Abonament BDO Standard - 199 zł (netto) za miesiąc*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO i 10 wpisów do KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*płatność cykliczna przez okres 12 miesięcy.
Abonament BDO - Premium 399 zł (netto) za miesiąc*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO i 25 wpisów do KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*płatność cykliczna przez okres 12 miesięcy.
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Od czego zależy wartość odpadów tekstylnych?

Od czego zależy wartość odpadów tekstylnych?

Ludzkość produkuje ogromne ilości odpadów tekstylnych. Tapicerki, ubrania, torebki, ręczniki, gumki do włosów, pościel, dywany, meble – to tylko jedne z wielu tekstyliów, które z czasem się zużywają i wymagają wyrzucenia. Przedsiębiorstwa, które generują odpady tekstylne doskonale wiedzą o tym, że ich odbiór wiąże się z kosztami. Ale od czego zależy wartość odpadów tekstylnych? Jaki to ma wpływ na ich późniejszy recykling lub ewentualną utylizację?

Odpady tekstylne: od czego zależy ich wartość recyklingowa?

Na wartość recyklingową odpadów tekstylnych ma wpływ przede wszystkim ich jakość, poziom zanieczyszczenia oraz sposób segregacji i składowania. Podobnie jest w przypadku pozostałych odpadów (makulatura czy olej przepracowany). Od tego, ile będzie kosztował odbiór odpadów tekstylnych, ma wpływ między innymi to, czy są wyselekcjonowane czy zmieszane.

Jeżeli nie zadbaliśmy o to, aby były odpowiednio posegregowane, cena odbioru wzrasta, ponieważ będzie musiała to zrobić firma, która oferuje usługę transportu. Dlatego znacznie lepiej jest wcześniej zadbać o odpowiednią selekcję odpadu i te tego samego rodzaju składować we wspólnych pojemnikach.

Drugim czynnikiem jest stopień zanieczyszczenia. Od tego zależy nawet to, w jaki sposób będą klasyfikowane nasze odpady pod względem kodu odpadu. Odpady czyste (czyli np. odzież, firany, zasłony, tekstylia domowe) są bardziej pożądane od tych zabrudzonych, które dodatkowo wymagają odkażania chemicznego bądź biologicznego (do tej kategorii zaliczymy dywany, wykładziny czy tekstylne elementy samochodów). Tekstylia zabrudzone olejem czy smarem są już zaliczane do odpadów niebezpiecznych, a więc wymagające zupełnie innych procedur. Podpinane są pod kategorię odpadów warsztatowych.

Potrzebujesz pomocy z utylizacją swoich odpadów?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość stolicy i jej okolic nie jest Ci obojętna – skontaktuj się z nami.

Odbiór tekstyliów – cena

Ile kosztuje odbiór tekstyliów? Jakiej ceny za tego typu usługę się spodziewać? Warto mieć na względzie to, że wiele firm ma własne limity dotyczące minimum logistycznego, a to znacząco wpływa na cenę usługi. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zamieszczenie swojego odpadu na naszej giełdzie WasteMaster, gdzie porównamy za Ciebie dziesiątki ofert.

Dzięki temu jeden z naszych opiekunów klienta będzie mógł określić, czy w bazie istnieje firma, która będzie w stanie odebrać wskazaną przez Państwa ilość. W tym miejscu warto dodać, że większość przedsiębiorstw świadcząca tego typu usługi, za minimum logistyczne przyjmuje 1 tonę. Co jeszcze wpływa na cenę?

Oczywiście kategoria odpadu oraz nasza lokalizacja. Oczywistym jest, że stawki w dużych aglomeracjach będą się różnić od tych w małych miastach. Dlatego tym bardziej lepiej jest znać cenę jeszcze przed zdecydowaniem się na konkretną firmę. Z reguły ceny zaczynają się już od 600 złotych w górę.

Jeżeli chcesz uzyskać więcej konkretnych informacji, skontaktuj się z nami!

Copyright © 2022 Waste Master