Lublin - recykling ubrań i tekstyliów | WasteMaster

Recykling tekstyliów w Lublinie

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Ile minimalnie należy mieć odpadów, aby specjalistyczna firma odebrała rzeczy w ramach usługi recyklingu odzieży w Lublinie?

Każda firma stosuje swoje własne minima logistyczne, jeśli chodzi o ilość odpadu, która może być odebrana w ramach usługi. Dlatego warto opublikować odpowiednie ogłoszenie w naszej aplikacji WasteMaster, ponieważ wtedy przedstawiciel naszej firmy zweryfikuje, czy w Twoim przypadku można zaproponować usługę recyklingu odpadów w Lublinie. Jednak większość organizacji, które działają obecnie na rynku, przyjmuje minimum logistyczne na poziomie 1 tony.

Wykonywanie usługi recyklingu ubrań w Lublinie przy pomocy aplikacji.

Wszystkimi zagadnieniami technicznymi, związanymi z samą usługą recyklingu odzieży w Lublinie zajmie się nasz Opiekun Klienta. Ustali on ze stronami termin odbioru, wszelkie wymagania techniczne jak i logistyczne, tak aby ograniczyć Twoje zaangażowanie w sprawę do minimum. Sam odbiór odbywa się na wcześniej ustalonych warunkach, w zależności od sytuacji i ilości odpadu, przy pomocy kontenerów, busów lub samochodów ciężarowych.

Posiadasz stare ubrania? A może masz niepotrzebne ścinki materiału i nieużywane buty? Nie wiesz, jak postąpić z tymi rzeczami? Mamy dla Ciebie świetne rozwiązanie! Z naszą aplikacją WasteMaster znajdziesz skup odpadów tekstylnych w Lublinie dla każdego typu odpadu. Niewiele wie, czym są odpady tekstylne, dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie najistotniejsze informacje na ten temat w dużym skrócie.

Odpady tekstylne to nie tylko ubrania wbrew temu, co sądzi wiele osób. W tej kategorii uwzględnia się również różnego rodzaju ściereczki, na przykład do wycierania kurzu czy mycia podług. Ponadto, w grupie tej uwzględnia się również materiałowe torby, obuwie, firany, zasłony, a nawet pokrycia podłogowe czy też tkaniny pochodzące z wnętrza samochodów. Warto zauważyć również to, że grupa ta nieustannie się rozwija i zwiększa swój zakres. Wynika to z tego, że nieustanie powstają rzeczy produkowane z zastosowaniem materiałów tekstylnych. W praktyce uwzględnia się 3 grupy odpadów należących do tekstylnych. Po pierwsze są to tak zwane odpady czyste, czyli odzież, ubrania, zasłony, firany, a także inne tekstylia, które były pierwotnie używane w domu czy w trakcie procesu produkcji w firmie. W drugiej grupie uwzględnia się przede wszystkim odpady zabrudzone, czyli pozostałości wymagające odkażenia chemicznego lub biologicznego. Zalicza się tutaj takie elementy jak: dywany, wykładziny i tekstylia samochodowe. Ostatnia trzecia grupa to odpady tekstylne medyczne. Szczególną grupę stanowi ostatni rodzaj odpadów tekstylnych, a dokładnie odpady medyczne. Wynika to z tego, że nie podlegają one pod usługę recyklingu ubrania w Lublinie. Faktycznie są one tekstyliami, ale praktycznie powinny być oddawane w ramach usługi odbioru odpadów medycznych, a nie recyklingu odzieży w Lublinie. Jest jeszcze jedna sprawa, która jest niezwykle ważna. Tekstylia zanieczyszczone chlorem również nie zostaną odebrane w ramach prezentowanej usługi.

Na czym polega prawidłowe zamawianie usługi recyklingu odpadów tekstylnych w Lublinie za pośrednictwem aplikacji WasteMaster?

