Abonament BDO Standard - 199 zł (netto) za miesiąc*
 • wpis do BDO za 0 zł
 • ewidencja odpadów do 10 KPO i 10 wpisów do KEO w miesiącu
 • preferencyjne ceny za odpad
 • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*płatność cykliczna przez okres 12 miesięcy.
Abonament BDO - Premium 399 zł (netto) za miesiąc*
 • wpis do BDO za 0 zł
 • ewidencja odpadów do 25 KPO i 25 wpisów do KEO w miesiącu
 • preferencyjne ceny za odpad
 • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*płatność cykliczna przez okres 12 miesięcy.
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?

Skup zużytych opon – gdzie legalnie oddać stare opony?

Stare i porzucone opony w lasach oraz przydrożnych rowach to niestety cały czas częsty widok w Polsce. A przecież stara opona, aby się samoistnie rozłożyć może potrzebować nawet 100 lat! Jak w takim razie legalnie pozbyć się wyeksploatowanego ogumienia? Podpowiadamy, gdzie można znaleźć skupy zużytych opon.

Skup opon do utylizacji. Jak pozbyć się zbędnego ogumienia?

Po przebyciu określonej liczby kilometrów, przychodzi czas na zmianę opon w samochodzie. Kłopot ze starym ogumieniem rozwiązuje się sam, gdy wykonujemy tego typu usługę w fachowym warsztacie lub u wulkanizatora. Wtedy ciężar pozbycia się odpadu spoczywa na firmie, która wykonuje usługę. Jednak niektórzy z nas cały czas wolą zrobić to na własną rękę. Co w takim razie zrobić ze starymi oponami?

Kierowcy mają do dyspozycji kilka legalnych opcji pozbycia się zużytych opon. Dzięki nim zrobią to w zgodzie z przepisami i z dbałością o środowisko naturalne.

 1. PSZOK (Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych) – tego typu punkty znajdują się na terenie większości gmin w Polsce. Oddanie do PSZOK zużytych opon jest bezpłatne, jednak trzeba pamiętać, że może on mieć swoje limity logistyczne.
 2. Zakłady wulkanizacyjne – jak już wcześniej zostało wspomniane, aby nie borykać się z problemem szukania skupu opon do utylizacji, najlepiej wymienić stare ogumienie u wulkanizatora. Jeśli jednak już zdążyliśmy zrobić to na własną rękę, warto zapytać danego wulkanizatora, czy nie przyjmie od nas starych opon. Nie ma on takiego obowiązku i może odmówić, ale zawsze warto spróbować.
 3. Lokalne akcje zbiórki – niektóre samorządy prowadzą tego typu akcje nawet kilka razy do roku. W ich ramach można oddać nie tylko zużyte opony, lecz także pozostałe odpady, których nie można wyrzucić do zwykłego śmietnika np. elektrośmieci. Warto na bieżąco śledzić, co dzieje się w naszej okolicy, a być może uda nam się natrafić na taką akcję i legalnie skupić zużyte opony.

Potrzebujesz pomocy z utylizacją swoich odpadów?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość stolicy i jej okolic nie jest Ci obojętna – skontaktuj się z nami.

Skup opon do utylizacji dla przedsiębiorców

Jednak powyższe skupy opon do utylizacji będą dobrym rozwiązaniem dla osób prywatnych, które zazwyczaj mają małą ilość tego typu odpadu. Co z przedsiębiorcami, którzy na co dzień generują sporo wyeksploatowanych opon, np. firmy transportowe, spedycyjne?

Tego typu podmioty najlepiej zrobią, zgłaszając się do nas. W WasteMaster chętnie skupimy od Ciebie zużyte opony, z którymi nie za bardzo masz co zrobić. Wystarczy zgłosić się do nas poprzez formularz internetowy lub bezpośrednio telefonicznie.

Na infolinii czeka jeden z naszych konsultantów, który zaproponuje Ci najlepszą dla Ciebie ofertę. Trzeba pamiętać, że utylizacja starych opon jest płatna, a jej cena zależy od kilku czynników.

Jeśli chcesz poznać nasz cennik, zobacz tutaj.

Copyright © 2022 Waste Master