Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Jak segregować tekstylia?

Jak segregować tekstylia?

Każdy z nas ma w swoim domu tekstylia. Co zaliczamy do tego typu wyrobów? Jak je segregować? Już podpowiadamy! Do tekstyliów zaliczamy wszelkie materiały, z których jesteśmy w stanie wytworzyć później tkaninę, a więc między innymi: len, bawełna, akryl, jedwab, wełna, poliester czy nylon.

Ich segregacja jest prosta i intuicyjna. Na początku warto przejrzeć, które z przedmiotów nadają się jeszcze do użytku, a które już nie. Te w dobrym stanie (niezniszczone, bez plam i przetarć) możemy przekazać do różnych fundacji lub włożyć do kontenerów na używaną odzież. Rzeczy typu stare koce, ręczniki czy prześcieradła można oddać do schroniska. Posłużą między innymi do ocieplania domków dla zwierząt.

Te nienadające się do noszenia czy wykorzystania, powinniśmy wyrzucić. Oczywiście możemy je po prostu włożyć do czarnego pojemnika na odpady zmieszane, jednak powinniśmy być świadomi, że wtedy trafią one na wysypisko śmieci, gdzie będą rozkładać się kilkadziesiąt lat (szczególnie te np. z poliestru). Dlatego już dzisiaj warto wyselekcjonować odpady tekstylne i oddać je do najbliższego PSZOK-u.

A czym są odpady tekstylne? Tak jak zostało już wcześniej napomknięte, to wszelkiego rodzaju tekstylia, które nie nadają się już do użytkowania, są zniszczone lub zaplamione. To między innymi odpady pochodzące z gospodarstw domowych (czyli znoszone ubrania), odpady i ścinki powstałe w wyniku produkcji, a także odpady poprodukcyjne generowane w wyniku demontażu pojazdów (w samochodach również znajdziemy tekstylia: fotele, wycieraczki, poduszki etc.)

Jeżeli Twoja firma wytwarza hurtowe ilości tego typu odpadów, zgłoś się do nas. Z przyjemnością zajmiemy się recyklingiem tekstyliów.

Copyright © 2022 Waste Master