Od samego początku naszej działalności postawiliśmy sobie za najważniejszy cel opracowanie rozwiązania, które będzie w optymalny sposób upraszczało mechanizm zamawiania usług odbioru odpadów. Dlatego proponujemy naszym użytkownikom dwie drogi, które pozwolą zamówić usługę recyklingu ubrań w Lublinie. Pierwszą możliwością, która umożliwi zamówienie usługi, jaką jest recykling tekstyliów w Lublinie jest kontakt telefoniczny z przedstawicielem naszej organizacji. Opiekun Klienta pozyska od Ciebie potrzebne dane, a więc lokalizację odpadu i jego ilość. Z kolei Ty z pewnością rozwiejesz wszelkie swoje wątpliwości i otrzymasz niezbędną wiedzę. Potem dostaniesz od Opiekuna Klienta najlepsze dla Ciebie propozycje. W przypadku, gdy wyrazisz taka wolę, konsultant złoży w Twoim imieniu zamówienie. Specjalistycznych firm działających w tej branży wyszukasz też za pośrednictwem strony internetowej mamodpad. W górnej części tej witryny jest formularz, który trzeba wypełnić. Po podaniu najważniejszych informacji wystarczy wcisnąć przycisk „Szukaj usługi”, a w odpowiedzi pojawią się oferty, które spełnią wpisane przez Ciebie kryteria. Jest to system, który nie tylko pomoże Ci znaleźć interesującą firmę, ale także oszczędzić cenny czas.

A kiedy zostanie zrealizowany recykling ubrań w Lublinie?

To, w jakim czasie realizowany jest recykling odpadów tekstylnych w Lublinie, jest zależne od lokalizacji, jaki i ilości odpadu. Dodatkowe znaczenie ma również dostępność zamówionego transportu. Oczywiście nie można również wykluczyć sytuacji losowych. Większość transportów jest deklarowana w ciągu 14 dni od zgłoszenia zapotrzebowania na usługę, jednak powyższe czynniki mogą wydłużyć okres oczekiwania.

Czy dodanie zapytania o usługę recyklingu ubrań w Lublinie w aplikacji WasteMaster jest płatne?

Nie pobieramy żadnych opłat za umieszczenie w naszej aplikacji zapytania na recykling odzieży w Lublinie. Również zaangażowanie w proces poszukiwania najlepszych ofert naszego Opiekuna klienta jest bezpłatne.

Jak kształtują się koszty związane z recyklingiem odpadów tekstylnych w Lublinie? Co warto wiedzieć na temat odpłatności za recykling tekstyliów w Lublinie?

Nie jest łatwo odpowiedzieć na takie pytanie, ponieważ stawki za recykling tekstyliów w Lublinie uzależnione są od wielu różnych czynników. Na koszt skupu odpadów tekstylnych w Lublinie wpływa w dużej mierze lokalizacja, czyli miejsce odbioru odpadu. Ponadto, ważna jest też ilość odpadu bez zanieczyszczeń. Jednak praktyka pokazuje, że stawka odbioru tony takiego odpadu potrafi kształtować się na poziomie 600 złotych i więcej.

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Klienci pytają również o:

Jakie tekstylia można oddać do utylizacji?
19-09-2022
Jakie tekstylia można oddać do utylizacji?

Tekstylia – co zaliczamy do tego typu wyrobów? Jakie tekstylia można oddać do utylizacji? Tekstylia to wszelkie surowce, z których można wyprodukować tkaniny. Jak wiadomo te po ...

Więcej -->
Jak utylizować tekstylia?
19-09-2022
Jak utylizować tekstylia?

Recykling tekstyliów to temat, który zyskuje na czasie, ponieważ każdy z nas generuje odpady tekstylne. Warto sobie uświadomić, że sama uprawa bawełny kosztuje wiele tysięcy lit...

Więcej -->
Co zalicza się do tekstyliów?
18-09-2022
Co zalicza się do tekstyliów?

Każdy z nas posiada w domu tekstylia. Przykłady tego typu wyrobów możemy znaleźć niemal wszędzie, również we własnym domu czy mieszkaniu: zasłony, pościel, poduszki, ręczniki, d...

Więcej -->
Jak segregować tekstylia?
18-09-2022
Jak segregować tekstylia?

