Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.
\

Recykling odpadów ze szwalni – co zrobić ze ścinkami materiałów?

Recykling odpadów ze szwalni – co zrobić ze ścinkami materiałów?

Prowadzisz szwalnię i przyszedł moment, że nie wiesz, co zrobić z tymi wszystkimi ścinkami materiałów? Czy możesz je po prostu wyrzucić do kontenera? Kto przyjmuje tego typu odpady? Wszystkiego dowiesz się z poniższego wpisu.

Recykling odpadów tekstylnych

Jeżeli prowadzisz przedsiębiorstwo lub jesteś zatrudniony w firmie, które wytwarzają hurtowe ilości odpadów tekstylnych, to musisz wiedzieć, że odbiór tego typu materiałów wiąże się z kosztami. Dlaczego? Dlatego, że usługa odbioru i transportu jest płatna. Jej cena będzie zależała od szeregu czynników, między innymi lokalizacji, ilości czy jakości odpadu. Im więcej go mamy, tym dla nas lepiej.

Ścinki materiałów należy oddać firmie, która specjalizuje się w recyklingu oraz utylizacji. Jeżeli specjaliści stwierdzą, że odpady nie mogą zostać ponownie przetworzone, wtedy zadecydują o ich utylizacji i np. poddadzą odzyskowi termicznemu. W WasteMaster znajdziesz usługodawców, którzy oferują odbiór i utylizację tekstyliów. Co trzeba zrobić?

Możesz zgłosić swój odpad na naszą giełdę, a doradca klienta poszuka dla Ciebie najlepszego rozwiązania. Jeżeli wolisz bardziej tradycyjne metody, zapraszamy do kontaktu telefonicznego, już bezpośrednio do jednego z naszych opiekunów klienta. Na naszej giełdzie możesz również samodzielnie sprawdzić, czy w pobliżu nie zaoferowała się firma, zainteresowana tego typu odpadami.

Potrzebujesz pomocy z utylizacją swoich odpadów?
Jeśli posiadasz złom, z którym nie wiesz co masz zrobić, a czystość stolicy i jej okolic nie jest Ci obojętna – skontaktuj się z nami.

Co się dzieje z odpadami tekstylnymi?

No dobrze, ale co się dalej dzieje z odpadami tekstylnymi, które trafiły w ręce fachowców? Ze zużytych materiałów tworzy się specjalne włókno, które później przerabiane jest na przędze. To właśnie z niej powstają kolejne gotowe tkaniny. Dzięki temu dają one drugie życie wcześniej wyeksploatowanym wyrobom.

Jednak zdarza się tak, że nie wszystkie materiały nadają się do recyklingu. Niektóre z nich są zbyt zniszczone lub wykonane ze słabej jakości materiałów. Co wtedy? Trafiają do utylizacji, podczas której są spalane w spalarniach, oczywiście w bezpiecznych i kontrolowanych warunkach, z odzyskiem energii.

Mało osób wie, że z tekstyliów może powstać również paliwo alternatywne, które ma wysoką wartość opałową, małą zawartość chloru oraz niską wilgotność. Bardzo ważnym elementem procesu produkcji tego typu paliwa jest dobór odpowiedniej mieszaniny tekstyliów. Aby otrzymać paliwo, należy mieć materiał o wymaganych parametrach – wilgotność poniżej 5% oraz zawartość chloru poniżej 0,4%.

Dlatego nie wahaj się dłużej i zamów odbiór odpadów tekstylnych z Twojej firmy. Dzięki temu pozbędziesz się odpadu oraz przyczynisz do zadbania o środowisko naturalne. Zadzwoń!

Copyright © 2022 Waste Master