w takim sam sposób jak w przypadku firm. Odpad tego typu najlepiej oddawać do specjalistycznych firm. Posiadają one zaplecze technologiczne do wykonywania recyklingu opon. Można takie opony samemu dostarczyć do firmy lub skorzystać z opcji odbioru. Najlepiej zorientować się wcześniej w kwestii cen, a to umożliwi Ci nasza aplikacja WasteMaster.

Gdzie utylizować opony?

Najlepszym rozwiązaniem dla takiego odpadu jest oddanie go do firm specjalizujących się w utylizacji zużytych opon. Są to firmy posiadające odpowiedni sprzęt (jak przykładowo rozdrabniacz do opon), wiedzę technologiczną jak i wykwalifikowaną kadrę. Listę firm spełniających powyższe wymogi możesz znaleźć w naszej aplikacji.

Jak odbywa się odbiór zużytych opon od rolnika?

W kwestii odbioru zużytych opon od rolnika możemy mieć do czynienia z dwoma przypadkami. W pierwszym przypadku rolnik posiada gospodarstwo rolne przekraczające powierzchnię 75 ha, w związku z czym jest zobowiązany do posiadania wpisu w rejestrze BDO. Jest zobowiązany również do wystawienia KPO (Karty Przekazania Odpadu) przy oddawaniu odpadu. W drugim przypadku rolnika gospodarstwo nie przekracza 75 ha w efekcie czego nie jest zobowiązany do posiadania rejestru BDO. W tym przypadku wystarczy, aby właściciel gospodarstwa podpisał specjalne oświadczenie. Sam proces odbioru odbywa się podobnie w obu sytuacjach. Ustala się termin kiedy pojazd podjeżdża we wskazane miejsce lub kiedy opony zostaną dostarczone do firmy. Należy przy tym odpowiednio przygotować odpad do transportu, o czym już wspominaliśmy wcześniej.

Copyright © 2022 Waste Master