Wrocław - recykling ubrań i tekstyliów | WasteMaster

Recykling tekstyliów we Wrocławiu

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

A kiedy zostanie zrealizowany recykling ubrań we Wrocławiu?

To, w jakim czasie realizowany jest recykling odpadów tekstylnych we Wrocławiu, jest zależne od lokalizacji, jaki i ilości odpadu. Dodatkowe znaczenie ma również dostępność zamówionego transportu. Oczywiście nie można również wykluczyć sytuacji losowych. Większość transportów jest deklarowana w ciągu 14 dni od zgłoszenia zapotrzebowania na usługę, jednak powyższe czynniki mogą wydłużyć okres oczekiwania.

Ile należy zapłacić za publikację ogłoszenia dotyczącego recyklingu ubrań we Wrocławiu za pośrednictwem aplikacji WasteMaster?

Dodanie ogłoszenia na recykling odzieży we Wrocławiu w aplikacji WasteMaster nic nie kosztuje. Co więcej, nie pobieramy także opłat za pomoc Opiekuna Klienta, jeśli chodzi o analizę rynku i wyszukiwanie najlepszych ofert.

Nie wiesz, jak postąpić ze starymi ubraniami, butami i ścinkami materiału? Proponujemy Ci aplikację, dzięki której znajdziesz skup odpadów tekstylnych we Wrocławiu. W efekcie bardzo sprawnie rozwiążesz swój kłopot. Mamy dla Ciebie także najważniejsze informacje dotyczące odpadów tekstylnych właśnie, ponieważ wiele osób ma problem z określeniem tych materiałów!

Do grupy odpadów tekstylnych nie należą wyłącznie ubrania, mimo tego, że wiele osób tak właśnie myśli. W tej kategorii zawierają się również różnego typu ściereczki przeznaczone do sprzątania, wycieraniu kurzu lub mycia podłóg. Ponadto są to również torby, firmany, zasłony, obuwie, materiały samochodów czy wykładziny i pokrycia podłogowe. Przez to, że wciąż powstają nowe przedmioty wytwarzane z wykorzystaniem materiałów tekstylnych, zakres tych odpadów ciągle się powiększa. Odpady tekstylne dzieli się na trzy grupy, a mianowicie: odpady czyste, odpady zabrudzone i odpady medyczne. Do pierwszej kategorii zalicza się ubrania, firany, zasłony, a także inne tekstylia domowe i poprodukcyjne. Z kolei w drugiej kategorii umieszczono odpady, które wymagają odkażenia chemicznego lub biologicznego, czyli wykładziny, dywany oraz tekstylne elementy pochodzące z samochodów. Bardzo ważną grupę stanowią odpady tekstylne , które pochodzą z działalności medycznej. Jest to spowodowane tym, że rzeczy te nie można poddać usłudze recyklingu ubrania. Zasada jest taka, że, są to tekstylia, ale pochodzenie tych odpadów przyczynia się do tego, że nie można ich przekazywać w ramach usługi recyklingu odzieży we Wrocławiu. Jest jeszcze jedna kategoria, która nie zostanie zakwalifikowana do odbioru jako odpady tekstylne, a dokładnie materiały zanieczyszczone chlorem.

Jakie limity, jeśli chodzi o minima logistyczne, stosują firmy, które prowadzą działalność z zakresu recyklingu odzieży we Wrocławiu?

Firmy działające w tej branży proponują własne limity, które dotyczą odpadów. Dlatego najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie z pewnością publikacja właściwego ogłoszenia w naszej aplikacji WasteMaster. Dzięki temu przydzielony do Ciebie Opiekun Klienta sprawdzi, czy możemy zaproponować dla Ciebie usługę polegającą na recyklingu tekstyliów we Wrocławiu na określoną przez Ciebie ilość odpadu. Chcielibyśmy jednak zauważyć, że większość przedsiębiorstw działających w tej branży stosuje minima logistyczne na poziomie 1 tony.