Każdy z nas ma w swoim domu tekstylia. Co zaliczamy do tego typu wyrobów? Jak je segregować? Już podpowiadamy! Do tekstyliów zaliczamy wszelkie materiały, z których jesteśmy w s...

Więcej -->
Co to znaczy wyroby tekstylne?
17-09-2022
Co to znaczy wyroby tekstylne?

Każdy z nas w swoim domu posiada różne tekstylia. Przykłady można byłoby mnożyć: ubrania, dywaniki, ręczniki, zasłony, pościel, akcesoria typu torebki, wstążki, gumki. Ale czym ...

Więcej -->
Co to jest odpad tekstylny?
17-09-2022
Co to jest odpad tekstylny?

Odpady tekstylne to wszelkie przedmioty wykonane z tkaniny lub dzianiny, które nie nadają się do użytkowania (a więc odpadem tekstylnym nie będzie odzież używana! chyba że już b...

Więcej -->

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Parę minut i już mam wycenę moich ścinek krawieckich - jestem pod wrażeniem!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Jestem usatysfakcjonowany usługami od WasteMaster - oferują pomoc na wysokim poziomie, a punkt recyklingu odzieży, który dla mnie wyszukali, był prawdziwą okazją!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Super sprawa - na pewno jeszcze wykorzystam aplikację WasteMaster!

Ocena 4/5
24 Grudnia, 2021

Myślałem, że skoro usługi są darmowe, to i jakość będzie stosunkowo niska. Jednak byłem w błędzie. Podczas rozmowy telefonicznej konsultant był bardzo dociekliwy, a sądząc po przesłanych ofertach, naprawdę zależało mu, żebym zapłacił jak najmniej za recykling tekstyliów w Lublinie.

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Musiałam zutylizować ponad tonę bawełnianych koszulek, ale kompletnie nie wiedziałam, jak się zabrać do realizacji ich wywozu. Całe szczęście udało mi się znaleźć WasteMaster w intrenecie - bardzo mi pomogli!

Ocena 5/5

Blog

Chętnie dzielimy się tym co nowe i według nas ciekawe;)

Czy wszystkie tekstylia podlegają utylizacji?
20-09-2022
Czy wszystkie tekstylia podlegają utylizacji?

Branża odpadowa cały czas się rozwija, szukając nowych sposobów na utylizację oraz recykling. Jednym z bardziej problematycznych tematów są tekstylia. Czy wszystkie materiały po...

Więcej -->
Recykling odpadów ze szwalni – co zrobić ze ścinkami materiałów?
20-09-2022
Recykling odpadów ze szwalni – co zrobić ze ścinkami materiałów?

Prowadzisz szwalnię i przyszedł moment, że nie wiesz, co zrobić z tymi wszystkimi ścinkami materiałów? Czy możesz je po prostu wyrzucić do kontenera? Kto przyjmuje tego typu odp...

Więcej -->
Utylizacja i recykling tekstyliów a BDO – co warto wiedzieć?
19-09-2022
Utylizacja i recykling tekstyliów a BDO – co warto wiedzieć?

Odpady tekstylne to jedne z pierwszych rodzajów odpadu, jakie człowiek zaczął produkować. W dzisiejszych czasach udoskonaliliśmy sposoby na ich utylizację, a także wiemy, w jaki...

Więcej -->
Od czego zależy wartość odpadów tekstylnych?
13-09-2022
Od czego zależy wartość odpadów tekstylnych?

Ludzkość produkuje ogromne ilości odpadów tekstylnych. Tapicerki, ubrania, torebki, ręczniki, gumki do włosów, pościel, dywany, meble – to tylko jedne z wielu tekstyliów, które ...

Więcej -->
Recykling ubrań i tekstyliów – o czym warto wiedzieć?
05-02-2022
Recykling ubrań i tekstyliów – o czym warto wiedzieć?

Jakie dokumenty są wymagane przy odbiorze do skupu odpadów tekstylnych? Przy oddawaniu do skupu odpadów tekstylnych, zgodnie z ustawą o odpadach, niezbędne jest wystawie dokumen...

Więcej -->
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon
Napisz do nas
Czat