Złom kablowy | WasteMaster

Złom kabli

Sprawdź aktualne oferty usługodawców

Abonament BDO - Standard 360 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 10 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 49 zł (netto).
Abonament BDO - Premium 789 zł (netto) za 12 miesięcy*
  • wpis do BDO za 0 zł
  • ewidencja odpadów do 25 KPO/KEO w miesiącu
  • preferencyjne ceny za odpad
  • zintegorwane narzędzie do ewidencji, jak i sprzedaży odpadu
Zostaw dane kontaktowe, a zadzownimy do Ciebie nawet w 15 minut.
Formularz kontaktowy
*przy płatności z góry za rok.
W roliczeniu miesięcznym cena wynosi 99 zł (netto).
Nie znalazłeś
odpowiedniej usługi odpadowej?
Dodaj swój odpad z jego charakterystyką,
a otrzymasz ofertę skrojoną na miarę!
Nawet w 15 minut.
Wypełnij formularz

Cały proces to tylko
1 prosty krok!

Ty decydujesz czy Ci się opłaca.

Kwota brutto
Bezpłatna utylizacja
Szczegóły

Chcesz zamówić usługi recyklingowe?

Podaj swoje miasto, a pokażemy dostępne dla Ciebie usługi
Wybierz usługę i podaj informację potrzebne do jej realizacji
Dokończ zamawianie i pozwól naszym partnerom zająć się resztą!

Jakie rodzaje okablowania przyjmują skupy kabli?

Skupy kabli, z którymi współpracujemy, przyjmują najróżniejsze materiały. Są to między innymi wiązki kabli samochodowych ze skrzynkami bezpiecznikowymi, jak i bez nich, również wiązki tego rodzaju zanieczyszczone w maksymalnie 5% innymi substancjami niż miedź, kable pochodzące z komputerów, AGD, przemysłu, budownictwa (druty budowlane), kable energetyczne, elektryczne, sieciowe, ale i kable ze światełek na choinki. W zależności od posiadanego rodzaju okablowania, taki skup kabli należy wybrać. Dodatkowo warto wspomnieć o tym, że każdy z wyżej wymienionych materiałów ma inny skład, w związku z tym koszt ich sprzedaży i skupowania będzie się różnił między sobą. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat cen, odbioru i formalności związanych z zużytymi kablami, doczytaj poniższy tekst do końca!

Jak najlepiej zorganizować wywóz odpadów na złom kabli?

Nie wolno wyrzucać starych kabli do pojemników na śmieci zmieszane, ponieważ wymagają one specjalnej utylizacji oraz mogą zostać wykorzystane ponownie. Z tego powodu zaleca się oddawanie tego rodzaju odpadów do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – oczywiście, jeżeli nie dysponujesz dużymi ilościami kabli. Wówczas należy oddać takie pozostałości do najbliższego złomu kabli. W jaki sposób znaleźć najlepszą i najkorzystniejszą ofertę? Czy wszystkie skupy kabli w izolacji przyjmą zmieszane okablowanie? Jeśli nie jesteś pewien, jak poruszać się w tej tematyce – zapraszamy do kontaktu z WasteMaster. Nasi specjaliści udzielą Ci niezbędnej pomocy i z chęcią wskażą Ci najlepsze skupy kabli w izolacji w okolicy. Nawet jeśli posiadasz duże ilości okablowania, jesteśmy w stanie zorganizować dla Ciebie odpowiedni transport do miejsca utylizacji. Aby sprawnie zorganizować wywóz odpadów do skupu kabli w izolacji, wystarczy nawiązać z nami współpracę – jeśli chodzi o optymalizację zarządzania pozostałościami, to nie mamy sobie równych!

W jaki sposób zamówić usługę w WasteMaster?