Na czym polega prawidłowe zamawianie usługi recyklingu odpadów tekstylnych we Wrocławiu za pośrednictwem aplikacji WasteMaster?

Od samego początku naszej działalności postawiliśmy sobie za najważniejszy cel zaprojektowanie rozwiązania, które będzie w maksymalny sposób upraszczało mechanizm zamawiania usług odbioru odpadów. Dlatego proponujemy naszym użytkownikom dwie drogi, które pozwolą zamówić usługę recyklingu ubrań we Wrocławiu. Pierwszą możliwością, która umożliwi zamówienie usługi, jaką jest recykling tekstyliów we Wrocławiu jest kontakt telefoniczny z pracownikiem naszej firmy. Konsultant pozyska od Ciebie niezbędne dane, a więc lokalizację odpadu i jego ilość. Natomiast Ty z pewnością rozwiejesz wszelkie swoje wątpliwości i otrzymasz niezbędną wiedzę. Potem dostaniesz od Opiekuna Klienta najlepsze dla Ciebie oferty. W przypadku, gdy wyrazisz taka wolę, konsultant złoży za Ciebie zamówienie. Specjalistycznych firm działających w tej branży wyszukasz też za pomocą strony internetowej mamodpad. W górnej części tej witryny jest formularz, który trzeba wypełnić. Po podaniu najważniejszych informacji wystarczy wcisnąć przycisk „Szukaj usługi”, a w odpowiedzi pojawią się oferty, które spełnią wpisane przez Ciebie kryteria. Jest to mechanizm, który nie tylko pomoże Ci znaleźć interesującą firmę, ale także oszczędzić cenny czas.

Jak kształtują się koszty związane z recyklingiem odpadów tekstylnych we Wrocławiu? Co warto wiedzieć o odpłatności za recykling tekstyliów we Wrocławiu?

Nie można prosto odpowiedzieć na takie pytanie, ponieważ ceny za recykling tekstyliów we Wrocławiu uzależnione są od wielu różnych czynników. Na koszt skupu odpadów tekstylnych we Wrocławiu wpływa w dużej mierze lokalizacja, czyli miejsce odbioru odpadu. Ponadto, ważna jest też ilość odpadu bez zanieczyszczeń. Jednak praktyka pokazuje, że cena odbioru tony takiego odpadu potrafi kształtować się na poziomie 600 złotych i więcej.

Wykonywanie usługi recyklingu ubrań we Wrocławiu przy pomocy aplikacji.

Wszystkimi zagadnieniami technicznymi, związanymi z samą usługą recyklingu odzieży we Wrocławiu zajmie się nasz Opiekun Klienta. Ustali on ze stronami termin odbioru, wszelkie wymagania techniczne jak i logistyczne, tak aby ograniczyć Twoje zaangażowanie w sprawę do minimum. Sam odbiór odbywa się na wcześniej ustalonych warunkach, w zależności od sytuacji i ilości odpadu, przy pomocy kontenerów, busów lub samochodów ciężarowych.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Jakie tekstylia można oddać do utylizacji?
19-09-2022
Jakie tekstylia można oddać do utylizacji?

Tekstylia – co zaliczamy do tego typu wyrobów? Jakie tekstylia można oddać do utylizacji? Tekstylia to wszelkie surowce, z których można wyprodukować tkaniny. Jak wiadomo te po ...

Więcej -->
Jak utylizować tekstylia?
19-09-2022
Jak utylizować tekstylia?

Recykling tekstyliów to temat, który zyskuje na czasie, ponieważ każdy z nas generuje odpady tekstylne. Warto sobie uświadomić, że sama uprawa bawełny kosztuje wiele tysięcy lit...

Więcej -->
Co zalicza się do tekstyliów?
18-09-2022
Co zalicza się do tekstyliów?

Każdy z nas posiada w domu tekstylia. Przykłady tego typu wyrobów możemy znaleźć niemal wszędzie, również we własnym domu czy mieszkaniu: zasłony, pościel, poduszki, ręczniki, d...