Jeśli chcesz skorzystać z naszych usług, możesz to zrobić na dwa sposoby, choć oba wykorzystują naszą innowacyjną aplikację. Naszym zadaniem jest wycena Twoich kabli oraz wyszukanie dużej ilości dobrych skupów kabli w izolacji w okolicy. Aby nam w tym pomóc, możesz wykonać telefon do naszego eksperta, który przeprowadzi z Tobą krótką rozmowę i ustali parametry odpadu, Twoje wymagania etc. Następnie w Twoim imieniu zamieści on ogłoszenie na giełdzie odpadów w aplikacji WasteMaster. Po krótkim czasie, jak już zgromadzi wystarczającą ilość ofert, wyśle Ci listę skupów kabli w izolacji wraz z wyceną Twojego okablowania. Drugą opcją jest samodzielne dodanie ogłoszenia w aplikacji, którą możesz po prostu otworzyć na poziomie przeglądarki. Tam dodajesz zdjęcie kabli, ich opis, zawartość oraz ewentualne szczegóły, które będę istotne w kontekście odbioru ładunku. Następnie przydzielony do Ciebie Opiekun Klienta rozpocznie przekierowywanie do Ciebie najlepszych ofert. W obu przypadkach otrzymujesz kompleksową obsługę oraz możesz wycofać się w każdej chwili bez konsekwencji. Oczywiście to Ty podejmujesz decyzję, my jedynie dbamy o Twoją wygodę i oszczędność czasu.

Jakie wyróżniamy rodzaje kabli?

Przede wszystkim rozróżniamy kable ze względu na ich skład. Jest to równie ważny wyznacznik, co zastosowanie, ponieważ wpływa on mocno na sposób recyklingu i ewentualne wykorzystanie po raz kolejny. Zatem wyróżniamy głównie kable miedziane, aluminiowe, ołowiane oraz zmieszane. Ale i energetyczne, elektryczne, telekomunikacyjne oraz samochodowe, komputerowe czy budowlane. Ważny jest też również aspekt izolacji, która jest zbudowana z substancji termoplastycznych i termoutwardzalnych. W związku z różnymi rodzajami kabli istnieją także różne rodzaje placówek utylizacyjnych. Skup kabli miedzianych, skup kabli aluminiowych czy też skup kabli elektrycznych oraz skup kabli samochodowych obsługują wymienione w nazwach specjalizacje, jednak nie tylko. Przed ostatecznym wyborem skupu, należy się upewnić, że obsłuży nasz rodzaj okablowania.

Formalności wokół wywozu odpadów do skupu kabli.

Aby legalnie zorganizować wywóz okablowania np. do skupu kabli miedzianych należy umieścić wykaz pozostałości w Bazie Danych Odpadowych, jeżeli jesteś przedsiębiorcą lub rolnikiem do 75 ha ziemi. Kody na kable, które są osobnym urządzeniem to 17 04 11, a w przypadku kabli o niebezpiecznym składzie to 17 04 10. W niektórych przypadkach, jeśli kabel był integralną częścią urządzenia i nie jest w stanie funkcjonować samodzielnie – oznacza się go kodem 16 02 14, 16 02 15* lub 16 02 16. Jeśli organizujemy odbiór kabli z naszej lokalizacji i wywóz do np. skupu kabli samochodowych, trzeba wypełnić KEO, KPO. Osoby fizyczne nie muszą wypełniać Karty Przekazania Odpadu, jedynie pokazać dowód tożsamości. Otrzymają za to Formularz Przekazania Odpadu, który będzie stanowił dowód transakcji. Pamiętajmy o formalnościach w momencie zawierania umów ze złomem kabli, ponieważ w razie jakiejkolwiek kontroli służby zapytają o Kartę Ewidencji Odpadu. Jeśli nie jesteś przekonany, który dokument musisz wypełnić – zadzwoń do WasteMaster, nasi eksperci wszystko Ci wytłumaczą.

Ile kosztują poszczególne kable w skupach?

Jest to dość trudne do stwierdzenia, ponieważ na cenę w złomie kabli wpływa dużo czynników. Między innym rodzaj oddanego okablowania, jego ilość, Twoja lokalizacja, jeśli zmawiasz odbiór odpadów, a także popyt i podaż na poszczególne surowce. Warto jednak zaznaczyć, że zawsze najbardziej opłaca się sprzedawać kable miedziane na złom, ponieważ najlepiej przewodzą prąd i z tego powodu są pożądane na rynku. Raport cenowy WasteMaster z 2021 roku, stworzony na podstawie przeprowadzonych transakcji, wykazał, że w skupie kabli miedzianych, wiązki samochodowe kupowano po 16,50 zł/kg netto lub 16 zł/kg netto, w zależności od tego, czy były bez lub posiadały skrzynki bezpiecznikowe. Jednak teraz są to kwoty rzędu 11-14 zł/kg netto. Według naszego aktualnego cennika najtańsze są lampki choinkowe (0 zł/kg netto – przeznaczane do utylizacji), ale tani jest także kabel miedziany 2-3 zł/kg netto. Zapraszamy na naszą stronę, jeśli chcesz wiedzieć więcej!

Ile zapłacisz za usługi WasteMaster?

Usługi od WasteMaster są całkowicie darmowe! Naszym celem jest satysfakcja klienta oraz usprawnienie obrotu odpadami, więc bezpłatne usługi mają służyć jako zachęta. Nie zapłacisz ani za Opiekuna Klienta, ani za konsultacje, ani za wycenę czy przygotowanie listy ofert. Zależy nam na tym, abyś jak najszybciej znalazł korzystny złom kabli miedzi, jak najsprawniej zorganizował wywóz oraz oddał odpady. W ten sposób cały proces odzyskiwania i przekazywania miedzi dalej zostaje zoptymalizowany. Jeżeli wciąż się wahasz, przeczytaj opinie o naszych usługach. Dziesiątki klientów jest zadowolonych z wyszukanych skupów kabli miedzianych!

W jaki sposób w skupie kabli przetwarza się okablowanie?

W związku z procesem recyklingu w miejscach złomowania kabli miedzi czy skupu kabli aluminiowych odzyskuje się głównie miedź. Jest on najbardziej pożądany i chętnie kupowany przez producentów kabli i innych materiałów związanych z przewodnictwem prądu. W złomie kabli miedzi okablowanie zostaje podzielone na wiązki, zdejmuje się izolację i w końcu przetapia miedź. Pozyskany surowiec wtłacza się w formy i w ten stosunkowo prosty sposób, odzyskany metal nadaje się do ponownego wykorzystania. Warto podkreślić, że w ten sposób odzyskana miedź nie jest wcale gorszej jakości. Zdecydowanie opłaca się organizować recykling kabli! Nie czekaj i zrealizuj wywóz odpadów na złom z pomocą WasteMaster!

Sprawdź także

Sprawdź aktualne oferty proponowanych usługodawców w pozostałych miastach

Pozostałe kategorie

Sprawdź aktualne oferty w pozostałych kategoriach

Opinie klientów

Sprawdź jak działamy i oceń nas

24 Grudnia, 2021

Nie byłem przekonany, czy darmowe usługi staną na wysokości zadania. Całe szczęście nie miałem racji! W WasteMaster postarali się, żebym został kompleksowo obsłużony i oprócz znalezienia skupu kabli samochodowych , wyszukali dla mnie skup oleju silnikowego!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Miałem do wywalenia sporo kabli samochodowych, ale nie byłem przekonany, co z nimi zrobić. Zadzwoniłem do WasteMaster, a oni nie dość, że wyjaśnili mi, gdzie powinienem je przekazać, to jeszcze znaleźli dla mnie całkiem dobry skup kabli . Polecam mocno!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Dzięki apce od WasteMaster mogłem cały czas śledzić oferty od skupów kabli miedzianych - wielka zaleta!

Ocena 5/5
24 Grudnia, 2021

Warto korzystać - zwłaszcza zabiegani przedsiębiorcy będą zadowolenia z usług tej firmy. Za darmo przekopali dla mnie cały internet w poszukiwaniu dobrego złomu kabli . Jestem naprawdę zadowolony!

Ocena 5/5
Copyright © 2022 Waste Master
533 874 679
Telefon