Więcej -->
Jak segregować tekstylia?
18-09-2022
Jak segregować tekstylia?

Każdy z nas ma w swoim domu tekstylia. Co zaliczamy do tego typu wyrobów? Jak je segregować? Już podpowiadamy! Do tekstyliów zaliczamy wszelkie materiały, z których jesteśmy w s...

Więcej -->
Co to znaczy wyroby tekstylne?
17-09-2022
Co to znaczy wyroby tekstylne?

Każdy z nas w swoim domu posiada różne tekstylia. Przykłady można byłoby mnożyć: ubrania, dywaniki, ręczniki, zasłony, pościel, akcesoria typu torebki, wstążki, gumki. Ale czym ...

Więcej -->
Co to jest odpad tekstylny?
17-09-2022
Co to jest odpad tekstylny?

Odpady tekstylne to wszelkie przedmioty wykonane z tkaniny lub dzianiny, które nie nadają się do użytkowania (a więc odpadem tekstylnym nie będzie odzież używana! chyba że już b...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

600 recyklerów z całej Polski w jednym miejscu? Nie mogło być nic lepszego w mojej branży. To spore udogodnienie dla pośredników!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Miałem do sprzedania kilka starych opon. Wystawiłem je w apce i szybko pojawiły się osoby zainteresowane kupnem. WasteMaster to ułatwienie dla wszystkich, którzy mają złom i różne odpady.

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Zachęcam do wersji premium: nielimitowana ilość ofert, dostęp do ratingów, pomoc Asystenta Odpadowego. Co miesiąc dostaję też raporty cenowe z mojej grupy odpadów. WasteMaster to doskonałe narzędzie pracy!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Chciałem pozbyć się różnych akumulatorów, jakie miałem w zakładzie. Przy pomocy aplikacji szybko znalazłem rzetelny skup i dostałem satysfakcjonującą kwotę za złom.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Działamy jako skup złomu ż [...]

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Czy wszystkie tekstylia podlegają utylizacji?
20-09-2022
Czy wszystkie tekstylia podlegają utylizacji?

Branża odpadowa cały czas się rozwija, szukając nowych sposobów na utylizację oraz recykling. Jednym z bardziej problematycznych tematów są tekstylia. Czy wszystkie materiały po...

Więcej -->
Recykling odpadów ze szwalni – co zrobić ze ścinkami materiałów?
20-09-2022
Recykling odpadów ze szwalni – co zrobić ze ścinkami materiałów?

Prowadzisz szwalnię i przyszedł moment, że nie wiesz, co zrobić z tymi wszystkimi ścinkami materiałów? Czy możesz je po prostu wyrzucić do kontenera? Kto przyjmuje tego typu odp...

Więcej -->
Utylizacja i recykling tekstyliów a BDO – co warto wiedzieć?
19-09-2022
Utylizacja i recykling tekstyliów a BDO – co warto wiedzieć?

Odpady tekstylne to jedne z pierwszych rodzajów odpadu, jakie człowiek zaczął produkować. W dzisiejszych czasach udoskonaliliśmy sposoby na ich utylizację, a także wiemy, w jaki...

Więcej -->
Od czego zależy wartość odpadów tekstylnych?
13-09-2022
Od czego zależy wartość odpadów tekstylnych?

Ludzkość produkuje ogromne ilości odpadów tekstylnych. Tapicerki, ubrania, torebki, ręczniki, gumki do włosów, pościel, dywany, meble – to tylko jedne z wielu tekstyliów, które ...

Więcej -->
Recykling ubrań i tekstyliów – o czym warto wiedzieć?
05-02-2022
Recykling ubrań i tekstyliów – o czym warto wiedzieć?

Jakie dokumenty są wymagane przy odbiorze do skupu odpadów tekstylnych? Przy oddawaniu do skupu odpadów tekstylnych, zgodnie z ustawą o odpadach, niezbędne jest wystawie dokumen...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat